Bolsonaro

Bolsonaro

Son dakika Bolsonaro haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bolsonaro gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bolsonaro haber sayfamızda...

Bolsonaro

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 301 bolsonaro haberi bulunmuştur.
BM zirvesinde aşı krizi! Geri adım atıldı
BM zirvesinde aşı krizi! Geri adım atıldı Salı günü başlayacak olan BM zirvesi öncesi katılımcı liderlerin aşı olması konusunda bir kriz yaşanıyor. Brezilya lideri Bolsonaro, ‘aşı olmayacağını ve zirvede konuşma yapacağını’ açıkladı
19.09.2021Dünya
Bolsonaro taraftarları polis barikatını yıkıp AVM'ye girdi
Bolsonaro taraftarları polis barikatını yıkıp AVM'ye girdiBrezilya'da Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun destekçileri, başkent Brasilia'da 7 Eylül Ulusal Bağımsızlık Günü'nde düzenlenmesi beklenen gösteriler nedeniyle polisin barikatlarla kapattığı ve bakanlıkların bulunduğu bölgedeki alışveriş merkezine (AVM) zorla girdi.
7.09.2021Dünya
YouTube'dan videoları kaldırılan Bolsonaro'dan yeni kararname
YouTube'dan videoları kaldırılan Bolsonaro'dan yeni kararnameBrezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, sosyal medya platformlarının içerik ve kullanıcı hesaplarını kaldırmasına sınır getirecek yeni bir kararnameye imza attı.
7.09.2021Dünya
Bolsonaro: 'Geleceğim için 3 alternatif var; tutuklanmak, öldürülmek ya da zafer'
Bolsonaro: 'Geleceğim için 3 alternatif var; tutuklanmak, öldürülmek ya da zafer'Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, 2022'de yapılacak başkanlık seçimlerinde, kendisi için gelecek senaryolarının "öldürülmek, tutuklanmak ya da zafer" olduğunu belirtti.
29.08.2021Dünya
Brezilya'da ölenlerin sayısı 575 bini aştı
Brezilya'da ölenlerin sayısı 575 bini aştıABD'nin ardından dünyada yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle en çok ölümün gerçekleştiği Brezilya'da hayatını kaybedenlerin sayısı 575 bini geçti.
25.08.2021Dünya
Bolsonaro'nun "oy pusulası teklifi" kabul edilmedi
Bolsonaro'nun "oy pusulası teklifi" kabul edilmediBrezilya Devlet Başkanı, yasa tasarısına karşı çıktığı için Yüksek Seçim Mahkemesi Başkanı Luis Roberto Barroso'ya canlı yayında küfür etmişti
12.08.2021Dünya
Brezilya lideri Bolsonaro çok ağır küfretti
Brezilya lideri Bolsonaro çok ağır küfrettiBrezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, Facebook sayfasında paylaştığı canlı yayında ülkenin Yüksek Seçim Mahkemesi Başkanı'na küfür etti.
8.08.2021Dünya
Brezilya'da koronavirüsten ölenlerin sayısı 560 bini aştı
Brezilya'da koronavirüsten ölenlerin sayısı 560 bini aştıABD'nin ardından dünyada yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle en çok ölümün gerçekleştiği Brezilya'da hayatını kaybedenlerin sayısı 560 bini geçti.
6.08.2021Dünya
Brezilya'da haberler iyi değil! Vaka sayısı 20 milyonu aştı
Brezilya'da haberler iyi değil! Vaka sayısı 20 milyonu aştıABD ve Hindistan'ın ardından dünyada en çok yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasının görüldüğü ülke olan Brezilya'da virüse yakalananların sayısı 20 milyonu geçti.
5.08.2021Dünya
YouTube, Bolsonaro'nun videolarını 'Covid'le ilgili yanlış bilgi yaymaktan' kaldırdı
YouTube, Bolsonaro'nun videolarını 'Covid'le ilgili yanlış bilgi yaymaktan' kaldırdıVideo paylaşım platformu YouTube, Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun 15 videosunu, koronavirüsle ilgili yanlış bilgi yaydıkları gerekçesiyle kaldırdı. YouTube'tan yapılan açıklamada, kararın ideolojik ya da siyasi olmadığı, içeri politikasıyla ilgili olduğu kaydedildi. Kararla ilgili olarak Brezilya liderinden henüz herhangi bir açıklama gelmedi.
22.07.2021Dünya
Son dakika... Brezilya Devlet Başkanı hastaneye kaldırıldı!
Son dakika... Brezilya Devlet Başkanı hastaneye kaldırıldı!Son dakika haberine göre, Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun hıçkırık tutması sebebiyle hastaneye gittiği açıklandı. Ayrıca Bolsonaro'nun, sabah toplantılarını iptal ettiği öğrenildi.
14.07.2021Dünya
Bolsonaro hakkında yolsuzluk soruşturması
Bolsonaro hakkında yolsuzluk soruşturmasıTartışmalı söylemleri ile gündemden düşmeyen Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro hakkında yolsuzluk suçlamasıyla soruşturma başlatıldı
4.07.2021Dünya
Brezilya lideri Bolsonaro'ya aşı anlaşmasında 'yolsuzluk' soruşturması
Brezilya lideri Bolsonaro'ya aşı anlaşmasında 'yolsuzluk' soruşturmasıYarım milyonu aşkın insanın hayatını kaybettiği Brezilya'da koronavirüs salgınına 'küçük bir grip' diyen 'Tropik Trump' Bolsonaro, yargı kıskacında. Salgın boyunca bakanların istifa ettiği ülkede, aşı anlaşması da askıya alındı.
3.07.2021Dünya
Amazonlar'da şiddetli yangınlar! 14 yıldır böylesi görülmedi
Amazonlar'da şiddetli yangınlar! 14 yıldır böylesi görülmediDünyanın akciğeri olarak bilinen Amazonlar'da haziran ayında son 14 yılın en şiddetli yangınları kaydedildi. Brezilya hükümeti, ekonomik kazanç için doğa tahribatına göz yummakla suçlanıyor.
2.07.2021Dünya
Brezilya Amazonlar'a asker gönderiyor
Brezilya Amazonlar'a asker gönderiyorBrezilya’da hükümet orman tahribatıyla mücadele etmek amacıyla Amazon Ormanları'na yeniden asker gönderme kararı aldı.
29.06.2021Dünya
Amazon'da yasa dışı ağaç kesimine karışan Brezilya Çevre Bakanı istifa etti
Amazon'da yasa dışı ağaç kesimine karışan Brezilya Çevre Bakanı istifa ettiBrezilya Çevre Bakanı Ricardo Salles, Amazon ormanlarında yasa dışı ağaç kesimi ve kereste ticareti hakkında yürütülen soruşturmanın ardından istifasını sundu.
24.06.2021Dünya
Ülkede kabus! Ölenlerin sayısı yarım milyonu geçti
Ülkede kabus! Ölenlerin sayısı yarım milyonu geçtiSon dakika haberine göre; ABD'nin ardından dünyada en çok yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı ölümün görüldüğü Brezilya'da yaşamını yitirenlerin sayısı 500 bini aştı. Öte yandan Brezilya'nın birçok şehrinde binlerce kişi, Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'ya karşı protesto gösterileri düzenledi. İşte detaylar...
20.06.2021Dünya
'Tropik Trump' Bolsonaro'ya maskesiz motosiklet sürmekten para cezası
'Tropik Trump' Bolsonaro'ya maskesiz motosiklet sürmekten para cezasıBrezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, Sao Paulo eyaletinde düzenlenen motosiklet konvoyunda maske takmadığı gerekçesiyle para cezasına çarptırıldı.
13.06.2021Dünya
Arjantin Devlet Başkanı şiiri yanlış okudu, Brezilya karıştı
Arjantin Devlet Başkanı şiiri yanlış okudu, Brezilya karıştıArjantin Devlet Başkanı Alberto Fernandez'in bir şiiri karıştırıp, "Meksikalılar yerlilerden, Brezilyalılar ormandan geliyor ama biz Arjantinliler gemilerden geliyoruz, Avrupa'dan gelen gemilerden." şeklinde okuması Brezilyalıların tepkisine neden oldu.
10.06.2021Dünya
Amazon’u altın avı katlediyor
Amazon’u altın avı katlediyorBrezilya’da çevre örgütü Greenpeace’in uçağıyla havadan çekilen fotoğraflar, madencilerin yasa dışı olarak özellikle Amazon Ormanları ve çevresinde yaşayan yerlilerin topraklarını nasıl tahrip ettiğini gözler önüne serdi.
29.05.2021Dünya
Her yıl Danimarka büyüklüğünde yağmur ormanı yok oluyor
Her yıl Danimarka büyüklüğünde yağmur ormanı yok oluyorDünyada her yıl çikolata, sığır eti, soya ve palmiye yağı üretimi için Danimarka büyüklüğünde yağmur ormanı yok ediliyor. Doğayı koruma örgütü Forest Trends'in yeni raporu bu sonucu ortaya koydu.
19.05.2021Dünya
400 bin kişinin öldüğü Brezilya'da Bolsonaro'nun salgın yönetimi hakkında soruşturma
400 bin kişinin öldüğü Brezilya'da Bolsonaro'nun salgın yönetimi hakkında soruşturmaDünyada Kovid-19 ölümlerinin en çok olduğu ikinci ülke Brezilya'da koronavirüs kaynaklı olarak yaşamını yitirenlerin sayısı 400 bini geçti. Devlet Başkanı Bolsonaro'nun Covid salgınına yaklaşımı hakkında Ulusal Kongre bünyesinde soruşturma başlatıldı.
30.04.2021Dünya
Brezilya'da hükümeti araştıracak 'salgın' komisyonu kuruldu!
Brezilya'da hükümeti araştıracak 'salgın' komisyonu kuruldu!Brezilya Senatosu'nda, Devlet Başkanı Jair Bolsonaro hükümetinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı tutumunu ve ihmalkar davranıp davranmadığını araştıracak komisyon kuruldu.
27.04.2021Dünya
'Tropik Trump' Bolsonaro söz verdikten bir gün sonra tam tersini yaptı
'Tropik Trump' Bolsonaro söz verdikten bir gün sonra tam tersini yaptıKoronavirüs salgınındaki facia yönetimiyle gündemden düşmeyen Brezilya lideri, 2030’a kadar ormanların tahribatıyla mücadeleye ayrılan bütçeyi iki kat arttırma taahhüdünde bulunmuştu.
24.04.2021Dünya
Sao Paulo valisi, koronavirüse aldırmayan Bolsonaro'nun cinayetle suçlanmasını istedi
Sao Paulo valisi, koronavirüse aldırmayan Bolsonaro'nun cinayetle suçlanmasını istediVali Joao Doria, "Eğer salgının başından bu yana doğru hareket edebilmiş bir devlet başkanımız olsaydı, virüsten hayatını kaybedenlerin yarısı kurtarılabilirdi. Bugün biz Brezilya'da iki şeyle mücadele ediyoruz. Biri Covid-19, diğeri Devlet Başkanı Bolsonaro'nun yaydığı Bolsonaro virüsü" dedi.
23.04.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

BrezilyaJair BolsonarokoronavirüsBolsonaroabd

Bolsonaro ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.