Azarbeycan

Azarbeycan

Son dakika Azarbeycan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Azarbeycan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Azarbeycan haber sayfamızda...

Azarbeycan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 59 azarbeycan haberi bulunmuştur.
TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı'nın onuruna verdiği yemeğe katıldı
TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı'nın onuruna verdiği yemeğe katıldıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı Sahibe Gafarova'nın onuruna verdiği yemeğe katıldı.
27.07.2021Siyaset
Bakan Çavuşoğlu, Azerbaycanlı mevkidaşı Bayramov ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, Azerbaycanlı mevkidaşı Bayramov ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
24.04.2021Siyaset
‘Paşinyan masaya olumlu yaklaşmıyor’
‘Paşinyan masaya olumlu yaklaşmıyor’Dağlık Karabağ’daki son gelişmeler, 30 yıl önce Azerbaycan-Ermenistan arasında barışçıl çözümün sağlanması için kurulan AGİT Minsk Grubu’nun işlevini tartışılır hale getirdi.
23.10.2020Dünya
Gerilim zirvede!
Gerilim zirvede!Azerbaycan ile Ermenistan arasında Dağlık Karabağ’da çıkan çatışmalar sürüyor. Ermenistan topraklarından Azerbaycan’a atılan top ve füzeler ise gerilimi tırmandırdı. Azerbaycan’dan “Saldırıların durdurulmaması halinde ateş açan askeri hedeflere karşılık vereceğimiz konusunda Ermenistan’ı uyarıyoruz” açıklaması yapıldı.
2.10.2020Dünya
Türkiye ve Azerbaycan'dan dünyaya göz dağı! Hedefler havadan ve karadan vuruldu
Türkiye ve Azerbaycan'dan dünyaya göz dağı! Hedefler havadan ve karadan vurulduTürk ve Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinin Nahçıvan'da gerçekleştirdiği ortak askeri tatbikatta temsili düşman hedefleri kara ve havadan vuruldu.
5.09.2020Gündem
Son dakika...MSB bu fotoğrafları geçti! Dünyaya gözdağı
Son dakika...MSB bu fotoğrafları geçti! Dünyaya gözdağıMilli Savunma Bakanlığı, Azerbaycan-Türkiye Fiili Atışlı Ortak/Müşterek Tabur Görev Kuvveti Tatbikatı hazırlıkları kapsamında atışsız tatbikat provaları yapıldığını açıkladı.
2.08.2020Gündem
ATAK helikopteri de Azerbaycan’da
ATAK helikopteri de Azerbaycan’daTürkiye ve Azerbaycan’ın geniş kapsamlı ortak askeri tatbikatı dün başladı. Tatbikat için Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait T129 ATAK taarruz helikopteri ve Sikorsky tipi helikopterler de Nahçıvan’a getirildi.
30.07.2020Dünya
Azerbaycan'da sokağa çıkma yasağı ilan edildi
Azerbaycan'da sokağa çıkma yasağı ilan edildiAzerbaycan'da, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınına karşı sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
30.03.2020Dünya
Kamp sonrası diplomasi atağı
Kamp sonrası diplomasi atağıBirleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu kapsamında yoğun bir diplomasi trafiği yürüten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekim ve kasım mesaisinin önemli bölümünü dış politikaya ayıracak. Erdoğan, sırasıyla Sırbistan, Azerbaycan, Japonya, Pakistan, İran ve Macaristan’a seyahat gerçekleştirecek.
4.10.2019Siyaset
‘Şakayı üzerine kurduğum platform çapımı aştı yorumlar coştu’
‘Şakayı üzerine kurduğum platform çapımı aştı yorumlar coştu’Ali İhsan Varol “Altın Kelebek” ödül töreninde Acun Ilıcalı’nın konuşması üzerine yaptığı göndermeyle ilgili “Bizim memlekette adet böyle, yorum hadiseyi her daim geçiyor. Acun Bey gülmüş, eğlenmiş. Şükür. Kalp kırmayayım, can sıkmayayım, isteğim o” dedi.
16.12.2018Pazar
‘Şakayı üzerine kurduğum platform çapımı aştı yorumlar coştu’
‘Şakayı üzerine kurduğum platform çapımı aştı yorumlar coştu’Ali İhsan Varol “Altın Kelebek” ödül töreninde Acun Ilıcalı’nın konuşması üzerine yaptığı göndermeyle ilgili “Bizim memlekette adet böyle, yorum hadiseyi her daim geçiyor. Acun Bey gülmüş, eğlenmiş. Şükür. Kalp kırmayayım, can sıkmayayım, isteğim o” dedi.
16.12.2018Pazar
Sophia’nın artık vizesi var
Sophia’nın artık vizesi varSuudi Arabistan’dan vatandaşlık alan ve tarihe, kimlik sahibi ilk robot olarak geçen Sophia, Bakü Uluslararası Havalimanı’nda vize alarak bir kez daha tarihe geçti...
30.10.2018Dünya
Hakan Çalhanoğlu'na forma talebi
Hakan Çalhanoğlu'na forma talebiMilli takımın yıldız ismi Hakan Çalhanoğlu, Rusya’da büyük ilgi gördü.
1.07.2020Milli Takım
Türkiye’nin ilk kivi hasadı Silifke’de yapıldı
Türkiye’nin ilk kivi hasadı Silifke’de yapıldıDalında kilosu 5-6 TL’den alıcı bulan, işçiliği ve masrafı az, getirisi yüksek olan kivi Rusya, Azarbeycan, Türkmenistan, Özbekistan ve Ermenistan’a ihraç ediliyor
11.09.2019Haberler
Türkiye’nin ilk kivi hasadı Silifke’de yapıldı
Türkiye’nin ilk kivi hasadı Silifke’de yapıldıDalında kilosu 5-6 TL’den alıcı bulan, işçiliği ve masrafı az, getirisi yüksek olan kivi Rusya, Azarbeycan, Türkmenistan, Özbekistan ve Ermenistan’a ihraç ediliyor
16.08.2018Ekonomi
Bakan Albayrak'tan flaş çağrı! "Doğu Akdeniz'deki doğal kaynakların..."
Bakan Albayrak'tan flaş çağrı! "Doğu Akdeniz'deki doğal kaynakların..."Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, Azarbeycan'da yaptığı konuşmada tüm uluslararası taraflara çağrıda bulunarak, "Gelin bu fırsatları iyi kullanalım. Bölgedeki ihtilafları, belirsizlikleri daha da artıracak gerilimler yerine kazan-kazan usulünü uygulayalım" dedi. Enerji  Bakanı Albayrak, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'le de bir araya geldi.
15.02.2018Ekonomi
49 ülkenin sporcusu aynı anda yüzerek kıta değiştirdi
49 ülkenin sporcusu aynı anda yüzerek kıta değiştirdiTürkiye Milli Olimpiyat komitesi tarafından bu yıl 29. kez düzenlenen Samsung Boğaziçi Kıtalarası Yüzme Yarışı İstanbul Boğazı'nda yapıldı.
1.07.2020Su Sporları
Cephe hattında  gergin bekleyiş
Cephe hattında gergin bekleyişDağlık Karabağ’da cephe hattında gergin bir bekleyiş var. Mevziler kuvvetlendiriliyor, askeri takviyeler yapılıyor. Halk, gelişmelerden memnun ancak aynı oranda da tedirgin... Çünkü çatışmalar sadece askeri mevziler arasında değil, sivil yerleşim alanları da hedef
7.04.2016Gündem
Azeri vekilden Rusya'ya sert tepki
Azeri vekilden Rusya'ya sert tepkiAzerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Ganire Paşayeva, Azarbeycan ile Türkiye'nin kardeş olduğunu ifade ederek, 'Kardeşlik iyi günde de kötü günde de beraber olmaktır. Türkiye'nin güçlü olması bizim de güçlü olmamız demektir' dedi
13.12.2015Siyaset
Davutoğlu: Ambargo Rusya'yı etkiler
Davutoğlu: Ambargo Rusya'yı etkilerBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Biz Rusya ile kapıları açık tutacağız, iletişim kanallarını daima açık tutacağız. Türkiye'ye kim ambargo uygularsa, ekonomik ambargolar döner uygulayan ülkeyi etkiler" dedi
3.12.2015Siyaset
'Bunlar hayvan da değil insan da'
'Bunlar hayvan da değil insan da'NİĞDE’nin Ulukışla İlçesi’nde 1 polis memuru ile 1 astsubayı şehit edip, gasp ettikleri kamyon şoförünü öldüren Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü üyesi Alman vatandaşı Benjamin Xu, İsviçre vatandaşı Çendrim Ramadani ile Makedonyalı Muhammed Zakiri’nin de aralarında bulunduğu 4’ü tutuklu 11 sanığın yargılandığı davaya bugün devam edildi. Baronun görevlendirdiği 3 avukat da davadan çekildi. Avukatlardan Nail Gündüz, ’Neden davadan çekildiniz?’ sorusuna, "Hayvanlar bile savunulur. Bunlar hayvan da değil insan da değil. Bu yüzden davadan çekildim" yanıtı verdi.
5.03.2015Gündem
Kiralık tekneden, kabin charter imparatorluğuna
Kiralık tekneden, kabin charter imparatorluğunaBODRUM’da 20 yıl önce otellerde çalışırken kiraladığı 17 metrelik tekne ile günübirlik turlarda turist gezdirmeye başlayan tur rehberi ve kaptan Barbaros Güneş, şimdi 5 milyon euroluk bir şirketin sahibi oldu.
11.01.2015Ekonomi
Öz vatanım  yanındayız
Öz vatanım yanındayızBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin Dağlık Karabağ’da işgalci gördüğü Ermenistan’a, Bakü’de bu konuda net mesaj verdi: Azerbaycan topraklarının her bir santimetre karesi kurtulana kadar Türkiye, Azerbaycan’ın verdiği mücadelenin yanında olacaktır
19.09.2014Siyaset
Bir beraberlik bize yeter!
Bir beraberlik bize yeter!2011 yılında uzun çabaların ardından kurulan Türkiye Ragbi Milli Takımı, başarıları ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.
1.07.2020Diğer

Benzer Haber Etiketleri

azarbeycantatbikatermenistansilifkeHaberler

Azarbeycan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.