Bülent Turan

Bülent Turan

Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale 1 .sıra Adayı.17 Ocak 1975’te Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde dünyaya geldi. Orta öğrenimini Kartal Anadolu İmam Halip Lisesi’nde tamamladı. Lisans eğitimini Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde aldıktan sonra Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimini aldı.Lise ve üniversite yıllarında bir çok sivil toplum kuruluşunda ve öğrenci organizasyonunda görevler aldı.Kurucusu ve sahibi olduğu Turan Hukuk Bürosu’nun yöneticiliğini yaptı. Hukukçular Derneği’nde yönetim kurulu ve denetim kurulu üyeliği görevlerini üstlendi. Bir çok sivil toplum kuruluşunda yönetim, denetim ve genel kurul üyeliği görevleri devam etmektedir.AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı görevinin ardından AK Parti İstanbul teşkilatlanmadan sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 12 Haziran 2011’de yapılan milletvekili seçimlerinin ardından 24. Dönem AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili olarak TBMM’de göreve başladı. TBMM Adalet Komisyonu Üyeliği, AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyeliği, AK Parti Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerini yürütmektedir. Türkiye'de ve dünyanın bir çok ülkesinde kendi objektifine yansıyan fotoğrafları ve bu fotoğrafların hikâyelerini "Bir Mola" adını verdiği bir foto-kitapta derledi.İngilizce bilen Turan, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bülent Turan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.180 bülent turan haberi bulunmuştur.
Millet Partisi Genel Başkanı Edibali vefat etti
Millet Partisi Genel Başkanı Edibali vefat ettiMillet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali, 80 yaşında hayatını kaybetti.
15.01.2022Gündem
TBMM'den yerli aşıya destek
TBMM'den yerli aşıya destekAcil kullanım onayı verilen yerli Kovid-19 aşısı TURKOVAC'a Meclis'ten destek geldi. Meclis Genel Kurulu'nda söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "TURKOVAC aşımız gereken onayları alarak üretim ve kullanma aşamasına geldi. Kovid-19 aşısı üreten 9 ülkeden biri olduk. Gelecek hafta itibarıyla, şehir hastanelerimiz başta olmak üzere, milletimiz aşı takvimine göre aşılarını yaptırabilecek" dedi.
23.12.2021Gündem
AK Parti Grup Başkanvekili Turan: Var gücümüzle çalışıyor, projeler üretiyoruz
AK Parti Grup Başkanvekili Turan: Var gücümüzle çalışıyor, projeler üretiyoruzAK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, dünyada salgından dolayı yaşanan sıkıntıdan ilk kurtulacak ülkelerden birinin Türkiye olacağını söyledi. Turan, "Bizler “insanı yaşat ki devlet yaşasın” düşüncesini siyasi hareketinin merkezine koymuş bir anlayışa sahibiz. İlk yola çıktığımız günden bu yana engelli kardeşlerimizin hem istihdam anlamında hem de sosyal yaşamlarında onlara engel olan hususları ortadan kaldırmak için var gücümüzle çalışıyor, projeler üretiyoruz." dedi.
22.12.2021Siyaset
'Kılıçdaroğlu soluğu şimdi nerede alacak?'
'Kılıçdaroğlu soluğu şimdi nerede alacak?'AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan, döviz kurunda yaşanan düşüşün, yükselişin suni olduğunu, yapısal nedenden kaynaklanmadığını çok açık gösterdiğini belirtti. Turan, yaptığı yazılı açıklamada, "Yeni ekonomi modelimizle faiz, enflasyon, döviz girdabından daha güçlü bir biçimde çıkarak sorunları hep birlikte aşacağız" ifadelerini kullandı.
22.12.2021Siyaset
AK Partili Turan: Yeni ekonomi modelimizle sorunları aşacağız
AK Partili Turan: Yeni ekonomi modelimizle sorunları aşacağızAK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan, "Yeni ekonomi modelimizle faiz, enflasyon, döviz girdabından daha güçlü biçimde çıkarak, sorunları hep birlikte aşacağız" dedi.
21.12.2021Siyaset
Meclis'te 'el hareketi' ve 'küfür' gerginliği
Meclis'te 'el hareketi' ve 'küfür' gerginliğiTBMM Genel Kurulu'nda İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk'ün, AK Parti'li Zühtü Demirbağ'a el hareketi yapıp küfretmesinin duyulması üzerine gerginlik yaşandı. AK Parti'li kadın milletvekilleri Öztürk'e tepki gösterip, özür dilemesini istedi.
9.12.2021Siyaset
Meclis'te tansiyon yükseldi! AK Partililerden Kılıçdaroğlu'na tepki
Meclis'te tansiyon yükseldi! AK Partililerden Kılıçdaroğlu'na tepkiTBMM'de bütçe görüşmeleri sırasında partisinin adına konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kürsüden yaptığı hareket tansiyonun yükselmesine neden oldu.
6.12.2021Haberler
Meclis'te tansiyon yükseldi! AK Partililerden Kılıçdaroğlu'na tepki
Meclis'te tansiyon yükseldi! AK Partililerden Kılıçdaroğlu'na tepkiTBMM'de bütçe görüşmeleri sırasında partisinin adına konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kürsüden yaptığı hareket tansiyonun yükselmesine neden oldu.
6.12.2021Siyaset
Eski Bakan Güldal Akşit'e veda!
Eski Bakan Güldal Akşit'e veda!Ankara'da koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski Turizm ve Devlet Bakanı, AK Parti Genel Başkan Danışmanı Güldal Akşit için TBMM'de tören düzenlendi.
4.12.2021Gündem
‘TÜİK devlet kurumu olmaktan çıkmıştır’
‘TÜİK devlet kurumu olmaktan çıkmıştır’Kılıçdaroğlu, dün randevu talebini kabul etmeyen TÜİK yönetimini, kurum binası önünde açıklama yaparak eleştirdi. Kılıçdaroğlu, “TÜİK, bir saray kurumu haline dönüşmüştür” dedi. Bakan Süleyman Soylu Kılıçdaroğlu’nun tavrını “mekân basma” olarak nitelendirdi.
4.12.2021Siyaset
AK Partili Güldal Akşit vefat etti
AK Partili Güldal Akşit vefat ettiAK Parti'nin kurucu üyesi ve eski devlet bakanı Güldal Akşit, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
3.12.2021Haberler
Son dakika! AK Partili Güldal Akşit vefat etti
Son dakika! AK Partili Güldal Akşit vefat ettiAK Parti'nin kurucu üyesi ve eski devlet bakanı Güldal Akşit, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
3.12.2021Gündem
AK Partili Turan: '2023 Haziran’ına kadar işimizin başındayız'
AK Partili Turan: '2023 Haziran’ına kadar işimizin başındayız'AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Gündemimizde seçim yok, 2023 Haziran’ına kadar işimizin başındayız” dedi.
27.11.2021Siyaset
AK Parti'li Turan: Mevlana da, Hacı Bektaş-ı Veli de, Yunus Emre de bizim
AK Parti'li Turan: Mevlana da, Hacı Bektaş-ı Veli de, Yunus Emre de bizimAK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale merkeze bağlı Denizgöründü köyünde cemevi yöneticileri ve muhtarlarla bir araya geldi. Turan, burada yaptığı konuşmada "Bu ülkede artık herkes biliyor ki; Mevlana da, Hacı Bektaş-ı Veli de, Yunus Emre de bizim" dedi.
22.11.2021Siyaset
AK Parti'li Turan: Böyle helallik olmaz
AK Parti'li Turan: Böyle helallik olmazAK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'helallik' çıkışıyla ilgili, "Böyle helallik olmaz. İnsanları kat sayıdan, başörtüsünden, 28 Şubat yıllardaki bir sürü sıkıntıdan dolayı çok büyük bedeller ödediler. Onları görmeyeceksiniz, şimdi 'helallik istiyorum' diyeceksiniz. Önce özür dileyecekler, af dileyecekler, hatta bu işi yapan darbecilerde olduğu gibi, 28 Şubat’ta darbe yapanlar gibi yargılanacaklar, sonra belki insanlar helal edecekler ya da etmeyecekler" dedi.
20.11.2021Siyaset
‘50+1 sistemin temeli’
‘50+1 sistemin temeli’AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, yüzde 50+1 tartışmalarını değerlendirdi.
20.11.2021Siyaset
AK Parti'li Turan: Seçimlerin tarihi 2023 Haziran
AK Parti'li Turan: Seçimlerin tarihi 2023 HaziranAK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, erken seçim çağrısı yapan muhalefete, "Biz başkanlık sistemine 'Erken seçim, siyasi kriz ve polemiklerle ülke zaman kaybetmesin' diye geçtik. Bugün ısrarla erken seçimi gündeme getirenlere sesleniyorum. Seçimlerin tarihi 2023 Haziran" dedi.
19.11.2021Siyaset
AK Parti'li Turan: 50+1, sistemin esası ve temeli
AK Parti'li Turan: 50+1, sistemin esası ve temeliAK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, 50+1'in, başkanlık sisteminin esası ve temeli, uzlaşının, geniş katılımlı siyasal yapının da karşılığı olduğunu söyledi. Parti olarak böyle bir gündemlerinin olmadığının da altını çizen Turan, "Güçlü yönetim, güçlü iktidar 50+1'le kurulabilir. 4 yıla yakın bir zamandan beri şu anki başkanlık sistemi hayata geçmiş durumda. Şimdiye kadar hiçbir siyasal kriz yaşamadık. Bunun temel sebebi 50+1" dedi.
19.11.2021Siyaset
Çanakkale'nin jumbo karidesi "Karabiga" markasıyla pazarlanacak
Çanakkale'nin jumbo karidesi "Karabiga" markasıyla pazarlanacakÇanakkale'nin Biga ilçesine bağlı Karabiga beldesinde avlanan, diğer türlere göre iriliği ve lezzetiyle tüketicilerden rağbet gören jumbo karidesin coğrafi işaret tescil sürecinin tamamlanmasıyla pazar payının da artması bekleniyor.
17.11.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ağlatan belgesel
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ağlatan belgeselÇanakkale Savaşları sırasında, 25 Nisan 1915'te Gelibolu Yarımadası’ndaki Ertuğrul Koyu’na çıkarma yapan 3 bin askerden oluşan İngiliz kuvvetini, komutasındaki 67 askeriyle 32 saat süren mavzer atışlarıyla sahilde durduran Ezineli Yahya Çavuş’un kahramanlık destanının anlatıldığı belgeselin galası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Troya Müzesi'nde yapıldı.
14.11.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ağlatan belgesel
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ağlatan belgeselÇanakkale Savaşları sırasında, 25 Nisan 1915'te Gelibolu Yarımadası’ndaki Ertuğrul Koyu’na çıkarma yapan 3 bin askerden oluşan İngiliz kuvvetini, komutasındaki 67 askeriyle 32 saat süren mavzer atışlarıyla sahilde durduran Ezineli Yahya Çavuş’un kahramanlık destanının anlatıldığı belgeselin galası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Troya Müzesi'nde yapıldı.
14.11.2021Gündem
Çanakkale’de konuşan Erdoğan muhalefeti eleştirdi; 2023 mesajı verdi: Sıçrama dönemi gerçekleştiriliyor
Çanakkale’de konuşan Erdoğan muhalefeti eleştirdi; 2023 mesajı verdi: Sıçrama dönemi gerçekleştiriliyorÇanakkale Köprüsü’yle yeni bir sıçrama döneminin de başarıyla gerçekleştirildiğini belirten Erdoğan, Kanal İstanbul’a karşı çıkan muhalefet için “Zaten bunların iktidar yüzü görmeye imkânları olmayacak. Milletim onlara böyle bir fırsatı vermez” dedi
14.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert açıklama: Gücünüz yetiyorsa bize saldırın
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert açıklama: Gücünüz yetiyorsa bize saldırınCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale'nin Biga ilçesinde toplu açılış töreninde konuşma yaptı. İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın şehit yakınına küfürüyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Taktiğiniz kavgada yumruk sayılmaz hesabıyla önünüze gelene sataşmaksa o yumrukları millete değil gücünüz yetiyorsa bize savurun." dedi.
13.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan '1915 Çanakkale Köprüsü' açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan '1915 Çanakkale Köprüsü' açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale'de 1915 Çanakkale Köprüsü Son Tabliye Montaj Töreni'nde konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Önümüzdeki yılın en geç 18 Mart'ında, Çanakkale Deniz Zaferi'mizin yıl dönümünde köprümüzü hizmete açacağız. Çanakkale Köprüsü'nün hizmete girmesiyle Çanakkale Boğazı geçiş trafiği hiçbir engele takılmadan yapılacak bir seyahatle 6 dakikaya inecektir." dedi. CHP'yi 10 büyükelçi konusunda eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunların iktidar yüzü görmeye fırsatları olmayacak. Bu söylemler bunların devlet yönetiminde ne kadar cahil olduklarının ve devlete ne kadar ihanet içinde olduklarının bir göstergesidir." ifadelerine yer verdi.
13.11.2021Siyaset
AK Parti'li Turan: Akşener'in tavrını milletin takdirine bırakıyoruz
AK Parti'li Turan: Akşener'in tavrını milletin takdirine bırakıyoruzAK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in TBMM'de partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmayı eleştirerek, "Akşener, ses tonunu yükseltip üslubunu da bozarak, nezaket sınırlarını zorlayarak içine düştüğü zor süreci aşabilmek için neredeyse her konuya değindi. Üslubundaki argoya varan kabalığı, nezaketsizliği milletimizin takdirine bırakıyoruz" dedi.
3.11.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Bülent Turan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.