Beyaz Altın

Beyaz Altın

Son dakika Beyaz Altın haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Beyaz Altın gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Beyaz Altın haber sayfamızda...

Beyaz Altın

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.292 beyaz altın haberi bulunmuştur.
Dünyanın En Pahalı Telefonu 2022: Gelmiş Geçmiş Dünyanın En Pahalı Cep Telefonu Markaları ve Fiyatları
Dünyanın En Pahalı Telefonu 2022: Gelmiş Geçmiş Dünyanın En Pahalı Cep Telefonu Markaları ve Fiyatlarıİnsan yaşamının merkezi haline gelen cep telefonları hiç de ucuz değiller. 10-15 bin TL’ye kadar olan telefonlar pahalı gibi görünüyor. Telefon özelliklerine göre değişiklik gösteren fiyatlar tasarımına göre milyon dolarları bulunuyor. 10-15 bin TL ne kadar pahalı gözükse de değeri 48 milyon doları bulan telefonlar da mevcut. Ancak bu kadar değerli olmalarının sebebi ise genellikle tasarımları. Dünyanın en pahalı cep telefonu sıralaması ve fiyatlarını merak ediyorsanız “Dünyanın En Pahalı Telefonu 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.08.2022Teknoloji
A ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: A Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
A ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: A Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne baba olmaya hazırlanan çiftler bebeklerinin cinsiyetini öğrendikten sonra derin bir isim araştırmasına girer. Çiftler hayatları boyunca taşıyacakları ismi çocukları için seçerken oldukça seçici davranırlar. Anne ve baba adayları kız bebekleri için nadir bulunan, keşfedilmemiş ve duyulmamış, kula hoş gelen isimleri tercih etmek isterler. Bu konuda uzun soluklu bir araştırma içerisine giren çiftlerin kız bebek isimlerinin anlamlarına da dikkat ederler. A harfi ile başlayan kız bebek isimleri ve anlamları nelerdir? “A ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
28.06.2022Bebek
Bu yıl sadece 28 üretici dikti! Tazesinin kilosu 300, tozu bin 800 TL
Bu yıl sadece 28 üretici dikti! Tazesinin kilosu 300, tozu bin 800 TLHer türlü sebze ve meyvenin yetiştirildiği Mersin'de zaman zaman tropikal meyvelerin dışında nesli yok olma tehlikesi altında olan ürünler de toprakla buluşturuluyor.
25.05.2022Ekonomi
'Beyaz altın'ın sofralara uzanan yolculuğu başladı
'Beyaz altın'ın sofralara uzanan yolculuğu başladıTürkiye’de çeltik üretiminin yüzde 5’inin karşılandığı Çorum’un Osmancık ilçesinde “beyaz altın” olarak adlandırılan pirincin sofralara uzanan yolculuğu başladı.
19.05.2022Ekonomi
‘Beyaz altın’da ekim mesaisi başladı! Pamuk gibi bir sene
‘Beyaz altın’da ekim mesaisi başladı! Pamuk gibi bir senePamuk üreticisi bölgelerde ekim mesaisi başladı. Çiftçilerin geçen sezon artan pamuk ekimi ilgisinin devam ettiği görülüyor. 2022 sezonu Türkiye’de lif pamuk üretiminin 1 milyon tonu görebileceği öngörülüyor.
27.04.2022Ekonomi
Eskişehir’in lüle taşı ihracatı, yıllık 5 milyon dolara ulaştı
Eskişehir’in lüle taşı ihracatı, yıllık 5 milyon dolara ulaştıTürkiye rezervinin yüzde 85'i Eskişehir’de bulunan ve yerin yaklaşık 100 metre altından çıkarılan lüle taşı, usta ellerde işlenip pipo, tespih, biblo gibi süs eşyaları haline getirilerek, Çin ve Amerika başta olmak üzere birçok ülkeye ihraç ediliyor. Yıllık 5 milyon dolara ulaşan ihracat, sektör temsilcilerini sevindirirken, kuyulara girecek işçi bulunamadığı için sıkıntı yaşandığı belirtildi.
26.03.2022Ekonomi
'Beyaz altın' toprakla buluştu! Avrupa Birliği tarafından tescilli
'Beyaz altın' toprakla buluştu! Avrupa Birliği tarafından tescilliAvrupa Birliği tarafından tescillenen Taşköprü sarımsağının ekim sezonuna başlandı. Üreticiler, bölge halkı tarafından "beyaz altın" olarak adlandırılan sarımsakları toprakla buluşturdu.
17.02.2022Ekonomi
İngiltere'nin en büyük soyguncularından birinin peşine düştüler!
İngiltere'nin en büyük soyguncularından birinin peşine düştüler!BBC'nin edindiği bilgiye göre İngiliz polisi, İngiltere'nin tarihindeki en büyük soygunlardan birini gerçekleştirmekle suçlanan bir kişinin peşinde.
4.11.2021Dünya
Kahramanmaraş'ta pamuk verimiyle üreticileri sevindiriyor
Kahramanmaraş'ta pamuk verimiyle üreticileri sevindiriyorTürkiye'nin önemli pamuk üretim merkezlerinden Kahramanmaraş'ta rekolte, pamuk üreticilerini sevindiriyor.
24.10.2021Ekonomi
Pamuk fiyatları ilk defa 1 doları aştı
Pamuk fiyatları ilk defa 1 doları aştıEmtia piyasasında "beyaz altın" olarak nitelendirilen pamuk geçen hafta 1,07 dolarla hem 10 yılın zirvesini gördü hem de yüzde 8,8 ile en çok değer kazanan ürünlerden bir tanesi oldu.
4.10.2021Uzmanpara
GAP'ta pamuk üretim maliyetleri azaldı
GAP'ta pamuk üretim maliyetleri azaldıGAP Bölge Kalkınma İdaresi (BKİ) Başkanlığınca, Türkiye'nin toplam pamuk üretiminin yarısından fazlasının karşılandığı Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde hayata geçirilen, tarlalarda ziraat mühendisleri ile tarım danışmanlarının çiftçilere destek verdiği "İyi Pamuk Projesi" sayesinde maliyetler aşağıya çekildi, verimde de artış sağlandı.
28.09.2021Ekonomi
Yağmalanan porselenler 121 milyona satıldı
Yağmalanan porselenler 121 milyona satıldıHitler’in gasbettiği eserleri bulmaya çalışan sanat uzmanlarının keşfettiği ve beyaz altın olarak anılan “Meissen porselenleri koleksiyonu” rekor fiyata alıcı buldu
25.09.2021Dünya
Çeltik ambarı Edirne'de hasat başladı
Çeltik ambarı Edirne'de hasat başladı"Çeltik ambarı" olarak anılan Edirne'de, üreticilerin meşakkatli hasat mesaisi başladı.
22.09.2021Ekonomi
Şanlıurfa'da 'beyaz altın' hasadı başladı
Şanlıurfa'da 'beyaz altın' hasadı başladıTürkiye'nin pamuk üretiminin önemli kısmının gerçekleştirildiği Şanlıurfa'da çiftçiler, yüksek rekolte beklentisiyle tarlalarda hasada başladı.
18.09.2021Ekonomi
Kastamonu'da Taşköprü sarımsağının hasadına başlandı
Kastamonu'da Taşköprü sarımsağının hasadına başlandıKastamonu'nun Taşköprü ilçesinde üretilen ve "beyaz altın" olarak adlandırılan sarımsağın hasadına başlandı.
7.07.2021Ekonomi
Dairedeki hazineye el koydular
Dairedeki hazineye el koydularMısır'ın başkenti Kahire'nin zengin semtlerinden birindeki bir dairede bulunan tarihi eser, mücevher ve antikalara el konulduğu belirtildi.
14.06.2021Dünya
Beyaz Altın İle Sarı Altın Farkı Nedir? Beyaz Altın Nasıl Anlaşılır?
Beyaz Altın İle Sarı Altın Farkı Nedir? Beyaz Altın Nasıl Anlaşılır?Altın, kadınların en değerli ziynetleri arasında yer almaktadır. Altından yapılan mücevherler özellikle kadınlara verilecek en güzel hediyelerin başında gelmektedir. Sadece altından yapılan takılar değil aynalar, kutular gibi çok çeşitli eşyalarda pek çok insanın göz bebeği olmaktadır. Ticari hayatta da altının maden olarak çok özel ve kıymetli bir yeri mevcut olup alışveriş dünyasına büyük bir canlılık katmaktadır. Hal böyle iken altının farklı türleri de merak konusu olmakta ve araştırılmaktadır. Peki Beyaz altın ile sarı altın farkı nedir? Beyaz altın nasıl anlaşılır? İşte, tüm detaylar.
10.06.2021Altın
Taşköprülü sarımsak üreticileri ürünlerine "temmuz" vurgusu ile sahip çıkıyor
Taşköprülü sarımsak üreticileri ürünlerine "temmuz" vurgusu ile sahip çıkıyorKastamonu'nun sarımsağı ile ünlü ilçesi Taşköprü'de üreticiler, başka yerde üretilen ürünlerin mayıs ve haziran aylarında piyasaya "Taşköprü sarımsağı" adıyla sunulmasından rahatsızlık duyuyor.
2.06.2021Ekonomi
Türkiye'nin çeltik ambarı Edirne'de ekim mesaisi başladı
Türkiye'nin çeltik ambarı Edirne'de ekim mesaisi başladıTürkiye'nin "çeltik ambarı" Edirne'de üreticiler çeltik tohumlarını toprakla buluşturmaya başladı.
14.05.2021Ekonomi
"Beyaz altın" Araban sarımsağında hasat heyecanı
"Beyaz altın" Araban sarımsağında hasat heyecanıUNESCO'nun dünyaca ünlü mutfağıyla gastronomide "Yaratıcı Şehirler Ağı"na dahil ettiği Gaziantep'in coğrafi işaretli Araban sarımsağının hasadına başlandı.
28.04.2021Ekonomi
Burçlara göre hediye
Burçlara göre hediyeAstrolog Filiz Özkol, 14 Şubat Sevgililer Günü için burca göre hediye önerisinde bulundu
13.02.2021Ege
Kışın en çok yakıştığı şehirler
Kışın en çok yakıştığı şehirlerŞehirler beyaz örtüyle kaplanınca güzelliklerine doyum olmuyor. Renkli kızaklarıyla kartpostallık görüntüler sunan Kars, kış denildiğinde ilk akla gelen adres... Kayak merkezleriyle ünlü Bursa, gölleriyle huzurun adresi Bolu, her mevsim şaşırtan Kapadokya, Pamukkale’ye rakip Sivas... Kar yağdığında bu şehirlerden birine mutlaka uğrayın
31.01.2021Gündem
Paladyum Nedir, Nasıl Alınır? Paladyum Nerelerde Kullanılır?
Paladyum Nedir, Nasıl Alınır? Paladyum Nerelerde Kullanılır?Paladyum metali, kıymetli metaller içerisinde yer alır. Beyaz altının elde edilmesinde kullanılan paladyum metali, gümüş gibi parlak bir renge sahiptir. Bununla birlikte yatırımcılar için son zamanlarda odak noktası haline gelen paladyum hakkında pek çok araştırma yapılmaktadır. Peki paladyum nedir? Nasıl alınır? Paladyum nerelerde kullanılır? İşte tüm detaylar.
Gez... Çek... Yaz...
Gez... Çek... Yaz...Londra’nın gözüKübra Silek Can: İngiltere’nin başkenti Londra’nın simgesi haline gelen iki katlı otobüslerden Thames Nehri yakınlarında indiğimizde bizi diğer bir sembol olan London Eye karşıladı...
13.12.2020Gündem
İtfaiye eri enkazdan çıkan altın ve ziynet eşyalarını polise teslim etti
İtfaiye eri enkazdan çıkan altın ve ziynet eşyalarını polise teslim ettiİzmir'de, depremde yıkılan Doğanlar Apartmanı'ndaki arama kurtarma çalışmaları sırasında, bulduğu altın ve ziynet eşyası dolu poşeti polise teslim eden itfaiye eri Mehmet Kaya (45), "İnsanların yaşamlarını kurtarmak bizim için çok değerli" dedi.
6.11.2020Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Beyaz Altın ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.