Ayasofya Müzesi

Ayasofya Müzesi

Son dakika Ayasofya Müzesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ayasofya Müzesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ayasofya Müzesi haber sayfamızda...

Ayasofya Müzesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 847 ayasofya müzesi haberi bulunmuştur.
Ayasofya için yurdun dört bir tarafından geldiler!
Ayasofya için yurdun dört bir tarafından geldiler!Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi Açılışı Programı'nı takip etmek isteyenler toplanmaya başladı. Yurdun dört bir yanında gelenlerin arasında Sultanahmet Meydanı'nda çimenlere yatak döşek serenler de var, Samsun'dan gelen taraftar grupları da. Açılıştan bir iki gün önce gelenlerin amacı tarihi anlara en önden tanıklık etmek.
23.07.2020Haberler
Ayasofya'da görevlendirilen imam ve müezzinler belli oldu!
Ayasofya'da görevlendirilen imam ve müezzinler belli oldu!Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ayasofya Camii'nde görevlendirilen imam-kayyım ve müezzinleri açıkladı. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Ayasofya Camii'ne 3 imam ve 5 müezzinin atandığını belirterek, 'Belki tarihte ilk defa olacak. Prof.Dr. bir hocamızı imam olarak atıyoruz. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden Prof.Dr. Mehmet Boynukalın hocamızı imam olarak atıyoruz' dedi.
23.07.2020Haberler
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan Ayasofya açıklaması!
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan Ayasofya açıklaması!Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Ayasofya'da 24 Temmuz cuma günü kılınacak olan namaz ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Erbaş 'İnşallah cuma günü her şey hazır olacak' dedi.
22.07.2020Haberler
Son dakika...Ayasofya için karar verildi! Bir dakikada açılıp bir dakikada kapanacak
Son dakika...Ayasofya için karar verildi! Bir dakikada açılıp bir dakikada kapanacakAyasofya mozaiklerinin ışıkla karartma sisteminden zarar göreceği dikkate alınarak raylı perdede karar kılındı. UNESCO’ya verilmek üzere camiye dönüşümde Ayasofya’nın bir zarar görmediğini anlatan bir belgesel çekiliyor. Daha önce gündeme getirilen ışık teknolojisi ile perdeleme yönteminin fresk ve mozaiklere zarar vereceğinde anlaşan uzmanlar, giriş katından görünen 6.5 metrelik Theotokos ve 7.5 metrelik Gabriel mozaikleri ile seraphim melekleri freskolarının sadece namaz vakitlerinde 1 dakikada açılıp 1 dakikada kapananan elektronik raylı sistem perde ile kapatılmasında karar kıldı.
21.07.2020Siyaset
Bahçeli Ayasofya yüzüğü yaptırdı
Bahçeli Ayasofya yüzüğü yaptırdıMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ayasofya’nın siluetinden esinlenilen kendi tasarımı olan bir yüzük yaptırdı.
19.07.2020Siyaset
Ayasofya'nın müze tabelaları kaldırılıyor!
Ayasofya'nın müze tabelaları kaldırılıyor!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 24 Temmuz Cuma günü Ayasofya'nın ibadete açılacağını söylemesinin ardından tarihi mekanda hazırlıklar sürüyor. Caminin girişinde müzeye ilişkin yer alan tabelalar kaldırıldı.
15.07.2020Haberler
Ayasofya camii ne zaman açılacak, ilk namaz ne zaman kılınacak? Ayasofya camii nerede, tarihi nedir?
Ayasofya camii ne zaman açılacak, ilk namaz ne zaman kılınacak? Ayasofya camii nerede, tarihi nedir?Ayasofya'nın ibadete açılacağı kararından sonra vatandaşlar, Ayasofya camii hakkında arayışa geçti. Ayasofya xamii nerede, ne zaman açılacak sorusu yoğun ilgi görmeye başladı. Aynı zamanda Ayasofya camiide ilk namaz ne zaman kılınacak sorusu ise büyük merakla araştırılıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Ayasofya ile ilgili açıklamalar peş peşe geldi. İşte Ayasofya hakkında merak edilenler ve ilk namaz tarihi...
14.07.2020Gündem
Ayasofya’ya namaz turları başladı
Ayasofya’ya namaz turları başladıAyasofya’nın müzeden camiye çevrilmesi sonrası tur firmaları harekete geçti. 24 Temmuz’daki cuma namazı için yurt dışı ve yurt içinden birçok tur firmasının ‘ilk namaz’ gezi programları düzenlemesi tartışma yarattı...
14.07.2020Gündem
12 Temmuz 2020 Günün Özeti Milliyet'te
12 Temmuz 2020 Günün Özeti Milliyet'teGünün öne çıkan haberlerini sizler için derledik.
12.07.2020Milliyet Tv
Büyükelçilik önünde Türk bayrağı yaktılar!
Büyükelçilik önünde Türk bayrağı yaktılar!Yunanistan'da aşırı sağcı bir grup Ayasofya'nın statüsünün değiştirilmesi kararını Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği'nin önünde toplanıp, Türk bayrağını ateşe vererek protesto etti.
12.07.2020Haberler
Türk tarihinin önemli belge ve eserleri Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde!
Türk tarihinin önemli belge ve eserleri Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde!Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde, 20 Temmuz'a kadar açık kalacak 'Mürekkebin İzi' ve 'Mucebince Amel Oluna' sergilerinde Tanzimat Fermanı ve Divanu Lugati't-Türk gibi Türk tarihinin önemli eserleri sergileniyor.
12.07.2020Haberler
Tanzimat Fermanı ve Divanu Lugati't-Türk Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde sergileniyor
Tanzimat Fermanı ve Divanu Lugati't-Türk Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde sergileniyorCumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde, 20 Temmuz'a kadar açık kalacak 'Mürekkebin İzi' ve 'Mucebince Amel Oluna' sergilerinde Tanzimat Fermanı ve Divanu Lugati't-Türk gibi Türk tarihinin önemli eserleri sergileniyor.
12.07.2020Gündem
Artık Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde sergileniyor
Artık Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde sergileniyorCumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde, 20 Temmuz'a kadar açık kalacak 'Mürekkebin İzi' ve 'Mucebince Amel Oluna' sergilerinde Tanzimat Fermanı ve Divanu Lugati't-Türk gibi Türk tarihinin önemli eserleri sergileniyor.
12.07.2020Gündem
Ayasofya nerede, kelime anlamı ne demek? Ayasofya kararı ne oldu?
Ayasofya nerede, kelime anlamı ne demek? Ayasofya kararı ne oldu? Son zamanlarda gündemden düşmeyen Ayasofya kararı belli oldu. Milyonlarca vatandaş Ayasofya hakkında bilgi edinmek için arayışa koyuldu. En çok merak edilen sorular arasında Ayasofya nerede, Ayasofya ne demek, tarihi nedir oldu. Haberimizin içeriğinde Ayasofya hakkında tüm bilinenleri derledik. İşte merakla araştırılan soruların yanıtları...
11.07.2020Gündem
Ayasofya için tarihi karar
Ayasofya için tarihi karar86 Yıllık tartışmaya son noktayı koyan Danıştay, Ayasofya’yı müzeye çeviren Bakanlar Kurulu kararını iptal etti. Kararın hemen ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla ibadete açılma kararı jet hızıyla Resmi Gazete’de yayınlandı
11.07.2020Gündem
Ayasofya ne zaman müze ve cami oldu? Ayasofya kaç yıllık, ne demek? İşte tarihi...
Ayasofya ne zaman müze ve cami oldu? Ayasofya kaç yıllık, ne demek? İşte tarihi...Danıştay'ın Ayasfoya ile ilgili verdiği kararın gündeme gelmesi ile birlikte Aysofya'nın tarihi araştırılmaya başlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ayasofya'yı ibadete açan kararı imzaladı. İşte Ayasofya tarihi ile ilgili detaylar...
10.07.2020Gündem
TBMM Başkanı Şentop'tan son dakika açıklaması! Ayasofya'da ilk namaz...
TBMM Başkanı Şentop'tan son dakika açıklaması! Ayasofya'da ilk namaz...Ayasofya kararı sonrası TBMM Başkanı Mustafa Şentop açıklamalarda bulundu. “Ne zaman namaz kılmaya gideceksiniz?” sorusuna ilişkin Şentop, ''En kısa zamanda. Muhtemelen önümüzdeki hafta içerisinde olabilir. En geç önümüzdeki hafta cumaya kadar bu konuda adım atılır. Hep beraber, siz de gelirsiniz.'' yanıtını verdi.
10.07.2020Siyaset
Ayasofya kararı son dakika durumu ne oldu, ibadete açıldı mı? Ayasofya nerede?
Ayasofya kararı son dakika durumu ne oldu, ibadete açıldı mı? Ayasofya nerede?Ayasofya ile ilgili araştırmalar devam ediyor. Milyonlarca vatandaş, Ayasfoya için verilen karar için meraklanıyor. Ayasofya ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı ve karar belli oldu. İşte Ayasofya kararı nedir, ibadete açıldı mı, sorularının yanıtları...
10.07.2020Gündem
Bahçeli'den sert mesaj! 'Hiç kimse aklından geçirmesin'
Bahçeli'den sert mesaj! 'Hiç kimse aklından geçirmesin'MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Ayasofya Camii’nin ibadete açılmasıyla ilgili haklı beklentimizin hilafına, egemenlik haklarımıza yönelik, özellikle ABD ve AB kaynaklı şantaj ve saldırganlıklar bizim nazarımızda yok hükmündedir” dedi.
4.07.2020Haberler
Ayasofya nerede, ne zaman müze oldu? Ayasofya ibadete açıldı mı?
Ayasofya nerede, ne zaman müze oldu? Ayasofya ibadete açıldı mı?Ayasofya ile ilgili duruşma bugün gerçekleşti. Günlerdir kamuoyunun gündeminde olan konuyla ilgili detaylar araştırılmaya başlanırken 'Ayasofya nerede, ne zaman müze oldu? Ayasofya ibadete açıldı mı?' soruları hız kesmiyor.
2.07.2020Gündem
Ayasofya tarihçesi | Ayasofya camii nerede, neden ve ne zaman müze oldu?
Ayasofya tarihçesi | Ayasofya camii nerede, neden ve ne zaman müze oldu?Gündemdeki yerini koruyan Ayasofya'nın tarihçesi merak konusu oldu. Milyonlarca vatandaş konuya ilişkin bilgi edinmek için Ayasofya camii nerede, neden ve ne zaman mücae oldu sorularına yanıt arıyor. Ayasofya'nın ibadete açılacağı konuşulurken, Ayasofya hakkında tüm merak edilenleri haberimizde derledik.
9.06.2020Gündem
"7 tepenin şehrinden 7 kıtaya" konseri
"7 tepenin şehrinden 7 kıtaya" konseri23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Cumhurbaşkanlığı'nca "7 Tepenin Şehri İstanbul'dan 7 Kıtaya" isimli konser düzenlendi. İstanbul'un simge merkezlerinden yapılan konserde İstanbul semalarından dünyaya sevgi ve birlik çağrısında bulunuldu.
23.04.2020Haberler
7 tepenin şehrinden 7 kıtaya
7 tepenin şehrinden 7 kıtaya23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Cumhurbaşkanlığı'nca "7 Tepenin Şehri İstanbul'dan 7 Kıtaya" isimli konser düzenlendi. İstanbul'un simge merkezlerinden yapılan konserde İstanbul semalarından dünyaya sevgi ve birlik çağrısında bulunuldu.
23.04.2020Gündem
Sultanahmet Meydanı dezenfekte edildi
Sultanahmet Meydanı dezenfekte edildiSultanahmet Meydanı dezenfekte edildi. Ekiplerin çalışması havadan da görüntülendi
21.03.2020Gündem
Burası Ayasofya... Her noktasını temizlediler
Burası Ayasofya... Her noktasını temizledilerİstanbul'un simgelerinden Ayasofya Müzesi'nde koronavirüse karşı dezenfekte çalışması yapıldı.
13.03.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Ayasofya Müzesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.