Bakan Ersoy

Bakan Ersoy

Son dakika Bakan Ersoy haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bakan Ersoy gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bakan Ersoy haber sayfamızda...

Bakan Ersoy

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.314 bakan ersoy haberi bulunmuştur.
Bakan Ersoy'un merhum babasından, köyüne 500 bin dolarlık vasiyet
Bakan Ersoy'un merhum babasından, köyüne 500 bin dolarlık vasiyetKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un 3 yıl önce vefat eden babası Ali Haydar Ersoy'un memleketi Antalya'nın İbradı ilçesi Ormana Mahallesi'nde, kendi adına faydalı bir tesis yapımı için vasiyet ettiği 500 bin dolar ile meydan, sokaklar, mezarlık, okul, cami gibi alanlarda çevre düzenlemesi yapıldı. Antalya Valiliği'nin katkısıyla da mahalledeki 48 yapı restore edilecek.
14.01.2022Gündem
Son dakika: Bakan Ersoy 'hedef 35 milyar dolar' dedi ve sevindiren haberi verdi: Erken rezervasyonda yüzde 65 artış var
Son dakika: Bakan Ersoy 'hedef 35 milyar dolar' dedi ve sevindiren haberi verdi: Erken rezervasyonda yüzde 65 artış varGelen son dakika haberine göre; Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Ersoy, "2022 yılı için 35 milyar dolar turizm gelir hedefimiz var." ifadelerini kullandı. Ersoy, "2 buçuk milyon İngiliz turist bekliyoruz" bilgisini paylaşarak, "Geçen seneye göre erken rezervasyonda yüzde 65 civarında artış var."sözlerine yer verdi.
13.01.2022Gündem
Bakan Ersoy ‘O Günün Hikayesi’ filminin galasına katıldı
Bakan Ersoy ‘O Günün Hikayesi’ filminin galasına katıldıKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ‘O Günün Hikayesi’ filminin galasına katıldı. Galada konuşan Bakan Ersoy, “Mehmet Akif Ersoy, Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılırken o tarihi dönemeçte büyük hizmetlerde bulunmuş ve geride nesilden nesle aktarılacak bir miras bırakmıştır” dedi.
12.01.2022Kültür Sanat
Son dakika: Erdoğan'dan ödül töreninde net mesajlar: Büyük ve güçlü Türkiye'yi inşa edeceğiz
Son dakika: Erdoğan'dan ödül töreninde net mesajlar: Büyük ve güçlü Türkiye'yi inşa edeceğizGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan Yaşayan İnsan Hazineleri Geleceğe Aktarılan Mirasın Temsilcileri Ödül Töreni'nde konuştu. Erdoğan, törende yaptığı açıklamada, 'Bugün de İnşallah her alanda sahip olduğumuz eşsiz insan hazinesinden aldığımız destek ve şevkle büyük ve güçlü Türkiye'yi Allah'ın izniyle inşa edeceğiz. Dün başardık, bugün de başaracağız. Çünkü biz Türkiye'yiz, çünkü biz Türk milletiyiz.' dedi.
11.01.2022Siyaset
Bakan Ersoy 2. Yeditepe Bienali'nin açılışına katıldı
Bakan Ersoy 2. Yeditepe Bienali'nin açılışına katıldı2. Yeditepe Bienali'nin açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşti. Süleymaniye Camii'nde düzenlenen 2. Yeditepe Bienali'nin açılışına Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan da katıldı.
7.01.2022Gündem
Bakan Ersoy'dan yeni yıl mesajı: Etkinliklerle dolu bir yılı geride bıraktık
Bakan Ersoy'dan yeni yıl mesajı: Etkinliklerle dolu bir yılı geride bıraktıkKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yayımladığı yeni mesajında “Bir an bile umutsuzluğa kapılmadan toplumumuzun moralini diri tutacak proje ve etkinliklerle dolu bir yılı geride bıraktık” dedi.
31.12.2021Gündem
Bursa'da 'kültür başkenti' hazırlığı
Bursa'da 'kültür başkenti' hazırlığıBursa’nın ‘2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti’ seçilmesi dolayısıyla dün Merinos Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıda, şehirde düzenlenecek etkinlikler ve projeler tanıtıldı.
31.12.2021Kültür Sanat
Hıdırlık Tabyası’nda bir tarih canlanacak
Hıdırlık Tabyası’nda bir tarih canlanacakBalkan Savaşları sırasında Edirne savunmasının karargâh binası olarak kullanılan 135 yıllık tarihi Hıdırlık Tabyası, Balkan Tarihi Müzesi olarak ziyaretçilerine kapılarını açtı.
31.12.2021Gündem
2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti: Bursa
2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti: Bursa‘Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı- TÜRKSOY’, ‘2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti’ olarak Bursa'yı seçti. Eskişehir ve Kastamonu’nun ardından Türkiye'den seçilen üçüncü kent olan Bursa, 8 bin 500 yıllık tarihini ve kültürünü yıl boyunca düzenlenen etkinliklerle dünyaya tanıtacak.
30.12.2021Gündem
Bakan Ersoy: Yurt dışı ziyaretçi sayısında yüzde 83, gelirde ise yüzde 100’lük artış yaşandı
Bakan Ersoy: Yurt dışı ziyaretçi sayısında yüzde 83, gelirde ise yüzde 100’lük artış yaşandıKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, pandemi koşullarına rağmen 2021 yılında Türkiye’nin yurt dışı ziyaretçi sayısında 29 milyonu, turizm gelirlerinde ise 24 milyar doları aştığını belirterek, “Dikkatinizi çekmek isterim, bu rakamlar 2020’ye göre ziyaretçi sayısında yüzde 83’lük, gelir noktasında ise yüzde 100’lük bir artışa tekabül ediyor. Ulaşılan bu seviye ülke olarak hepimizin başarısıdır” dedi.
29.12.2021Siyaset
Bakan Ersoy: Zafere kilitlenmiş bir harekâtın hücum emridir 27 Aralık
Bakan Ersoy: Zafere kilitlenmiş bir harekâtın hücum emridir 27 AralıkKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 102'nci yıl dönümünde yayımlandığı mesajında "Hazırlıkların, amaçların, hedeflerin tamam olduğu; temelinde bir inanç, ufkunda bir fikrin bulunduğu, zafere kilitlenmiş bir harekâtın adeta hücum emridir 27 Aralık" dedi.
26.12.2021Gündem
Alaeddin Yavaşca için AKM'de tören düzenlendi
Alaeddin Yavaşca için AKM'de tören düzenlendiKlasik Türk müziği sanatçısı, icracı ve bestekar Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca için Atatürk Kültür Merkezi (AKM)'nde tören düzenlendi.
25.12.2021Gündem
Devlet sanatçısı Prof. Dr. Alâeddin Yavaşca hayatını kaybetti
Devlet sanatçısı Prof. Dr. Alâeddin Yavaşca hayatını kaybettiKlasik Türk müziği sanatçısı, icracı ve bestekar Prof. Dr. Alâeddin Yavaşca hayatını kaybetti. 95 yaşındaki usta sanatçı bir süredir organ yetmezliğinden tedavi görüyordu.
23.12.2021Gündem
Bakan Ersoy'dan Alaeddin Yavaşca için taziye mesajı
Bakan Ersoy'dan Alaeddin Yavaşca için taziye mesajıKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Devlet Sanatçısı Alaeddin Yavaşca'nın vefatı dolayısıyla başsağlığı mesajı yayımladı. Ersoy; "Türk sanat müziğinin duayen bir ismini daha kaybetmenin derin üzüntüsüyle Devlet Sanatçımız Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca'ya Allah'tan rahmet; ailesine ve tüm sanat camiamıza başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun." dedi.
23.12.2021Siyaset
Bakan Ersoy: '3 bin 480 eserimizi yurt dışından getirdik'
Bakan Ersoy: '3 bin 480 eserimizi yurt dışından getirdik'Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak 2021 yılında son 10 yılın en yüksek sayısına ulaşarak 3 bin 480 eserimizi yurt dışından getirdik” dedi.
22.12.2021Siyaset
Bakan Ersoy: Niğde, 12 ay sürdürülebilir turizmin yapılabileceği alan olabilir
Bakan Ersoy: Niğde, 12 ay sürdürülebilir turizmin yapılabileceği alan olabilirKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunduğu Niğde'de, "Yapacaklarımızla birlikte inşallah yabancı turist anlamında da değerli destinasyon haline gelecek, diye düşünüyorum. Bunlarla birlikte kalıcı, 12 ay sürdürülebilir turizmin yapılabileceği bir alan olabilir. Hem kış turizmine hitap eden hem yazın yabancı turiste hitap eden çok noktası var" dedi.
18.12.2021Siyaset
İzmir yatırımları 2022 bütçesinde
İzmir yatırımları 2022 bütçesindeBütçe görüşmelerinde bakanlıkların İzmir projeleri öne çıktı. AK Parti İzmir Milletvekili Çankırı, “19 yılda 85 milyar lira yatırım yapıldı” dedi
17.12.2021Ege
Bakan Ersoy, Galata Mevlevihanesi'nde Şeb-i Arus programına katıldı
Bakan Ersoy, Galata Mevlevihanesi'nde Şeb-i Arus programına katıldıKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Mevlana Celaleddin Rumi'nin vefatının 748. yılında Galata Mevlevihanesi'nde düzenlenen sema törenine katıldı. Törende konuşan Bakan Ersoy," Mevlana Hazretleri'nin mirası Anadolu'dan tüm dünyaya yayılan bir rehber haline gelmiştir" dedi.
16.12.2021Kültür Sanat
Bakan Ersoy, Haluk Dursun Kütüphanesi açılış törenine katıldı
Bakan Ersoy, Haluk Dursun Kütüphanesi açılış törenine katıldıİstanbul Üsküdar'da yapımı tamamlanan Haluk Dursun Kütüphanesi, bugün Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katılımıyla hizmete açıldı. Bakan Ersoy" Ülkesini ve milletini seven her bireyin öncelikli sorumluluğu kendisini donatmak, bilginin önce takipçisi sonra üreticisi olmaktır" dedi.
16.12.2021Haberler
Bakan Ersoy Haluk Dursun Kütüphanesi açılış törenine katıldı
Bakan Ersoy Haluk Dursun Kütüphanesi açılış törenine katıldıÜsküdar'da yapımı tamamlanan Haluk Dursun Kütüphanesi, bugün Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katılımıyla hizmete açıldı. Bakan Ersoy" Ülkesini ve milletini seven her bireyin öncelikli sorumluluğu kendisini donatmak, bilginin önce takipçisi sonra üreticisi olmaktır" dedi.
16.12.2021Siyaset
Bakan Ersoy: 2021 yılında sinema sektörüne 94 milyon 797 bin TL destek sağladık
Bakan Ersoy: 2021 yılında sinema sektörüne 94 milyon 797 bin TL destek sağladıkKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “2021 yılında sinema sektörüne toplamda 94 milyon 797 bin TL destek sağladık. Yine 1 Ekim 2021 tarihine kadar KDV oranını yüzde 1’e indirip, sinema bileti üzerinden alınan yüzde 10 eğlence vergisini de 31 Mayıs 2022’ye kadar sıfırladık” dedi.
13.12.2021Siyaset
Bakan Ersoy: Antalya'yı 2022'de daha yoğun sezon bekliyor
Bakan Ersoy: Antalya'yı 2022'de daha yoğun sezon bekliyorKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'nın yıl sonu yabancı turist sayısında 9 milyonu geçeceğini belirterek, "2022'de Antalya'yı daha yoğun bir sezon bekliyor" dedi.
26.11.2021Siyaset
29 milyon turist 24 milyar $ gelir
29 milyon turist 24 milyar $ gelirTurizm sektörü temsilcileri Antalya’da buluştu. Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) tarafından düzenlenen 11’inci Uluslararası Resort Turizm Kongresi’ne Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Birleşmiş Milletler 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, AKTOB Başkanı Erkan Yağcı ve turizm sektörünün temsilcileri katıldı.
26.11.2021Ekonomi
Bakan Ersoy: Turizmde yeni hedef 29 milyon ziyaretçi, 24 milyar dolar gelir
Bakan Ersoy: Turizmde yeni hedef 29 milyon ziyaretçi, 24 milyar dolar gelirKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yıl sonu yeni turizm hedeflerini açıkladı. Türkiye'nin bu yıl ilk defa İspanya'yı geride bıraktığını belirten Bakan Ersoy, '28 milyon ziyaretçi, 22 milyar dolar gelir' hedefinin revize edildiğini, yeni hedefin '29 milyon ziyaretçi, 24 milyar dolar gelir' olduğunu açıkladı.
25.11.2021Siyaset
Bakan Ersoy açıkladı: Turizmde yeni hedef 22 milyar dolar
Bakan Ersoy açıkladı: Turizmde yeni hedef 22 milyar dolarCapital, Ekonomist ve StartUp dergileri tarafından düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin ilk gün kapanış konuşmasını gerçekleştiren Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy “2020’deki pandemiye bağlı durgun dönemin ardından başarılı aşılama programıyla biraz gevşeme oldu. Ancak her ne olursa olsun artık farklı bir dünyadayız ve bu farklılaşan alışkanlık ve anlayışların iş sahalarımıza yansıdığının, kalıcı olduğunun bilincinde olmak zorundayız” dedi.
25.11.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Bakan Ersoy ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.