Teknoloji Dünyanın En Pahalı Telefonu 2024: Gelmiş Geçmiş Dünyanın En Pahalı Telefonları Hangileridir?

Dünyanın En Pahalı Telefonu 2024: Gelmiş Geçmiş Dünyanın En Pahalı Telefonları Hangileridir?

05.01.2024 - 11:59 | Son Güncellenme:

İnsan yaşamının merkezi haline gelen cep telefonları hiç de ucuz değiller. 10-15 bin TL’ye kadar olan telefonlar pahalı gibi görünüyor. Telefon özelliklerine göre değişiklik gösteren fiyatlar tasarımına göre milyon dolarları bulunuyor. 10-15 bin TL ne kadar pahalı gözükse de değeri 48 milyon doları bulan telefonlar da mevcut. Ancak bu kadar değerli olmalarının sebebi ise genellikle tasarımları. Dünyanın en pahalı cep telefonu sıralaması ve fiyatlarını merak ediyorsanız “Dünyanın En Pahalı Telefonu 2024” içeriğimize göz atabilirsiniz.

Dünyanın En Pahalı Telefonu 2024: Gelmiş Geçmiş Dünyanın En Pahalı Telefonları Hangileridir

Hiç şüphesiz okul, iş aile ve sosyal hayatın vazgeçilmezlerinden bir tanesi de cep telefonları. Akıllı cep telefonu almak o kadar kolay değil. Özellikleri arttıkça telefon fiyatları da artıyor. Ancak pahalı telefon denince 20 bin TL’yi bulan telefonlar gelse de değeri milyon dolarları bulan telefonlar da mevcut. Telefonların bu denli pahalı olmasının nedeni ise tasarımları. Genellikle altın veya elmas kaplama olan telefonların fiyatları 48 milyon doları buluyor.

Haberin Devamı

Dünyanın En Pahalı Telefonları 

1. FALCON Supernova iPhone 6 Pink Diamond

Dünyanın en pahalı telefonu Falcon Supernova iPhone 6 Pink Diamond Edition'dır.

Değeri topalamda 48,5 milyon dolar. Falcon Süpernova, 2004 yılında piyasaya sürülmüştür. Yirmi dört karat altınla kaplı ve arkasında büyük bir pembe elmasla süslenmiş ve özelleştirilmiş bir iPhone 6'dır.

Telefon ayrıca platin kaplıdır ve sahibinin bilgilerini korumak için hack önleme teknolojisine sahiptir. Pink Diamond Falcon Supernova, Asya'nın en zengin adamının eşi ve Hintli kriket takımı sahibi Nita Ambani'nin ödüllü pozisyonudur.

2.Stuart Hughes Black Diamond iPhone 5

İkinci sırada yer alan Black Diamond iPhone 5, 2020 yılında piyasaya sürülmüştür ve Stuart Hughes imzalıdır. Telefonun değeri 15.3 milyon dolardır. Telefon altın, değerli taşlar ve oldukça pahalı bir siyah elmasla kaplıdır.

Haberin Devamı

3. Stuart Hughes iPhone 4s Elite Gold

Üçüncü en pahalı telefon Stuart Hughes tarafından tasarlanan özel bir iPhone 4S’tir Telefon çerçevesi el yapımı VE 500 adet 100 karat pırlantalarla kaplanmış ve arka paneli ve logosu yirmi dört ayar altından yapılmıştır. Apple logosu ise toplamda 53 elmas barındırır. iPhone home tuşu ise 8,6 karatlık elmastan oluşuyor. Opals, Star Sunstone, Rutile Quartz, Charoite ve Pietersite gibi birkaç nadir değerli taşlarla tamamlanan cihaz gerçek cilalanmış orijinal T-Rex dinozor kemiği parçalarıyla sağlam platinden yapılmıştır.

4. Stuart Hughes iPhone 4 Diamond Rose

Yine Stuart Hughes tarafından tasarlanan telefonun modeli iPhone 4’tür. Telefonun değeri 8 milyon dolardır. Telefon katı gül ve altından yapılmıştır ve 500 adet 100 karat pırlanta içerir. Apple logosu 53 pırlanta ile süslenmiş, iPhone home tuşu 7.4 karat tek kesimli pembe bir pırlantaya sahiptir. Goldstriker Supreme ve Kings Button gibi sağlam bir granit sunum kutusunda gelir.

5. Goldstriker iPhone 3GS Supreme

Stuart Hughes imzalı beşinci telefon Apple'a ait iPhone 3GS modelidir. Telefon iki yüz yetmiş bir gram yirmi iki karat altından yapılmıştır çerçevesi yüz otuz altı elmas içerir ve Apple logosu elli üç elmasla süslenmiştir. Değeri 3,2 milyon dolardır. 

Haberin Devamı

6. iPhone 3G Kings Button

En pahalı 6. telefon olarak Apple'ın iPhone 3 modeli listede yer alıyor. Telefon Avusturyalı tasarımcı Peter Alisson tarafından tasarlanmıştır. Değeri 2,5 milyon dolardır. 18 ayar sarı, beyaz ve pembe altından yapılan telefonun tüm kenarını saran beyaz altın şerit 138 elmasla süslenmiştir. Home tuşu üzerinde 6.6 karatlık bir pırlanta bulunur. 

7. Diamond Crypto Smartphone

Yine bir Peter Alisson tasarımı olan Diamond Crypto Smartphone JSC Ancort markası altında kullanıcılara sunulmuştur. Logosu gül altından yapılan telefon katı platin ile üretilmiştir. Ortasında bulunan tuş ise gül altından yapılmış ve 28 pırlantaya sahiptir. Nadir ve az bulunan 10 mavi elmasın yanı sıra toplamda 50 elmas ile birlikte piyasaya sürülmüştür. Telefonun her iki tarafındaki ahşap, elle cilalanmış Macassar abanozu ile üretilmiştir. Değeri ise 1.3 milyon dolardır.

8. Goldvish Le Million

Haberin Devamı

Piyasaya sürüldüğü anda Guinness Rekorlar Kitabı'nda dünyanın en seçkin ve en pahalı telefonu olduğu için yer kazanan Goldvish Le Millionbir mücevher ve saat tasarımcısı olan Emmanuel Gueit tarafından tasarlanmıştır. Tamamı altınla kaplanan telefon 18 ayar özel bir beyaz altın alaşımı içeriyor. Ayrıca 120 karat VVS-1 dereceli elmas özelliği ile de dikkatleri üstüne topluyor. Telefonun değeri ise 1 milyon dolardır.

9. Gresso Luxor Las Vegas Jackpot 

Dünyaca ünlü aksesuar tasarımcısı Gresso tarafından tasarlanan Las Vegas Jackpot'un değeri 1 milyon dolardır. 200 yıldan daha eski bir Afrika ağacından çıkarılan ahşaptan yapılmış bir arka paneli bulunur. Siyah elmas ve 180 gramdan fazla altın barındırır. Elmasların her biri 45,5 karattır. Ayrıca, telefondaki her tuş, elle cilalanmış 32 karat değerli safirlerle güzelleştirilmiştir.

10. GoldVish Revolutıon

İsviçre şirketi Goldvish tarafından üretilmiştir. Telefonun yuvarlak kenarları pembe ve beyaz altın, elmas, safir cam ekran ve en iyi deridir. Telefonda ayrıca Fredric Jouvenot'un çıkarılabilir bir analog saati var. Değeri 488 bin dolardır. 

Haberin Devamı

11. Vertu Signature Cobra

Signature Cobra, Vertu markasının en pahalı cihazıdır. Kenarlarında sarılı bir yılan desenine sahiptir. Bu yılan desenleri iki zümrüt ve 439 yakuttan oluşur. Cihazın tamamı altın kaplama ve çok sayıda değerli taşa sahiptir. Fransız bir mücevher firması olan Boucheron tarafından tasarlanmıştır ve İngiltere el yapımı işçilik ile tamamlanmıştır. Telefonun değeri ise 310 bin dolardır. 

12. Black diamond VIPN Smartphone

Ünlü tasarımcı Jaren Goh tarafından tasarlanan Black Diamond VIPN Smartphone Sony Ericsson‘a ait bir cihazdır. Polikarbonat ayna detaylandırma, organik LED teknolojisi gibi farklı özelliklere sahiptir. Cihaz yaklaşık 280 bin dolarlık elmaslar ile süslenmiştir. Değeri ise 300 bin dolardır.

 

 

Yazarlar