Robot

Robot

Son dakika robot haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan robot gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan robot haber sayfamızda...

Robot

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.171 robot haberi bulunmuştur.
Togg’da parçalı denemeler başladı
Togg’da parçalı denemeler başladıTogg Gemlik Tesisi’nin yüzde 97’si tamamlanan gövde binasındaki 208 robot, parçasız denemelerden sonra, hücre bazında parçalı denemelere başladı.
19.05.2022Ekonomi
Discord Giriş: Discord Nedir ve Nasıl Kullanılır?
Discord Giriş: Discord Nedir ve Nasıl Kullanılır? Milyonlarca insanın aktif olarak kullandığı anlık mesajlaşma ve dijital dağıtım Discord sesli, görüntülü ve yazılı olarak iletişim imkanı sağlıyor. Oyunlar çeşitli entegrasyon sağlayan platformu özellikle oyuncular sıklıkla tercih ediyor. Discord’u aktif kullanabilmek için kayıt olarak giriş yapmak gerekiyor. Discord nedir ve nasıl kullanılır? Discord giriş yapma ile ilgili detaylı bilgi almak için içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.05.2022Teknoloji
TOGG'dan yeni paylaşım
TOGG'dan yeni paylaşımTürkiye'nin Otomobili TOGG'un, Bursa'nın Gemlik ilçesindeki fabrikasında çalışmalar hızla ilerliyor.
18.05.2022Haberler
TOGG'dan yeni paylaşım! İşte ilk üretilecek model
TOGG'dan yeni paylaşım! İşte ilk üretilecek modelAynı çatı altında topladığı fonksiyonları, akıllı ve çevreci özellikleriyle “Bir Fabrikadan Daha Fazlası” olarak tanımlanan TOGG Gemlik Tesisi’nde kurulumu tamamlanan 208 robot, parçasız denemelerden sonra parçalı denemelere de başladı.
18.05.2022Ekonomi
Dehşet olayda yeni ifadeler! 'Korkuyla ne yapacağımı bilemedim, yaktım'
Dehşet olayda yeni ifadeler! 'Korkuyla ne yapacağımı bilemedim, yaktım'İzmir'de, üzerine kaynar su dökülüp, 3 gün işkence yapıldıktan sonra boğularak öldürülüp, cesedi ormanda yakılan Özler Yörük (33) cinayeti davasında, 4'ü tutuklu 8 sanığın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada Yörük'ün dini nikahlı eşi Olcay Altundağ, "Özler öldüğünde korkuyla ne yapacağımı bilmiyordum. Bu nedenle cesedini yaktım" dedi.
17.05.2022Gündem
Netflix Film Önerileri 2022: En İyi, En Güzel, Komedi, Aksiyon, Macera, Korku, Gerilim, Romantik Netflix Film Tavsiyeleri
Netflix Film Önerileri 2022: En İyi, En Güzel, Komedi, Aksiyon, Macera, Korku, Gerilim, Romantik Netflix Film TavsiyeleriDizi film denince akla gelen Netflix pek çok kaliteli yapımları ile dünya genelinde en çok izlenen video akış platformları arasında yer alıyor. Televizyon kanallarını geride bırakarak milyonlarca abone sayısına ulaşan Netflix’in en beğenilen yerli-yabancı film ve dizileri içerikleri gittikçe çoğalıyor. Ödüllü filmleri ile dünya genelinde ses getiren Netflix IMDb listelerinde de yukarı tırmanıyor. Aksiyondan maceraya, romantikten komediye, korku ve gerilim türünden bilim-kurguya kadar yüzlerce türde içerik bulunuyor. En güzel komedi, aksiyon, macera, korku, gerilim, romantik Netflix film tavsiyeleri için “En İyi Netflix Film Önerileri 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
17.05.2022Kültür Sanat
Engelleri aşan  sosyal girişimler
Engelleri aşan sosyal girişimlerEngelliler Haftası vesilesiyle birçoğu engelli kurucularının büyük özverisiyle hayata geçen, engelli deneyimini odağına alarak günlük hayatı engelsiz hale getirmek için çalışan girişimlere yakından bakıyoruz
15.05.2022Pazar
yeedi vac hybrid incelemesi
yeedi vac hybrid incelemesiEvlerin artık vazgeçilmezi olan robot süpürgelerin geldiği son noktayı gösteren yepyeni bir ürünü sizlerle tanıştıracağız. İşte yeedi markasının geliştirdiği yeedi vac hybrid’in dikkatimizi çeken tüm özellikleri...
12.05.2022Teknoloji
Yeedi vac hybrid incelemesi
Yeedi vac hybrid incelemesiEvlerin artık vazgeçilmezi olan robot süpürgelerin geldiği son noktayı gösteren yepyeni bir ürünü sizlerle tanıştıracağız. İşte yeedi markasının geliştirdiği yeedi vac hybrid’in dikkatimizi çeken tüm özellikleri...
12.05.2022Teknoloji
Robotik cerrahide en iyisini seçtiler
Robotik cerrahide en iyisini seçtilerProstat kanserine yakalanan Litvanyalı çiftçi Guntars Rabe ve Nijeryalı elektrik mühendisi Benjamin Aziengbe Eboehi’nin yolları, Medicanana International İzmir Hastanesi’nde kesişti.
9.05.2022Ege
ECOVACS DEEBOT T9 ve N8 incelemesi
ECOVACS DEEBOT T9 ve N8 incelemesiTürkiye’de adını yakında daha çok duymaya başlayacağımız dünyanın en büyük akıllı robot süpürge üreticilerinden ECOVACS, iki yeni robot süpürgesiyle Türkiye'de! ECOVACS DEEBOT T9 ve ECOVACS DEEBOT N8 model robot süpürgeleri yakından inceliyoruz.
6.05.2022Teknoloji
ECOVACS DEEBOT T9 ve N8 incelemesi
ECOVACS DEEBOT T9 ve N8 incelemesiTürkiye’de adını yakında daha çok duymaya başlayacağımız dünyanın en büyük akıllı robot süpürge üreticilerinden ECOVACS, iki yeni robot süpürgesiyle Türkiye'de! ECOVACS DEEBOT T9 ve ECOVACS DEEBOT N8 model robot süpürgeleri yakından inceliyoruz.
6.05.2022Teknoloji
Hayallerindeki elle bayram mutluluğu
Hayallerindeki elle bayram mutluluğuEl uzvu olmayan çocuklara 3D teknolojisini kullanarak ücretsiz robot el yapan Robotel Platformu, 30 çocuğu daha hayallerine kavuşturdu. Superman, Batman, Spiderman gibi süper kahraman temalarını isteyen çocuklar bu bayramda hayallerindeki yeni robot elleriyle çifte mutluluk yaşadı.
4.05.2022Gündem
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.05.2022Oyun
Geri dönüşümlü defile
Geri dönüşümlü defileESBAŞ Çocuk Yuvası hazırlık sınıfı öğrencileri, 18-24 Nisan Dünya Geri Dönüşüm Haftası etkinlikleri kapsamında, öğretmenleri ile birlikte artık materyalleri kullanarak, çizgi film karakterlerinin kostümlerini tasarladılar.
27.04.2022Ege
Akıllı temizlik seçeneklerine sahip ECOVACS ROBOTICS artık Türkiye'de
Akıllı temizlik seçeneklerine sahip ECOVACS ROBOTICS artık Türkiye'deDünyanın lider robotik hizmet markası ECOVACS ROBOTICS, üstün temizlik sağlayan robot süpürge modelleri DEEBOT T9 ve DEEBOT N8 ile Türkiye pazarına resmi olarak giriş yaptı.
27.04.2022Advertorial
06ANGORA’dan büyük başarı
06ANGORA’dan büyük başarıAnkara’daki Charles de Gaulle Fransız Lisesi’nden bir grup öğrenci tarafından kurulan 06ANGORA Robotik Takımı, dünyanın en prestijli robotik yarışması kabul edilen, NASA, Apple, Google gibi teknoloji devlerinin desteklediği FIRST Robotics Copetition’da (FRC) dikkat çeken bir başarıya imza attı. Bu yıl kurulan takım, 6 ayda katıldığı 3 turnuvadan, 3 ödülle döndü.
27.04.2022Gündem
Türk öğrenciler, ABD'de katıldıkları robotik yarışmasından ödülle döndü
Türk öğrenciler, ABD'de katıldıkları robotik yarışmasından ödülle döndüABD'de düzenlenen prestijli robotik yarışmasına katılan Türk öğrenciler, "en büyük Rokiee All-Star" ödülünü kazandı. 06 Angora Robotik Takımı katıldığı 3 turnuvadan da 3 ödülle dönebilmeyi başarmış olan tek takım olarak kayıtlara geçti.
26.04.2022Vitrin
Ticaret Bakanı Muş, MTOSB’de incelemelerde bulundu
Ticaret Bakanı Muş, MTOSB’de incelemelerde bulunduMersin'deki programı çerçevesinde OSB'de temaslarda bulunan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi FRC Robot takımı öğrencileri ile de bir araya geldi. Burada öğrencilerin çalışmalarını yerinden inceleyen Bakan Muş'a, MTOSB Başkanı Sabri Tekli tarafından bölgenin durumu hakkında bilgi verildi.
25.04.2022Ekonomi
Kritik 15 dakika! Karabasan tekrar tekrar rüyanıza giriyorsa sebebi...
Kritik 15 dakika! Karabasan tekrar tekrar rüyanıza giriyorsa sebebi...Defalarca aynı rüyayı görenler, rüyasında gördüğü şeylerin gerçekleştiğini söyleyenler, gördüğü rüyayı hatırlamayanlar... Psikolog ve Rüya Analisti Ahmet Öztürk, karabasan olarak bilinen rüyalarla ilgili pek bilinmeyen bir gerçeği açıkladı.
25.04.2022Gündem
Apple geri dönüşümlü malzeme kullanımını artırıyor
Apple geri dönüşümlü malzeme kullanımını artırıyorApple ürünleri genelinde geri dönüşüme uygun olan malzemelerin daha fazla kullanılacağını açıkladı. Bu adımın ilki olarak da geri dönüştürülmüş sertifikalı altını ilk kez üretim sürecine dahil eden Apple, geri dönüştürülmüş tungsten, nadir bulunan toprak elementleri ve kobalt kullanımını iki katından fazlasına çıkardı.
21.04.2022Apple
Togg geri sayımı
Togg geri sayımı Togg'un Gemlik fabrikasında boya tesisinin yüzde 96’sı, montaj tesisinin yüzde 89’u ve gövde tesisinin yüzde 92’si tamamlandı. Araç 2023’ün ilk çeyreği satışa çıkacak.
19.04.2022Ekonomi
'The Turkish Detective' dizisi sete çıktı
'The Turkish Detective' dizisi sete çıktıİngiliz polisiye yazarı Barbara Nadel’in ‘Çetin İkmen’ roman serisi diziye uyarlanıyor. Başrollerinde Haluk Bilginer, Ethan Kai ve Yasemin Allen'in olacağı yapımın çekimleri başladı.
15.04.2022Cadde
Yemek robotu yola çıkıyor
Yemek robotu yola çıkıyorYemeksepeti, hızlı, verimli ve güvenilir bir sipariş deneyimi için otonom teslimat robotlarını hizmete soktu.
14.04.2022Ekonomi
Lise öğrencileri çizgi izleyen otonom robotlar üretti
Lise öğrencileri çizgi izleyen otonom robotlar ürettiKocaeli'nin Darıca ilçesinde lisede oluşturulan robotik kodlama atölyesinde eğitim alan öğrenciler, çizgi takip eden otonom robotlar üretiyor. Okulun atölyesinde eğitim alan 10. sınıf öğrencisi Reyhan Dayı da, çizgi izleyen robotu ile İstanbul'da düzenlenen Robot Olimpiyatlarında Türkiye birincisi oldu.
13.04.2022Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

Robot ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.