Ataol Behramoğlu

Ataol Behramoğlu

Son dakika ataol behramoğlu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ataol behramoğlu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ataol behramoğlu haber sayfamızda...

Ataol Behramoğlu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 442 ataol behramoglu haberi bulunmuştur.
Annem yok artık şiiri - Ataol Behramoğlu
Annem yok artık şiiri - Ataol BehramoğluŞiirleriyle birçok şair adayına ilham kaynağı olan Ataol Behramoğlu, kendi şiirlerinin yanı sıra şiir antoloji kitaplarıyla da Türk şairlerinin en güzel şiirlerini bir araya getirerek şiir severlere armağan etmiştir. Şair İlk, orta ve lise eğitiminin ardından meraklısı olduğu Rus edebiyatının da etkisiyle Ankara Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanmış. Okul yıllarında şiir yazmaya ve üretmeye devam etmiştir. Çeşitli dergilerde ve gazetelerde şiirleri çıkan yazar, üniversiteyi bitirince bir dönem Moskova, Londra ve Paris’te yaşamıştır.. Paris’te yaşadığı dönemde Paris Sorbonne Üniversitesi'nde Rus edebiyatı ve karşılaştırmalı edebiyat konularında çalışmalar yapan yazar yurda döndükten sonrada yazarlık hayatına devam etmiştir.
22.06.2021Şiirler
Öğrendim ki şiiri
Öğrendim ki şiiriÖğrendim ki isimli şiir yoğunlukla Ataol Behramoğlu'nun şiiri olarak bilinse de aslında bu algı yanlıştır. Şair sosyal medya hesaplarından birçok defa bu şiirin kendisine ait olmadığını belirtmiştir. Öğrendim ki isimli şiirde hayattan alınan dersler anlatılmaktadır. Ataol Behramoğlu’nun sitesinde de şiirleri arasında böyle bir şiir yer almamaktadır.
14.06.2021Şiirler
Güzel aşk şiirleri
Güzel aşk şiirleriSevgi tün insanların ihtiyaç duyduğu bir duygudur. Pek çok edebi eser de sevgi teması içermektedir. Edebiyatın en büyük besinlerinden birisi sevgidir. Bu sebeple sevgililer önemli günlerde ya da kimi zaman öylesine birbirlerine şiirler okurlar. İşte en güzel aşk şiirleri.
8.06.2021Şiirler
Bu aşk burada biter şiiri - Ataol Behramoğlu
Bu aşk burada biter şiiri - Ataol BehramoğluŞiirleriyle birçok şair adayına ilham kaynağı olan Ataol Behramoğlu, kendi şiirlerinin yanı sıra şiir antoloji kitaplarıyla da Türk şairlerinin en güzel şiirlerini bir araya getirerek şiir severlere armağan etmiştir. Şair İlk, orta ve lise eğitiminin ardından meraklısı olduğu Rus edebiyatının da etkisiyle Ankara Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanmış. Okul yıllarında şiir yazmaya ve üretmeye devam etmiştir. Çeşitli dergilerde ve gazetelerde şiirleri çıkan yazar, üniversiteyi bitirince bir dönem Moskova, Londra ve Paris’te yaşamıştır.. Paris’te yaşadığı dönemde Paris Sorbonne Üniversitesi'nde Rus edebiyatı ve karşılaştırmalı edebiyat konularında çalışmalar yapan yazar yurda döndükten sonrada yazarlık hayatına devam etmiştir.
24.05.2021Şiirler
Antoloji Nedir, Özellikleri Nelerdir? Antoloji Örnekleri Nelerdir?
Antoloji Nedir, Özellikleri Nelerdir? Antoloji Örnekleri Nelerdir?Türk Edebiyatında karşımıza çıkan antoloji pek çok kişi tarafından merak edilen konulardan birisi olmuştur. Özellikle son zamanlarda antoloji özellikleri ve örnekleri sıklıkla araştırılmaya başlanmıştır. Peki Antoloji nedir, özellikleri nelerdir? Antoloji örnekleri nelerdir? Sizlere Türk Edebiyatında yer alan antoloji hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.
21.05.2021Eğitim
Sevgiliye aşk şiirleri
Sevgiliye aşk şiirleriSevgi tün insanların ihtiyaç duyduğu bir duygudur. Pek çok edebi eser de sevgi teması içermektedir. Edebiyatın en büyük besinlerinden birisi sevgidir. Bu sebeple sevgililer önemli günlerde ya da kimi zaman öylesine birbirlerine şiirler okurlar. İşte en güzel sevgiliye aşk şiirleri.
26.04.2021Şiirler
Son dakika... Şair Abdullah Nefes hayatını kaybetti
Son dakika... Şair Abdullah Nefes hayatını kaybettiGelen son dakika haberine göre; Türk edebiyatının önemli şairlerinden Abdullah Nefes , 79 yaşında hayatını kaybetti. Şair Ataol Behramoğlu, üzücü haberi Twitter hesabından duyurdu.
20.04.2021Gündem
Bekle beni - Konstantin Simonov
Bekle beni - Konstantin SimonovKonstantin Simonov Rus edebiyatında önemli yere sahip yazarlardan biridir. En verimi eserlerini Sovyetler Birliği döneminde veren yazar 2.Dünya savaşında Alman saldırısına karşı cephede de bulunmuş ve eserlerinin çoğunu bu alanda vermiştir. Bekle beni isimli şiirde cephedeki bir askerin sevgilisine seslenişidir. Bekle beni şiirini Türkçeye Ataol Behramoğlu çevirmiştir. İşte Bekle beni şiirinin sözleri.
20.04.2021Şiirler
Behramoğlu’nu  ağırladılar
Behramoğlu’nu ağırladılarŞair ve edebiyatçı Ataol Behramoğlu, Bodrum ile özdeşleşen Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın 131’inci doğum günü için hazırlanan özel etkinliğe katıldı.
18.04.2021Cadde
Halikarnas Balıkçısı Seyir Terası hizmette
Halikarnas Balıkçısı Seyir Terası hizmetteBodrum Belediyesi, Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın 131. doğum günü anma etkinlikleri kapsamında seyir terasını açtı.
17.04.2021Ege
Kızıma mektuplar şiiri - Ataol Behramoğlu
Kızıma mektuplar şiiri - Ataol BehramoğluŞiirleriyle birçok şair adayına ilham kaynağı olan Ataol Behramoğlu, kendi şiirlerinin yanı sıra şiir antoloji kitaplarıyla da Türk şairlerinin en güzel şiirlerini bir araya getirerek şiir severlere armağan etmiştir. Şair İlk, orta ve lise eğitiminin ardından meraklısı olduğu Rus edebiyatının da etkisiyle Ankara Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanmış. Okul yıllarında şiir yazmaya ve üretmeye devam etmiştir. Çeşitli dergilerde ve gazetelerde şiirleri çıkan yazar, üniversiteyi bitirince bir dönem Moskova, Londra ve Paris’te yaşamıştır.. Paris’te yaşadığı dönemde Paris Sorbonne Üniversitesi'nde Rus edebiyatı ve karşılaştırmalı edebiyat konularında çalışmalar yapan yazar yurda döndükten sonrada yazarlık hayatına devam etmiştir. Kızıma mektuplar isimli şiirinde şair kızına hitap etmekte ve ona kendi hayatında yaşadığı tecrübeler ışığında tavsiyeler vermektedir. İşte Kızıma mektuplar şiirinin sözleri.
14.04.2021Şiirler
Aşk  iki kişiliktir şiiri - Ataol Behramoğlu
Aşk iki kişiliktir şiiri - Ataol BehramoğluŞiirleriyle birçok şair adayına ilham kaynağı olan Ataol Behramoğlu, kendi şiirlerinin yanı sıra şiir antoloji kitaplarıyla da Türk şairlerinin en güzel şiirlerini bir araya getirerek şiir severlere armağan etmiştir. Şair İlk, orta ve lise eğitiminin ardından meraklısı olduğu Rus edebiyatının da etkisiyle Ankara Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanmış. Okul yıllarında şiir yazmaya ve üretmeye devam etmiştir. Çeşitli dergilerde ve gazetelerde şiirleri çıkan yazar, üniversiteyi bitirince bir dönem Moskova, Londra ve Paris’te yaşamıştır.. Paris’te yaşadığı dönemde Paris Sorbonne Üniversitesi'nde Rus edebiyatı ve karşılaştırmalı edebiyat konularında çalışmalar yapan yazar yurda döndükten sonrada yazarlık hayatına devam etmiştir. Şair çok sayıda aşk ve sevgi temalı şiir yazmıştır. Aşk iki kişiliktir şiiri de bunlardan biridir. İşte aşk iki kişiliktir şiirinin sözleri.
6.04.2021Şiirler
İlkbahar şiiri - Ataol Behramoğlu
İlkbahar şiiri - Ataol BehramoğluTürk edebiyatının ünlü şairlerinin başında gelen Ataol Behramoğlu İlkbahar isimli şiirinde bir ilkbahar gününde yaşadığı duyguları ve hissettiklerini kaleme almıştır. Şair baharın doğayı canlandırmasını ele alarak duygularını şiirinde kaleme almıştır. İşte ilkbahar şiirinin sözleri.
23.02.2021Şiirler
Bahar şiiri - Ataol Behramoğlu
Bahar şiiri - Ataol BehramoğluŞiirleriyle birçok şair adayına ilham kaynağı olan Ataol Behramoğlu, kendi şiirlerinin yanı sıra şiir antoloji kitaplarıyla da Türk şairlerinin en güzel şiirlerini bir araya getirerek şiir severlere armağan etmiştir. Şair İlk, orta ve lise eğitiminin ardından meraklısı olduğu Rus edebiyatının da etkisiyle Ankara Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanmış. Okul yıllarında şiir yazmaya ve üretmeye devam etmiştir. Çeşitli dergilerde ve gazetelerde şiirleri çıkan yazar, üniversiteyi bitirince bir dönem Moskova, Londra ve Paris’te yaşamıştır.. Paris’te yaşadığı dönemde Paris Sorbonne Üniversitesi'nde Rus edebiyatı ve karşılaştırmalı edebiyat konularında çalışmalar yapan yazar yurda döndükten sonrada yazarlık hayatına devam etmiştir. İşte Ataol Behramoğlun'nun Bahar şiiri sözleri.
1.02.2021Şiirler
Pandemi yasaklarını AİHM’ye götürecek
Pandemi yasaklarını AİHM’ye götürecekTürkiye’deki mahkemelerden olumsuz karar çıkması durumunda AİHM’nin yolunu tutacağını söyleyen avukat Canan Arın, “Kısıtlamalar yaş ayrımcılığı anlamına gelir ve bu Anayasa’ya aykırıdır” dedi
26.01.2021Gündem
Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var şiiri - Ataol Behramoğlu
Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var şiiri - Ataol BehramoğluTürk edebiyatının en çok bilinen şairlerinden biri olan Ataol Behramoğlu, Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var isimli şiirinde yaşama tutkusunu konu alır. Yazar şiirinde hayatta yaşanacak her duygunun en üst doruklarına kadar yaşamak gerektiğini savunur. Ona göre mutluluk son doruklarına kadar yaşandığında mutluluk hüzün en üst doruklarına kadar yaşandığında hüzündür. Hayat, yaşadığımız duyguların ve anıların toplamıdır. İşte Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var şiirinin sözleri.
12.01.2021Şiirler
Şairleri tanıyalım: Ataol Behramoğlu kimdir ve şiirleri
Şairleri tanıyalım: Ataol Behramoğlu kimdir ve şiirleriŞiirleriyle birçok şair adayına ilham kaynağı olan Ataol Behramoğlu, kendi şiirlerinin yanı sıra şiir antoloji kitaplarıyla da Türk şairlerinin en güzel şiirlerini bir araya getirerek şiirseverlere armağan etmiş değerli bir büyüğümüz.
Şinanay’dan kitaplara
Şinanay’dan kitaplaraİlkokula başladığımda mahalleye (Damlacık) elektrik geldi, aydınlandık...
5.09.2020Ege
Bavul Eylül sayısında Tezer Özlü sürprizi
Bavul Eylül sayısında Tezer Özlü sürpriziAylık popüler kültür dergisi Bavul Dergi’nin Eylül 2020 sayısı Tezer Özlü dosyasıyla raflardaki yerini aldı.
30.08.2020Kültür Sanat
Deniz kokan öyküler
Deniz kokan öykülerDeniz konulu kitapların sayısı son yıllarda artarken deniz kültürüne bir katkıyı da Gizem Kodak ve Ömer Asmalı yaptı.
22.07.2020Kültür Sanat
Ağaoğlu anısına film gösterimi
Ağaoğlu anısına film gösterimiAdalar Belediyesi tarafından düzenlenen AçıkhavADA Sinema’da bu hafta kült olmaya aday “Sarı Mercedes”, “Ruhların Kaçışı/Sprited Away”, “Acı ve Zafer/Pain and Glory” ve “Tosun Paşa” filmleri Büyükada Tarihi Arabacılar Meydanı’nda izleyicilerle buluşacak.
22.07.2020Kültür Sanat
Proje atağı
Proje atağıKuşadası Belediyesi Dış İlişkiler Müdürlüğü ulusal ve uluslararası kuruluşlar, yerel yönetim ağları ve sivil toplum kuruluşlarının üç ayrı proje başvurusuna destek verdi...
12.07.2020Ege
Okumaya devam
Okumaya devamSedef Avcı, karantina günlerinde kitap okumaya devam ediyor.
18.05.2020Cadde
Bavul e-dergi formatında
Bavul e-dergi formatındaAylık popüler kültür sokak dergisi Bavul Dergi, Mayıs 2020 sayısını e-dergi formatında ücretsiz yayımladı.
12.05.2020Kültür Sanat
Korona Günlükleri’nin  ilk konuğu Behramoğlu
Korona Günlükleri’nin ilk konuğu BehramoğluKarşıyaka Belediyesi’nin geleneksel ‘Ayın Konuğu’ etkinlikleri, ‘Korona Günlükleri’ adıyla belediyenin sosyal medya sayfalarından evlere geliyor.
15.04.2020Ege

Benzer Haber Etiketleri

ŞiirAtaol Behramoğluegeizmircadde

Ataol Behramoğlu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.