Böcek

Böcek

Son dakika böcek haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan böcek gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan böcek haber sayfamızda...

Böcek

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.378 bocek haberi bulunmuştur.
Böcek ısırıklarını geçiren doğal balm tarifi
Böcek ısırıklarını geçiren doğal balm tarifiBöcek ısırıkları yazın kaçınılmaz bir parçasıdır. Böcek kovucu bitkiler, citronella mumları ve ilaçlara rağmen kaşıntılı ısırıklardan kaçamıyor olabilirsiniz. Pembenar olarak bu tip durumlarda kullanabileceğiniz doğal ve ev yapımı bir balm tarifini sizlerle paylaşıyoruz. İşte detaylar...
14.05.2021Püf Noktası
Tesadüfen keşfedildi!
Tesadüfen keşfedildi!Elazığ'da 2 bin 340 rakımlı Haroğlu Dağı'nın zirvesinde tesadüfen keşfedilen böcek türü, renkleriyle hayranlık uyandırıyor.
12.05.2021Haberler
Son dakika: Tesadüfen keşfedildi! 'O kadar güzel ki insan bakmaya kıyamıyor'
Son dakika: Tesadüfen keşfedildi! 'O kadar güzel ki insan bakmaya kıyamıyor'Gelen son dakika haberine göre; Elazığ'da 2 bin 340 rakımlı Haroğlu Dağı'nın zirvesinde tesadüfen keşfedilen böcek türü, renkleriyle hayranlık uyandırıyor.
12.05.2021Gündem
12 dişli kabuk böceği ile kapanlı mücadele!
12 dişli kabuk böceği ile kapanlı mücadele!Ormanlık alanlarda özellikle çam ağaçlarının kabuklarını yiyerek kurumalarına neden olan 12 dişlik kabuk böceğine karşı kapanlar kurularak mekanik ve biyoteknik mücadele başlatıldı. İstanbul Orman Bölge Müdürü Yusuf Şahin, böceklere karşı kapsamlı mücadele ile, ciddi oranda zarar görmelerinin önüne geçildiğini söyledi.
11.05.2021Gündem
Kulaklardan çıkanlar hayrete düşürüyor! Kelebek, karınca, ot...
Kulaklardan çıkanlar hayrete düşürüyor! Kelebek, karınca, ot...Düzce’de, Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Ali Fuat Şaşoğlu, kulağa kaçan yabancı cisimlerin kulakta duyma kaybına varacak hasarlar yaptığını belirtirken, hastaların kulaklarından çıkan sinek, karınca, kulaklık tıpası, boncuk ve oyun hamuru şaşırtıyor.
6.05.2021Gündem
Katil arılara karşı geliştirilen böcekler doğaya salındı
Katil arılara karşı geliştirilen böcekler doğaya salındıZONGULDAK'ta kestane ağaçlarını kurutarak ağaçların kurumasına neden olan ve halk arasında 'katil arı' olarak bilinen kestane gal arısına karşı Orman Bölge Müdürlüğü laboratuvarında çoğaltılan bin 50 adet 'Torymus sinensis' böcekleri, kestane ağaçlarının bulunduğu ormanlık alanda bırakıldı. Gal arılarının yumurtalarıyla beslenen Torymus sinensisler ile ağaçların kurumasının önüne geçilmesi ve meyve veriminin arttırılması hedefleniyor.
5.05.2021Haberler
Son dakika: İlkokul şantiyesinde şok keşif! Sıçan büyüklüğünde...
Son dakika: İlkokul şantiyesinde şok keşif! Sıçan büyüklüğünde...Son dakika haberlere göre, bir ilkokulun inşaat halindeki bölümünde çalışma yapan işçiler, yaptıkları buluş karşısında şaşkına döndü. İlk bakışta ne olduğunu anlamadıkları böcek, bir sıçan büyüklüğündeydi. Müzenin entomoloji başkanı devasa böceğin ne olduğunu tanımladı. İşte son dakika haberinin detayları...
5.05.2021Dünya
B İle Başlayan Kelimeler Nelerdir? B Harfiyle Başlayan En Çok Kullanılan Kelimeler
B İle Başlayan Kelimeler Nelerdir? B Harfiyle Başlayan En Çok Kullanılan KelimelerYapılan araştırmalarda Türkçede kullanılmakta olan kelimeler ile ilgili hangi harf ile başlandığı ve kaç harften oluştuğu merak edilmektedir. Bu kapsamda merak edilen konulardan bir tanesi de B harfi ile başlayan kelimelerdir. Peki, B harfi ile başlayan kaç tane kelime bulunmaktadır? Bu kelimelerden en yaygın olarak hangileri kullanılmaktadır? İşte, B harfi ile başlayan kelimeler ile en yaygın olarak kullanılanları hakkında derlemeler.
1.05.2021 Eğitim
Yasa dışı ses kaydı davasına yeni delil
Yasa dışı ses kaydı davasına yeni delilAntalya’da, yerel seçimden 2 gün önce ortaya çıkan, Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı AK Parti'li Menderes Türel'in eşi Ebru Türel'e ait ses kaydını hazırladıkları iddia edilen 6 sanığın yargılandığı davada, yeni deliller ortaya çıktı. 4 Mayıs'ta görülecek duruşma dosyasına gizlice kaydedilen yeni ses kaydı girdi.
27.04.2021Gündem
Böceklere karşı mavi leğen
Böceklere karşı mavi leğenÇanakkale Bayramiç’te üreticiler, ‘çiçek zınnı’ olarak bilinen ve meyve ağaçlarının çiçeklerine zarar veren böceğe karşı mavi leğen uygulamasıyla önlem aldı.
26.04.2021Ege
Cam Yünü Nedir, Ne İşe Yarar? Cam Yününün Kullanım Alanları Nelerdir?
Cam Yünü Nedir, Ne İşe Yarar? Cam Yününün Kullanım Alanları Nelerdir?Cam yünü, eritilmiş camdan elde edilen ses ve ısı geçirmeme özelliğine sahip olan yapı ve inşaat alanında çok yaygın bir kullanıma sahiptir. Cam yünü, ısı ve ses yalıtımının sağlanabilmesi için binaların dış cephelerinde sıkça kullanılıyor. Cam yününün çok farklı kullanım alanları bulunur. Cam yünü nedir, ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.
25.04.2021Püf Noktası
Çocuklarımız çok mutlu
Çocuklarımız çok mutluSalgının gölgesinde kutlanan 23 Nisan’da başkanlar, koltuğunu bıraktığı çocuklar için hediye yarışına girdi. Kimi bisiklet, kimi kitap, kimisi de düzenlediği şenliklerle, geleceğin yöneticilerinin gönlünü aldı
24.04.2021Ege
‘Merak duygularını tümden yok ettik’
‘Merak duygularını tümden yok ettik’Çocukların pandemide en büyük korkusu sevdikleri ve kendilerinin hastalanması. Ebeveynler de hastalık endişesiyle çocukların özgürlük alanlarını daha da kısıtlamış durumda. ‘Korumacı tavırla çocuklardaki merak duygusunu neredeyse tümden yok ettik’ diyen Prof. Dr. Dökmen, evlerde kaygı düzeyinin azaltılması için yaşam kalitesinden vazgeçilmemesi çağrısı yaptı.
24.04.2021Gündem
Borik Asit Nedir, Nerelerde Kullanılır? Borik Asidin Faydaları Nelerdir?
Borik Asit Nedir, Nerelerde Kullanılır? Borik Asidin Faydaları Nelerdir?Değişik alanlarda farklı zararlar için kullanılmak suretiyle günümüzde borik asit öne çıkar. Oldukça etkin bir madde olması ile beraber pek çok kişi internet üzerinden bilgi almaya çalışıyor. Peki Borik asit nedir, nerelerde kullanılır? Borik asidin faydaları nelerdir? İşte bu konuda merak edilenler.
23.04.2021Püf Noktası
Son dakika... Bu okul çok başka! Harikalar yaratıyorlar
Son dakika... Bu okul çok başka! Harikalar yaratıyorlarManisa Mehmet Suphi Egemen İlkokulu’nda Müdür Satan’ın önderliğinde öğretmenler, harikalar yaratıyor. Öğrenciler okul bahçesindeki bakkal ve manavda iletişim kurmayı, alışverişi öğreniyorlar...
19.04.2021Gündem
Hayvanlar için mimarlık
Hayvanlar için mimarlıkBir grup duyarlı mimar hayvanların doğal ekosistemini tasarım ve mühendislik gücüyle geliştirmenin yollarını arıyor. Sayıları az da olsa hayvanlara hak ettikleri önemi atfeden tasarımlar dikkat çekiyor.
18.04.2021Pazar
Çam ormanının terminatörleri
Çam ormanının terminatörleriİzmir Orman Bölge Müdürlüğü, kızılçam ormanlarında artan çam kese böceğiyle mücadele için, laboratuvar ortamında calosoma böcekleri üretiyor. Kızılçam ağaçlarının büyümesini durduran çam kese böcekleriyle beslenen 20 avcı calosoma timi bir hektarlık alana bırakılıyor.
17.04.2021Gündem
Ayak Kaşıntısı Karaciğer Rahatsızlığının Belirtisi Olabilir Mi? Karaciğer Rahatsızlığının Belirtileri Nelerdir?
Ayak Kaşıntısı Karaciğer Rahatsızlığının Belirtisi Olabilir Mi? Karaciğer Rahatsızlığının Belirtileri Nelerdir?Bazı nedenlerden dolayı ayak kaşıntısı yaşanabiliyor. Ayak kaşıntısı kendi başına bir hastalık değildir. Ayak kaşıntısıyla karşı karşıya kalan kişiler, karaciğerlerinde sorun olduğunu düşünebiliyor. Bu konuda araştırma yaparak, karaciğer hastası olup olmadığını öğrenmeye çalışıyor. Ayak kaşıntısı karaciğer rahatsızlığının belirtisi olabilir mi? Karaciğer rahatsızlığının belirtileri nelerdir? Konularında sizlere detaylı bilgiler derledik.
15.04.2021Sağlık
Yazlık ev alırken nelere dikkat edilmeli?
Yazlık ev alırken nelere dikkat edilmeli?Yaz yaklaşıyor. Pandemi nedeniyle artık otel, pansiyon ve diğer seçeneklerdense müstakil evler daha fazla tercih ediliyor. Evlerin sezonluk kiraları da çok yüksek olunca satın alma çözümü öne çıkıyor. Peki yazlık ev alırken nelere dikkat edilmeli?
29.04.2021Mimarlık
Bu vatan bizim şiiri - Ozan Arif
Bu vatan bizim şiiri - Ozan ArifOzan Arif, Bu vatan bizim isimli şiirini Türk tarihinde dönüm noktası olan 1071 tarihi ile başlatır. Türklerin yeni yurdu olan Anadolu coğrafyasına nasıl sahip çıktığını anlatan şair şiirinde kardeşliği de ön planda tutmuş ve Anadolu'da yaşayan tüm halkların kardeş olduğunu da vurgulamıştır. İşte bu vatan bizim şiirinin sözleri.
14.04.2021Şiirler
CHP Antalya İl Başkanı Bayar görevden alındı
CHP Antalya İl Başkanı Bayar görevden alındıCHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) kararıyla görevden alındı.
12.04.2021Gündem
Ormanlara yapay zekâyla izleme
Ormanlara yapay zekâyla izlemeOrman Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Çelik, iklim değişikliği ve kuraklığın ormanları da vurduğunu, 20 yıl içinde ormanların gördüğü zararın yüzde 60 oranında arttığını açıkladı.
9.04.2021Gündem
Ormanları 'terminatör böcek' koruyacak
Ormanları 'terminatör böcek' koruyacakMersin'de Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, ağaçlara zarar veren çam kese böceğine (thaumetopoea pityocampa) karşı orman alanına terminatör böcek (calosoma sycophanta) bıraktı.
8.04.2021Gündem
Dedesi, Castro’yu öldürmek istemiş
Dedesi, Castro’yu öldürmek istemişAktör Aidan Turner ile gizlice evlenen ABD’li oyuncu Caitlin Fitzgerald’ın dedesinin Küba lideri Castro’yu öldürmek istediği ortaya çıktı. CIA yöneticilerinden olan dede Fitzgerald, suikast planında Castro’ya tüberküloz ile enfekte edilen dalış tüpü vermeyi planlamış.
7.04.2021Dünya
Aşk  iki kişiliktir şiiri - Ataol Behramoğlu
Aşk iki kişiliktir şiiri - Ataol BehramoğluŞiirleriyle birçok şair adayına ilham kaynağı olan Ataol Behramoğlu, kendi şiirlerinin yanı sıra şiir antoloji kitaplarıyla da Türk şairlerinin en güzel şiirlerini bir araya getirerek şiir severlere armağan etmiştir. Şair İlk, orta ve lise eğitiminin ardından meraklısı olduğu Rus edebiyatının da etkisiyle Ankara Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanmış. Okul yıllarında şiir yazmaya ve üretmeye devam etmiştir. Çeşitli dergilerde ve gazetelerde şiirleri çıkan yazar, üniversiteyi bitirince bir dönem Moskova, Londra ve Paris’te yaşamıştır.. Paris’te yaşadığı dönemde Paris Sorbonne Üniversitesi'nde Rus edebiyatı ve karşılaştırmalı edebiyat konularında çalışmalar yapan yazar yurda döndükten sonrada yazarlık hayatına devam etmiştir. Şair çok sayıda aşk ve sevgi temalı şiir yazmıştır. Aşk iki kişiliktir şiiri de bunlardan biridir. İşte aşk iki kişiliktir şiirinin sözleri.
6.04.2021Şiirler

Benzer Haber Etiketleri

böcekegeelazığeğitimAntalya

Böcek ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.