Batı Şeria

Batı Şeria

Son dakika Batı Şeria haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Batı Şeria gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Batı Şeria haber sayfamızda...

Batı Şeria

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.859 bati seria haberi bulunmuştur.
Son dakika: Türkiye'den İsrail'e Filistin tepkisi
Son dakika: Türkiye'den İsrail'e Filistin tepkisiGelen son dakika haberine göre;Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Filistin halkına yönelik baskı ve şiddet politikalarının Ramazan ayında da artarak sürmesinin endişe verici olduğunu bildirdi.
16.04.2021Siyaset
Bebeği ölümden dönen babanın sevinci güvenlik kamerasına böyle yansıdı
Bebeği ölümden dönen babanın sevinci güvenlik kamerasına böyle yansıdıFilistin'de ailesi tarafından sağlık merkezine getirilen ve nefes borusuna yiyecek kaçtığı için boğulmak üzere olan çocuk, merkezdeki doktor tarafından kurtarıldı. O anlar güvenlik kamerasınca kaydedildi.
10.04.2021Haberler
Almanya’daki sağlık testlerini tamamlayan Filistin Devlet Başkanı, Ramallah’a döndü
Almanya’daki sağlık testlerini tamamlayan Filistin Devlet Başkanı, Ramallah’a döndüAlmanya’daki sağlık kontrolü tamamlanan Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Ürdün’e ait helikopterlerle Ramallah’a geldi.
8.04.2021Dünya
Son dakika: Askıya alınmıştı... ABD'den flaş Filistin kararı
Son dakika: Askıya alınmıştı... ABD'den flaş Filistin kararıGelen son dakika haberine göre; ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Donald Trump döneminde askıya alınan Filistin yardımlarını yeniden başlatmayı planladıklarını açıkladı. Filistin'in, ABD'nin eski Başkan Donald Trump döneminde askıya alınan Filistin yardımlarının yeniden başlatılması kararından memnuniyet duyduğu belirtildi. Öte yandan İsrail, eski ABD Başkanı Donald Trump döneminde askıya alınan Filistin yardımlarının yeniden başlatılması kararına tepki gösterdi.
7.04.2021Dünya
Filistin'de kara tablo: En yüksek günlük vaka kaydedildi
Filistin'de kara tablo: En yüksek günlük vaka kaydedildiİşgal ve abluka altındaki Filistin topraklarında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlangıcından bu yana görülen en yüksek günlük vaka sayısına ulaşıldı.
4.04.2021Dünya
Son dakika: ABD'den İsrail'e şok! 'İşgal ettiği tarihi bir gerçektir'
Son dakika: ABD'den İsrail'e şok! 'İşgal ettiği tarihi bir gerçektir'Gelen son dakika haberine göre; ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, "İsrail'in 1967 savaşından sonra Batı Şeria, Gazze ve Golan Tepelerini işgal ettiği tarihi bir gerçektir." dedi.
1.04.2021Dünya
ABD'den Filistin'e 125 milyon dolar yardım
ABD'den Filistin'e 125 milyon dolar yardımABD yönetiminin Filistin'e toplam 125 milyon dolarlık yardım gönderme konusunda Kongreye bildirimde bulunduğu belirtildi.
1.04.2021Dünya
AP: Biden yönetimi sessizce Filistin'e yardımları artırdı
AP: Biden yönetimi sessizce Filistin'e yardımları artırdıABD Başkanı Joe Biden yönetiminin, eski Başkan Donald Trump döneminde kesilen Filistin fonlarını "sessiz" bir şekilde yaklaşık 100 milyon dolar artırdığı öne sürüldü.
31.03.2021 Dünya
Gazze'de yapılan her 4 testten biri pozitif
Gazze'de yapılan her 4 testten biri pozitifİsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi'nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında günlük vaka sayıları endişe verici şekilde artmaya devam ediyor.
31.03.2021Dünya
ABD'nin 2020 İnsan Hakları Raporu'nda Çin'e ağır eleştiriler
ABD'nin 2020 İnsan Hakları Raporu'nda Çin'e ağır eleştirilerABD yönetiminin 2020 İnsan Hakları Raporu'nu açıklayan Dışişleri Bakanı Antony Blinken, özellikle Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki insan hakları ihlalleri ile Rusya'daki siyasi muhaliflere yönelik uygulamalara dikkati çekti.
30.03.2021Dünya
Filistin'de günlük vaka sayısı 2 binlerin üzerinde
Filistin'de günlük vaka sayısı 2 binlerin üzerindeİsrail işgali ve ablukası altındaki Filistin topraklarında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 20 kişi daha hayatını kaybetti, 2 bin 93 yeni vaka tespit edildi.
25.03.2021Dünya
ABD'den Filistin'e 15 milyon dolar Kovid-19 ile mücadele yardımı
ABD'den Filistin'e 15 milyon dolar Kovid-19 ile mücadele yardımıABD, işgal altındaki Batı Şeria ile abluka altındaki Gazze Şeridi'ndeki Filistinlilere yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında kullanılmak üzere 15 milyon dolar insani yardım sağladığını açıkladı.
25.03.2021Dünya
Avrupa’da karantinaya isyan eylemleri
Avrupa’da karantinaya isyan eylemleriKoronavirüs salgınının 3’üncü dalgasına girdiklerini açıklayan pek çok Avrupa ülkesinde uzun süredir karantina ve kısıtlamalarla yaşamaktan “isyan eden” vatandaşlar önceki gün geniş katılımlı protesto gösterileri düzenledi.
22.03.2021Dünya
İsrail, Filistin Dışişleri Bakanı Maliki'nin VIP kartına el koydu
İsrail, Filistin Dışişleri Bakanı Maliki'nin VIP kartına el koyduİsrail makamlarının, Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki'nin VIP kartına el koyduğu belirtildi.
21.03.2021Dünya
Hamas'ın Gazze'de gerçekleştirdiği iç seçimler sona erdi
Hamas'ın Gazze'de gerçekleştirdiği iç seçimler sona erdiHamas Hareketi, Gazze'de yapılan iç seçimlerin sona erdiğini duyurdu.
14.03.2021Dünya
Filistin'de Kovid-19 nedeniyle 19 kişi daha hayatını kaybetti
Filistin'de Kovid-19 nedeniyle 19 kişi daha hayatını kaybettiİsrail'in aşı konusunda görmezden geldiği Filistin'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında günlük vaka sayılarındaki artış sürerken, son 24 saatte 19 kişi daha yaşamını yitirdi.
5.03.2021Dünya
İsrail 2 haftada Filistinlilere ait 35 yapıyı yıktı veya zorla aldı
İsrail 2 haftada Filistinlilere ait 35 yapıyı yıktı veya zorla aldıBirleşmiş Milletler İnsani İşler Koordinasyon Ofisi (OCHA), İsrail'in 16 Şubat ile 1 Mart arasında işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te Filistinlilere ait 35 yapıyı "ruhsatsız" olduğu gerekçesiyle yıktığını veya el koyduğunu açıkladı.
5.03.2021Dünya
İsrail Başbakanı Netanyahu'dan UCM Başsavcısının kararına tepki
İsrail Başbakanı Netanyahu'dan UCM Başsavcısının kararına tepkiİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) Başsavcısı Fatou Bensouda'nın işgal ve abluka altındaki Filistin topraklarında işlendiği öne sürülen savaş suçlarına ilişkin resmi soruşturmanın başladığını duyurmasına tepki gösterdi.
3.03.2021Dünya
Filistin yönetimi UCM Başsavcısının kararını memnuniyetle karşıladı
Filistin yönetimi UCM Başsavcısının kararını memnuniyetle karşıladıFilistin yönetimi, Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) Başsavcısı Fatou Bensouda'nın işgal ve abluka altındaki Filistin topraklarında işlendiği öne sürülen savaş suçlarına ilişkin soruşturmanın başladığını duyurmasını memnuniyetle karşılarken, soruşturmanın hızlı şekilde sonuçlandırılması çağrısı yaptı.
3.03.2021Dünya
İsrail'in ayrımcı aşı politikası uyguladığı Filistin'de 16 kişi hayatını kaybetti
İsrail'in ayrımcı aşı politikası uyguladığı Filistin'de 16 kişi hayatını kaybettiİsrail işgali ve ablukası altındaki Filistin topraklarında yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) son 24 saatte 16 kişinin yaşamını yitirdiği bildirildi.
1.03.2021Dünya
İsrail yönetimi Batı Şeria'daki Filistinli işçilerin aşılanmasını onayladı
İsrail yönetimi Batı Şeria'daki Filistinli işçilerin aşılanmasını onayladıİsrail yönetimi, İsrail'de ve yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinde çalışan, işgal altındaki Batı Şeria'da ikamet eden Filistinli işçilerin yeni tip koronavirüse (Kovd-19) karşı aşılanması planını onayladı.
28.02.2021Dünya
BM : Filistin seçimleri iki devletli çözüme de katkı sağlayacak
BM : Filistin seçimleri iki devletli çözüme de katkı sağlayacakBirleşmiş Milletler (BM) Ortadoğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Tor Wennesland, Filistin'deki seçimlerin meşruiyeti yeniden tesis ederek iki devletli çözüme de katkı sağlayacağını söyledi.
26.02.2021Dünya
İsrail güçleri Batı Şeria'da 12 Filistinliyi gözaltına aldı
İsrail güçleri Batı Şeria'da 12 Filistinliyi gözaltına aldıİsrail güçlerinin, işgal altındaki Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınlarda 12 Filistinliyi gözaltına aldığı bildirildi.
24.02.2021Dünya
İngiliz araştırma kuruluşu: İsrail, Haziran 2020'deki kazada Filistinli genci infaz etti
İngiliz araştırma kuruluşu: İsrail, Haziran 2020'deki kazada Filistinli genci infaz ettiİsrail güçlerinin, geçen yıl işgal altındaki Batı Şeria'da kontrol noktasında 26 yaşındaki bir Filistinliyi öldürmesinin, meşru müdafaa değil yargısız infaz olduğu belirtildi.
23.02.2021Dünya
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten CHP'ye tepki: Son derece saygısız ahlaki olmayan bir yaklaşım
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten CHP'ye tepki: Son derece saygısız ahlaki olmayan bir yaklaşımGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik açıklamalarında CHP'yi eleştirerek "Politik tartışma yerine meselenin içine aileyi karıştırıyorlar, bu son derece saygısız, ahlaki olmayan bir yaklaşım." ifadelerini kullandı. Yunanistan ile görüşmelere ilişkin bilgi veren Çelik, "Türkiye Cumhuriyetini köşeye sıkıştırmak ya da zarar vermek için başkalarıyla kurduğunuz ittifakların, hiçbir işe yaramayacağını biz biliyoruz siz de biliyorsunuz. Sonuçta yapacağınız en sağlıklı şey, oturup Türkiye Cumhuriyeti ile kazan kazan temelinde bir anlaşmaya varmaktır." sözlerine yer verdi.
23.02.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

filistinisrailkoronavirüsabdaşı

Batı Şeria ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.