Booking.Com

Booking.Com

Son dakika Booking.com haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Booking.com gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Booking.com haber sayfamızda...

Booking.Com

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 106 booking.com haberi bulunmuştur.
Booking.com'a 1,2 milyon euro ceza
Booking.com'a 1,2 milyon euro cezaFransa'da turizm kurallarına uymadığı gerekçesiyle sanal otel rezervasyon platformu Booking.com, 1,2 milyon euro cezaya çarptırıldı.
19.10.2021Uzmanpara
Rusya'dan Booking.com'a ceza
Rusya'dan Booking.com'a cezaRusya Federal Anti-Tekel Servisi (FAS), piyasadaki hakim konumunu suistimal ettiği gerekçesiyle sanal otel rezervasyon platformu Booking.com'a 1,3 milyar ruble (yaklaşık 145 milyon Türk Lirası) para cezası verdi.
27.08.2021Uzmanpara
Booking.com yeniden erişime açılacak!
Booking.com yeniden erişime açılacak!İnternet şirketlerine yönelik yasalar meyvesini vermeye başladı. Ünlü tatil rezervasyon sitesi booking.com geri dönüyor! Booking'in Türkiye'de vergisini ödeyip ofis açmak için hazırlıklara başladığı belirtiliyor.
14.10.2020Uzmanpara
Sahte villa ilanlarına kanmayın! Dikkat mevsimlik dolandırıcılar
Sahte villa ilanlarına kanmayın! Dikkat mevsimlik dolandırıcılarPandemiyi fırsat bilerek tanınmış acentelerin internet sitelerini kopyalayan dolandırıcılar, ucuz villa ilanlarıyla tatilcileri tuzağa düşürüyor.
4.08.2020Ekonomi
ABD'de 230 yıl sonra bir ilk gerçekleşti!
ABD'de 230 yıl sonra bir ilk gerçekleşti!ABD Yüksek Mahkemesi, yeni tip corona virüs (covid-19) önlemleri kapsamında 230 yıllık tarihinde ilk kez uzaktan sözlü yargılama yapmaya başladı.
4.05.2020Dünya
Netanyahu'dan BM'ye tepki
Netanyahu'dan BM'ye tepkiİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Birleşmiş Milletler'in (BM), Batı Şeria'daki yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinde faaliyet gösteren İsrail merkezli ve uluslararası firmaların listesini yayımlamasına tepki gösterdi.
12.02.2020Dünya
BM, yasa dışı Yahudi yerleşimlerinde faaliyet gösteren firmaları bir bir açıkladı
BM, yasa dışı Yahudi yerleşimlerinde faaliyet gösteren firmaları bir bir açıkladıBirleşmiş Milletler (BM), İsrail işgali altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinde faaliyet gösteren İsrail merkezli ve uluslararası firmaların listesini yayımladı.
13.02.2020Dünya
Booking’e ‘haksız rekabet’ cezası
Booking’e ‘haksız rekabet’ cezasıTürkiye’deki faaliyetleri tedbiren durdurulan online otel rezervasyon portalı booking.com ile ilgili ‘haksız rekabet’ davasında, mahkeme haksız rekabetin tespitine karar verdi. Mahkeme, ‘haksız rekabet’ sebeplerinin ortadan kaldırılması ile 500 bin lira teminat yatırılması halinde ihtiyati tedbir kararının kaldırılmasına hükmetti.
19.10.2019Ekonomi
Son dakika: Türkiye'de erişim engellenmişti! Mahkemeden flaş booking.com kararı
Son dakika: Türkiye'de erişim engellenmişti! Mahkemeden flaş booking.com kararıTürkiye'deki faaliyetleri tedbiren durdurulan booking.com'a Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin (TÜRSAB) açtığı "Haksız rekabetin tespiti" davasında karar çıktı. Mahkeme davayı kabul ederek booking.com'un haksız rekabet oluşturduğuna karar verdi.
18.10.2019Ekonomi
İsrail'den Af Örgütü'ne tehdit!
İsrail'den Af Örgütü'ne tehdit!İsrail Kamu Güvenlik Bakanı Gilad Erdan, yasa dışı Yahudi  yerleşim birimlerinde konaklama hizmeti sunan bazı turizm şirketi yöneticilerinin "savaş suçuna yardımdan yargılanma riski altında" olduğu yönündeki raporunun  ardından Uluslararası Af Örgütü'nü tehdit etti.
30.01.2019Dünya
‘Simsar booking vergi vermeli’
‘Simsar booking vergi vermeli’Türkiye’deki faaliyetleri durdurulan online otel rezervasyon portalı booking.com ile ilgili ‘haksız rekabet’ davasında dosyaya sunulan bilirkişi raporunda, ‘booking.com’un seyahat acentası değil simsar olduğu, bunun için seyahat acentası ruhsatı almasına gerek olmadığı ve Türkiye’de gelir elde ettiği için vergi vermesi gerektiği” belirtildi.
27.12.2018Ekonomi
Booking.com'un Türkiye'deki faaliyetlerinden dolayı vergi vermesi gerek
Booking.com'un Türkiye'deki faaliyetlerinden dolayı vergi vermesi gerekTürkiye'deki faaliyetleri tedbiren durdurulan online otel rezervasyon portalı booking.com ile ilgili "haksız rekabet” davasında bilirkişi raporu mahkemeye ulaştı. Raporda booking.com’un Türkiye’deki temsilciliğinin seyahat acentası olmadığı, Hollanda’daki booking.com BV’nin ise yaptığı işin simsarlık olduğu, Türkiye'deki faaliyetlerinden dolayı vergi vermesi gerektiği belirtildi.
26.12.2018Teknoloji
Siri, artık siz söylemeden de sizin hayatınızı kolaylaştırıyor
Siri, artık siz söylemeden de sizin hayatınızı kolaylaştırıyor36’dan fazla ülke için özelleştirilen kişisel asistanınız Siri, artık siz söylemeden de sizin hayatınızı kolaylaştırıyor!
Booking.com Türkiye'de çözüm arayışında
Booking.com Türkiye'de çözüm arayışındaTürkiye'deki faaliyetleri durdurulan online otel rezervasyon portalı Booking.com’un Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Gillian Tans, çok sayıda uluslararası turisti Türkiye’ye göndermeye devam ettiklerini belirterek, “Türkiye’deki hizmetlerimizde yaşanan sıkıntılara çözüm bulabilmeye yönelik Türk hükümetiyle temas halindeyiz. Umarım yakın gelecekte vergi konusunda bir çözüm buluruz” dedi.
13.11.2018Ekonomi
Gezgine bir telefon yeter
Gezgine bir telefon yeterHarita, sözlük, şehir rehberi, fotoğraf makinesi… Artık hepsi ve daha fazlası için tek bir telefon yetiyor. Yüzlerce seyahat uygulaması sayesinde, dil bilmeden, hiç tanımadığınız bir şehri ya da ülkeyi keyifle gezme şansı yakalıyorsunuz.
10.11.2018Gündem
Booking.com ile ilgili flaş karar!
Booking.com ile ilgili flaş karar!Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nden (TÜRSAB) yapılan açıklamada "Booking.com'un Türkiye'de yerleşik otellerin pazarlanmasına aracılık faaliyetlerinin durdurulması kararına yapılan itirazlar tekrar reddedildi" denildi.
30.10.2018Ekonomi
Ses getirecek tanıtımlar yapacağız
Ses getirecek tanıtımlar yapacağızKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye’nin yeni tanıtım stratejisine ilişkin, “Reklam ve tanıtım bütçemizi ciddi oranda artıracağız...
12.09.2018Ekonomi
Bakan Ersoy: 'Ses getirecek tanıtım kampanyaları yapacağız'
Bakan Ersoy: 'Ses getirecek tanıtım kampanyaları yapacağız'Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye'nin yeni tanıtım stratejisine ilişkin, "Reklam ve tanıtım bütçemizi ciddi oranda artıracağız. Reklam kampanyalarımızın şeklinin değiştiğini göreceksiniz. Çağa uygun 'youtuber'lar, 'trendsetter'lar gibi sosyal medyada ses getirecek tanıtım kampanyaları yapacağız." dedi.
12.09.2018Siyaset
Kurala uysun!
Kurala uysun!Dokuz günlük bayram tatili için tesislerde yer bulmanın güçleştiğini belirten Bağlıkaya, erken rezervasyon sisteminin benimsenmesi gerektiğine dikkat çekti.
13.08.2018Ekonomi
TÜRSAB Başkanı'ndan önemli açıklamalar
TÜRSAB Başkanı'ndan önemli açıklamalarTÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, "Turizmin cari açığı gidermesine yönelik katkı hedefimiz önümüzdeki yılda yüzde 50 civarındadır. Yani cari açığımızı yüzde 50 kapatacak bir hedefimiz var" dedi.
13.08.2018Ekonomi
Otellerde doluluk yüzde 95'i aştı!
Otellerde doluluk yüzde 95'i aştı!Yaz sezonuna denk gelen Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olarak açıklanmasının ardından turizm sektöründe ciddi hareketlilik yaşanıyor. Tatil merkezlerinde rezervasyonlar yüzde 95'in üstüne çıktı, bayrama kadar da doluluk oranlarının yüzde 100'e ulaşması bekleniyor.
13.08.2018Ekonomi
‘Nitelikli turist’ için çalışıyoruz
‘Nitelikli turist’ için çalışıyoruz2015’ten itibaren düşen turist ve gelirini toparlamaya çalışan Türk turizm sektörü, 2018’de büyük atak yaptı...
11.08.2018Ekonomi
Türkiye turizmde rekor kıracak
Türkiye turizmde rekor kıracakKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Türkiye’de bu sene rekor seviyede turist ağırlanacağını belirterek, “Ancak artık hedefimiz sayıları yakalamak değil, daha nitelikli turiste yöneliyoruz. Her gelen turistin konaklama dışı harcamalarının artması için yoğun bir çalışma içerisindeyiz.” dedi.
11.08.2018Ekonomi
Sonları booking.com gibi olacak!
Sonları booking.com gibi olacak!Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Booking.com’la aynı durumda olan 20 internet sitesi hakkında hukuki işlem başlatma kararı aldı. Türkiye’de ofisi bulunan, ancak ticari faaliyetlerini Hollanda üzerinden yürüten, Türkiye’ye karşı hiçbir mali sorumluluğu bulunmayan online rezervasyon portalı Booking.com, vergi ödemediği ve rekabeti bozduğu gerekçesiyle 2017’de kapatılmıştı. TÜRSAB’ın açtığı dava sektörünü ikiye bölmüştü. Acentalar şikayetçi olsa da küçük ve orta ölçekli tesisler bu karara karşı çıkmıştı.
8.08.2018Ekonomi
TÜRSAB yaklaşık 20 internet sitesine hukuki işlem başlatacak
TÜRSAB yaklaşık 20 internet sitesine hukuki işlem başlatacakTürkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Booking.com ile aynı durumda olan 20'ye yakın internet sitesi hakkında hukuki işlem başlatma kararı aldı.
8.08.2018Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Booking.Com ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.