Bülent Turan

Bülent Turan

Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale 1 .sıra Adayı.17 Ocak 1975’te Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde dünyaya geldi. Orta öğrenimini Kartal Anadolu İmam Halip Lisesi’nde tamamladı. Lisans eğitimini Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde aldıktan sonra Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimini aldı.Lise ve üniversite yıllarında bir çok sivil toplum kuruluşunda ve öğrenci organizasyonunda görevler aldı.Kurucusu ve sahibi olduğu Turan Hukuk Bürosu’nun yöneticiliğini yaptı. Hukukçular Derneği’nde yönetim kurulu ve denetim kurulu üyeliği görevlerini üstlendi. Bir çok sivil toplum kuruluşunda yönetim, denetim ve genel kurul üyeliği görevleri devam etmektedir.AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı görevinin ardından AK Parti İstanbul teşkilatlanmadan sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 12 Haziran 2011’de yapılan milletvekili seçimlerinin ardından 24. Dönem AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili olarak TBMM’de göreve başladı. TBMM Adalet Komisyonu Üyeliği, AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyeliği, AK Parti Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerini yürütmektedir. Türkiye'de ve dünyanın bir çok ülkesinde kendi objektifine yansıyan fotoğrafları ve bu fotoğrafların hikâyelerini "Bir Mola" adını verdiği bir foto-kitapta derledi.İngilizce bilen Turan, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bülent Turan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.141 bulent turan haberi bulunmuştur.
AK Parti'den ihracatçılara sermaye katkısı için yeni teklif
AK Parti'den ihracatçılara sermaye katkısı için yeni teklifAK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan, 'Türkiye İhracatçılar Meclisi ile İhracatçı Birliklerinin Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun Teklifi’ni TBMM Başkanlığı'na sunacaklarını açıkladı. Turan, teklif ile İhracatı Geliştirme Anonim Şirketi’ne ihracatçı birliklerince sermaye katkısı sağlanması için düzenleme yapılacağını belirtti.
15.10.2021Siyaset
Külliye’de ihracat toplantısı yapıldı
Külliye’de ihracat toplantısı yapıldıCumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılan ihracatın geliştirilmesi toplantısında, İhracatı Geliştirme A.Ş’nin kurulması ve gerekli sermaye katkısının sağlanmasına ilişkin düzenleme yapılması görüşüldü.
15.10.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ihracatın geliştirilmesine yönelik toplantı yapıldı
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ihracatın geliştirilmesine yönelik toplantı yapıldıCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında, Ticaret Bakanlığı'nın ihracatın geliştirilmesine yönelik düzenleme ihtiyaçlarının masaya yatırıldığı değerlendirme toplantısı yapıldı.
14.10.2021Siyaset
AK Parti'li Turan: Parlamenter sistem çalışması siyasi irtica faaliyeti
AK Parti'li Turan: Parlamenter sistem çalışması siyasi irtica faaliyetiAK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, 6 siyasi partinin 'güçlendirilmiş parlamenter sistem' çalışmalarına ilişkin TBMM'de yaptıkları toplantı ile ilgili, "Millet başkanlık sistemine 'evet' diyerek büyük bir destan yazdı. Halkın aldığı yetkiyi vermeyeceğinden dolayı bu çalışmalar siyasi irtica faaliyeti. Bu tür toplantılara beyhude bakıyoruz" dedi.
6.10.2021Siyaset
'Gelibolu Tarihi Sualtı Parkı' dalış turizmine açıldı
'Gelibolu Tarihi Sualtı Parkı' dalış turizmine açıldıÇanakkale Savaşları'nın yaşandığı Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda, 106 yıl önce batan savaş gemileri, 'Gelibolu Tarihi Sualtı Parkı' ile turizme açıldı.
2.10.2021Gündem
Pakdemirli, Çanakkale'de damla sulamayla ekilen çeltiğin hasadına katıldı
Pakdemirli, Çanakkale'de damla sulamayla ekilen çeltiğin hasadına katıldıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, herkes için çok kıymetli olan suya mücevher gibi davranmaları gerektiğini belirterek, çeltik üretiminde yavaş yavaş tamamen damla sulamaya geçmeleri gerektiğini söyledi.
2.10.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Üreticimizi koruyan, tüketicimizi kollayan politikalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz
Bakan Pakdemirli: Üreticimizi koruyan, tüketicimizi kollayan politikalarımızı kararlılıkla sürdüreceğizTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, gübre, yem ve enerji gibi birçok emtiada dünya fiyatlarının arttığını ancak tarımsal destekler ve alım fiyatlarıyla çiftçinin her zaman yanlarında olduklarını belirterek, çiftçinin maliyet artışlarından endişe etmeden tohumunu toprakla buluşturmaya devam etmesi gerektiğini söyledi.
1.10.2021Ekonomi
‘Reformist kimliğimizle önemli adımlar atacağız’
‘Reformist kimliğimizle önemli adımlar atacağız’AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, yeni yasama yılında yargı reformu, ekonomi ve salgınla mücadele başta olmak üzere  birçok konuya eğileceklerini belirterek, “Reformist kimliğimizle yine önemli adımlar atacağız” dedi.
30.09.2021Siyaset
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kooperatiflere ilişkin değerlendirme toplantısı yapıldı
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kooperatiflere ilişkin değerlendirme toplantısı yapıldıCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında, kooperatiflere ilişkin düzenleme ihtiyaçlarına yönelik değerlendirme toplantısı yapıldı.
29.09.2021Ekonomi
‘Yüzyılların hayali gerçek oldu’
‘Yüzyılların hayali gerçek oldu’Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, 1915 Çanakkale Köprüsü kedi yolundan yürüyerek, Asya’dan Avrupa kıtasına geçti.
22.09.2021Ege
600 milyon liralık yatırım hizmette
600 milyon liralık yatırım hizmetteAK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çan Devlet Hastanesi yeni hizmet binasının hasta kabulüne başladığını açıkladı.
20.09.2021Ege
AK Parti'li Turan: AB savunduğu değerleri kağıt üzerinde bırakmamalı artık
AK Parti'li Turan: AB savunduğu değerleri kağıt üzerinde bırakmamalı artıkAK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Güney Avrupa ülkeleri zirvesinde Yunanistan tarafından yayımlanan bildiriye tepki göstererek, "Bu bildiri Türkiye için yok hükmündedir. Bu bildiri sonsuza kadar Türkiyenin zayıf, güçsüz kalmasını isteyenlerin mahcup olacağı bir bildiridir. 84 milyonun emaneti, Yunanistanın kaprisinden daha kıymetlidir. 84 milyonun emaneti, Fransanın işgüzarlığından daha kıymetlidir. 84 milyonun emaneti, Güney Kıbrısın haksız söylemlerinden daha kıymetlidir. AB savunduğu değerleri kağıt üzerinde bırakmamalı artık" dedi
18.09.2021Siyaset
AK Parti'li Turan: Hiç kimse bu topraklarda Mevlana’yı o hale düşüremez
AK Parti'li Turan: Hiç kimse bu topraklarda Mevlana’yı o hale düşüremezÇanakkele'nin Gelibolu ilçesinde, sağlık tesisinin açılış töreninde konuşan AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan, İzmir'de 'semazen' temasıyla yapılan ve üzeri çıplak dansçının sergilediği gösteri üzerinden muhalefete tepki gösterdi. Turan, "Muhalefet başka, ihanet başka. Hiç kimse bu topraklarda 'PYD komşumuz olsun' diyemez. Hiç kimse bu topraklarda Mevlana'yı o hale düşüremez" dedi.
17.09.2021Siyaset
AK Parti'li Turan: HDP kimi isterse Millet İttifakı'nın adayı o olacaktır
AK Parti'li Turan: HDP kimi isterse Millet İttifakı'nın adayı o olacaktırAK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı tartışmalarına ilişkin, "Görülen o ki HDP kimi isterse Millet İttifakı'nın adayı o olacaktır. Millet İttifakı'nın adayı, aynı zamanda HDP’nin dile getirdiği 'özgürlük ittifakı'nın da adayı olacaktır" dedi.
14.09.2021Siyaset
Siyasilerden 12 Eylül 1980 darbesi mesajları! 'Her darbe, millet düşmanlığıdır'
Siyasilerden 12 Eylül 1980 darbesi mesajları! 'Her darbe, millet düşmanlığıdır'Demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçen 12 Eylül 1980 darbesinin üzerinden 41 yıl geçti. Siyasiler de 12 Eylül 1980 darbesiyle ilgili sosyal medya hesaplarından açıklamalarda bulundu.
12.09.2021Siyaset
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan: Sizin BBC kadar Türkiye sevginiz yok mu?
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan: Sizin BBC kadar Türkiye sevginiz yok mu? AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, BBC Türkçe'nin "Afganlara Türkiye'de mülteci merkezi kurulacağı" şeklindeki haberini silmesi ve özür dilemesine rağmen muhalefetin özür dilemek bir yana hala aynı ısrarı sürdürmeye devam ettiğini bildirdi.
25.08.2021Siyaset
AK Partili Turan: Çin'den sonra büyüyen ikinci ülke olduk
AK Partili Turan: Çin'den sonra büyüyen ikinci ülke oldukAK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Bu ülke her türlü polemiğe ve ufak hesaba rağmen yola devam etmeye çalışan, büyüyen bir ülke. Bize 'IMF'siz bir ülke olmaz' dediler. Bugün, son 12 ay ihracatımız 200 milyar doları aşmış durumda. Bize 'Pandemiye rağmen, esnafın sıkıntılarına rağmen büyüyemezsin' dediler. OECD rakamlarına göre Çin'den sonra büyüyen ikinci ülke olduk." dedi.
25.08.2021Siyaset
AK Parti'li Turan: Sınırlarına hakim olan bir ülkeyiz
AK Parti'li Turan: Sınırlarına hakim olan bir ülkeyizAK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan, Afganistan'dan Türkiye'ye gelen göçmenlerle ilgili, "Biz sınırlarına hakim bir ülkeyiz. Kimin, nasıl geldiğini bilen bir ülkeyiz. Geçen sene 500 bine yakın göçmen geldi. Bu çok büyük sayı. Şu an bizim 20’den fazla göç iade merkezimiz var. Tabi ki hatalar, eksikler olabilir ama bunu ulusal mesele gibi Türkiye’nin huzurunu bozacak adımmış gibi değerlendirmeyi doğru bulmuyorum" dedi.
20.08.2021Siyaset
AK Partili Turan'da düzensiz göç açıklaması
AK Partili Turan'da düzensiz göç açıklamasıAK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Birkaç gün önce de yasa dışı yollarla ülkeye giren düzensiz göçmenler sınır dışı edildi. Uluslararası platformlarda tüm dünyanın bu soruna bir çözüm bulması için irademizi ortaya koyuyoruz. Bununla birlikte ülkemizde malum kesimler, göçmenler konusunda provokasyon ve toplumsal huzursuzluk peşinde." dedi.
19.08.2021Siyaset
AK Parti'li Turan: Türkiye’yi büyütmeye devam edeceğiz
AK Parti'li Turan: Türkiye’yi büyütmeye devam edeceğizAK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan, "Milletimizden aldığımız güçle Türkiye’yi büyütmeye devam edeceğiz. Türkiye’yi geleceğe taşıyacak konularda kararlı irade var. 84 milyon için ülkemiz için çocuklarımız için sorumluluklarımız büyük" dedi.
18.08.2021Siyaset
AK Partili Turan: 10 gölete 250 bin sazan yavrusu bırakıldı
AK Partili Turan: 10 gölete 250 bin sazan yavrusu bırakıldıAK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale'deki 10 gölete 250 bin sazan yavrusu bırakıldığını, buna ilave olarak gelecek hafta 150 bin balığın daha salınacağını bildirdi.
11.08.2021Siyaset
Bakan Ersoy: Dilerim ki herkes medeniyetimizin bu hoşgörü ikliminden feyzalsın
Bakan Ersoy: Dilerim ki herkes medeniyetimizin bu hoşgörü ikliminden feyzalsınKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye'de kültür varlıklarının hassasiyetle korunduğunu ve her bir parçanın yasaların güvencesi altında titiz bir şekilde muhafaza edildiğini belirterek, "Dilerim ki herkes medeniyetimizin bu hoşgörü ikliminden feyzalsın, kültür varlıklarının barış, dostluk, kardeşlik ve diyalog unsuru olduğunu anlasın." dedi.
10.08.2021Gündem
Bakan Ersoy: İlerleyişimizi engellemeye bir adım öteye geçemeyecek
Bakan Ersoy: İlerleyişimizi engellemeye bir adım öteye geçemeyecekKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "İçeride ve dışarıda Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Türk milletinin yoluna taş koymaya, ilerleyişimizi engellemeye, bizi hedeflerimizden uzaklaştırmaya çalışan herkes, tarihte daima olduğu gibi bugün ve gelecekte de hezimet ve hüsrana uğramaktan bir adım öteye geçemeyecektir." dedi.
10.08.2021Siyaset
AK Partili Turan'dan Kılıçdaroğlu'na THK tepkisi
AK Partili Turan'dan Kılıçdaroğlu'na THK tepkisiAK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türk Hava Kurumu (THK) ziyaretiyle ilgili olarak, "Sayın Kılıçdaroğlu yatıyor kalkıyor, THK’nın uçaklarıyla ilgili birbirinden farklı mesnetsiz iddialarda bulunuyor. Milletin sinir uçlarıyla oynuyor, toplumda huzursuzluk oluşturmaya çalışıyor. Adeta yangına körükle gidiyor. Kılıçdaroğlu dün THK ziyaretinin ardından ‘Çalışabilir uçak yok.’ demişti, bugün ‘Var.’ diyor. Kendi bir şey söylüyor, grup başkanvekilleri başka şey söylüyor." dedi.
7.08.2021Siyaset
‘Bayramiç beyazı değer katacak’
‘Bayramiç beyazı değer katacak’AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde Türkiye’nin 7’nci, Çanakkale’nin tek Avrupa Birliği Coğrafi İşaret Tescilli ürünü olan Bayramiç beyazının hasadını yaptı.
30.07.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

ak partibülent turançanakkaleihracatCumhurbaşkanlığı Külliyesi

Bülent Turan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.