Aronya

Aronya

Son dakika Aronya haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Aronya gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Aronya haber sayfamızda...

Aronya

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 48 aronya haberi bulunmuştur.
Bahçeden ambalaja hayatı ‘aronya’
Bahçeden ambalaja hayatı ‘aronya’ Aronyanın, 200 milyar dolarlık küresel gıda takviyesi pazarında yıldızının parlayacağını öngören girişimci Aylin Kalafatoğlu, kurulumuna destek verdiği bahçelerden aldığı meyveleri ambalajlı ürüne dönüştürüyor, iç pazarın yanı sıra ihracatta da büyüyor.
2.04.2024 Kobi
Karşıyaka’da bostanlar artıyor
Karşıyaka’da bostanlar artıyor Karşıyaka Belediyesi, iklim değişikliği ve gıda krizine karşı yürüttüğü etkin mücadele kapsamında kent içi tarımı yaygınlaştırmaya yönelik çalışmalarına devam ediyor.
24.02.2024 Ege
6 bin tane dikti, yıllık kârı 3 milyon lira! 'Sevene kolay, sevmeyene tam bir işkence'
6 bin tane dikti, yıllık kârı 3 milyon lira! 'Sevene kolay, sevmeyene tam bir işkence' Evli ve iki çocuk annesi olan Birsen Yıldız, 25 yıl tekstil sektöründe modelist olarak çalıştıktan sonra kendi işini yapabilmek için dede topraklarına dönmeye karar verdi. Samsun'da tarımcılıkla ilgilenmeye başlayan Yıldız, dönüm başına 1 ton aronya üretimi yapıp yıllık 3 milyon lira kâr elde etmeyi planlıyor.
13.01.2024 Yaşam
Tarıma 21 milyon liralık destek
Tarıma 21 milyon liralık destek Samsun Büyükşehir Belediyesi, 2023 yılında çiftçilere toplamda 21 milyon liralık destek verdi.
9.01.2024 Ekonomi
Amerika ve Avrupa’dan sonra Türkiye'de de üretiliyor! İlk hasat
Amerika ve Avrupa’dan sonra Türkiye'de de üretiliyor! İlk hasat Amerika ve Avrupa’dan sonra 2020 yılında Türkiye'de Karadeniz bölgesinde deneme üretimi yapılarak olumlu sonuç alınan süper meyve aronya, devlet desteğiyle yaygınlaştırılması isteniyor.
25.08.2023 Ekonomi
Kısa Kısa Cadde
Kısa Kısa Cadde Kadınlara seslendi Paris Hilton, Ekim Ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında muayene oldu...
12.10.2022 Cadde
Küçük arazide yüksek getiri
Küçük arazide yüksek getiri Aronya yüksek besin değeriyle tüketicilerin, yüksek getirisiyle de girişimcilerin ilgisini çekiyor. Küçük arazilerde bile kârlı üretime elverişli olan aronyanın dikim alanları her geçen gün artıyor.
27.09.2022 Sigorta
Organik solucan ve yarasa gübresiyle yetiştirilip, kilosu 150 liradan satılıyor
Organik solucan ve yarasa gübresiyle yetiştirilip, kilosu 150 liradan satılıyor Isparta’da organik solucan ve yarasa gübresiyle yetiştirilen aronya meyvesi fidanları ile yaklaşık 65 ilde bahçe kurulumu yapılıyor.
25.09.2022 Ekonomi
Çiftçilere güzel haber! Düşük faizli kredinin süresi uzatıldı
Çiftçilere güzel haber! Düşük faizli kredinin süresi uzatıldı Ziraat Bankası ve Tarım Kredi'nin tarımsal üretime dair düşük faizli yatırım ve işletme kredisi kullandırılması uygulama esaslarında değişiklik yapıldı. Kredi kullandırma süresi 31/12/2022 yerine 31/12/2023 olarak düzenlendi.
15.09.2022 Ekonomi
Aronya bitkisinin ilk hasadı yapıldı! Kurusunun kilosu 450 TL
Aronya bitkisinin ilk hasadı yapıldı! Kurusunun kilosu 450 TL Sağlık açısından faydalı olduğu tespit edilen Aronya’nın üreticilerle tanıştırılması ve üretiminin yaygınlaştırılması amacıyla Bilecik'te geçen yıl toprakla buluşan bitkinin ilk hasadı yapıldı.
5.09.2022 Ekonomi
Karadeniz'in yeni meyvesi aronya için hasat zamanı
Karadeniz'in yeni meyvesi aronya için hasat zamanı Trabzon'da yetiştirilen, ana vatanı Kuzey Amerika olan ve halk arasında 'süper meyve' olarak bilinen aronyanın hasadına başlandı. Karadeniz'e uyum sağlayan meyvenin üretim alanları yaygınlaştırılırken, hasadı yapılan ürünler bahçede alıcı buluyor.
3.09.2022 Ekonomi
Çiftçiye faydalı merkez
Çiftçiye faydalı merkez Aydın Büyükşehir Belediyesi, Aydın çiftçisinin alternatif ürünler üreterek daha fazla kazanması için çalışmalar yürütmeye devam ediyor.
1.09.2022 Ege
Süper meyve ‘Yalova aronyası” hasat için gün sayıyor
Süper meyve ‘Yalova aronyası” hasat için gün sayıyor Yalova’nın coğrafi işaretli ürünü olan ‘Yalova aronyası’nın hasadı ağustos ayının sonuna doğru başlayacak. Antioksidan özelliği nedeniyle birçok hastalığı şifa olan aronyada 35 bin ton hasat beklenirken bu yılki kilogram fiyatı ise perakende 120, toptan 90 lira olarak belirlendi.
20.08.2022 Ekonomi
Geleceğin meyvesi ‘aronya’ Samsun’da üretiliyor
Geleceğin meyvesi ‘aronya’ Samsun’da üretiliyor Samsun Büyükşehir Belediyesi, sağlık açısından oldukça faydalı olan ve Türkiye’de sadece birkaç ilde üretilen aronya üretimine destek veriyor. Belediye son 2 yılda toplamda 48 üreticiye 69 dekar alanda 16 bin 380 adet fide desteği verdi.
2.08.2022 Ekonomi
Mandalina ihracatı yarım milyar dolara koşuyor
Mandalina ihracatı yarım milyar dolara koşuyor Pandemide bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine yönelik artan farkındalık, Türkiye’nin narenciye ihracatına da yansıdı. Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) verilerine göre, turunç, portakal, limon, mandalina gibi meyveleri içine alan narenciye ihracatı 2021’de 1 milyar dolar sınırına dayandı. Aroması ve uzun raf ömrüyle narenciye ihracatının neredeyse yarısını tek başına karşılayan mandalina, 2021’de ihracatını bir önceki yıla kıyasla yüzde 4 artırarak yaklaşık 454 milyon dolara çıkardı.
22.06.2022 Ekonomi
Aronya Meyvesi Nedir, Nasıl Yenir? Aronya Meyvesi Nerede Yetişir?
Aronya Meyvesi Nedir, Nasıl Yenir? Aronya Meyvesi Nerede Yetişir? Aronya meyvesi chokeberry ismiyle bilinmektedir. Bu meyve bildiğimiz gül ailesine aittir. Aronya meyvesi aslında bir çalı bitkisidir. Aronya meyvesi halk arasında süper meyve olarak da adlandırılmaktadır. Bunun nedeni ise aronya meyvesinin çok fazla yüksek antioksidan ve vitamin içermesidir. Sağlığa olumlu etkileri bulunan aronya meyvesinin nasıl yendiğine ve nerede yetiştiğine dair detayları derledik.
7.06.2022 Eğitim
Kadın girişimci Amerika’ya aronya satıyor
Kadın girişimci Amerika’ya aronya satıyor Türk kadın girişimci Aylin Kalafatoğlu, ana vatanı Kuzey Amerika olan aronya meyvesini Türkiye’de yetiştirip Amerikalılara satıyor
2.06.2022 Kobi
‘Süper meyve’ aronya Kırklareli’nde yetişecek
‘Süper meyve’ aronya Kırklareli’nde yetişecek Anavatanı Kuzey Amerika olan ve süper meyve olarak bilinen aronya, artık Kırklareli’nde de yetiştirilecek.
26.04.2022 Kırklareli
YARIM ASIRLIK MERCEKLE ‘Mesken’e keskin bakış
YARIM ASIRLIK MERCEKLE ‘Mesken’e keskin bakış ‘Mesken’ geliştirmek için yola çıkan MESA, yarım asırdan fazla süredir yurt içi ve yurt dışında binlerce konut inşa etti. Sektörün geçmişinin en önemli tanıklarından olan MESA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, onlarca yıl ardından ilk defa tüketicilerin konut talep ve ihtiyaçlarının değiştiği bir döneme şahit olduğunu belirtiyor.
3.02.2022 Milliyet Executive
Çiftçilere bu yıl için ödenecek tarımsal destekler belirlendi
Çiftçilere bu yıl için ödenecek tarımsal destekler belirlendi Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) dahil olan çiftçilere bu yıl için ödenecek tarımsal destekler belli oldu. Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli kapsamında buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale için dekar başına 22 lirası mazot, 20 lirası gübre olmak üzere 42 lira destek sağlanacak.
11.11.2021 Ekonomi
Bahçesi küçük hikayesi büyük
Bahçesi küçük hikayesi büyük Tarımsal üretim dünyada çok farklı noktalara doğru evriliyor. Özellikle yeni teknolojilerin üretime adapte edilerek, olası iklim krizine karşı doğru ve sürdürülebilir olması önem taşıyor. Topraksız tarım, organik gübreleme, suyun yeniden kazanımı, üretime yeni katılanların dikkat ettiği başlıca konular. Üretimini tüketiciye doğrudan ulaştıranların sayısı da artıyor.
10.11.2021 Ekonomi
Armut hasadında pestisit uyarısı
Armut hasadında pestisit uyarısı Bursa Gürsu’nun sembol ürünü deveci armudunda hasat sezonu başladı. Türkiye armut üretiminin beşte birinin gerçekleştiği Gürsu ilçesindeki 35 bin dönüm meyve bahçesinin 25 bin dönümünde yaklaşık 100 bin ton armut yetiştiriliyor. ‘Deveci’ ve ‘Santa maria’ cinsi armudun başkenti olan bölgede, armut bahçeleri göz alabildiğine uzanıyor.
24.10.2021 Gündem
Bakan Varank: Proje üretmenin, yatırım yapmanın derdinde olduk
Bakan Varank: Proje üretmenin, yatırım yapmanın derdinde olduk Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Sayın Cumhurbaşkanımızın bize gösterdiği hedefler doğrultusunda her zaman 'Durmak yok, yola devam.' diyen bir siyasi hareketiz." dedi.
20.10.2021 Ekonomi
Bursa'nın atıl toprakları 'süper meyve aronya' ile değerlenecek
Bursa'nın atıl toprakları 'süper meyve aronya' ile değerlenecek Bursa'da Tarım ve Orman Bakanlığı öncülüğünde başlatılan projeyle "süper meyve" olarak anılan ve yüksek kazanç sağlayan aronyanın üretim alanı genişliyor.
16.10.2021 Ekonomi
İstanbul'dan göç etti! Araziye ektiği ürüne talep yağıyor
İstanbul'dan göç etti! Araziye ektiği ürüne talep yağıyor Balıkesir'in Gönen ilçesinde bir dönüm alanda "süper meyve" olarak bilinen aronya yetiştirmeye başlayan Gönül Saral Durmuş (48), üretimini artırmayı hedefliyor.
11.10.2021 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Aronya ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.