Borç

Borç

Son dakika Borç haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Borç gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Borç haber sayfamızda...

Borç

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 24.246 borc haberi bulunmuştur.
Muğla zirvede
Muğla zirvedeUluslararası kredi değerlendirme kuruluşu olan Fitch Ratings’in raporuna göre, Muğla Büyükşehir Belediyesi mali disipliniyle notunu AAA’ya çıkardı
23.04.2021Ege
Almanya'da Avrupa Süper Ligi'ne Alman kulüplerinin katılmaması olumlu karşılandı
Almanya'da Avrupa Süper Ligi'ne Alman kulüplerinin katılmaması olumlu karşılandıAlmanya’da Avrupa Süper Ligi'ne Alman kulüplerinin katılmaması olumlu karşılandı.
Petrol zengini Nijerya dış kredi alacak
Petrol zengini Nijerya dış kredi alacakPetrol zengini ve Afrika'nın en büyük ekonomilerinden Nijerya'nın, ülke ekonomisine katkı sağlamak için Dünya Bankası ve Brezilya'dan 2,7 milyar dolarlık dış kredi alacağı açıklandı.
22.04.2021Uzmanpara
‘İklim eylemini insanlar ve dünyamız için hemen hayata geçirmeliyiz’
‘İklim eylemini insanlar ve dünyamız için hemen hayata geçirmeliyiz’António Guterres / Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri - İnsanlık için bu önemli yılda artık cesur bir iklim eylemini hayata geçirmenin zamanı geldi...
22.04.2021Dünya
Eksik Borç Nedir? Muhasebede Eksik Borç Çeşitleri Ve Örnekleri Nelerdir?
Eksik Borç Nedir? Muhasebede Eksik Borç Çeşitleri Ve Örnekleri Nelerdir?Borçlanma konusunda günümüzde birçok farklı tür bulunur. Bu türler içerisinde eksik borç en merak edilen ve son dönemlerde araştırılan konulardan biridir. Peki eksik borç nedir? Muhasebede eksik borç çeşitleri ve örnekleri nelerdir? İşte bu konu hakkında merak edilenler.
21.04.2021Eğitim
Petrol zengini Nijerya 2,7 milyar dolarlık dış kredi alacak
Petrol zengini Nijerya 2,7 milyar dolarlık dış kredi alacakPetrol zengini ve Afrika'nın en büyük ekonomilerinden Nijerya'nın, ülke ekonomisine katkı sağlamak için Dünya Bankası ve Brezilya'dan 2,7 milyar dolarlık dış kredi alacağı açıklandı.
21.04.2021Ekonomi
'AB kurtarma fonuna' yeşil ışık
'AB kurtarma fonuna' yeşil ışıkAlmanya Anayasa Mahkemesi, Avrupa Birliği'nin yeni tip koronavirüsün ekonomik sonuçları ile mücadele için hazırladığı 800 milyar avroluk kurtarma fonunun ülke tarafından onaylanabileceğine karar verdi.
21.04.2021Uzmanpara
Güvenilir ödeme aracı değil
Güvenilir ödeme aracı değilTBMM Araştırma Hizmetleri Başkanlığı’nın hazırladığı raporda kripto paraların, yüksek oynaklık nedeniyle güvenilir ödeme aracı olmadığı, yatırım ve spekülasyonda ise avantajlarının bulunduğu değerlendirildi
21.04.2021Ekonomi
Son dakika... ABD, Çin'in Afrika ve Ortadoğu'daki faaliyetlerinden kaygılı!
Son dakika... ABD, Çin'in Afrika ve Ortadoğu'daki faaliyetlerinden kaygılı!ABD'nin Afrika Kuvvetleri (AFRICOM) Komutanı Orgeneral Stephen Townsend, Çin'in "borç tuzakları" ile Afrika'da büyük bir tehdit teşkil ettiğini ifade ederken, Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Orgeneral Kenneth McKenzie Çin'in Ortadoğu'da askeri üs kurma emellerinin olduğunu söyledi.
20.04.2021Dünya
Metin Öztürk Galatasaray başkanlığı için iddialı
Metin Öztürk Galatasaray başkanlığı için iddialıİki senedir başkan adaylığına hazırlanan Metin Öztürk, sarı-kırmızılı kulübü borç batağından kurtaracak projelerini Galatasaray Sözlük'te anlattı.
20.04.2021Galatasaray
Piyasalar negatif seyrediyor
Piyasalar negatif seyrediyorKüresel pay piyasalarında geçen hafta kırılan rekorların ardından yeni haftada kar satışları ve azalan risk iştahı ile düşüşler dikkati çekerken, ülke ve sektör bazlı ayrışmaların da arttığı görülüyor.
20.04.2021Uzmanpara
TOKİ İndirim Kampanyası 2021 kimleri kapsıyor? TOKİ İndirim Kampanyası ne zaman başlıyor, hangi tarihte bitiyor? Şartlar sıralandı
TOKİ İndirim Kampanyası 2021 kimleri kapsıyor? TOKİ İndirim Kampanyası ne zaman başlıyor, hangi tarihte bitiyor? Şartlar sıralandıTOKİ İndirim Kampanyası 2021 ile ilgili meraklı arayış başladı. Dün Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen yeni kampanyayı duyurdu. Vatandaşlar ise TOKİ İndirim Kampanyası 2021 kimleri kapsıyor? TOKİ İndirim Kampanyası ne zaman başlıyor, hangi tarihte bitiyor? sorularını araştırmaya başladı. Şartlar ise tek tek sıralandı. İşte TOKİ İndirim Kampanyası hakkında merak edilenler...
20.04.2021Gündem
TOKİ’den yeni indirim kampanyası
TOKİ’den yeni indirim kampanyasıÇevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) borcunu erken ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik daha önce de düzenlediği indirim kampanyasını vatandaştan gelen yoğun istek üzerine yeniden başlatıyor.
20.04.2021Ekonomi
Esnaf yine zorda
Esnaf yine zordaKısmi kapanmayla yeniden kepenk indiren esnafın süreçten olumsuz etkilendiğini dile getiren İESOB Başkanı Mutlu, “Toparlanma Desteği” beklediklerini belirtti...
19.04.2021Ege
Bakan Elvan'dan 128 milyar dolar açıklaması
Bakan Elvan'dan 128 milyar dolar açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Elvan, "Cuma günü Merkez Bankası Başkanı teknik bir açıklama yaptı. Merkez Bankası olağanüstü bir durumda doğrudan işlem yapabiliyor. Hazine'ye TL'nin istikrarı konusunda yetki verilmiştir. 2017’deki protokol ve bu protokol çerçevesinde yapılan işlemler tamamıyla yasaldır. Herhangi bir şekilde yasalara aykırı bir durum söz konusu değildir. Yöntem eleştirilebilir ama yolsuzluk var denilemez." dedi.
19.04.2021Uzmanpara
Son Dakika: Bakan Elvan'dan '128 milyar dolar' açıklaması
Son Dakika: Bakan Elvan'dan '128 milyar dolar' açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Elvan, "Cuma günü Merkez Bankası Başkanı teknik bir açıklama yaptı. Merkez Bankası olağanüstü bir durumda doğrudan işlem yapabiliyor. Hazine'ye TL'nin istikrarı konusunda yetki verilmiştir. 2017’deki protokol ve bu protokol çerçevesinde yapılan işlemler tamamıyla yasaldır. Herhangi bir şekilde yasalara aykırı bir durum söz konusu değildir." dedi.
19.04.2021Ekonomi
Japon firmaların yüzde 35'i borç batağında
Japon firmaların yüzde 35'i borç batağındaTokyo merkezli araştırma kurumunun anketine göre, Japonya'da küçük ve orta ölçekli işletmelerin (SME) yüzde 35'inin borç batağında olduğu saptandı.
19.04.2021Uzmanpara
Hazine yarın 2 ihale düzenleyecek
Hazine yarın 2 ihale düzenleyecekHazine ve Maliye Bakanlığı yarın 2 tahvil ihalesi gerçekleştirecek.
18.04.2021Uzmanpara
‘Türkiye’nin temel bazı sorunları var’
‘Türkiye’nin temel bazı sorunları var’CHP’nin İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi’ni değerlendiren Kılıçdaroğlu, ‘Sorunların çözümü konusunda siyaset kurumu gerekli zamanı ve emeği harcamıyor’ dedi
18.04.2021Siyaset
'Öncelik, iş, aş, hizmet'
'Öncelik, iş, aş, hizmet'Ege genelinde belediyeler ve STK’lar, sosyal yardımlarla gereksinimi olan yurttaşlara kol kanat geriyor. İzmir Büyükşehir Başkanı Soyer “Toplum, bizden belirli zümrenin menfaatine değil işe ve aşa hizmet etmemizi bekliyor” diye konuştu
17.04.2021Ege
Son dakika: Müge Anlı daha fazla dayanamadı! 'Sizinkisi rayından çıkmış'
Son dakika: Müge Anlı daha fazla dayanamadı! 'Sizinkisi rayından çıkmış'Müge Anlı'yla Tatlı Sert programında akılalmaz bir olay daha yaşandı. Programa katılan 41 yaşındaki Arzu Salman, sosyal medyadan tanıştığı İsa Koldaş tarafından 'bekarım' diyerek evlilik vaadiyle kandırıldığını ve 623 bin lirasını kaptırdığını anlattı. Evlililk hayali kuran Salman, hayatının aşkını bulduğunu zannederken edata borç batağına sürüklendi. Milyonları hayrete düşüren olayla ilgili bugün son dakika gelişmesi yaşandı. Anlı, Arzu Salman ile İsa Koldaş arasındaki mesajları canlı yayında paylaştı. Yazışmaları görünce hayrete düşen Müge Anlı, "Sizinkisi rayından çıkmış" ifadesini kullandı.
17.04.2021Gündem
Ödüllü genç sinemacılar ağırlıkta
Ödüllü genç sinemacılar ağırlıkta40. İstanbul Film Festivali’nin 20-29 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek ulusal yarışmasında önceki filmleriyle dikkat çeken genç sinemacıların ağırlıkta olduğu 13 film yarışacak...
17.04.2021Kültür Sanat
Fitch: AB mali reformu zorlayıcı olacak
Fitch: AB mali reformu zorlayıcı olacakUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile ilişkili borçlarda artışın Avrupa Birliği’nin (AB) mali kurallarında reformun zorluğunu artırdığını bildirdi.
16.04.2021Uzmanpara
4 ihale ve bir kira sertifikası satışı yapılacak
4 ihale ve bir kira sertifikası satışı yapılacakHazine ve Maliye Bakanlığı, gelecek hafta 4 devlet tahvili ihracı ve bir kira sertifikasının doğrudan satışını yapacak.
16.04.2021Uzmanpara
Kısa vadeli dış borç yükseldi
Kısa vadeli dış borç yükseldiKısa vadeli dış borç stoku, şubatta 2020 sonuna kıyasla yüzde 2 artarak 141,2 milyar dolara çıktı.
16.04.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

egealmanyaABekonomitoki

Borç ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.