Aşıdan

Aşıdan

Son dakika AŞIDAN haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan AŞIDAN gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan AŞIDAN haber sayfamızda...

Aşıdan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 641 asidan haberi bulunmuştur.
Son dakika... Üçüncü dozda resmi sonuç mükemmel: Yüzde 95!
Son dakika... Üçüncü dozda resmi sonuç mükemmel: Yüzde 95!10 bin insana uygulanan üçüncü doz BioNTech-Pfizer koronavirüs aşısı, ilk iki dozun sağladığı korumaya ulaştı. Araştırmadaki en çarpıcı detay ise, üçüncü doz aşı vurulurken Delta varyantı dünyayı kasıp kavuruyordu.
22.10.2021Dünya
ABD'de iki aşının takviye doz aşı için acil onay
ABD'de iki aşının takviye doz aşı için acil onayABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı üreten Moderna ve Johnson&Johnson'un, takviye dozları için yaptığı başvurular onaylandı.
20.10.2021Dünya
Trabzon'da TURKOVAC Faz-3 için gönüllülerin aşılanmasına başlandı
Trabzon'da TURKOVAC Faz-3 için gönüllülerin aşılanmasına başlandıErciyes Üniversitesi ile Sağlık Bakanlığı Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) iş birliğiyle geliştirilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı TURKOVAC'ın Faz-3 çalışmaları kapsamında, Trabzon'daki gönüllülerin aşılanmasına başlandı.
18.10.2021Gündem
Son dakika haberler! Erdoğan'dan son seçim anketleriyle ilgili flaş açıklama
Son dakika haberler! Erdoğan'dan son seçim anketleriyle ilgili flaş açıklamaCumhurbaşkanı Erdoğan'dan son seçim anketleriyle ilgili açıklama geldi. "Sahte ve hileli anketlerle vatandaşa yön çiziyorlar." diyen Erdoğan, "Yalan terörü, algı operasyonları ve kişi kurum suikastlarıyla AK Parti'ye ve hükümetimize saldıran kesimler şimdi de anketlerle algı operasyonlarına devam ediyorlar ve Cumhur İttifakı'nı ellerinden geldiğince küçük göstermenin gayreti içerisinde bulunuyorlar. Milletimizin balon anketlere gereken cevabı en güzel şekilde vereceğine inanıyorum." dedi. Kılıçdaroğlu'nun bürokratlara uyarısıyla ilgili konuşan Erdoğan, CHP liderinin sözlerinin suç olduğunu ifade etti.
17.10.2021Siyaset
'Gebelerde geçen yıla göre Covid-19'dan daha fazla ölüm var'
'Gebelerde geçen yıla göre Covid-19'dan daha fazla ölüm var'Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Levent Akın, gebelerin genellikle bebeğe zarar gelir, endişesiyle Covid-19 aşısından kaçındığını belirterek, "Gebelik pek çok hastalık için hastalığı ağırlaştırıcı faktör. O yüzden gebeleri hastalıktan korumak lazım. Gebelerde geçen seneye göre bu sene hastalıktan dolayı daha fazla ölüm var" dedi.
14.10.2021Gündem
Bakan Koca'nın açıkladığı listede ilk 10 il arasında! 600'e yakın sınıf karantinada
Bakan Koca'nın açıkladığı listede ilk 10 il arasında! 600'e yakın sınıf karantinadaBursa İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz, kentteki vaka sayısı ile aşılanma oranını açıkladı. Günlük aşılamanın 80 binden 10 binlere düştüğüne, okullarda da 600'e yakın sınıfın karantinaya alındığına değinen Yavuzyılmaz, “Anaokulu, ilkokul ve liselerde ortalamaya baktığımızda en yüksek vaka sayıları, lise öğrencilerinde” dedi.
14.10.2021Gündem
Kulaktan dolma bilgilerden etkilendi, canından oldu
Kulaktan dolma bilgilerden etkilendi, canından olduKocaeli'de 7 aylık hamile Aslıhan Kazın koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Ümit Kazın, hamile eşinin, bebeğin zarar görebileceği düşüncesiyle aşı yaptırmadığını belirterek, “Eşim, kulaktan dolma bilgilerden etkilendi. 'Olmayacağım' diyordu ve ben de ısrar etmedim. Geride iki öksüz bıraktı” dedi.
13.10.2021Haberler
Kulaktan dolma bilgilerden etkilendi, canından oldu!
Kulaktan dolma bilgilerden etkilendi, canından oldu!Kocaeli'de 7 aylık hamile Aslıhan Kazın koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Ümit Kazın, hamile eşinin, bebeğin zarar görebileceği düşüncesiyle aşı yaptırmadığını belirterek, “Eşim, kulaktan dolma bilgilerden etkilendi. 'Olmayacağım' diyordu ve ben de ısrar etmedim. Geride iki öksüz bıraktı” dedi.
13.10.2021Gündem
18-35 yaş grubuna Bilim Kurulu Üyesi'nden önemli uyarı
18-35 yaş grubuna Bilim Kurulu Üyesi'nden önemli uyarıSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Levent Akın, koronavirüste genç yaş grubunun aşı olma konusunda ihmalkar davrandığını söyledi. Prof. Dr. Akın, "Dolayısıyla hastalık genç yaş grubuna doğru kaymış durumda. Şu anda aşı olanlar aşıyla korundukları için bu kişiler hastalıktan etkilenmiyorlar belki; ama aşı olmayan grup ki bunlar özellikle 18-35 yaş grubuna yerleşmiş durumda. Genç yaş grubu 'bana bir şey olmaz' diyerek aşı olmuyor; ama enfekte oluyor" dedi.
13.10.2021Gündem
106 yaşında koronavirüsü yendi, ‘sağlığımı aşıya borçluyum’ dedi
106 yaşında koronavirüsü yendi, ‘sağlığımı aşıya borçluyum’ dediTrabzon'da yaşayan astım ve kalp hastası Nuriye Özkan yakalandığı koronavirüsü evde gördüğü tedavi ile yenmeyi başardı. Sağlığını yaptırdığı 2 doz Covid-19 aşısına borçlu olduğunu söyleyen Özkan, “Herkes tedbirini alsın, aşılarını olsun. Ben aşımı olmasaydım belki de başka olurdu” dedi.
9.10.2021Haberler
106 yaşında koronavirüsü yendi, ‘sağlığımı aşıya borçluyum’ dedi
106 yaşında koronavirüsü yendi, ‘sağlığımı aşıya borçluyum’ dediTrabzon'da yaşayan astım ve kalp hastası Nuriye Özkan yakalandığı koronavirüsü evde gördüğü tedavi ile yenmeyi başardı. Sağlığını yaptırdığı 2 doz Covid-19 aşısına borçlu olduğunu söyleyen Özkan, “Herkes tedbirini alsın, aşılarını olsun. Ben aşımı olmasaydım belki de başka olurdu” dedi.
9.10.2021Gündem
Muafiyet talebi reddedilen NBA oyuncusu Wiggins aşı oldu
Muafiyet talebi reddedilen NBA oyuncusu Wiggins aşı olduNBA yönetimi tarafından muafiyet talebi reddedilen Golden State Warriors oyuncusu Andrew Wiggins, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı oldu.
4.10.2021NBA
Koronaya yakalanan genç kadın aşıyı ihmal etmenin pişmanlığını yaşıyor
Koronaya yakalanan genç kadın aşıyı ihmal etmenin pişmanlığını yaşıyorKırıkkale'de hastanede yeni tip koronavirüs tedavisi süren 22 yaşındaki kadın, aşı olmayı ihmal etmenin üzüntüsü ve pişmanlığını yaşıyor. Öte yandan 10 gün önce Kovid-19'a yakalandığını, şikayetlerinin artması üzerine 4 gün önce hastaneye yatırıldığı söylendi.
30.09.2021Gündem
Son dakika... Mehmet Ceyhan uyardı: Tek başına daha ağır ve öldürücü
Son dakika... Mehmet Ceyhan uyardı: Tek başına daha ağır ve öldürücüHacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Covid-19'da Delta varyantının görüldüğü son dönemde ölüm oranlarının arttığını söyledi. Ceyhan, "İlk 2 dalga orijinal virüs ile oldu, orada 1000'de 9'du ölüm oranı. Mart- nisanda vakaların 60 bine çıktığı dönemde İngiliz varyantı vardı, orada 1000'de 6'lara düştü. Son dalga Delta varyantı ile oldu, burada da 1000'de 11. Varyant, tek başına daha ağır ve öldürücü hastalığa yol açıyor" dedi.
30.09.2021Gündem
Aşısızların pandemisi! Risk oldukça fazla
Aşısızların pandemisi! Risk oldukça fazlaAnkara Şehir Hastanesi Acil Servis Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Hakan Oğuztürk, hastaneye gelen vakaların çoğunun koronavirüs aşısı yaptırmayanlar olduğunu belirterek, “Pandemi, ‘aşısızların pandemisi’ pozisyonuna evrilmiş durumda. Gelen vakaların çoğunluğu hiç aşı yaptırmamış ve eksik doz aşı yaptıran kişiler” dedi.
28.09.2021Gündem
Biden 3. doz Kovid-19 aşısını kameraların karşısında oldu
Biden 3. doz Kovid-19 aşısını kameraların karşısında olduABD Başkanı Joe Biden, “destek dozu” olarak nitelendirilen 3. Doz Kovid-19 aşısını Beyaz Saray’da kameraların önünde oldu.
27.09.2021Dünya
Korona tedavisi gören 3 çocuk annesi: Söylentilere inandık, yanlış yapmışız
Korona tedavisi gören 3 çocuk annesi: Söylentilere inandık, yanlış yapmışızKayseri Devlet Hastanesi'nde koronavirüs tedavisi gören, 3 çocuk annesi Aysel Yılmaz (40), aşı yaptırmaya karar verdiğinde hastalığa yakalandı. Yılmaz, "Söylentilere inandık, yanlış yapmışız. Pişmanım. Herkes aşısını yaptırsın" dedi.
27.09.2021Haberler
Korona tedavisi gören 3 çocuk annesi: Söylentilere inandık, yanlış yapmışız
Korona tedavisi gören 3 çocuk annesi: Söylentilere inandık, yanlış yapmışızKayseri Devlet Hastanesi'nde koronavirüs tedavisi gören, 3 çocuk annesi Aysel Yılmaz (40), aşı yaptırmaya karar verdiğinde hastalığa yakalandı. Yılmaz, "Söylentilere inandık, yanlış yapmışız. Pişmanım. Herkes aşısını yaptırsın" dedi.
27.09.2021Gündem
NBA, Andrew Wiggins'in aşı muafiyeti talebini reddetti
NBA, Andrew Wiggins'in aşı muafiyeti talebini reddettiAmerikan Basketbol Ligi (NBA) ekiplerinden Golden State Warriors'ta forma giyen Kanadalı Andrew Wiggins, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı olmayı reddetmeye devam etmesi halinde takımının iç saha maçlarında forma giyemeyecek.
25.09.2021NBA
Aşısız, testsiz işçi ‘telafi’ye kalacak
Aşısız, testsiz işçi ‘telafi’ye kalacakKoronavirüs aşısı ve PCR testi olmayan işçilerin telafi çalışması ve uzaktan çalışmaya yönlendirilebileceğini bildiren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, işten çıkarmanın ise ‘son çare’ olmasını istedi.
25.09.2021Ekonomi
Bilim Kurulu Üyesi Gündüz: Milyonlarca aşı yapıldı, ciddi yan etki görülmedi
Bilim Kurulu Üyesi Gündüz: Milyonlarca aşı yapıldı, ciddi yan etki görülmedi Adana’da, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimi ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Murat Gündüz, Covid-19 aşısının önemine vurgu yaparak, "Milyonlarca aşı yapıldı, ciddi yan etkisi görülmedi" dedi.
23.09.2021Gündem
Hatırlatma dozu nedir? Hatırlatma dozu kaç ay sonra, kimlere yapılır?
Hatırlatma dozu nedir? Hatırlatma dozu kaç ay sonra, kimlere yapılır? Koronavirüs aşılama sürecinde hatırlatma dozunun önemini Bakan Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı ardından vurguladı. mRNA ve inaktif aşı olanların 3. doz yani hatırlatma dozunu uygulamalarının virüse yakalanma oranını ve mutasyon olasılığını düşürdüğü belirtildi. Peki, hatırlatma dozu ne demek, kaç ay sonda yapılır?
22.09.2021Gündem
‘PCR’ı mobbing diye şikayet edenler var’
‘PCR’ı mobbing diye şikayet edenler var’Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Kovid-19 tedbirleri çerçevesinde iş insanlarının çalışanlarıyla karşı karşıya geldiğini belirterek, “Siyasi iradeden elimizi rahatlamasını rica ediyorum” dedi.
22.09.2021Ekonomi
11 ayda 3 kez koronavirüse yakalandı
11 ayda 3 kez koronavirüse yakalandıGaziantep'te Jale Düşmezer (51), son 11 ay içerisinde 3 kez koronovirüse yakalandı. En son 3 ay önce hastalığa yakalanan ve yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren, boğazından hortumla beslendiği için konuşamayan Jale Düşmezer, aşı konusunda ne düşündüğünün sorulması üzerine, sol elinin baş parmağını kaldırarak cevap verdi. Aşı yaptırmayan Jale Düşmezer'in eşi Ali Düşmezer de "Biz yaşadık ve başkaları yaşasın istemiyoruz. Eşim de kimsenin kendi durumuna düşmesini istemiyor, bu yüzden konuşamasa da herkesi sessiz bir şekilde aşı olmaları için uyarıyor" dedi.
17.09.2021Gündem
3. doz antikor seviyesini artırıyor
3. doz antikor seviyesini artırıyorDokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, sağlık çalışanlarında yaptıkları antikor çalışması sonucu üçüncü doz aşısını olmuş kişilerin antikor düzeylerinin arttığını ve yeterli düzeye eriştiğini saptadıklarını söyledi.
17.09.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

KoronavirüsaşıcoronacoronavirüsCovid-19

Aşıdan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.