Artemis

Artemis

Son dakika ARTEMİS haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ARTEMİS gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ARTEMİS haber sayfamızda...

Artemis

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 722 artemis haberi bulunmuştur.
ARTMS ARTEMİS HALI HALKA ARZ KAÇ LOT VERİYOR? Katılım endeksine uygun mu? Artemis Halı hisse kodu
ARTMS ARTEMİS HALI HALKA ARZ KAÇ LOT VERİYOR? Katılım endeksine uygun mu? Artemis Halı hisse kodu Artemis Halı halka arz oluyor. Bu hafta halka arz olacak şirketler belli oldu. Mogan Enerji ve Artemis Halı halka arzı ile ilgili aramalar hız kazandı. Peki, Artemis Halı talep toplama ne zaman yapılacak, kaç lot veriyor? İşte Artemis Halı halka arz bilgileri.
28.02.2024 Bilgi Rehberi
HALKA ARZ TAKVİMİ LİSTESİ 2024: Bu hafta yeni halka arz var mı? Halka arz olan şirketler
HALKA ARZ TAKVİMİ LİSTESİ 2024: Bu hafta yeni halka arz var mı? Halka arz olan şirketler Halka arz işlemleri sürüyor. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından halka arzı onaylanan firmaların talep toplama süreci araştırılıyor. Yatırım yapacaklar 'Bu hafta yeni halka arz var mı, olacak mı?' sorusuna yanıt arıyor. Halka arz olan şirketler ve fiyatları peş peşe SPK tarafından duyuruluyor. Güncel halka arz listesi...
24.02.2024 Bilgi Rehberi
Ay'a iniş yaptıktan sonra uyutulan Japon uzay aracı 'hayata döndü'
Ay'a iniş yaptıktan sonra uyutulan Japon uzay aracı 'hayata döndü' Japonya Havacılık ve Uzay Araştırma Ajansı (JAXA), 20 Ocak Cumartesi günü Ay'a yumuşak iniş gerçekleştiren, ancak güneş panellerindeki sorun nedeniyle uyku moduna alınan uzay aracındaki sorunun çözüldüğünü duyurdu.
29.01.2024 Dünya
Babil’in Asma Bahçeleri gerçek mi?
Babil’in Asma Bahçeleri gerçek mi? Babil’in Asma Bahçeleri antik dünyanın 7 harikasından biri. Ancak bu mimarinin günümüze dek ulaşan herhangi bir kalıntısı yok.
27.01.2024 Dünya
İTÜ'lü öğrencilerden büyük başarı! NASA devreye girdi
İTÜ'lü öğrencilerden büyük başarı! NASA devreye girdi NASA tarafından 30’uncusu gerçekleşecek İnsanlı Keşif Aracı Yarışması’na, İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu Bellatrix Uzay Takımı kabul alan ilk Türk takımı oldu.
25.01.2024 Haberler
İTÜ'lü öğrencilerden büyük başarı! NASA devreye girdi
İTÜ'lü öğrencilerden büyük başarı! NASA devreye girdi NASA tarafından 30’uncusu gerçekleşecek İnsanlı Keşif Aracı Yarışması’na, İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu Bellatrix Uzay Takımı kabul alan ilk Türk takımı oldu.
25.01.2024 Gündem
Antiokheia mozaik sanatı canlanıyor
Antiokheia mozaik sanatı canlanıyor İssos Epiphaneia Antik Kenti’nde, Roma Hamamı’nda bulunan ve Hatay Arkeoloji Müzesi’nde sergilenen mozaik, Antiokheia mozaik yapım teknikleriyle yeniden üretilerek yerinde sergilenecek.
21.01.2024 Arkeoloji
Bakan Kacır NASA'nın uzay merkezini ziyaret etti
Bakan Kacır NASA'nın uzay merkezini ziyaret etti Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye’nin İnsanlı İlk Uzay Misyonu kapsamında Florida eyaletinde gerçekleştirilen fırlatma töreni için bulunduğu ABD’de, NASA’nın Uzay Merkezi’ni ziyaret ederek, Axiom Space firmasının Uzay İstasyonu Geliştirme Tesisinde incelemelerde bulundu. Bakan Kacır, “Hedefimiz; önümüzdeki dönemde insanlı uzay araştırmalarında, uzay keşiflerinde, uzay istasyonlarında ve bütün değer zincirinde daha fazla rol üstlenebilmek adına Türk sanayi ve teknoloji ekosistemini güçlü şekilde desteklemek ve yönlendirmek.” dedi.
20.01.2024 Haberler
Bakan Kacır NASA'nın uzay merkezini ziyaret etti
Bakan Kacır NASA'nın uzay merkezini ziyaret etti Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye’nin İnsanlı İlk Uzay Misyonu kapsamında Florida eyaletinde gerçekleştirilen fırlatma töreni için bulunduğu ABD’de, NASA’nın Uzay Merkezi’ni ziyaret ederek, Axiom Space firmasının Uzay İstasyonu Geliştirme Tesisinde incelemelerde bulundu. Bakan Kacır, “Hedefimiz; önümüzdeki dönemde insanlı uzay araştırmalarında, uzay keşiflerinde, uzay istasyonlarında ve bütün değer zincirinde daha fazla rol üstlenebilmek adına Türk sanayi ve teknoloji ekosistemini güçlü şekilde desteklemek ve yönlendirmek.” dedi.
20.01.2024 Ekonomi
Japonya'nın tarihi başarısı: Ay'a yumuşak iniş yapan beşinci ülke!
Japonya'nın tarihi başarısı: Ay'a yumuşak iniş yapan beşinci ülke! Japonya Ay'a yumuşak iniş gerçekleştiren beşinci ülke oldu, fakat aracın güneş pillerindeki sorun giderilmezse ilerleyen saatlerde uzay aracı ile iletişim kesilecek.
20.01.2024 Dünya
Merakla takip ediliyordu! Japonya’nın uzay aracı SLIM Ay’da
Merakla takip ediliyordu! Japonya’nın uzay aracı SLIM Ay’da Japonya Havacılık ve Uzay Araştırma Ajansı (JAXA), SLIM (Smart Lander for Investigating Moon) adlı insansız uzay aracının Ay’a yumuşak iniş gerçeleştirdiğini açıkladı. Böylece Japonya, Ay'a uzay aracıyla yumuşak iniş yapan 5’inci ülke oldu.
19.01.2024 Dünya
Altınordu’dan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a ziyaret
Altınordu’dan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a ziyaret Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’a nezaket ziyaretinde bulundu.
19.01.2024 1.Lig
Japonya Ay'a yumuşak iniş denemesi yapacak
Japonya Ay'a yumuşak iniş denemesi yapacak Japonya, yarın Ay’a yumuşak iniş denemesi gerçekleştirecek. İnişin başarılı olması durumunda Japonya, Ay'a uzay aracı indiren 5’nci ülke olacak.
18.01.2024 Dünya
Ay... Ay... Ay... En derin şüphe
Ay... Ay... Ay... En derin şüphe ABD’nin uzay dairesi NASA, bu yıl Ay’a 4 astronotunu gönderecekti.
12.01.2024 Dünya
A ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2024: A Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
A ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2024: A Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir? Bebek bekleyen çiftler cinsiyet öğrendikten sonra isim arayışına giriyor. İsimler anne ve baba adaylarının en çok durduğu konular arasında yer alıyor. Erkek çocuk bekleyen aileler bebeklerine verecekleri ismin hayatı boyunca taşıyacağı için en güzel ve anlamlı olmasını istiyor. Aileler isim ve anlamları konusunda yakınlarından fikir alıyor. Kulağa hoş gelmesinin yanı sıra çiftler isimlerin anlamlarına da dikkat ediyor. Ebeveynler doğacak bebeklerine değişik, modern, keşfedilmemiş, nadir bulunan, duyulmamış ve anlamları güzel olan isimleri vermeyi tercih ediyor. A harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “A ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.01.2024 Bebek
A ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2024: A Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
A ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2024: A Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir? Anne baba olmaya hazırlanan çiftler bebeklerinin cinsiyetini öğrendikten sonra derin bir isim araştırmasına girer. Çiftler hayatları boyunca taşıyacakları ismi çocukları için seçerken oldukça seçici davranırlar. Anne ve baba adayları kız bebekleri için nadir bulunan, keşfedilmemiş ve duyulmamış, kula hoş gelen isimleri tercih etmek isterler. Bu konuda uzun soluklu bir araştırma içerisine giren çiftlerin kız bebek isimlerinin anlamlarına da dikkat ederler. A harfi ile başlayan kız bebek isimleri ve anlamları nelerdir? “A ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.01.2024 Bebek
Oyun Nickleri 2024: En Havalı, İyi, Güzel, Yaratıcı, Türkçe, Yabancı, Kısa Oyun İsimleri ve Anlamları
Oyun Nickleri 2024: En Havalı, İyi, Güzel, Yaratıcı, Türkçe, Yabancı, Kısa Oyun İsimleri ve Anlamları Bilgisayar ve akıllı telefonlarda oynanan oyunlar ve oyun konsolları son dönemlerde popüler hale geldi. LOL, PUBG, CS GO, Valorant gibi çok oyunculu video oyunları dünya ve Türkiye üzerinde en çok oynanan oyunlar arasında yer alıyor. Ancak oyunları oynarken kendinize öncelikle nick veya isim vermeniz gerek. Mobil, bilgisayar veya konsollardaki oyun nickleri de en az seçilen karakter kadar öneme sahiptir. İyi, yaratıcı, güzel ve havalı nickler ve anlamları oyunda öne çıkmanızı sağlar ve akılda kalıcılığı artırır. En havalı, iyi, güzel, yaratıcı, şekilli, Türkçe ve komik oyuncu isimleri önerileri için “Oyun Nickleri ve Anlamları 2024” içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
2.01.2024 Oyun
Ürdün Hakkında Bilgiler; Ürdün Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Ürdün Hakkında Bilgiler; Ürdün Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Ürdün, Asya kıtasında yer alan bir Arap ülkesidir. Toplam 16 ülkeyi kapsayan Orta Doğu'da bulunan ülkenin resmi adı Ürdün Haşimi Krallığı'dır. Tarih antik çağlara kadar uzanan ülke 25 Mayıs 1946 tarihinde bağımsızlığını ilan etti. Ürdün'ün başkenti neresi, para birimi nedir? Sizin için derledik.
2.01.2024 Gündem
Kedi İsimleri 2024: En Güzel, Değişik, Popüler, Komik, İngilizce, Yaratıcı Dişi ve Erkek Yavru Kedi İsimleri
Kedi İsimleri 2024: En Güzel, Değişik, Popüler, Komik, İngilizce, Yaratıcı Dişi ve Erkek Yavru Kedi İsimleri Kediler sevimli ve sevecen halleri kendisine hayran bırakır. İnsanlarla dost olan kedilerin kendilerine has özellikleri vardır. Dünyada en çok sahiplenen evcil hayvandır ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Yeni kedi sahiplenen pek çok kişi kedisine isim vermek ister. Erkek ve dişi kediler için birbirinden ayrı yabancı, Türkçe, mitolojik ve yaratıcı kedi isimleri bulunur. Ancak her geçen gün yeni kedi isimleri popüler olmaktadır. En güzel erkek ve dişi kedi isimleri için Kedi İsimleri 2024 içeriğimize göz atabilirsiniz.
2.01.2024 Evcil Hayvan
2024’ü sahnede kutladılar
2024’ü sahnede kutladılar Sanatçılar, 2024’ü Türkiye’nin dört bir yanında ve Yavru Vatan KKTC’de sahnede kutladı.
2.01.2024 Cadde
2023'e damga vuran uzay araştırmaları
2023'e damga vuran uzay araştırmaları Dünyanın önde gelen uzay ajansları, gezegenimizi ve güneş sistemini daha iyi tanıyabilmek, temel sorulara yanıt bulabilmek için karmaşık ve zorlu uzay seyahatleri gerçekleştirdi.
29.12.2023 Dünya
2024'te bilimin kilometre taşları
2024'te bilimin kilometre taşları 2023 birçok bilimsel gelişmeye sahne oldu. 2024 de süper bilgisayarlardan silahlandırılan sivrisineklere kadar aklımızı başımızdan alacak!
24.12.2023 Dünya
Yurda dönen eserler bir arada
Yurda dönen eserler bir arada Londra’dan temin edilen Herakles heykeli ile İskoçya’dan getirilen M.Ö. 4. yy’a ait Batı Anadolu Medeniyetleri kökenli Altın Taç’ın aralarında olduğu, Türkiye’nin yurt dışından iadesini gerçekleştirdiği Anadolu menşeili kültür varlıkları ve yurt içinde kurtarılıp restorasyonu tamamlanan 897 eser önceki gün Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde açılan “Kaçış Yok” adlı sergide bir araya getirildi.
16.11.2023 Kültür Sanat
İadesi sağlanan 897 eser sergide: Altın taç, altın tabak, altın kaşık, sikke...
İadesi sağlanan 897 eser sergide: Altın taç, altın tabak, altın kaşık, sikke...  Türkiye’nin yurt dışından iadesini gerçekleştirdiği Anadolu menşeili kültür varlıkları ve yurt içinde kurtarılıp restorasyonu tamamlanan eserler, Anadolu Medeniyetler Müzesi'nde ‘Kaçış Yok’ isimli sergide ziyaretçilere sunuldu.
14.11.2023 Gündem
Şifa şehri Manisa
Şifa şehri Manisa Manisa’nın, Yunanistan’ın Teselya Bölgesi’ndeki Pelion Dağı civarından göç eden Magnetler tarafından kurulduğu tahmin edilmektedir. Bölge; M.Ö. 546 yılından M.Ö. 334 yılına kadar Pers egemenliğinde kalmıştır.
29.10.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Artemis ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.