Aykut Erdoğdu

Aykut Erdoğdu

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul-2 2 .sıra Adayı.28 Ağustos 1972’de Kars Sarıkamış’ta doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. ABD’de Carnegie Mellon Üniversity’de Kamu Politikaları ve Yönetimi konulu yüksek lisansını yaptı.1995 yılında Hazine Müsteşarlığında stajyer hazine kontrolörlüğüne atandı ve daha sonra baş kontrolör oldu. 2004 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde “Uluslararası Muhasebe ve Denetim Standartları” konusunda çalışmalarda bulundu.

Aykut Erdoğdu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 372 aykut erdogdu haberi bulunmuştur.
Erdoğan’dan Erdoğdu’ya 250 bin liralık dava
Erdoğan’dan Erdoğdu’ya 250 bin liralık davaCumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine yönelik sözleri nedeniyle CHP’li Erdoğdu hakkında dava açtı. Aykut Erdoğdu’nun sözlerine AK Parti’den tepki geldi
6.05.2021Siyaset
Son dakika... CHP'li Aykut Erdoğdu hakkında soruşturma
Son dakika... CHP'li Aykut Erdoğdu hakkında soruşturmaGelen son dakika haberine göre; Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, şikayet üzerine CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan soruşturma başlattı.
5.05.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li Erdoğdu için suç duyurusu
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li Erdoğdu için suç duyurusuSon dakika gelen habere göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatları, CHP'li Aykut Erdoğdu hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" gerekçesiyle 250 bin liralık manevi tazminat davası açtı.
5.05.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Özlediğiniz o günler geride kaldı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Özlediğiniz o günler geride kaldıCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP'li Aykut Erdoğdu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözlerine "Bilinmelidir ki, özlediğiniz o günler gerilerde kaldı" diyerek tepki gösterdi.
5.05.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan, Erdoğdu'nun sözlerine tepki
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan, Erdoğdu'nun sözlerine tepkiCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Milletine hizmetle dertlenen Sayın Cumhurbaşkanımız ve ekibini vatana ihanetten yargılamaya heves etmek, milletin hayrına düş dahi göremeyen darbe sevicilerinin Yassıada zihniyetidir." ifadesini kullandı.
5.05.2021Siyaset
İletişim Başkanı Altun'dan, CHP'li Erdoğdu'nun sözlerine tepki
İletişim Başkanı Altun'dan, CHP'li Erdoğdu'nun sözlerine tepkiCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Siyasi hayatı boyunca aziz milletimize hizmetkâr olmayı kendine şiar edinen, Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesine çıkaran, ekonomiden eğitime, sağlıktan tarıma kadar her alanda ülkemize çağ atlatan Recep Tayyip Erdoğan, sizin hadsiz ve ahlaksız tehditlerinize prim vermez." ifadelerini kullandı.
4.05.2021Siyaset
CHP'li Erdoğdu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözlerine sert tepkiler
CHP'li Erdoğdu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözlerine sert tepkilerSon dakika haberine göre, CHP'li Aykut Erdoğdu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözlerine peş peşe tepkiler geldi. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Hakikat yüzünüze her çarptığında daha da hırçınlaşıyorsunuz. Hakikati her duyduğunuzda şirazeniz biraz daha kayıyor.” paylaşımıyla Erdoğdu'ya tepki gösterdi. Ömer Çelik, "Yine Yassıada zihniyeti hortlamış. Cumhurbaşkanımızı “vatana ihanetten yargılamak”tan bahseden seviyesizlik aynı Yassıada zihniyeti gibi kendini ifade etmiş. Şehit Başbakanımız Menderes’in katillerinin diliyle konuşmaya devam ediyorlar." ifadelerini kullandı.
5.05.2021Siyaset
Son dakika... İletişim Başkanı Altun'dan bildiri tepkisi!
Son dakika... İletişim Başkanı Altun'dan bildiri tepkisi!İletişim Başkanı Fahrettin Altun emekli amirallerin yayınladığı bildiriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Altun, 'Şimdi baktığınızda bu anti-demokratik bir bildiri ve bunun ima ettiği anlamı hepimiz gayet iyi biliyoruz. Bu bildiri açık ve net söyleyelim. Eski vesayet alışkanlıkları ile milli iradeye onun seçilmiş temsilcilerine parmak sallamaktan başka hiçbir anlam taşımıyor.' dedi. İşte İletişim Başkanı Altun'un açıklamaları...
5.04.2021Siyaset
Son dakika... Montrö bildirisine savcıdan soruşturma! İşte imzacı 104 isim
Son dakika... Montrö bildirisine savcıdan soruşturma! İşte imzacı 104 isimAralarında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı görevini üstlenen üç oramiralin de bulunduğu 104 emekli amiral, Montrö Sözleşmesi’ne ilişkin gece yarısı bildiri yayınladı. TCK 316. maddeden soruşturma başlatılan bildiriye öncülük edenlerin tespit edildiği ve ifadeye çağrılacağı öğrenildi.
5.04.2021Siyaset
TBMM’ye 23 milletvekilinin dokunulmazlık dosyaları sevk edildi
TBMM’ye 23 milletvekilinin dokunulmazlık dosyaları sevk edildiHDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'ın da aralarında bulunduğu 23 milletvekiline ait dokunulmazlık dosyaları TBMM Başkanlığına sunuldu.
12.12.2020Siyaset
Çekirdek ekiple devam
Çekirdek ekiple devamÜye sayısı 19’dan 16’ya düşürülen yeni CHP MYK’da eski kadro büyük oranda değişmedi, altı üyenin ismi çizildi, ekibe dört yeni isim eklendi. Uzun süredir boş olan genel sekreterlik koltuğuna Böke getirilirken Kılıçdaroğlu, kurultay sandığından çıkamayan yardımcılarını “başdanışmanlık” formülüyle korudu...
11.08.2020Siyaset
Kılıçdaroğlu yol haritasını çizecek
Kılıçdaroğlu yol haritasını çizecekCHP’nin kurultayda seçimle belirlenen yeni Parti Meclisi ilk toplantısını bugün yapacak. Kılıçdaroğlu, partinin yeni siyasi sürece ilişkin yol haritasını anlatacak
8.08.2020Siyaset
MYK’ya yeni düzen
MYK’ya yeni düzenCHP Parti Meclisi’nin (PM) yeni üyelerinin belli olmasının ardından gözler, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun “A Takımı” olarak nitelendirilen Merkez Yönetim Kurulu’nun (MYK) hangi isimlerden oluşacağına çevrildi.
29.07.2020Siyaset
CHP’de yeni Parti Meclisi belli oldu! 4 MYK üyesine vize çıkmadı
CHP’de yeni Parti Meclisi belli oldu! 4 MYK üyesine vize çıkmadıCHP delegesi, çekişmeli geçen Parti Meclisi seçiminde Kılıçdaroğlu’nun 4 yardımcısına onay vermedi. CHP liderinin anahtar listesine almadığı 10 isim listeyi delerek PM’ye girmeyi başardı.
28.07.2020Siyaset
Son dakika! Man Adası davasında karar: Kemal Kılıçdaroğlu 197 bin lira tazminat ödeyecek
Son dakika! Man Adası davasında karar: Kemal Kılıçdaroğlu 197 bin lira tazminat ödeyecekGelen bir son dakika haberine göre; yeniden görülen "Man Adası" davasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yakınlarına 197 bin lira tazminat ödemesine hükmedildi.
14.07.2020Siyaset
‘Meslektaşım  ve üstadımdır’
‘Meslektaşım ve üstadımdır’CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, Ziraat Bankası Genel Müdürü olduğu dönemde hakkında suçlamalarda bulunduğu Can Akın Çağlar’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreterliği’ne atanması konusunda, “Can Bey’in bütün iddialardan aklandığını öğrendim” dedi.
11.07.2020Siyaset
Son dakika...CHP'de atama şoku! İmamoğlu'nun genel sekreterliğe getirdiği isim kriz çıkardı
Son dakika...CHP'de atama şoku! İmamoğlu'nun genel sekreterliğe getirdiği isim kriz çıkardıİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun genel sekreterliğe atadığı Can Akın Çağlar, 8 yıl önce CHP milletvekilleri Aykut Erdoğdu ve Sezgin Tanrıkulu tarafından yolsuzlukla suçlanmıştı. CHP Grup Başkanvekili Özkoç, atamayla ilgili ‘parti içinde değerlendirme yapacaklarını’ söyledi.
9.07.2020Siyaset
İletişim Başkanı Altun'dan çirkin paylaşımlara tepki
İletişim Başkanı Altun'dan çirkin paylaşımlara tepkiİletişim Başkanı Fahrettin Altun, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve eşi Esra Albayrak'ın dün gece dünyaya gelen bebekleri için tebrik etti. Altun, sosyal medyada bazı kesimlerin yapmış olduğu çirkin paylaşımlarla ilgili de 'Bu güzel haber karşısında bile, insanlıktan nasibini almamış bir güruh, anneliğin kutsiyetini ve çocukluğun masumiyetini hiçe sayarak organize bir saldırı ve hakaret furyası başlattı. Bu tavrı esefle kınıyor, şiddetle lanetliyorum' ifadelerine yer verdi.
30.06.2020Siyaset
‘Erken uyarı avantajını kullanamadık’
‘Erken uyarı avantajını kullanamadık’CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin sağlıkçı milletvekilleri ve sağlık akademisyenleriyle Kovid-19 salgınını masaya yatırdı. Toplantıda, “Türkiye’nin salgınla ilgili aldığı ‘erken uyarı’ avantajını doğru kullanılmadığı” yorumu öne çıktı.
6.04.2020Siyaset
Kılıçdaroğlu, partisinin corona virüsle mücadele önerilerini açıkladı:
Kılıçdaroğlu, partisinin corona virüsle mücadele önerilerini açıkladı:CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin corona virüsle mücadele önerilerini açıklayarak, "Dayanışma içinde olacağız, yardımlaşacağız ve bu salgını hep birlikte yeneceğiz." dedi. Öte yandan CHP Genel Merkezi'nde corona virüs tedbirleri kapsamında basın açıklamasına katılanların kullanımı için dezenfektan, maske ve eldiven bulunduruldu.
23.03.2020Siyaset
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Çanakkale ve İdlib’i bir tutuyorlar
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Çanakkale ve İdlib’i bir tutuyorlarPartisinin MYK toplantısında İdlib konusunu değerlendiren CHP lideri Kılıçdaroğlu, “İdlib ve Çanakkale’yi bir tutuyorlar. Vatan toprağı için ölünür. İdlib vatan toprağı mı?” ifadelerini kullandı
3.03.2020Siyaset
‘Demokrasi ittifakını kuruyoruz’
‘Demokrasi ittifakını kuruyoruz’CHP MYK dün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.
25.02.2020Siyaset
CHP, UKOME için  Danıştay’a gidiyor
CHP, UKOME için Danıştay’a gidiyorCHP, büyükşehir belediyelerinin Ulaşım Koordinasyon Merkezleri’ndeki (UKOME) üye sayısını azınlıkta bırakan düzenlemenin iptali için Danıştay’a başvuracak. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Resmi Gazete’de yayımlanan Ulaşım Koordinasyon Merkezleri Yönetmeliği’ni değerlendirdi.
21.02.2020Siyaset
Kılıçdaroğlu'ndan İYİ Parti'deki istifalarla ilgili talimat!
Kılıçdaroğlu'ndan İYİ Parti'deki istifalarla ilgili talimat!CHP MYK’da, gündemdeki gelişmelerin yanı sıra İYİ Parti’de yaşanan istifalar değerlendirildi. Kılıçdaroğlu, özellikle İsmail Ok’un açıklamalarını ‘iyi okumak’ gerektiğini belirtti. Kılıçdaroğlu’nun kurmaylarından istifalarla ilgili görüş bildirmemelerini istediği öğrenildi.
18.02.2020Siyaset
‘Ne görev düşüyorsa CHP yapmaya hazır’
‘Ne görev düşüyorsa CHP yapmaya hazır’Engelliler Konfederasyonu 5. Olağan Genel Kurulu’nda Konfederasyon Başkanı Turhan İçli’den “ayrımcılık” çıkışı geldi. İçli, “Engelliler hâlâ hakim, savcı, kaymakam olamıyor. Bu bariz bir ayrımcılık dedi.
12.01.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

chpGazetehaberikemal kılıçdaroğluaykut erdoğdufahrettin altun

Aykut Erdoğdu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.