Batık

Batık

Son dakika batık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan batık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan batık haber sayfamızda...

Batık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.449 batık haberi bulunmuştur.
Pirana dehşeti! Peş peşe cesetler çıkarılıyor
Pirana dehşeti! Peş peşe cesetler çıkarılıyorParaguay'da dört yüzücünün cansız bedenleri, üstlerinde korkunç pirana ısırıklarıyla bulundu. Yılbaşında da bir düzine yüzücünün pirana saldırısına uğradığı bildirildi.
7.01.2022Dünya
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.01.2022Oyun
Sergi fotoğrafı için dalışta, 31 yıl önce göle düşen kamyonun motoru bulundu
Sergi fotoğrafı için dalışta, 31 yıl önce göle düşen kamyonun motoru bulunduBitlis’in Adilcevaz ilçesinde, 6-7 Aralık'ta açılacak su altı fotoğraf sergisi için Van Gölü’ne dalan dalgıçlar, 31 yıl önce suya düşen kamyonun motorunu buldu. 28 yıldır Van Gölü'nde dalış yapan Adilcevaz Kültür, Sanat ve Turizm Derneği Başkanı Cumali Birol, "1990 yılında gemi kaptanı olan rahmetli babamla birlikte o kamyonun şasisini suyun altında karaya çıkarmıştık. O zaman bu kadar imkanlar yoktu. O zaman aracın motorunu suya düşürmüştük, kamyonun motorunu da bulduk" dedi.
20.11.2021Haberler
Bu görüntüler Van'dan! Fotoğraf çekmek için daldıkları yerde buldular
Bu görüntüler Van'dan! Fotoğraf çekmek için daldıkları yerde buldularBitlis’in Adilcevaz ilçesinde, 6-7 Aralık'ta açılacak su altı fotoğraf sergisi için Van Gölü’ne dalan dalgıçlar, 31 yıl önce suya düşen kamyonun motorunu buldu. 28 yıldır Van Gölü'nde dalış yapan Adilcevaz Kültür, Sanat ve Turizm Derneği Başkanı Cumali Birol, "1990 yılında gemi kaptanı olan rahmetli babamla birlikte o kamyonun şasisini suyun altında karaya çıkarmıştık. O zaman bu kadar imkanlar yoktu. O zaman aracın motorunu suya düşürmüştük, kamyonun motorunu da bulduk" dedi.
20.11.2021Gündem
Bakan Ersoy: Dünya'nın dalış turizmine Türkiye'nin adını yazdıracağız
Bakan Ersoy: Dünya'nın dalış turizmine Türkiye'nin adını yazdıracağızKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, su altındaki kazıların hızlandırılarak turizme kazandırılacağını belirterek, "2022 itibariyle izinleriyle birlikte rotaları açıklamaya başlayacağız. İlerleyen günlerde her yıl birçok rota ilave ederek dünyanın sayılı dalış turizmlerinin yapıldığı ülkeler arasında Türkiye'nin adına da yazdıracağız" dedi.
16.11.2021Haberler
Bakan Ersoy: Dünya'nın dalış turizmine Türkiye'nin adını yazdıracağız
Bakan Ersoy: Dünya'nın dalış turizmine Türkiye'nin adını yazdıracağızKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, su altındaki kazıların hızlandırılarak turizme kazandırılacağını belirterek, "2022 itibariyle izinleriyle birlikte rotaları açıklamaya başlayacağız. İlerleyen günlerde her yıl birçok rota ilave ederek dünyanın sayılı dalış turizmlerinin yapıldığı ülkeler arasında Türkiye'nin adına da yazdıracağız" dedi.
16.11.2021Ekonomi
Türkiye'nin su altı zenginliğini gösteren 'Mavi Miras' sergisi açıldı
Türkiye'nin su altı zenginliğini gösteren 'Mavi Miras' sergisi açıldıTürkiye'nin su altı zenginliğini gözler önüne seren fotoğraflardan oluşan Mavi Miras sergisi başkentte açıldı.
16.11.2021Kültür Sanat
Moğolistanlı çiftin 'Çalındı' dediği çanta denizden çıktı!
Moğolistanlı çiftin 'Çalındı' dediği çanta denizden çıktı!Antalya’nın Demre ilçesinde tekne turuna çıkan Moğolistanlı çiftin kaybolan çantası, ertesi gün Kekova'daki Batık Kent'te denizden çıktı. Çantayı bulan rehber Adem Bozdağ "Denizcilik camiasını zan altında bırakan bir olayı aydınlattım, mutluyum" dedi.
14.11.2021Gündem
Ticari kredi büyüklüğü 668 milyar liraya yaklaştı
Ticari kredi büyüklüğü 668 milyar liraya yaklaştıKredi Garanti Fonu (KGF) Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Özegen, bugüne kadar fonun öz kaynakları ve hazine garantisiyle 667,6 milyar liralık ticari kredi hacmi için toplam 571,3 milyar lira kefalet sağladıklarını belirterek, "Söz konusu kefalet destekli paketlerimizden 498 bin 388 firmamız yararlandı." dedi.
13.11.2021Uzmanpara
Kredi Garanti Fonu kefaletiyle sağlanan ticari kredi büyüklüğü 668 milyar liraya yaklaştı
Kredi Garanti Fonu kefaletiyle sağlanan ticari kredi büyüklüğü 668 milyar liraya yaklaştıKredi Garanti Fonu (KGF) Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Özegen, bugüne kadar fonun öz kaynakları ve hazine garantisiyle 667,6 milyar liralık ticari kredi hacmi için toplam 571,3 milyar lira kefalet sağladıklarını belirterek, "Söz konusu kefalet destekli paketlerimizden 498 bin 388 firmamız yararlandı." dedi.
13.11.2021Ekonomi
Onları bu sergide buluşturan ‘ustalık’ları
Onları bu sergide buluşturan ‘ustalık’larıFarklı disiplinlerin önemli temsilcileri aynı çatında altında bir araya geldi. “Ustalar” adlı sergide minyatürden kaligrafiye, tezhipten çağdaş sanata pek çok yapıt sanatseverlerin beğenisine sunuluyor
Sanatseverler ‘USTALAR ‘ sergisinde buluşacak
Sanatseverler ‘USTALAR ‘ sergisinde buluşacakÇınar Uluslararası Kültür ve Sanat Derneği, ‘ USTALAR’ adlı sergisini 6 Kasım’da ÇINAR KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ SERGİ SALONUN da sanatseverlerle buluşturacak.
Denizler Nasıl Oluşmuştur? Neden Mavi Görünürler?
Denizler Nasıl Oluşmuştur? Neden Mavi Görünürler?Denizin ve gökyüzünün mavi görünmesi herkesin dikkatini çekiyor ve insanlara baktıkça huzur veriyor. Aslında su şeffafken nasıl oluyor da deniz ve gökyüzünün mavi görünüyor pek çok kişi merak ediyor ve araştırıyor. Denizler nasıl oluşmuştur sizler için derledik.
18.10.2021Eğitim
Hepsi farklı yüzyıllara ait! Antalya kıyılarında bulundu
Hepsi farklı yüzyıllara ait! Antalya kıyılarında bulunduAntalya kıyılarında farklı yüzyıllarda aynı kaderi paylaşan, en eskisi 2700 yıllık 8 gemi batığı bulundu. Antalya’nın batısında rüzgara göre ters akıntılarıyla bilinen boğazın, batıklarla birlikte Tunç Çağı’na ait çapaların da bulunmasıyla, Akdeniz’in en hareketli deniz ticaret yolu üzerinde 5 bin yıl öncesinde gemilerin korkulu rüyası olduğu ortaya çıktı.
16.10.2021Gündem
Port Royal: Dünyanın en kötü insanlarının yaşadığı yer
Port Royal: Dünyanın en kötü insanlarının yaşadığı yerYok olsa bile yine de dünyanın en kötü yeri ve en kötü insanlarının bulunduğu yer olarak anılacak olan Port Royal'a Molatik oluyoruz...
11.10.2021Diğer
'Gelibolu Tarihi Sualtı Parkı' dalış turizmine açıldı
'Gelibolu Tarihi Sualtı Parkı' dalış turizmine açıldıÇanakkale Savaşları'nın yaşandığı Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda, 106 yıl önce batan savaş gemileri, 'Gelibolu Tarihi Sualtı Parkı' ile turizme açıldı.
2.10.2021Gündem
Marmara Denizi'nde mimari bloklar yüklü gemi batığı keşfedildi
Marmara Denizi'nde mimari bloklar yüklü gemi batığı keşfedildiYalova'nın Altınova ilçesi kıyılarında araştırma gerçekleştiren ekipler, Marmara Denizi'nin yaklaşık 3,5 metre derinliğinde kargosunu mimari blokların oluşturduğu yeni bir batık keşfetti.
2.10.2021Haberler
Marmara Denizi'nde keşfedildi! 3,5 metrede gemi batığı...
Marmara Denizi'nde keşfedildi! 3,5 metrede gemi batığı...Yalova'nın Altınova ilçesi kıyılarında araştırma gerçekleştiren ekipler, Marmara Denizi'nin yaklaşık 3,5 metre derinliğinde kargosunu mimari blokların oluşturduğu yeni bir batık keşfetti.
2.10.2021Gündem
Son dakika... DDK raporundan çıktı! 4 şiket 'borca batık'
Son dakika... DDK raporundan çıktı! 4 şiket 'borca batık'Gelen son dakika haberine göre; Devlet Denetleme Kurulu (DDK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine Türk Hava Kurumu (THK) Derneği Genel Başkanlığı, THK Gökçen İktisadi İşletmesi ve şubeler ile THK Havacılık Vakfı şirketlerinin 2009-2019 dönemine ilişkin tüm iş ve işlemleri ile hesaplarını denetledi. Raporda, faaliyetleri devam eden 8 THK Havacılık Vakfı şirketinden 4'ünün 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu'nun 376'ncı maddesi kapsamında "borca batık", 4'ünün ise "sermayenin tamamen kaybı" durumunda bulunduğu belirtildi.
14.09.2021Gündem
Su altı kazılarında Osmanlı savaş gemisi gün yüzüne çıkarılıyor
Su altı kazılarında Osmanlı savaş gemisi gün yüzüne çıkarılıyorDokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü'nün bilimsel danışmanlığında ve Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi başkanlığında, Muğla'nın Datça ilçesinde yürütülen arkeolojik su altı kazısında bulunan Osmanlı savaş gemisine ait eserler gün yüzüne çıkarılıyor.
11.09.2021Gündem
Altınla dolu kayıp odanın kapısı aralandı! Hitler çaldığından beri görülmedi...
Altınla dolu kayıp odanın kapısı aralandı! Hitler çaldığından beri görülmedi...'Dünyanın sekizinci harikası' olarak nitelenen ve 77 yıldır bulunamayan efsanevi Kehribar Oda'nın üzerindeki sır perdesi aralanıyor. 18'inci yüzyılda yapılan ve İkinci Dünya Savaşı sırasında Adolf Hitler tarafından çalındığından beri bir daha görülmeyen gizemli oda için, batık bir Alman gemisine dalış yapıldı ve odanın izlerine rastlandı.
7.09.2021Dünya
Marmara Denizi’ni kurtaracak rapor!
Marmara Denizi’ni kurtaracak rapor!Marmara’daki müsilaj sorunun çözümüne ilişkin iki ayrı raporu TBMM’ye sunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İSKİ, 10 milyarlık projelerle Marmara’yı temizlemeyi planlıyor
24.08.2021Gündem
Son dakika... Denizin altında görüntülendi! Depremin izleri hala duruyor
Son dakika... Denizin altında görüntülendi! Depremin izleri hala duruyorKocaeli’nin Gölcük ilçesinde, 17 Ağustos 1999 depreminde meydana gelen hasarın izleri yıllar önce silinirken, Değirmendere'de denize çöken alanın kalıntıları ise su altında tüm gerçekliğiyle duruyor. Dalış eğitmeni Murat Kulakaç, suya her daldıklarında deprem anını tekrar yaşadıklarını, deniz altında hala depremin izlerini ilk günkü gibi gördüklerini söyledi.
16.08.2021Gündem
Kabak Lifi Ne İşe Yarar? Kısaca Faydaları Nelerdir?
Kabak Lifi Ne İşe Yarar? Kısaca Faydaları Nelerdir?Kabak lifi; ciltte bulunan ölü hücrelerin uzaklaştırılmasıyla beraber hücrelerin yenilenmesine katkı sağlayarak, cildin yenilenmesine katkı sağlamaktadır. Kabak lifi son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelmiştir. Bununla beraber kabak lifi; banyo lifi veya bulaşık süngeri şeklinde kullanılabilir. Peki, kabak lifi ne işe yarar? Kısaca faydaları nelerdir detayları ile derledik.
Dalgıçların gözdesi
Dalgıçların gözdesiAydın Büyükşehir Belediyesi’nin Kuşadası’nda dalış turizminin canlandırılması amacıyla 5 yıl önce batırdığı Airbus A 300 tipi yolcu uçağı yoğun ilgi görüyor.
11.07.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

Batık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.