Geri Dön
SiyasetAK Parti'den Kılıçdaroğlu'na sert tepki: İpi Kandil'in elindedir

AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na sert tepki: İpi Kandil'in elindedir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP'li vekil Semra Güzel'in PKK'lı teröristle fotoğraflarının ortaya çıkmasıyla ilgili yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. Hamza Dağ, 'Kılıçdaroğlu'nun ipi Kandil'in elindedir' dedi. Öte yandan Bakan Pakdemirli, "Bahçeli’ye ‘sarayın sözcüsü’ diyen Kılıçdaroğlu, dönsün kendine baksın, kendisi bizatihi Kandil’in sözcüsüdür. Bizim şehit analarına, babalarına, eşlerine, çocuklarına sözümüz var, teröre geçit vermeyeceğiz” dedi.

AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na sert tepki: İpi Kandil'in elindedir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 'Askerlerimizi şehit eden bir teröristin sevgilisi olarak terör kamplarında fotoğrafları ortaya çıkan bir milletvekiline tepki gösteremeyen siyasetçinin bu millete söyleyeceği sözlerinin hiçbir hükmü yoktur.' diyerek tepki gösterdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, sosyal medyadan Kılıçdaroğlu'nun HDP'li vekil Semra Güzel'in öldürülen PKK'lı teröristle basına yansıyan fotoğraflarına ilişkin yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

'Kılıçdaroğlu'nun ipi Kandil'in elindedir'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, yaptığı açıklamada şunları söyledi: 'CHP Genel Başkanı'na, HDP'li bir vekilin terör kampında teröristle olan münasebeti soruluyor. Kendisi HDP ile kurduğu ilişkiye o kadar bağlı ki buna bile tepki gösteremiyor. Yine 'Erdoğan suçlu.' diyor. Bu, taca atılacak bir konu değil. Askerlerimizi şehit eden bir teröristin sevgilisi olarak terör kamplarında fotoğrafları ortaya çıkan bir milletvekiline tepki gösteremeyen siyasetçinin bu millete söyleyeceği sözlerinin hiçbir hükmü yoktur. Yazık, acınası halde.'

AK Partiden Kılıçdaroğluna sert tepki: İpi Kandilin elindedir

“KILIÇDAROĞLU, BİZATİHİ KANDİL’İN SÖZCÜSÜDÜR”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na bir tepki de Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'de geldi. Pakdemirli, “Malum; 3 gün önce Şanlıurfa’da şehitlerimiz vardı: Enes Koç, Ertuğrul Ulupınar, Murat Alyakut’a Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum. Cenazede Murat şehidimizin eşi; ‘Ben seni yüreğime sığdıramadım, seni kefenlere sığdırmışlar’ dedi. Derinden etkilendim. Bu milletin anaları, gelinleri çok ağladı, çok ağıt yaktı. Bu acıları da unutmadık, yaşatanları da. Hepsinin hesabını sorduk, sormaya devam edeceğiz. Dicle’nin kuzularını, çakallara kaptırmak niyetinde değiliz. Gençlerimize uzanan elleri kırdık, kırmaya devam edeceğiz. Biz, teröriste terörist diyemeyenlerle yol yürümeyeceğiz. Bahçeli’ye ‘sarayın sözcüsü’ diyen Kılıçdaroğlu, dönsün kendine baksın, kendisi bizatihi Kandil’in sözcüsüdür. Bizim şehit analarına, babalarına, eşlerine, çocuklarına sözümüz var teröre geçit vermeyeceğiz” dedi.

"YILAN DERİSİNİ DEĞİŞTİRİR AMA HUYUNU DEĞİŞTİRMEZ"

Bakan Pakdemirli sözlerine şöyle devam etti:

“PKK’lı teröristle fotoğrafları ortaya çıkan HDP Milletvekili Semra Güzel. Biliyorsunuz, mecliste PKK’lılarla fotoğraf çekinen bir milletvekili var. Dün duygusal açıklamalar yapmış. Ben de diyorum ki, keşke o fotoları çekinirken sen de şehit nişanlılarını düşünseydin. Keşke o pozları verirken sen de şehit sözlülerini, şehit eşlerini de düşünseydin. Keşke poz verdiğin o silahlarla, kaç gencimizi şehit ettiler, onu düşünseydin. Bunlar, kuzu postuna bürünmeyi bıraksınlar, bunun başka açıklaması yok. HDP, sırtını PKK’ya dayamış. Zillet İttifakı, sırtını HDP’ye dayamış. O kadar fotoğraf var ortada, hangisinden ses çıktı. Susuyorlar. Sükut, ikrardandır. Susarak, onaylıyorlar! Susmak bir tercihtir. Yani safımız da tercihimiz de belli diyorlar. Yeter ki Erdoğan gitsin; biz PKK İle ihanet ilişkisine de gireriz, gönül ilişkisine de diyorlar. İhanet ilişkisi-gönül ilişkisi hiç fark etmez; yılan derisini değiştirir ama huyunu değiştirmez. Diğer taraftan, CHP’nin dini değerlerle kavgası bitmiyor. Çünkü bunlar ikiyüzlü ve samimiyetsiz. Sözde dün başörtülülerle helalleşiyorlardı, bugün sövüyorlar. Yani yalancının mumu, yatsıya da kalmadı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ne diyordu, ‘başörtüsü yasağının yanlış olduğunu çok kez dillendirdim. Onların acılarını anlamalıyız, aynı sorunların yaşanmaması için gelecek vizyonu belirlemeliyiz’ Kemal Kılıçdaroğlu hızını alamadı; katıldığı televizyon programında ne dedi ‘En çok kiminle helalleşmek istiyorsunuz?' sorusuna ‘En çok başörtülü kızlarla helalleşmek istiyorum. Hata yaptık’ dedi. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu.”

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Zonguldak'ta esnaf ziyareti sırasında HDP Milletvekili Semra Güzel'in PKK'lı teröristle olan fotoğraflarına sessiz kaldıkları yönündeki eleştirilere ilişkin soruyu cevaplayan Kılıçdaroğlu, "Bu fotoğrafı gördüğümde sordum, 'Ne zaman çekilmiş?' diye. Bunların İmralı'ya masa attıkları dönemde, açılım döneminde o fotoğraf çekilmiş. Dolayısıyla bu fotoğrafın muhatabı, sorunun muhatabı, doğrudan doğruya Erdoğan'dır. Nasıl oldu? Açılımda ne oldu? Açılımda bu işler olduysa sen neredeydin? Sen bu ülkeyi yönetmiyor muydun? Aklın başında mıydı? Bunların sorulması lazım. İşin özeti bu" dedi.

Yer: İstanbul! Buz dolu çukurda feci son
Kar yağışı ne zaman bitecek? Meteoroloji uyardı: Büyük tehlike!
İstanbul'da vahşet! Annesini boynunu keserek öldürdü
Erdoğan yakında tamamlanacağını söyledi! 3-4 aya yasal düzenleme
ABD'de korkunç cinayet! Türk öğretmen öldürüldü
Evlat acısıyla sarsılan Ebru Şallı: Yorumlar çok acımasız!
Galatasaray'dan bomba golcü hamlesi! Eski Fenerbahçeli...
Araç alacaklara kötü haber! Zam sinyali
'Dahi' lakaplı ünlü modacının sonu! Ölüm nedeni...
Arabayla uçmaya hazır olun! Onaylandı
Otogar uyanıkları! Yasağı fırsata çevirdiler
Tartışılan İmamoğlu fotoğrafı! Vatandaşlar isyan etti
Merhum futbolcuyu anlattı! 'Baba eğer yarın oynarsam...'
Hande Erçel-Kerem Bürsin aşkı bitti!
Aşısız adama şok! Hastanenin kararı tartışma yarattı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler