Blackwater

Blackwater

Son dakika blackwater haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan blackwater gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan blackwater haber sayfamızda...

Blackwater

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 49 blackwater haberi bulunmuştur.
Son dakika haberler: 13 yıl önce Biden'ı kurtaran Afgan'dan yardım çağrısı! 'Ne olur beni kurtarın'
Son dakika haberler: 13 yıl önce Biden'ı kurtaran Afgan'dan yardım çağrısı! 'Ne olur beni kurtarın'Son dakika haberlere göre, 2008 yılında aralarında Joe Biden'ın da bulunduğu üç ABD senatörünün bulunduğu helikopter, Afganistan'da bir kar fırtınası nedeniyle acil iniş yapmak zorunda kaldı. Taliban'ın bulunduğu bölgede senatörlerin yardımına koşan Afgan tercüman, şimdi yardım istiyor...
1.09.2021Dünya
Son dakika haberler: Fotoğraf bu sabah çekildi! Taliban kutlama yapıyor...
Son dakika haberler: Fotoğraf bu sabah çekildi! Taliban kutlama yapıyor...Son dakika haberlere göre, dünyanın saniye saniye izlediği Afganistan'dan son ABD askerinin de çekilmesiyle Taliban militanları Kabil Havalimanı'na girdi. Sabah saatlerinde ise Taliban yöneticileri gövde gösterisi yaptı.
31.08.2021Dünya
Son dakika haberler: Afganistan'da peş peşe patlamalar! Can kaybı artıyor
Son dakika haberler: Afganistan'da peş peşe patlamalar! Can kaybı artıyorSon dakika haberlere göre, Kabil Havalimanı bölgesinde büyük bir patlama meydana geldi. Milli Savunma Bakanlığı, olayda iki patlamanın yaşandığını bildirdi. Reuters'ın iddiasına göre, DEAŞ saldırıyı sosyal medyadan üstlendi. Yaşanan patlamada can kayıplarının sayısı artıyor. Öte yandan başkent Kabil'de 6. patlamanın meydana geldiği bildirildi. Türkiye'den "Bu menfur saldırıyı en güçlü şekilde kınıyor; hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz." açıklaması geldi. Pentagon konuya ilişkin basın açıklaması düzenledi. Bütün programlarını iptal eden ABD Başkanı Biden "Saldırıları DEAŞ'ın Horasan grubunun yaptığını düşünüyoruz." dedi. İşte tüm sıcak gelişmelerin ayrıntıları...
27.08.2021Dünya
‘Kadınlarla tuzak kuruldu’ iddiası
‘Kadınlarla tuzak kuruldu’ iddiasıNew York Times’a göre, Trump’ın iktidarı sırasında başkana karşı çalışan bir “derin devleti” kökten sökmek için bazı kadınlar “tuzak” olarak kullanıldı. Kadınların görevi hedefteki kişileri “baştan çıkarıp”, Trump aleyhinde konuştukları anları kaydetmekti
15.05.2021Dünya
İngiliz general, Libya'da savaş ağası Hafter'in planını bozdu
İngiliz general, Libya'da savaş ağası Hafter'in planını bozduİngiliz ordusunda görevli bir generalin, Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'i desteklemek ve karşıtlarını kaçırmak ya da öldürmek için hazırlanan komplonun bozulmasına yardım ettiği belirtildi.
24.02.2021Dünya
Son dakika! İki kez Libya'da hükümet devirme planı! Ortaya çıktı...
Son dakika! İki kez Libya'da hükümet devirme planı! Ortaya çıktı...ABD'li Blackwater şirketinin kurucusu, eski deniz komandosu Erik Dean Prince ve Batılı özel güvenlik uzmanlarının Libya'da ülkenin doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter'e askeri ve istihbarat desteği sağlayarak meşru hükümeti iki kez devirme planları ortaya çıktı.
20.02.2021Dünya
ABD'nin katliamlarını ortaya çıkaran Assange'ın davasında karar günü
ABD'nin katliamlarını ortaya çıkaran Assange'ın davasında karar günüABD güçlerinin, Irak ve Afganistan'da çok sayıda sivili ayrım gözetmeden öldürüp bu katliamları gizlemesi ve mahkumlara işkence etmesi gibi karanlık gerçekleri ortaya çıkaran Julian Assange'ın ABD'ye iade davasında karar açıklanacak.
4.01.2021Dünya
Af dalgası sürüyor
Af dalgası sürüyorABD Başkanı Trump, görevdeki son günlerinde kendisine ve Cumhuriyetçi Parti’ye yakın isimleri affetmeye devam ediyor. Trump son olarak eski danışmanının da içinde olduğu 20 kişi için af çıkardı.
24.12.2020Dünya
Son dakika... Trump'tan giderayak skandal karar! O isimler affetti
Son dakika... Trump'tan giderayak skandal karar! O isimler affettiGelen son dakika haberine göre; Başkanlık koltuğundaki son bir ayını geçiren ABD lideri Irak'ta 17 sivilin öldürülmesine karışan paralı askerler ve Rusya soruşturmasının kilit isimlerini affetti.
23.12.2020Dünya
Nicholas Slatten'e müebbet hapis cezası
Nicholas Slatten'e müebbet hapis cezasıABD'li özel güvenlik şirketi "Blackwater"ın eski personeli Nicholas Slatten, 2007 yılında Irak'ta keyfi olarak sivilleri öldürdüğü gerekçesiyle müebbet hapis cezasına mahkum edildi.
14.08.2019Dünya
Game of Thrones finali: Bir kabustan daha fazlası
Game of Thrones finali: Bir kabustan daha fazlasıGame of Thrones'un biteceğine üzülürken, sonunda bittiğine sevinir hale geldim. Game of Thrones final sezonunu özetlemem gerekirse uygun cümle bu olurdu. Üstelik bu seviyeye yavaş yavaş değil, son iki bölümde hızla geldik. Ölülerle savaş bölümüne de birkaç itirazım olurdu ama bir şekilde mantığa oturtuyordum. Son iki bölümün ise hiçbir mantıklı açıklaması yok.
21.05.2019Ekran
Game of Thrones finalinde kime ne oldu?
Game of Thrones finalinde kime ne oldu?Game of Thrones artık sona erdi. Tahta geçemeyen ve ölmeyen birçok karakter olduğunu söyleyebiliriz. Peki Game of Thrones finalinde hayatta kalanlara ne oldu?
20.05.2019Ekran
Blackwater paralı darbe hazırlıyor iddiası
Blackwater paralı darbe hazırlıyor iddiasıIrak ve Afganistan’da savaş suçlarıyla birlikte anılan ABD’li özel güvenlik şirketi Blackwater’ın kurucusu Erik Prince’in, ABD Başkanı Donald Trump’la yakınlığını da kullanıp, Devlet Başkanı Nicholas Maduro’yu devirmek için Venezuela’ya kiralık ordu konuşlandırmayı kabul ettirmeye uğraştığı öne sürüldü.
1.05.2019Dünya
Red Dead Redemption 2 inceleme: Tüm zamanların en iyi açık dünya oyunu
Red Dead Redemption 2 inceleme: Tüm zamanların en iyi açık dünya oyunuRed Dead Redemption 2 (RDR2), içinde kaybolmak için son derece kolay, çünkü sizlere şaşırtıcı derecede etkileyici bir dünya sunuyor. At sürmek, vahşi batı hayatını hissetmek dışında manzaranın etkileyiciliği, sizi öldürmeye istekli hayvanlar, hırsızlar oyunda bolca mevcut. Red Dead Redemption 2’de yapabileceğiniz o kadar çok şey bulunuyor ki, hikayeyi devam etmeden de eğlenebilir ve atmosferin tadını çıkartabilirsiniz. O halde 8 yıl sonra gelen Red Dead Redemption 2 ile vahşi batı hayatına kaldığımız yerden devam edelim…
3.11.2018Teknoloji
ABD'li özel güvenlik şirketinden YPG/PKK'ya destek
ABD'li özel güvenlik şirketinden YPG/PKK'ya destek"Uluslararası askeri hizmetler pazarında" faaliyet gösterdiğini belirten ABD'li şirket Castle International'ın Suriye'de YPG/PKK'ya verdiği destek hem şirketin internet sitesinde hem de sosyal medya hesaplarında açıkça görülüyor.
20.09.2018Dünya
ABD'li özel güvenlik şirketinden YPG/PKK'ya destek
ABD'li özel güvenlik şirketinden YPG/PKK'ya destek"Uluslararası askeri hizmetler pazarında" faaliyet gösterdiğini belirten ABD'li şirket Castle International'ın Suriye'de YPG/PKK'ya verdiği destek hem şirketin internet sitesinde hem de sosyal medya hesaplarında açıkça görülüyor.
20.09.2018Dünya
Son dakika: ABD'den PKK'ya özel ordu!
Son dakika: ABD'den PKK'ya özel ordu!ABD’nin Suriye’de Blackwater gibi çalışan Castle International adlı özel bir güvenlik şirketin paralı askerlerini kullandığı ortaya çıktı. Tıbbi yardım ve tahliye operasyonları da yürüten şirketin ağır silahlı komandoları Suriye ve Irak’ta PKK/YPG’li teröristlerle birlikte savaşıyor
17.09.2018Dünya
Afganistan'daki 'savaşı özelleştirme planı' endişesi
Afganistan'daki 'savaşı özelleştirme planı' endişesiBazı ABD'li yetkililer, Başkan Donald Trump'ın, Blackwater'ın kurucusu Erik Prince'in Afganistan'daki "savaşı özelleştirme planı"na destek vereceğinden endişe ediyor.
19.08.2018Dünya
'Suudi prenslere işkence ediliyor'
'Suudi prenslere işkence ediliyor'İngiliz basını, Suudi Arabistan'da tozu dumanı kaldıran gözaltıların ardından beş yıldızlı bir otele hapsedilen prens ve bakanlara işkence yapıldığını yazdı. Amerikan paralı askerlerinin de yer aldığı işkence seanslarını bizzat Veliaht Prens Selman yönetiyor. Ayağından asılanlar arasında sosyal medya sitesi Twitter'ın en büyük ikinci ortağı olan Bodrum aşığı Suudi Prens Talal da var.Bu operasyonla, gözaltına alınanların 194 milyar dolardan fazla parasına el konulduğu tahmin ediliyor.
23.11.2017Dünya
'Suudi prenslere işkence ediliyor'
'Suudi prenslere işkence ediliyor'İngiliz basını, Suudi Arabistan'da tozu dumanı kaldıran gözaltıların ardından beş yıldızlı bir otele hapsedilen prens ve bakanlara işkence yapıldığını yazdı. Amerikan paralı askerlerinin de yer aldığı işkence seanslarını bizzat Veliaht Prens Selman yönetiyor. Ayağından asılanlar arasında sosyal medya sitesi Twitter'ın en büyük ikinci ortağı olan Bodrum aşığı Suudi Prens Talal da var.Bu operasyonla, gözaltına alınanların 194 milyar dolardan fazla parasına el konulduğu tahmin ediliyor.
23.11.2017Dünya
Tüm zamanların en sert albümleri
Tüm zamanların en sert albümleriRolling Stone dergisi, tüm zamanların en iyi 100 metal albümünü listeledi. Listenin başında Black Sabbath yer alıyor.
29.07.2017Gündem
Ortadoğu'yu özel ordular dizayn ediyor!
Ortadoğu'yu özel ordular dizayn ediyor!Hem devlet olarak pis işlerin içinde olmamak hem de kamuoyunun asker cenazelerinden olumsuz etkilenmesini önlemek için “kiralık asker” kullanan ülkeler, yıllarca süren savaşlara da kapı aralıyor.
28.05.2016Dünya
Sözleşmeli 9 Rus askeri Suriye’de öldü
Sözleşmeli 9 Rus askeri Suriye’de öldüABD merkezli The Wall Street Journal gazetesinin haberine göre, Suriye’de Rusya kaynaklı güvenlik firmasına bağlı olarak çalışan sözleşmeli 9 Rus askeri ekim ayında düzenlenen bir saldırıda öldürüldü.
19.12.2015Dünya
Iraklı sivilleri öldüren ‘paralı askere’ müebbet
Iraklı sivilleri öldüren ‘paralı askere’ müebbetIrak işgali sırasında ABD personeline destek sağlayan kötü şöhretli güvenlik şirketi Balckwater üyelerinin gerçekleştirdiği katliamda karar çıktı. 14 sivili öldüren görevlilere müebbet ve 30 yıl hapis cezası verildi.
14.04.2015Dünya
Blackwater Kobani'de iddiası
Blackwater Kobani'de iddiasıBatılı kaynaklar, hava ve kara harekatı için istihbari bilgi sağlamak üzere eski adı Blackwater olan Academi'den bir grup personelin Kobani'deki PYD saflarına katıldığını öne sürüyor.
22.10.2014Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Blackwater ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.