Batı Şeria

Batı Şeria

Son dakika Batı Şeria haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Batı Şeria gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Batı Şeria haber sayfamızda...

Batı Şeria

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.046 batı şeria haberi bulunmuştur.
Filistin Hakkında Bilgiler; Filistin Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Filistin Hakkında Bilgiler; Filistin Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı20. yüzyıldan günümüze kadar Yahudi ve Arap milletler arasında mücadeleye neden olan Filistin, 15 Kasım 1988 tarihinde Cezayir'de bağımsızlığı ilan edilen bir ülkedir. Doğu Akdeniz ve Orta Doğu’da toprakları bulunmaktadır. Filistin; Hristiyan, Müslüman ve Yahudiler için kutsal toprak olarak sayılmaktadır. İşte, Filistin hakkında tüm merak edilenler.
6.01.2022Tatil
Filistin Devlet Başkanı'ndan İsrail’e 11 yıl sonra ilk resmi ziyaret
Filistin Devlet Başkanı'ndan İsrail’e 11 yıl sonra ilk resmi ziyaretFilistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail’e 11 yıl sonra gerçekleştirdiği ilk resmi ziyaret kapsamında ülkenin Savunma Bakanı Benny Gantz ile bir araya geldi.
29.12.2021Dünya
İsrail güçleri kadınlara saldırdı!
İsrail güçleri kadınlara saldırdı!Filistin’de, İsrail güçlerinin Filistinlilere ait evleri yıkmasına engel olmaya çalışan Filistinli kadınlara, İsrail polisleri tarafından sert müdahale edildi.
28.12.2021Dünya
İsrail güçleri, Filistinlilere ait bir araca ateş açtı
İsrail güçleri, Filistinlilere ait bir araca ateş açtıİsrail güçlerinin, Filistin’in Batı Şeria bölgesindeki Cenin kentinde Filistinlilere ait bir aracı ateşe vermesinin ardından araç içinde bulunan bir 1 Filistinli hayatını kaybetti.
22.12.2021Dünya
Son dakika... Haritayı manşetten verdiler! Taşlar yerinden oynadı
Son dakika... Haritayı manşetten verdiler! Taşlar yerinden oynadı'Tek bir yanlış hareket' başlığını kullanan İran gazetesi, İsrail ve ABD'ye bir haritayla yanıt verdi. Haritadaki bazı noktalar Lübnan topraklarında ve Batı Şeria'daki Filistin şehirlerinde.
15.12.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan küresel ekonomi mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan küresel ekonomi mesajıCumhurbaşkanı Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Toplantısı'na videomesaj gönderdi. Salgının ekonomiye etkisine ilişkin konuşan Erdoğan, "Arz talep dengesizliği fiyatları artırdı. Emtia fiyatlarındaki olağan dışı seyir de dünyada enflasyonu tetikledi." dedi.
24.11.2021Haberler
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan küresel ekonomi mesajı
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan küresel ekonomi mesajıCumhurbaşkanı Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Toplantısı'na videomesaj gönderdi. Salgının ekonomiye etkisine ilişkin konuşan Erdoğan, "Arz talep dengesizliği fiyatları artırdı. Emtia fiyatlarındaki olağan dışı seyir de dünyada enflasyonu tetikledi." dedi.
24.11.2021Siyaset
İsrail askerleri Batı Şeria'da bir Filistinliyi yaraladı
İsrail askerleri Batı Şeria'da bir Filistinliyi yaraladıİşgal altındaki Batı Şeria'da İsrail güçleriyle çıkan arbedede bir Filistinli yaralandı, onlarca kişi de atılan gazdan etkilendi.
9.11.2021Dünya
BMGK'deki 4 ülkeden İsrail'e flaş çağrı: Durdurun!
BMGK'deki 4 ülkeden İsrail'e flaş çağrı: Durdurun!Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyindeki 3 Avrupa Birliği ülkesi Fransa, İrlanda ve Estonya ile Norveç, İsrail'e Batı Şeria ve Doğu Kudüs'teki yasa dışı yerleşim faaliyetlerini durdurma çağrısı yaptı.
9.11.2021Dünya
Pegasus, Filistinli aktivistlerin cep telefonlarını da hack'lemiş
Pegasus, Filistinli aktivistlerin cep telefonlarını da hack'lemişİsrailli NSO Group'a ait "Pegasus" isimli casus yazılımla 6 Filistinli insan hakları savunucusunun cep telefonlarının hacklendiği bildirildi.
8.11.2021Dünya
İsrail güçleri Batı Şeria'da 2 Filistinli çocuğu yaraladı
İsrail güçleri Batı Şeria'da 2 Filistinli çocuğu yaraladıİsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria'da biri başından olmak üzere 2 Filistinli çocuğu yaraladığı bildirildi.
7.11.2021Dünya
KLP, 14 şirketin hisse ortaklığından çekildi
KLP, 14 şirketin hisse ortaklığından çekildiNorveç’in en büyük emeklilik fonu KLP, nükleer füze ve diğer silahları üreten 14 şirketin hisse ortaklığından çekildi.
4.11.2021Uzmanpara
ABD’den İsrail’e ‘sarı kart’
ABD’den İsrail’e ‘sarı kart’Washington, İsrail’in, ABD’nin karşı çıkmasına rağmen Batı Şeria’da 3 binden fazla yeni yerleşim planını onaylaması sonrasında sert duruşunu sürdürüyor.
29.10.2021Dünya
Son dakika: MYK toplantısı sonrası CHP'ye tezkereye 'hayır' tepkisi: Bu ibretlik bir durumdur
Son dakika: MYK toplantısı sonrası CHP'ye tezkereye 'hayır' tepkisi: Bu ibretlik bir durumdurSon dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. CHP'nin Irak ve Suriye tezkeresine 'hayır' oyu vermesi kararını yorumlayan Çelik, "Tezkere milli güvenliğimize gösterdiğimiz hassasiyettir. Bu ibretlik bir durumdur, savrulma yaşadılar." ifadelerini kullandı. 10 büyükelçinin geri adım atmasına dair konuşan Çelik, "Gösterdiğimiz irade açık ve nettir. Yapılan iş, diplomatların saygınlığına uygun bir iş değildir." sözlerini kullandı. AB ile ilişkilere değinen Çelik, "Samimilerse 23. ve 24. fasılları açmalılar." dedi.
28.10.2021Siyaset
AB'den İsrail'e çağrı
AB'den İsrail'e çağrıAvrupa Birliği (AB), İsrail hükümetine yeni yerleşim inşaatlarını durdurma çağrısında bulundu.
25.10.2021Dünya
Sosyal medyada salgın korkusu! 'Orta Çağ'dan beri bilinen hastalığın yeni şekli'
Sosyal medyada salgın korkusu! 'Orta Çağ'dan beri bilinen hastalığın yeni şekli'Sosyal medya bağımlılığı, gençlerin fiziksel sağlığını olumsuz etkiliyor. Uzmanlar sosyal medyada sıklıkla video izleyen gençlerde, Tourette Sendromu'na benzer etkiler tespit edildiğini açıkladı. Peki, "tüm dünyada yayılma ihtimali yüksek" denilen bu hastalık nedir? İşte gençleri bekleyen gizli tehlike...
25.10.2021Gündem
Mahmud Abbas ABD'den Kudüs'teki konsolosluğunu yeniden açmasını istedi
Mahmud Abbas ABD'den Kudüs'teki konsolosluğunu yeniden açmasını istediFilistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD Başkanı Joe Biden yönetimine, işgal altındaki Doğu Kudüs'teki konsolosluklarını yeniden açmaları için çağrı yaptı.
24.10.2021Dünya
Son dakika! Türkiye'den İsrail'e çok sert Batı Şeria tepkisi
Son dakika! Türkiye'den İsrail'e çok sert Batı Şeria tepkisiDışişleri Bakanlığı, İsrail Yüksek Planlama Konseyinin gelecek hafta Batı Şeria’daki çeşitli İsrail yerleşimlerinde 3 bin 100 yeni konutun inşasını onaylama planını kınadı.
23.10.2021Gündem
Gözlerine inanamadılar! Onlarca kişi bu halde yürüdü...
Gözlerine inanamadılar! Onlarca kişi bu halde yürüdü...İnsan faaliyetlerinden kaynaklanan küresel ısınmanın etkileri dünyanın dört bir yanında hissediliyor. Doğuda Ürdün, batıda İsrail ve Batı Şeria ile sınırlananan bir tuz gölü olan Lut Gölü'nde artan sıcaklıklar ve kuraklık nedeniyle su seviyesi her yıl bir metre geri çekiliyor. İsrail Turizm Bakanlığı ve ABD'li sanatçı Spencer Tunick, bu duruma farkındalık yaratmak için işbirliği yaptı. Bu kapsamda beyaz bir boyayla kaplanan yüzlerce çıplak model Lut Gölü'nün etrafında yürüdü.
18.10.2021Dünya
Pompeo'dan skandal Batı Şeria açıklaması
Pompeo'dan skandal Batı Şeria açıklamasıEski ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, işgal altındaki Filistin toprağı Batı Şeria'nın, "İsrail halkının haklı vatanı" olduğu iddiasında bulundu.
10.10.2021Dünya
ABD'den İsrail'e kritik Batı Şeria çağrısı
ABD'den İsrail'e kritik Batı Şeria çağrısıABD yönetiminin, İsrail Başbakanı Naftali Bennett'ten, işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinin inşasını frenlemesini istediği bildirildi.
6.10.2021Dünya
'Uluslararası kararlara dayalı bir siyasi sürece hazırız'
'Uluslararası kararlara dayalı bir siyasi sürece hazırız'Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Filistin-İsrail sorununun çözümü için uluslararası hukuk çerçevesinde yeni bir siyasal sürece hazır olduklarını açıkladı.
4.10.2021Dünya
Mahmud Abbas iki bakanın da bulunduğu İsrail heyetiyle görüştü
Mahmud Abbas iki bakanın da bulunduğu İsrail heyetiyle görüştüFilistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın, İsrail Sağlık Bakanı Nitzan Horowitz ve Bölgesel İşbirliği Bakanı Issawi Frej'in de yer aldığı İsrail heyetiyle görüştüğü bildirildi.
4.10.2021Dünya
İsrail polisi Kudüs'te bir Filistinli kadını 'bıçaklı saldırı' gerekçesiyle vurdu
İsrail polisi Kudüs'te bir Filistinli kadını 'bıçaklı saldırı' gerekçesiyle vurduİsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu iddiasıyla ateş açtığı Filistinli kadın hayatını kaybetti.
30.09.2021Dünya
İsrail güçlerinin gözaltı baskınlarında çatışma: 4 Filistinli hayatını kaybetti
İsrail güçlerinin gözaltı baskınlarında çatışma: 4 Filistinli hayatını kaybettiİsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria'nın farklı bölgelerine düzenlediği gözaltı baskınlarında çıkan çatışmalarda 4 Filistinlinin yaşamını yitirdiği, en az 5 kişinin de yaralandığı bildirildi.
26.09.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Batı Şeria ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.