Bank

Bank

Son dakika bank haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bank gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bank haber sayfamızda...

Bank

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 16.379 bank haberi bulunmuştur.
Küresel piyasalar negatif seyrediyor
Küresel piyasalar negatif seyrediyorKüresel piyasalarda, bazı emtia fiyatlarının rekor kırdığı haftada artan enflasyon endişelerine paralel dünya genelinde birçok piyasada satış ağırlıklı bir seyir izlenirken, gelecek hafta ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantı tutanakları başta olmak üzere yoğun veri gündemi takip edilecek.
15.05.2021Uzmanpara
785 milyon dolarlık sendikasyon sağladı
785 milyon dolarlık sendikasyon sağladıTürk Eximbank, sendikasyon kredisini yüzde 100’ün üzerinde yenileyerek 466.9 milyon euro ve 218 milyon dolar olmak üzere toplam 785 milyon dolar tutarında kaynak sağladı.
12.05.2021Ekonomi
İngiliz hükümeti NatWest’ten kamu hissesi sattı
İngiliz hükümeti NatWest’ten kamu hissesi sattıİngiliz hükümeti, ülkenin önde gelen bankalarından NatWest’teki 1,1 milyar sterlin değerindeki kamu hissesinin satışının yapıldığını duyurdu.
11.05.2021Uzmanpara
ECB'den kripto para açıklaması
ECB'den kripto para açıklamasıAvrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu Üyesi Fabio Panetta, "Kripto paraların çevresel etkisini azaltmak ve sınırlamak küresel müzakerelerin parçaları arasında olmalı." dedi.
11.05.2021Uzmanpara
Türk Eximbank 785 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağladı
Türk Eximbank 785 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağladıTürk Eximbank, sendikasyon kredisini yüzde 100’ün üzerinde yenileyerek 466,9 milyon euro ve 218 milyon dolar olmak üzere toplam 785 milyon dolar tutarında kaynak sağladı.
11.05.2021Ekonomi
785 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağlandı
785 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağlandıTürk Eximbank, sendikasyon kredisini yüzde 100’ün üzerinde yenileyerek 466,9 milyon euro ve 218 milyon dolar olmak üzere toplam 785 milyon dolar tutarında kaynak sağladı.
11.05.2021Uzmanpara
PEPP 2022'ye kadar devam edecek
PEPP 2022'ye kadar devam edecekAvrupa Merkez Bankası (ECB) üyesi ve Fransa Merkez Bankası Başkanı Francois Villeroy de Galhau, "PEPP en azından Mart 2022'ye kadar devam edecek." dedi.
11.05.2021Uzmanpara
'Yüksek enflasyona karşı politika değişmeyecek'
'Yüksek enflasyona karşı politika değişmeyecek'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yürütme Kurulu Üyesi Isabel Schnabel, ECB'nin bu yıl enflasyonda yaşanan yükselmelere karşı faiz artışıyla karşılık verme konusunda bir hazırlığı olmadığını vurguladı.
11.05.2021Uzmanpara
Altında bir sonraki hedef 1850 dolar
Altında bir sonraki hedef 1850 dolarOCBC Bank analistleri tarafından hazırlanan raporda, ABD'de beklentinin çok altında açıklanan tarım dışı istihdam verisi sonrasında 1800 dolar üzerine yükselen altın fiyatı için bir sonraki hedefin 1850 dolar olacağı ifade edildi.
10.05.2021 Altın
'Destek programlarının sürdürülmesi gerek'
'Destek programlarının sürdürülmesi gerek'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Baş Ekonomisti Philip Lane, "Mevcut destek programlarının sürdürülmesi gerek." dedi.
10.05.2021Uzmanpara
'Avrupalılar dijital euro ile ilgileniyor'
'Avrupalılar dijital euro ile ilgileniyor'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, yaptıkları araştırmanın Avrupalılar'ın yüzde 50'sinin dijital euro ile ilgilendiklerini ortaya koyduğunu söyledi; ancak, ECB'nin bu aşamada henüz dijital euro çıkarma konusunda karar vermediğini anımsattı.
7.05.2021Uzmanpara
'Tahvil alımlarının azaltılmasına karar verilebilir'
'Tahvil alımlarının azaltılmasına karar verilebilir'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Üyesi ve Letonya Merkez Bankası Başkanı Martin Kazaks, "Haziranda tahvil alımlarının azaltılmasına karar verilebilir." dedi.
7.05.2021Uzmanpara
Hisse ve tahvil fonlarına sermaye girişi devam etti
Hisse ve tahvil fonlarına sermaye girişi devam ettiBank of America (BofA) global hisse senedi ve tahvil fonlarına sermaye girişinin devam ettiğini bildirdi.
7.05.2021Uzmanpara
Avrupa borsaları yükselişle açıldı
Avrupa borsaları yükselişle açıldıAvrupa borsaları güne alıcılı bir seyirle başladı.
7.05.2021Uzmanpara
Piyasalar ABD'nin istihdam verilerine odaklandı
Piyasalar ABD'nin istihdam verilerine odaklandıKüresel piyasalar pozitif görünümünü korurken, bugün ABD'de açıklanacak nisan ayı istihdam raporundaki veriler takip edilecek.
7.05.2021Uzmanpara
Son dakika... Katar'da gözaltına alınan Maliye Bakanı yerine Sanayi Bakanı getirildi!
Son dakika... Katar'da gözaltına alınan Maliye Bakanı yerine Sanayi Bakanı getirildi!Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani'nin, Maliye Bakanı Ali Şerif el-İmadi'yi görevinden alarak yerine Ticaret ve Sanayi Bakanı Ali Bin Ahmed el-Kuvari'yi atadığı belirtildi.
6.05.2021Dünya
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa günü yükselişle tamamladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 0,54 değer kazanarak günü 1.427,73 puandan tamamladı. BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 7,73 puan artarken, toplam işlem hacmi 19,9 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.
6.05.2021Ekonomi
Maaş dağıtan FETÖ'cü çıplak ayakla kaçmaya çalışırken yakalandı
Maaş dağıtan FETÖ'cü çıplak ayakla kaçmaya çalışırken yakalandıİstanbul Polisi'nin MİT desteğiyle düzenlediği operasyonda FETÖ'nün gaybubet evlerinde saklananlara 'maaş' adı altında para dağıtan ve nakdi yardımda bulunan örgütün üst düzey finansörü Mehmet Biricik, 55 bin lira ile yakalandı. Biricik'in operasyon anında polisten çıplak ayakla kaçmaya çalışması kameralara yansıdı.
6.05.2021Gündem
Bakanlıktan teknoloji odaklı sanayi hamlesi için iş birliği
Bakanlıktan teknoloji odaklı sanayi hamlesi için iş birliğiSanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı çerçevesinde Bankanın sağladığı mevcut kapasite desteğinin kapsamının genişletilmesi konusunda anlaştı.
6.05.2021Teknoloji
Ekrem İmamoğlu  'Bulgur Palas'ta inceleme yaptı
Ekrem İmamoğlu 'Bulgur Palas'ta inceleme yaptıBulgur Palas'ta incelemelerde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "32 milyon lira teklif verdik buraya. Sudan ucuz" dedi.
5.05.2021Gündem
FETÖ'nün sözde Kongo imamı tutuklandı
FETÖ'nün sözde Kongo imamı tutuklandıErzurum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında aranırken İstanbul’da gaybubet evinde yakalanan FETÖ’nün sözde Demokratik Kongo Cumhuriyeti imamı İbrahim Tatar (50), ‘Silahlı terör örgütü yöneticisi olmak’ suçundan tutuklandı. İbrahim Tatar’ın firari olduğu günden beri GSM şirketlerine ait herhangi bir hat kullanmadığı saptandı.
5.05.2021Gündem
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile EBRD iş birliğini güçlendirecek
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile EBRD iş birliğini güçlendirecekAvrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesi konusunda anlaşmaya varıldığı bildirildi.
5.05.2021Ekonomi
Ziraat Bankkart, Santilli ile anlaştı
Ziraat Bankkart, Santilli ile anlaştıŞampiyon Ziraat Bankkart, İtalyan antrenör Roberto Santilli ile anlaştı.
5.05.2021Voleybol
'Büyüme bu yıl %5'in üzerinde olabilir'
'Büyüme bu yıl %5'in üzerinde olabilir'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Fransa Merkez Bankası Başkanı Francois, "Büyüme bu yıl yüzde 5'in üzerinde olabilir." ifadelerini kullandı.
5.05.2021Uzmanpara
EBRD destekli 4300 MW yenilenebilir enerji
EBRD destekli 4300 MW yenilenebilir enerjiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) Türkiye’de 2009’dan bu yana özel sektör ağırlıklı olmak üzere 13 milyar euro’dan fazla yatırıma destek verdiğini belirterek, “Bu tutarın 6 milyar euro’dan fazla kısmı sürdürülebilir enerji, enerji ve kaynak verimliliği ile çevre alanlarına ayrıldı” dedi.
5.05.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ecbTürk Eximbankavrupakreditahvil

Bank ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.