Arz

Arz

Son dakika arz haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan arz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan arz haber sayfamızda...

Arz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 19.078 arz haberi bulunmuştur.
Yeni Kabine ne zaman toplanacak? Bakanlar Kurulu toplantısı bu hafta var mı?
Yeni Kabine ne zaman toplanacak? Bakanlar Kurulu toplantısı bu hafta var mı? Koronavirüs vaka ve vefat sayıları hızla artıyor. Bayram sonrası gelen tablolar can sıkmaya devam ediyor. Hal böyle olunca kafalarda yasakların yeniden gelip gelmeyeceği yer alıyor. Bu nedenle de Kabine toplantısı büyük önem arz ediyor. Yurttaşlar "Kabine ne zaman toplanacak? Bakanlar Kurulu toplantısı bu hafta var mı?" sorularına cevap arıyor.
1.08.2021Gündem
Tunceli'de çıkan örtü yangını kontrol altına alındı
Tunceli'de çıkan örtü yangını kontrol altına alındıTunceli'nin Hozat ilçesindeki Yenibaş-Gedikler bölgesinde çıkan örtü yangının kontrol altına alındığı bildirildi.
1.08.2021Gündem
Covid-19'un yayılmasını engelleyecek aşı, klinik çalışma için izin bekliyor
Covid-19'un yayılmasını engelleyecek aşı, klinik çalışma için izin bekliyorAnkara Üniversitesi Kanser Araştırma Enstitüsü'nce Covid-19'a karşı 'adenovirüs' yöntemiyle geliştirilen, ağız ve burundan uygulanabilen yerli aşıda hayvan deneyleri tamamlandı, insan deneyleri için Sağlık Bakanlığı'nın izni bekleniyor. Enstitü Müdürü Prof. Dr. Hakan Akbulut, "Burun ve ağızdan uygulama, virüsün insandan insana bulaşmasını etkilemede en önemli aşılama yoludur. Gerçek anlamda virüsün yayılmasını engelleyecek tarzda bir bağışıklığa ihtiyacımız var. Bizim aşımız buna aday" dedi.
1.08.2021Gündem
Bakanlık ambalajlı ürünlerdeki gramaj hilesine karşı harekete geçti
Bakanlık ambalajlı ürünlerdeki gramaj hilesine karşı harekete geçtiTicaret Bakanlığı, gramaj ve adedi azaltılmasına rağmen satış fiyatı değişmeyerek gizli zam yapılan ürünlere karşı denetimlerini sıkılaştırdı.
1.08.2021Ekonomi
Orman yangını ile karşılaşınca yapmamız gerekenler
Orman yangını ile karşılaşınca yapmamız gerekenlerOrmanların yanması ekolojik olarak birçok zarara sebep olur. İklim değişikliği ve kuraklık başlıca sonuçlardır. AKUT Vakfı Eğitim Birimi, orman yangını ile karşılaşılınca yapılması gerekenleri, alanında uzman eğitmenleri aracılığıyla paylaştı. İşte orman yangını ile karşılaşınca yapmamız gerekenler...
31.07.2021Yaşam
Piyasalar güvercin Fed'e karşın satıcılı seyretti
Piyasalar güvercin Fed'e karşın satıcılı seyrettiABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz kararı ve Başkan Jerome Powell'ın güvercin açıklamalarına karşın bu hafta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınındaki delta varyantı ve ABD ile Çin arasında artan tansiyonla küresel piyasalarda satış ağırlıklı bir seyir izlenirken, gelecek hafta gözler başta ABD'de iş gücü piyasasına yönelik veriler olmak üzere yoğun veri gündemine ve İngiltere Merkez Bankası'nın (BoE) faiz kararına çevrildi.
31.07.2021Uzmanpara
Hint oteline Microsoft yatırımı mı?
Hint oteline Microsoft yatırımı mı?Hindistan’ın en büyük ve en hızlı gelişen otel zinciri OYO Amerikalı teknoloji devi Microsoft’un ilgisini çekti.
31.07.2021Ekonomi
AK Parti'li Ömer Çelik'ten, Adana'da orman yangınlarıyla ilgili açıklama
AK Parti'li Ömer Çelik'ten, Adana'da orman yangınlarıyla ilgili açıklamaAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, orman yangınlarıyla ilgili, "İster ihmal olsun, ister kasıt olsun, ister çeşitli zamanlarda gördüğümüz terör eylemleri gibi şeyler söz konusu olsun, bunların hepsi ekolojik terördür." dedi.
30.07.2021Siyaset
Google'ın Merkez Binası Nerededir? Google Merkez Binası Hangi Ülkede?
Google'ın Merkez Binası Nerededir? Google Merkez Binası Hangi Ülkede?Hiç şüphesiz dünyanın en büyük ara motoru ve en çok ziyaretçi alan sitesi Google’dır. Arama motoru devinin dünya çapında çalışanı ve binası bulunur. Kuruluşundan bu yana ilk olması nedeniyle büyümesine ivme katan Google’ın arama motoru dışında yeni ürünler ve hizmet geliştirmesine olanak sağladı. Zamanında iki doktora öğrencisi tarafından kurulan Google’ın ABD dahil pek çok ülkede binası bulunur. Google merkez binası hangi ülkede? “Google'ın Merkez Binası Nerededir?” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
30.07.2021Teknoloji
Bakan Muş’tan Rusya ile 'daha dengeli ve çeşitli ticaret' vurgusu
Bakan Muş’tan Rusya ile 'daha dengeli ve çeşitli ticaret' vurgusuTicaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye ve Rusya’nın Avrasya coğrafyasındaki en etkin bölgesel aktörler olduklarını belirterek, “Ülkelerimiz arasındaki yakın ilişkiler, Türk ve Rus ekonomilerinin yüksek potansiyelleri dikkate alındığında, Rusya’ya ihracatımız olması gerekenin çok altındadır. Yeni iş birliği alanlarını belirlememizle birlikte, bu ticareti dengeli ve daha çeşitli hale getirmemiz önem arz etmektedir.” dedi.
30.07.2021Ekonomi
Cuma namazı kaç rekat, nasıl kılınır? 30 Temmuz adım adım cuma namazı kılınışı...
Cuma namazı kaç rekat, nasıl kılınır? 30 Temmuz adım adım cuma namazı kılınışı...Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekat sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. İslam aleminde çok özel bir yere sahip olan müslüman yetişkin erkeklere farz olan Cuma namazı camide cemaat ile yerine getirilen bir ibadettir. Cuma namazının farzlarından biri de hutbedir. Hutbeyi dinlemek farzdır. Peki Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekat?
30.07.2021Gündem
Dilekçe Nasıl Yazılır? Dilekçe Örneği
Dilekçe Nasıl Yazılır? Dilekçe ÖrneğiBelirli kurumlara istek, öneri, şikayet gibi talepleri iletmek için yazılan belgelere dilekçe denir. Bazı talep ve problemleri çözmek adına yazılan dilekçede yazım ve noktalama kuralları, üslup, imza ve tarihin nereye atılacağı büyük öneme sahiptir. Dilekçe sorun veya talep konu bütünlüğü bozulmadan ciddi, resmi, saygılı bir dil ve üslupla yazılmalıdır. Bu yüzden dilekçe yazımı ve kurallarını öğrenmek gerekir.
29.07.2021Gündem
Kavcıoğlu'ndan enflasyon açıklaması
Kavcıoğlu'ndan enflasyon açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, 2021 ve 2022 yıl sonu enflasyon tahminlerinin revize edildiğini açıkladı.
29.07.2021Uzmanpara
Son dakika: Şahap Kavcıoğlu'ndan enflasyon açıklaması
Son dakika: Şahap Kavcıoğlu'ndan enflasyon açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Veriler ikinci çeyrekte büyümenin baz etkisiyle yüksek oranda gerçekleşeceğini gösteriyor." dedi. Öte yandan Kavcıoğlu, 2021 ve 2022 yılına ilişkin enflasyon öngörülerini de açıkladı. TCMB Başkanı Kavcıoğlu, "Dijital paralarla ilgili çalışmalarımız yoğunlukla devam ediyor. Eylül ayı gibi pilot uygulamaya başlayacağız." ifadelerini kullandı.
29.07.2021Ekonomi
Karadeniz gazının ilk ateşi yandı
Karadeniz gazının ilk ateşi yandıSakarya Sahası Gaz Yakma Töreni’ne bağlanan Erdoğan, “Keşfettiğimiz gazın değerini mesnetsiz iddialarla düşürmeye çalışanlar, bugün burada yanan ateşe iyi baksınlar” dedi. Erdoğan, dışa bağımlılığın önemli oranda azalacağını söyledi.
29.07.2021Siyaset
Yatırımcıya teşvikli halka arz başlıyor
Yatırımcıya teşvikli halka arz başlıyorDUYGU ERDOĞAN Sinpaş grubu, Kızılbük GYO’yu halka arz ediyor...
29.07.2021Ekonomi
Kabağın Faydaları Ve Özellikleri Nelerdir? Neye İyi Gelir?
Kabağın Faydaları Ve Özellikleri Nelerdir? Neye İyi Gelir?Kabak; Türk mutfağında sık olarak kullanılmakta olan bir sebze çeşididir. Lif bakımından oldukça zengin olan kabak, özellikle kilo vermeyi isteyen kişilerin diyet listelerinde ilk kısımda yer almakta olan bir sebzedir. Türk ve dünya mutfağında bir hayli önemli bir konuma sahip olan kabağın düzenli bir şekilde ve yeteri miktarda tüketilmesi sağlık için büyük ölçüde önemli faydalar sağlamaktadır. Sizin için kabağın faylarının neler olduğunu, kabağın hangi özelliklere sahip olduğunu ve kabağın neye iyi geldiğini derledik.
KKTC'den 'Kapalı Maraş' açıklaması: Devredilmesi söz konusu olamaz
KKTC'den 'Kapalı Maraş' açıklaması: Devredilmesi söz konusu olamazKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanlığı, "Kapalı Maraş'ın herhangi bir kararla başka bir yönetime devredilmesinin söz konusu olamayacağını" bildirdi.
28.07.2021Dünya
Son dakika: Karadeniz gazında ilk ateş yakıldı! Erdoğan: Açtığımız kuyular ilk değil, son da olmayacak
Son dakika: Karadeniz gazında ilk ateş yakıldı! Erdoğan: Açtığımız kuyular ilk değil, son da olmayacakSon dakika haberine göre; Karadeniz'deki doğalgaz keşfinde önemli virajlardan biri dönüldü. Keşfedilen doğalgaz tören ile yakıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Sakarya Sahası Gaz Yakma Töreni'ne bağlanarak önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Karadeniz'de açtığımız kuyular ilk değildir, son da olmayacaktır." ifadelerini kullandı. Erdoğan, 'Karadeniz gazının ilk fazını 2023'e yetiştirmek için hem masabaşında hem de sahada büyük bir emek harcanıyor.' şeklinde konuştu.
28.07.2021Siyaset
Son dakika: Sosyal medyada o fiyatlar çok konuşulmuştu! 'Su 40 lira, çok normal...'
Son dakika: Sosyal medyada o fiyatlar çok konuşulmuştu! 'Su 40 lira, çok normal...'Gelen son dakika haberine göre, Bodrum plajlarındaki yüksek fiyatlar bu yıl da gündemde. İşletme yöneticileri, son dönemde artan giderlerin ve personel maliyetlerinin fiyatlara yansıtıldığını söylüyor. Yeme-içme sektörü temsilcileri ise, “Bu bir arz-talep meselesi. Su 40 lira ama fiyatlar turistlere göre oldukça makul. Uygun fiyatlı yerler ve halk plajları da var” diyor.
28.07.2021Gündem
AK Partili Yayman'dan yeni sosyal medya yasası açıklaması
AK Partili Yayman'dan yeni sosyal medya yasası açıklaması TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, çıkartılması planlanan yeni sosyal medya yasasına ilişkin, "Bu yasa, bir sansür yasası, bir engelleme yasası olmayacak." dedi.
28.07.2021Siyaset
Hububat ambarında samanın fiyatı yonca fiyatına yaklaştı
Hububat ambarında samanın fiyatı yonca fiyatına yaklaştıTürkiye'nin tahıl ambarı Konya'da kuraklık nedeniyle rekolte kaybına bağlı olarak arzında daralma yaşanan samanın fiyatının, yonca fiyatına yaklaştığı bildirildi.
28.07.2021Ekonomi
'GEN küresel oyuncu olma yolunda hızla ilerliyor'
'GEN küresel oyuncu olma yolunda hızla ilerliyor'Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A. Ş.’nin (GEN) halka arzı onaylandı. GEN’in halka arzı GENIL kodu ile, 28-29-30 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Halka arz süreci ile yatırımlarını artırmak ve sektördeki yerini daha da güçlendirmek istediklerini belirten GEN Yönetim Kurulu Başkanı Abidin Gülmüş, çevrimiçi gerçekleştirilen toplantıda, şirketin sektördeki yeri hakkında bilgiler verdi. Gülmüş, “GEN küresel oyuncu olma yolunda hızla ilerliyor” dedi.
28.07.2021Ekonomi
Bu ne beach’im iş!
Bu ne beach’im iş!Bodrum plajlarındaki yüksek fiyatlar bu yıl da gündemde. İşletme yöneticileri, son dönemde artan giderlerin ve personel maliyetlerinin fiyatlara yansıtıldığını söylüyor. Yeme-içme sektörü temsilcileri ise, “Bu bir arz-talep meselesi. Su 40 lira ama fiyatlar turistlere göre oldukça makul. Uygun fiyatlı yerler ve halk plajları da var” diyor.
28.07.2021Ekonomi
Boyun Çene Ve Baş Ağrısı Neden Olur, Nasıl Geçer?
Boyun Çene Ve Baş Ağrısı Neden Olur, Nasıl Geçer?Çene, boyun ve baş ağrıları günümüzde sık sık karşılaşılan bir durumdur. Bu ağrıların pek çok nedeni bulunmaktadır. Sizin için çene, boyun ve ağrılarının nedenini ve nasıl geçebileceğini derledik.
28.07.2021Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

şahap kavcıoğlutürkiyebodrumplajsosyal medya

Arz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.