Armin Laschet

Armin Laschet

Son dakika Armin Laschet haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Armin Laschet gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Armin Laschet haber sayfamızda...

Armin Laschet

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 79 armin laschet haberi bulunmuştur.
Eyalet başbakanlığı görevini bıraktı
Eyalet başbakanlığı görevini bıraktıAlmanya’da 26 Eylül’de yapılan genel seçimlerde ağır yenilgiye uğrayan Hristiyan Demokrat Partisi (CDU) Genel Başkanı Armin Laschet, 2017’den bu yana sürdürdüğü Kuzey Ren-Vestfalya (NRW) eyalet başbakanlığı görevinden istifa etti.
26.10.2021Dünya
Laschet istifa etmedi!
Laschet istifa etmedi!Almanya’da seçim hezimetinin ardından özellikle parti içinden yoğun istifa baskısı altında kalan Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) lideri Armin Laschet’in, Birlik partileri CDU ve CSU’nun parlamento grup toplantısında yönetim değişikliğine hazır olduğunun sinyallerini verdiği belirtildi, ancak Laschet beklendiği gibi istifa etmedi.
7.10.2021Dünya
Almanya’da CDU/CSU ve Yeşiller'den hükümet kurma görüşmesi
Almanya’da CDU/CSU ve Yeşiller'den hükümet kurma görüşmesiAlmanya’da Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partileri ile Yeşiller, hükümet kurma çalışmaları kapsamında ön görüşme gerçekleştirdi.
5.10.2021Dünya
Almanya'da tarihi hezimet yaşayan CDU'da tartışmalar başladı
Almanya'da tarihi hezimet yaşayan CDU'da tartışmalar başladıAlmanya'da 26 Eylül'de yapılan seçimleri ikinci tamamlayan Hristiyan Birlik Partileri (CDU/CSU) içerisinde yoğun tartışmalar başladı.
29.09.2021Dünya
Almanya'da koalisyon için ilk adım atıldı
Almanya'da koalisyon için ilk adım atıldıAlmanya’da 26 Eylül’de yapılan genel seçimlerden birinci çıkan Sosyal Demokrat Partinin (SPD), Yeşiller ve Hür Demokrat Partiyi bu hafta koalisyon görüşmeleri yapmak için davet ettiği bildirildi.
28.09.2021Dünya
Almanya’nın geleceği bu iki partinin elinde
Almanya’nın geleceği bu iki partinin elindeAlmanya’da seçim sonuçları FDP ve Yeşiller’in koalisyon için en önemli partiler haline gelmesini sağladı. İki partinin ortak yönü ise gençler arasında en popüler partiler olmaları.
28.09.2021Dünya
Almanya'da gözler Yeşiller-FDP ikilisinde
Almanya'da gözler Yeşiller-FDP ikilisindeAlmanya'da SPD, yüzde 1,6'lık farkla Hristiyan Birlik'i geride bırakarak seçimi kazandı. İki taraf da hükümeti kurmaya talip, ancak seçenekleri sınırlı: Ya Yeşiller ve FDP ile üçlü koalisyon ya da yine Büyük Koalisyon.
27.09.2021Dünya
Almanya'nın muhtemel başbakanı: Olaf Scholz
Almanya'nın muhtemel başbakanı: Olaf ScholzAlmanya Maliye Bakanı Olaf Scholz'a, robotları andıran konuşma tarzı nedeniyle bir zamanlar "Scholzomat" (Scholzomaton) lakabı takılmıştı. Ancak Scholz ülkesinde dün yapılan genel seçimde, teknokratik imajını geride bırakmayı başardı.
27.09.2021Dünya
Almanya'yı kıran kırana koalisyon pazarlığı bekliyor
Almanya'yı kıran kırana koalisyon pazarlığı bekliyorAlmanya'da yapılan genel seçimlerin ardından yeni hükümeti kurmak için partiler arasında zorlu koalisyon pazarlığı başlayacak.
27.09.2021Dünya
Son dakika... Almanya'da tarihi sonuçlar! Merkel sonrası hezimet
Son dakika... Almanya'da tarihi sonuçlar! Merkel sonrası hezimetAlmanya'nın tarihi seçiminde sonuçlar netleşiyor. Oyları eriyen Angela Merkel'in partisi gelmiş geçmiş en kötü performansı gösterdi, Sosyal Demokrat Parti (SPD) kılpayı zafere ulaştı.
27.09.2021Dünya
Almanya’da başa baş yarış
Almanya’da başa baş yarışAlmanya’da halk, yeni Federal Meclis’i belirlemek üzere sandıklara giderken, yarış CDU/CSU ile SPD arasında başa baş geçti. Son sandık çıkış anketlerinde SPD, Hristiyan Birlik partilerinin yaklaşık 1.5 puan önünde yer aldı
27.09.2021Dünya
Son dakika... Almanya'da seçim heyecanı! İşte ilk sonuçlar
Son dakika... Almanya'da seçim heyecanı! İşte ilk sonuçlarSon dakika haberine göre; Almanya’da seçim heyecanı yaşanıyor. Başbakan Merkel'in aday olmadığı seçimlerde yeni lider belli olacak. Öte yandan ilk sandık çıkış anketine göre Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partileri ile Sosyal Demokrat Parti (SPD) yüzde 25'er oy aldı. Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partilerinin başbakan adayı Laschet'ten 'koalisyon' açıklaması geldi. İşte detaylar...
26.09.2021Dünya
Almanya'daki genel seçimde ilk sandık çıkış anketinde CDU/CSU ile SPD yüzde 25'er oy aldı
Almanya'daki genel seçimde ilk sandık çıkış anketinde CDU/CSU ile SPD yüzde 25'er oy aldıAlmanya’da yapılan genel seçimde ilk sandık çıkış anketine göre Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partileri ile Sosyal Demokrat Parti (SPD) yüzde 25'er oy aldı.
26.09.2021Haberler
Almanya’da başbakan adayı Laschet yeni hükümeti kurmak istiyor
Almanya’da başbakan adayı Laschet yeni hükümeti kurmak istiyorAlmanya'da Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partilerinin başbakan adayı Armin Laschet, CDU/CSU'nun öncülüğünde bir koalisyon kurmak için elinden geleni yapacağını belirtti.
26.09.2021Dünya
Almanya sandığa gitti! Merkel yerine kim seçilecek?
Almanya sandığa gitti! Merkel yerine kim seçilecek?Türkiye saatiyle 09.00’da başlayan Almanya seçimlerinde dikkat çeken iki önemli nokta bulunuyor. Saat 11’den bu yana değişen pek bir şey olmasa da Almanya seçimlerinde Türklerin de önemli bir etkisi olacak. Ülkede yaşayan milyonlarca Türk seçmen bulunuyor. Öte yandan seçimler hakkında yapılan en önemli yorumsa ‘ilk kez bu kadar belli olmayan bir seçim’ yaşandığı yönünde.
26.09.2021Dünya
Almanya'da seçim heyecanı! Seçmenler sandık başında
Almanya'da seçim heyecanı! Seçmenler sandık başındaAlmanya’da halk, 20. dönem Federal Meclis’i (Bundestag) belirlemek için sandık başına gitti.
26.09.2021Dünya
Avrupa nefesini tuttu
Avrupa nefesini tuttuAvrupa nefesini tuttu ve bugün Almanya’da yapılacak seçimin sonuçlarına odaklandı.
26.09.2021Dünya
Almanya'nın tarihi seçimi! Düğüm sandıkta çözülecek
Almanya'nın tarihi seçimi! Düğüm sandıkta çözülecekSon anketlere göre, Sosyal Demokrat'ların başbakan adayı Scholz ile Hristiyan Birlik partilerinin adayı Laschet arasındaki fark bir puana kadar indi. Ancak belirsizliği daha da artıran ve kıran kırana mücadelenin sandıklar kapanana kadar süreceğine işaret eden en önemli neden, seçmenin neredeyse üçte birinin kararsız olması.
25.09.2021Dünya
Alman milyonerlerin korkusu: Seçim öncesinde varlıklarını İsviçre'ye taşıyorlar
Alman milyonerlerin korkusu: Seçim öncesinde varlıklarını İsviçre'ye taşıyorlarAlmanya'da sol iktidarın ayak sesleri duyulurken, bir vergi uzmanı avukat "Aşırı zengin bireyler için bu kırmızı alarm niteliğinde bir durum. Varlıklı aileler son derece endişeli" dedi.
24.09.2021Dünya
Hristiyan Birlik adayı Laschet'ten Türklere sandığa gidin çağrısı
Hristiyan Birlik adayı Laschet'ten Türklere sandığa gidin çağrısıAlmanya'da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlerde Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partilerinin başbakan adayı Armin Laschet, Türk kökenli vatandaşlara, seçimlerde oy kullanmaları çağrısında bulundu.
24.09.2021Dünya
Almanya'da seçimler öncesi son kozlar paylaşılıyor
Almanya'da seçimler öncesi son kozlar paylaşılıyorAlmanya'da Federal Meclis seçimlerine iki gün kaldı. Mecliste grubu bulunan partilerin başbakanlık adayları Perşembe akşamı son kez televizyon ekranında vaatlerini dile getirdi. Son mitingler de bugün yapılıyor.
24.09.2021Dünya
Almanya Merkel sonrasını seçiyor
Almanya Merkel sonrasını seçiyorAlmanya'da halk, 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlerde 20. Dönem Federal Meclis'i belirlemek için sandık başına gidecek. Ülkede 60,4 milyon seçmenin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını gölgesinde oy kullanacağı seçimler için 16 eyalette 85 bin sandık kuruldu. 2,8 milyon gencin ilk kez oy kullanacağı ülkede yaklaşık 650 bin seçim görevlisi çalışacak. 47 partinin yarıştığı seçime katılan 6 bin 211 aday arasında, çeşitli partilerden 100'den fazla Türk kökenli bulunuyor.
24.09.2021Dünya
‘Türkleri kazanamadık’
‘Türkleri kazanamadık’Milliyet’e değerlendirmelerde bulunan Hristiyan Demokratların Kuzey Ren-Vestfalya eyaleti Uyum Müsteşarı ve milletvekili adayı Serap Güler, Almanya’nın Türkleri ülkenin bir parçası haline getirme konusunda başarılı olamadığını söylüyor.
24.09.2021Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD açıklaması: Şu andaki gidiş pek hayra alamet değil
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD açıklaması: Şu andaki gidiş pek hayra alamet değilGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ziyareti sonunda New York'ta Türkevi'nde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Türkiye-ABD ile ilişkileriyle ilgili, "Temennim odur ki iki NATO ülkesi olarak birbirimizle hasmane değil, dostane davranalım. Ama iki NATO ülkesi olarak şu andaki gidiş pek hayra alamet değil. Benim Başbakan, Cumhurbaşkanı olarak yaklaşık 19 yıllık yöneticilik hayatımda Amerika ile olan münasebetlerimde geldiğimiz nokta maalesef iyi bir nokta değil. Ben oğul Bush ile iyi çalıştım, Sayın Obama ile iyi çalıştım, Sayın Trump ile iyi çalıştım ama Sayın Biden ile iyi başladık diyemem." dedi.
23.09.2021Siyaset
Merkel’in koltuğuna aday üç isim vaatlerini sıraladı
Merkel’in koltuğuna aday üç isim vaatlerini sıraladıAlmanya'da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlerde yeniden aday olmayan Başbakan Angela Merkel’in koltuğu için yarışacak 3 aday, vaatlerini kamuoyuyla paylaştı.
23.09.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Armin Laschet ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.