Askeri Tatbikat

Askeri Tatbikat

Son dakika askeri tatbikat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan askeri tatbikat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan askeri tatbikat haber sayfamızda...

Askeri Tatbikat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.562 askeri tatbikat haberi bulunmuştur.
Japonya ile ABD'den "ilk kez denizaltı katılımlı" tatbikat
Japonya ile ABD'den "ilk kez denizaltı katılımlı" tatbikat Japonya ile ABD, Çin'in askeri varlığını artırdığı Güney Çin Denizi'nde "ilk kez bir denizaltının da yer aldığı" ortak askeri tatbikat düzenledi.
17.11.2021Dünya
İlk defa yapıldı! İsrail basınından bomba İran yorumu
İlk defa yapıldı! İsrail basınından bomba İran yorumuİsrail, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile Bahreyn ve ABD'nin katılımıyla Kızıldeniz'in kuzey kesimindeki Akabe Körfezi'nde gerçekleştirilen ortak deniz tatbikatının, İran'a mesaj vermeyi amaçladığı belirtildi.
12.11.2021Dünya
ABD gemisi Karadeniz'e girdi! Rusya'dan sert tepki
ABD gemisi Karadeniz'e girdi! Rusya'dan sert tepkiRusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, ABD'nin silahlı gemisinin turistik amaçla Karadeniz’e girmediğini belirterek, "Herhangi bir zamanda herhangi bir anda herhangi bir provokasyon söz konusu olabilir." dedi
7.11.2021Dünya
Kuzey Kore, topçu atış tatbikatı düzenledi
Kuzey Kore, topçu atış tatbikatı düzenlediKuzey Kore'nin savunma kapasitesini güçlendirmek amacıyla topçu atışları gerçekleştirerek tatbikat düzenlediği bildirildi.
7.11.2021Dünya
ABD ve Güney Kore ortak tatbikata başladı
ABD ve Güney Kore ortak tatbikata başladıAmerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Güney Kore, Kuzey Kore ile nükleer silahlardan arındırma müzakerelerini yeniden başlatma çabaları devam ederken, ortak hava tatbikatına başladı.
1.11.2021Dünya
İran’dan Irak’a harekât sinyali
İran’dan Irak’a harekât sinyaliİran yönetimi Irak’ın kuzeyinde faaliyet gösteren İran kaynaklı Kürt silahlı gruplara yönelik harekat sinyali verdi.
2.10.2021Gündem
İran, Azerbaycan ile Ermenistan sınırında askeri tatbikat başlattı
İran, Azerbaycan ile Ermenistan sınırında askeri tatbikat başlattıİran, ülkenin kuzeybatısındaki Azerbaycan ile Ermenistan sınırında "Hayber Fatihleri" adını verdiği bir askeri tatbikat başlattı.
1.10.2021Dünya
Yüksek tansiyon!
Yüksek tansiyon!Azerbaycan ile İran arasında, İran kamyonlarının Ermenistan plakaları takarak Karabağ’a geçiş yapmasının yanı sıra Bakü’nün, sınırdaki İran askeri tatbikatlarından rahatsızlığını dile getirmesiyle artan gerginlik sürüyor.
1.10.2021Dünya
Mısır, Yunanistan, BAE ve Suudi Arabistan ortak tatbikatı tamamladı
Mısır, Yunanistan, BAE ve Suudi Arabistan ortak tatbikatı tamamladıMısır, Yunanistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Suudi Arabistan özel kuvvetlerinin katılımıyla Yunanistan'ın Pyramos bölgesinde gerçekleştirilen ortak askeri tatbikat sona erdi.
27.09.2021Dünya
ABD ve Avustralya'nın derin ittifakı
ABD ve Avustralya'nın derin ittifakıABD, İngiltere ve Avustralya arasında kurulan AUKUS adlı yeni güvenlik iş birliği kapsamında bu ülkelerin Avustralya ile nükleer enerjili denizaltı teknolojisini paylaşma kararının ardından, Washington ile Canberra arasında geçmişe uzanan derin stratejik ilişkiler gündeme geldi.
22.09.2021Dünya
Japonya'dan 'tehditkar faaliyetlere' karşı askeri tatbikat
Japonya'dan 'tehditkar faaliyetlere' karşı askeri tatbikatEmekli Japon Koramiral Koda Yoji, ülkesinin başlattığı geniş çaplı askeri tatbikatları, komşuları Kuzey Kore ve Çin'in olası tehditlerine yönelik "Japonya savunmasında tam komuta koordinasyonunu test etme fırsatı" olarak değerlendirdi.
18.09.2021Dünya
Son dakika haberi: Ordu başkente indi! İnsanlar kaçışırken Avrupa'nın göbeğinde şok görüntüler
Son dakika haberi: Ordu başkente indi! İnsanlar kaçışırken Avrupa'nın göbeğinde şok görüntülerSon dakika haberlere göre, Letonya'nın başkenti Riga'da bir anda ordu birliklerinin inip etrafa ateş açması şok etkisi yarattı. Savaş alanında dönen şehirde insanların bebeklerine sarılıp kaçmaya çalıştıkları görüldü. Kısa bir süre sonra ordudan ve hükümetten açıklama geldi. İşte son dakika gelişmeler...
16.09.2021Dünya
Tayvan'da savaş uçakları 24 metre genişliğindeki otoyola indi
Tayvan'da savaş uçakları 24 metre genişliğindeki otoyola indiTayvan'a ait savaş uçakları, otoyolda acil iniş ve kalkış tatbikatı düzenlendi. Ülke tarihinde ilk defa trafik ışıklarının ve kavşakların bulunduğu bir otoyolda böyle bir tatbikat yapıldığı bildirildi.
15.09.2021Dünya
Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan'dan ortak tatbikat
Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan'dan ortak tatbikatTürkiye, Azerbaycan ve Pakistan özel kuvvetleri Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de ortak askeri tatbikat yapacak.
11.09.2021Dünya
Çin ordusu Tibet Platosu'nda tatbikat düzenledi
Çin ordusu Tibet Platosu'nda tatbikat düzenlediÇin Halk Kurtuluş Ordusu’nun (PLA), dünyanın en yüksek platosunda askeri tatbikat düzenlediği bildirildi.
27.08.2021Dünya
İran, Rusya ve Çin'den ortak tatbikat
İran, Rusya ve Çin'den ortak tatbikatRusya, İran ve Çin'in Basra Körfezi'nde ortak askeri tatbikat düzenleyeceği bildirildi.
23.08.2021Dünya
Çin, tartışmalı Güney Çin Denizi'nde askeri tatbikat yapıyor
Çin, tartışmalı Güney Çin Denizi'nde askeri tatbikat yapıyorÇin, tartışmalı Güney Çin Denizi’nde askeri tatbikat yapmaya başladı.
19.08.2021Dünya
Son dakika haberleri: NATO'ya soğuk duş! İki dev güçlerini birleştirip sahaya indiler
Son dakika haberleri: NATO'ya soğuk duş! İki dev güçlerini birleştirip sahaya indilerSon dakika haberlere göre, Rusya ve Çin ordularının bir araya geldiği görüntüler dünyayı salladı. Rusya ve Çin'le ayrı ayrı baş etmeye çalışan NATO ve ABD için tehlike çanları çalıyor. ABD'li uzman 'işin renginin savaş alanında değişebileceğini' söyledi.
16.08.2021Dünya
ABD ile Güney Kore'nin yıllık ortak askeri tatbikatı başladı
ABD ile Güney Kore'nin yıllık ortak askeri tatbikatı başladıGüney Kore ve ABD'nin her yıl düzenlediği askeri tatbikat başladı.
16.08.2021Dünya
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, askeri tatbikata katıldı
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, askeri tatbikata katıldıUkrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Mıkolayiv'de Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin askeri tatbikatına iştirak etti.
9.08.2021Dünya
Rusya-Özbekistan ortak askeri eğitim tatbikatı devam ediyor
Rusya-Özbekistan ortak askeri eğitim tatbikatı devam ediyorRusya Merkez Askeri Bölge Komutanlığından yapılan açıklamaya göre, Özbekistan'ın Afganistan ile sınırındaki Tirmiz poligonunda Özbek silahlı kuvvetleri ve Rusya Merkez Askeri Bölge komutanlığında görev yapan Rus askerlerinin katılımıyla 30 Temmuz'da başlayan "Güney-2021" Rusya-Özbekistan ortak tatbikatı aktif dönemine girdi.
5.08.2021Haberler
Kuzey Kore'den Birleşik Krallık'a tepki! ''Siz Brexit'e odaklanın''
Kuzey Kore'den Birleşik Krallık'a tepki! ''Siz Brexit'e odaklanın''Kuzey Kore, Asya-Pasifik bölgesinde kalıcı olarak iki savaş gemisini konuşlandıracağını açıklayan Birleşik Krallık'a (BK) tepki gösterdi.
4.08.2021Dünya
Rusya ve Çin ortak askeri tatbikat yapacak
Rusya ve Çin ortak askeri tatbikat yapacakRusya ile Çin ordularının gelecek ay ortak askeri tatbikat yapacakları bildirildi.
29.07.2021Dünya
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik 'güzel haberler alıyoruz' deyip açıkladı: Teyakkuz hali devam ediyor
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik 'güzel haberler alıyoruz' deyip açıkladı: Teyakkuz hali devam ediyorGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik son toplantıda çevreye dair konular üzerinde de durulduğunu bildirirken 'güzel haberler alıyoruz' diyerek son gelişmeleri açıkladı. Sözcü Çelik 15 Temmuz dolayısıyla düzenlenecek etkinliklere dair ayrıntıları paylaştı. Öte yandan Çelik, Galatasaray'ın Yunanistan'da maruz kaldığı çirkin tavıra ilişkin, "Galatasaray'a yapılan bu muamele kabul edilemez, iyi niyetle bağdaşmaz." dedi.
14.07.2021Siyaset
İran Hazar Denizi'nde gövde gösterisine girişti
İran Hazar Denizi'nde gövde gösterisine giriştiİran, Hazar Denizi'nde deniz ve hava birimlerinin katılımıyla geniş çaplı askeri tatbikat yaptı.
30.06.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Askeri Tatbikat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.