Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu

Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu

Son dakika Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu haber sayfamızda...

Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.291 bankacilik duzenleme ve denetleme kurumu haberi bulunmuştur.
Yangından etkilenen banka müşterilerine yönelik tavsiye kararı
Yangından etkilenen banka müşterilerine yönelik tavsiye kararıTürkiye Bankalar Birliği (TBB), yaşanan orman yangınları nedeniyle ödeme güçleri olumsuz etkilenen banka müşterilerinin borçlarının ödenmesinde veya kendilerine finansman olanakları sunulmasında gerekli kolaylıkların sağlanması konusunda tavsiye kararı aldı.
30.07.2021Ekonomi
BDDK, selden etkilenen bölgelerde kredi kartı taksitlerini iki katına çıkardı
BDDK, selden etkilenen bölgelerde kredi kartı taksitlerini iki katına çıkardıBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), selden etkilenen bölgelerde kredi kartı taksitlerinin 1 Ocak 2022'ye kadar iki katına çıkarıldığını bildirdi.
29.07.2021Ekonomi
Bankacılık sektörü kredi hacmi geriledi
Bankacılık sektörü kredi hacmi gerilediBankacılık sektörünün kredi hacmi, 19 Temmuz itibarıyla bir önceki haftaya kıyasla 4 milyar 764 milyon lira azalarak 3 trilyon 881 milyar 22 milyon liraya geriledi.
29.07.2021Uzmanpara
Bankacılık sektörü kredi hacmi 3 trilyon 881 milyar lira oldu
Bankacılık sektörü kredi hacmi 3 trilyon 881 milyar lira olduBankacılık sektörünün kredi hacmi, 19 Temmuz itibarıyla bir önceki haftaya kıyasla 4 milyar 764 milyon lira azalarak 3 trilyon 881 milyar 22 milyon liraya geriledi.
29.07.2021Ekonomi
Kavcıoğlu'ndan enflasyon açıklaması
Kavcıoğlu'ndan enflasyon açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, 2021 ve 2022 yıl sonu enflasyon tahminlerinin revize edildiğini açıkladı.
29.07.2021Uzmanpara
Son dakika: Şahap Kavcıoğlu'ndan enflasyon açıklaması
Son dakika: Şahap Kavcıoğlu'ndan enflasyon açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Veriler ikinci çeyrekte büyümenin baz etkisiyle yüksek oranda gerçekleşeceğini gösteriyor." dedi. Öte yandan Kavcıoğlu, 2021 ve 2022 yılına ilişkin enflasyon öngörülerini de açıkladı. TCMB Başkanı Kavcıoğlu, "Dijital paralarla ilgili çalışmalarımız yoğunlukla devam ediyor. Eylül ayı gibi pilot uygulamaya başlayacağız." ifadelerini kullandı.
29.07.2021Ekonomi
Bankalara selden etkilenen bölgeler için flaş tavsiye
Bankalara selden etkilenen bölgeler için flaş tavsiyeTürkiye Bankalar Birliği (TBB), Rize, Artvin ve Düzce'deki sel felaketinden etkilenen banka müşterilerinin talepleri halinde bankalara olan borçlarının ödenmesi, ertelenmesi ve finansman olanakları sağlanması konusunda tavsiye kararı aldı.
28.07.2021Ekonomi
21 tasarruf finansman şirketinin tasfiyesini TMSF yönetecek
21 tasarruf finansman şirketinin tasfiyesini TMSF yönetecekBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) intibak planını reddettiği 21 tasarruf finansman şirketinin tasfiye sürecini Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yürütecek.
28.07.2021Ekonomi
Bankacılık sektörü kredi hacmi arttı
Bankacılık sektörü kredi hacmi arttıBankacılık sektörünün kredi hacmi, geçen hafta 5 milyar 755 milyon lira artarak 3 trilyon 907 milyar 753 milyon liraya yükseldi.
16.07.2021Uzmanpara
Bankacılık sektörü kredi hacmi geçen hafta 3 trilyon 908 milyar oldu
Bankacılık sektörü kredi hacmi geçen hafta 3 trilyon 908 milyar olduBankacılık sektörünün kredi hacmi, geçen hafta 5 milyar 755 milyon lira artarak 3 trilyon 907 milyar 753 milyon liraya yükseldi.
16.07.2021Ekonomi
Finansal yeniden yapılandırmanın süresi 2 yıl daha uzatıldı
Finansal yeniden yapılandırmanın süresi 2 yıl daha uzatıldıCumhurbaşkanı Kararı ile finansal yeniden yapılandırmanın süresi 2 yıl daha uzadı.
15.07.2021Ekonomi
Finansal yeniden yapılandırmada süre uzadı
Finansal yeniden yapılandırmada süre uzadıCumhurbaşkanı Kararı ile finansal yeniden yapılandırmanın süresi 2 yıl daha uzadı.
15.07.2021Uzmanpara
İş dünyası tek ses
İş dünyası tek ses15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde iş dünyasından birlik ve beraberlik mesajları geldi. İş dünyası temsilcileri demokrasinin, ekonomi için şart olduğunu vurguladı.
15.07.2021Ekonomi
Bankacılık sektörü hain darbe girişiminin tahribatına karşı kilit rol oynadı
Bankacılık sektörü hain darbe girişiminin tahribatına karşı kilit rol oynadıTürk bankacılık sektörü, 5 yıl önce Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminde sistemi ayakta tutarak darbe girişiminin tahribatına karşı kilit rol oynadı.
14.07.2021Ekonomi
BDDK varlık yönetim şirketlerine ilişkin yönetmelik yayımladı
BDDK varlık yönetim şirketlerine ilişkin yönetmelik yayımladıBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), varlık yönetim şirketlerinin (VYŞ) kuruluş ve faaliyet esasları ile devralınacak alacaklara ilişkin işlemler hakkında yönetmelik yayımladı.
14.07.2021Ekonomi
Varlık yönetim şirketlerine yeni yönetmelik
Varlık yönetim şirketlerine yeni yönetmelikBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), varlık yönetim şirketlerinin (VYŞ) kuruluş ve faaliyet esasları ile devralınacak alacaklara ilişkin işlemler hakkında yönetmelik yayımladı.
14.07.2021Uzmanpara
‘Evim’ görünümlü saadet zinciri! Markette reyoncuydu, Ferrari aldı...
‘Evim’ görünümlü saadet zinciri! Markette reyoncuydu, Ferrari aldı...Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) tasfiye kararı aldığı firmalardan birinin, büyük bir saadet zinciri sisteminin parçası olduğu ortaya çıktı. 13 bini aşkın kişiden aylık yüzde 10 kâr payı vaadi ile 600 milyon lira para toplayan SAS Holding’in yöneticisi Sibel Koçan geçen ay sokak ortasında öldürülmüş, eski eşi Süleyman Aydın ise cinayetten 2 saat sonra intihar etmişti. Sisteme para yatıranlar arasında ise kimler yok ki...
10.07.2021Ekonomi
Bankacılık sektörünün kredi hacmi arttı
Bankacılık sektörünün kredi hacmi arttıBankacılık sektörünün kredi hacmi, geçen hafta 1 milyar 209 milyon lira artarak 3 trilyon 901 milyar 998 milyon liraya yükseldi.
8.07.2021Uzmanpara
Karakaş, TMSF'nin dördüncü başkanı oldu
Karakaş, TMSF'nin dördüncü başkanı olduResmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan atama kararı ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanlığı'na getirilen Fatin Rüştü Karakaş, Fon'un özerk yapıya kavuşmasından bu yana geçen yaklaşık 18 yıllık süreçteki dördüncü başkanı oldu.
8.07.2021Ekonomi
BDDK’dan vatandaşa ve iş dünyasına kolaylık
BDDK’dan vatandaşa ve iş dünyasına kolaylıkBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), vatandaşın ve iş dünyasının salgın koşullarından normale geçiş döneminde finansman erişimini kolaylaştıracak, kredi sisteminin etkin çalışmasına daha fazla katkıda bulunacak kararlar aldı.
8.07.2021Uzmanpara
Son dakika: Bankaya borcu olanlar dikkat! Resmen açıklandı, yapılandırma...
Son dakika: Bankaya borcu olanlar dikkat! Resmen açıklandı, yapılandırma...Kredilerin Sınıflandırılması ve Bunlar İçin Ayrılacak Karşılıklara İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'te değişiklik yapıldı. Bankalara olan borçlar, borçlunun ödeme durumuna bakılarak yapılandırılacak. İşte detaylar...
6.07.2021Ekonomi
Tasarruf finansman sektörüne güven sağlandı
Tasarruf finansman sektörüne güven sağlandıBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), tasarruf finansman şirketlerine yönelik son dönemde attığı adımlarla hem vatandaşların faizsiz ev ve taşıt edinmesinde hak ve menfaatlerinin zarar görmemesini hem de sektörün güçlü temeller üzerine inşa edilmesini sağladı.
5.07.2021Uzmanpara
BDDK proaktif adımlarla tasarruf finansman sektörüne güveni sağladı
BDDK proaktif adımlarla tasarruf finansman sektörüne güveni sağladıBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), tasarruf finansman şirketlerine yönelik son dönemde attığı adımlarla hem vatandaşların faizsiz ev ve taşıt edinmesinde hak ve menfaatlerinin zarar görmemesini hem de sektörün güçlü temeller üzerine inşa edilmesini sağladı.
5.07.2021Ekonomi
Eve çekidüzen
Eve çekidüzenBDDK, faizsiz konut ve taşıt edindirme, yani tasarruf finansman faaliyeti yürüten ancak gerekli şartları sağlayamayan 21 şirketin tasfiyesine karar verdi. 8 şirket de iradi tasfiyeye giderken 6 şirketin intibak süreci ise devam ediyor. Tasfiye olan şirketler müşteri alamayacak ve geri ödeme yapmak zorundalar
3.07.2021Ekonomi
2 Temmuz 2021 Milliyet'te Haftanın Özeti
2 Temmuz 2021 Milliyet'te Haftanın Özeti2 Temmuz 2021 Milliyet'te Haftanın Özeti
2.07.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

bankakrediBDDKsektörvarlık yönetim

Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.