Büyüklüğü

Büyüklüğü

Son dakika Büyüklüğü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Büyüklüğü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Büyüklüğü haber sayfamızda...

Büyüklüğü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.603 büyüklüğü haberi bulunmuştur.
AK Parti’li Yazıcı: Türkiye büyük, güçlü bir ülke
AK Parti’li Yazıcı: Türkiye büyük, güçlü bir ülkeAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, “Türkiye büyük, güçlü bir ülke. Hem dış ilişkiler bakımından hem de ülke içerisinde sağladıkları imkanların halkımızın hizmetine sunumu anlamında çok büyük bir hassasiyet içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
20.05.2022Siyaset
Atla şifa olacak
Atla şifa olacakAliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, at üzerinde yapılan egzersizlerle tedavi anlamına gelen Hippoterapi Merkezi için proje çalışmasının tamamlandığını açıkladı.
19.05.2022Ege
19 MAYIS MESAJLARI (2022) Kahramanlık-Minnet dolu Resimli-Uzun-Kısa 19 Mayıs mesajları ve sözleri...
19 MAYIS MESAJLARI (2022) Kahramanlık-Minnet dolu Resimli-Uzun-Kısa 19 Mayıs mesajları ve sözleri...19 Mayıs mesajları Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ayak bastığı 103. yıl dönümünde vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Atatürk'ün Samsun'a çıktığı ve Kurtuluş mücadelesini başlattığı tarih sonraki yıllarda Gençlik ve Spor Bayramı olarak gençlere armağan edilmiştir. İşe 19 Mayıs mesajları için kahramanlık-minnet dolu sözler resimli-uzun kısa mesaj seçenekleri...
19.05.2022Gündem
Son dakika: Macquarie Adası'nda 6.9 büyüklüğünde deprem!
Son dakika: Macquarie Adası'nda 6.9 büyüklüğünde deprem!Son dakika haberine göre, Pasifik Okyanusu'nun güneybatısında Yeni Zelanda ve Antarktika arasında yer alan Macquarie Adası'nda deprem meydana geldi. Devasa Pafisik Ateş Çemberi fay hattı üstünde gerçekleşen depremin büyüklüğü 7.3'ten 6.9'a düşürüldü.
19.05.2022Dünya
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI SÖZLERİ | 19 MAYIS ATATÜRK'ÜN SÖZLERİ VE MESAJLARI
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI SÖZLERİ | 19 MAYIS ATATÜRK'ÜN SÖZLERİ VE MESAJLARI19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı büyük coşkuyla kutlanacak. 7'den 70'e herkesi duygulandıran ve gururlandıran 19 Mayıs günü ile ilgili sözler ve mesajlar da araştırma konusu oldu. Instagram, Facebook, Twitter, WhatsApp üzerinden paylaşabileceğiniz 19 Mayıs sözleri ve 19 Mayıs mesajlarını haberimize ekledik. Aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs ile ilgili sözlerine de yer verdik. İşte günün anlam ve önemini en güzel anlatan cümleler...
19.05.2022Gündem
Beşiktaşlı futbolculardan SMA hastası çocuklara anlamlı destek
Beşiktaşlı futbolculardan SMA hastası çocuklara anlamlı destekBeşiktaşlı futbolcular, SMA hastası çocuklar için seferber oldu. Beşiktaş Kulübü Malzemecilerinden Erdal Erdem'in sosyal medya yayınına katılan futbolcular, 6 çocuk için yardım çağrısında bulundu.
19.05.2022Beşiktaş
323 metrelik dev gemiyi gören hayran kaldı
323 metrelik dev gemiyi gören hayran kaldı323 metre uzunluğunda 5 bin 260 yolcu kapasiteli “Costa Venezia” isimli dev gemi, bin 453 yolcu ile yeniden Muğla’nın Bodrum ilçesine geldi. Büyüklüğü ile dikkati çeken gemiye bakan bir daha baktı.
18.05.2022Ekonomi
Atatürk Havalimanı tartışmalarıyla ilgili Fuat Oktay'dan açıklama
Atatürk Havalimanı tartışmalarıyla ilgili Fuat Oktay'dan açıklamaCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Atatürk Havalimanı tartışmalarıyla ilgili son dakika açıklamalarda bulundu. Oktay, "Biz; uzay çalışmaları, veri madenciliği, 10 Unicorn hedefi diyoruz, muhalefet hala kafa olarak ilk çağda yaşıyor. Atatürk Havalimanı yeri, bir yeşil koridora dönüştürülüp milletin kullanımına sunulacak diye yaygara kopartıyorlar. Ülkenin gündemini değiştirmeye çalışıyorlar." dedi.
18.05.2022Siyaset
Fuat Oktay, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun ile bir araya geldi
Fuat Oktay, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun ile Türkiye-Cezayir İş Yatırım Forumu'nda bir araya geldi. Burada konuşan Oktay, "Cezayir'de faaliyet gösteren yaklaşık bin 400'ü aşkın Türk şirketi, 30 bin Cezayirli kardeşimize sağladığı istihdam ile Cezayir ekonomisine katkı sunmaktadır. Biz Cezayir'i bir pazar olarak değil, bölgedeki en önemli ticaret ve üretim ortaklarımızdan biri olarak görüyoruz. Cezayir'in Mağrip bölgesinde ve Afrika kıtasında barış ve huzurun tesisi ve korunmasında kilit öneme sahip olduğu bilincindeyiz" dedi. Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun ise Türk iş insanlarına yatırım çağrısı yaptı.
17.05.2022Gündem
En İyi Bilim Kurgu Filmleri 2022: İzlenmesi Gereken En Güzel Bilim Kurgu Film Önerileri
En İyi Bilim Kurgu Filmleri 2022: İzlenmesi Gereken En Güzel Bilim Kurgu Film ÖnerileriZaman yolculuğu, uzay, farklı gezegen veya uzak ve yakın gelecek ile ilgili konuları ele alan bilim kurgu filmlerinin sayısı her geçen gün artıyor. Özellikle teknolojinin gelişmesi ile birlikte bilim kurgu filmlerinin görselleri de giderek daha kaliteli olmaya başladı. Dünya üzerinde belki de bilim kurgu alanında binlerce film bulunuyor. Birbirinden farklı konuları ile dünya listelerine adını yazdıran bu filmler günümüzde de izlenmeye devam ediyor. En iyi ve en güzel bilim kurgu film önerileri için “Bilim Kurgu Filmleri 2022” içeriğimize detaylı göz atabilirsiniz.
17.05.2022Kültür Sanat
Hüvallahüllezi Okunuşu: Hüvallahüllezi Suresi Arapça Yazılışı, Türkçe Anlamı ve Fazileti
Hüvallahüllezi Okunuşu: Hüvallahüllezi Suresi Arapça Yazılışı, Türkçe Anlamı ve FaziletiHüvallahüllezi, Haşr suresinin son 4 ayetidir. Sabah ve akşam namazlarının ardından yapılan tesbihatlarda okunur. Müslümanlar için oldukça ayrı öneme sahip olan Hüvallahüllezi suresinde Allah’ın 15 ismi zikredilir. Medine’de inen Haşr suresi toplamda 24 ayetten oluşur. Kur’an-ı Kerim’in 59. suresidir ve ‘toplayıp sürme’ anlamına gelir. Genellikle sabah ve akşam namazlarından sonra üç kez okunur. Surenin Uhud Savaşı’nın ardından indirildiğine inanılır. Hüvallahüllezi suresi okunuşu, Arapçası ve anlamı hakkında içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
17.05.2022Sureler
BES’te fon büyüklüğü 285 milyar lira oldu
BES’te fon büyüklüğü 285 milyar lira olduEmeklilik Gözetim Merkezi (EGM) 30 Nisan 2022 verilerini açıkladı. Bireysel Emeklilik Sistemi’nde (BES) toplam fon büyüklüğü 265,3 milyar liraya yükseldi.
16.05.2022Sigorta
Son dakika: Adıyaman'da korkutan deprem! Büyüklüğü...
Son dakika: Adıyaman'da korkutan deprem! Büyüklüğü...Son dakika haberine göre; Adıyaman’ın Sincik ilçesinde 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD'dan depremle ilgili açıklama geldi.
13.05.2022Gündem
Doğum hızı düştü yalnız yaşayan arttı
Doğum hızı düştü yalnız yaşayan arttıTÜİK istatistiklerine göre, Türkiye’de geçen yıl ortalama hane halkı büyüklüğü 3.23 kişi oldu. Tek kişilik hane halklarının oranı yüzde 18.9’a yükseldi. Doğurganlık hızı 20 yıl geriye giderek 1.70 çocuğa indi.
13.05.2022Gündem
En yüksek gelir İstanbul'a ait
En yüksek gelir İstanbul'a aitTürkiye'de yıllık ortalama eşdeğer hanehalkı kullanılabilir fert geliri 2021 yılında 37 bin 400 TL iken, gelirin en yüksek olduğu bölge 51 bin 765 TL ile İstanbul oldu.
12.05.2022Ekonomi
VakıfBank’ın büyüklüğü 1.1 trilyon TL oldu
VakıfBank’ın büyüklüğü 1.1 trilyon TL olduVakıfBank, 2022 yılı ilk çeyreğinde aktif büyüklüğünü geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 53 oranında artırarak 1.1 trilyon TL’ye yükseltti. Banka, ilk çeyrekte ulaştığı 5 milyar 75 milyon TL brüt karından 2 milyar 73 milyon TL vergi karşılığı ayırarak 3 milyar 2 milyon TL net kâr elde etti. VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, bankanın 2022 ilk çeyrek finansal sonuçlarına ilişkin değerlendirmesinde şunları kaydetti:
12.05.2022Ekonomi
Aktif büyüklüğü 1 trilyon lira
Aktif büyüklüğü 1 trilyon liraTürkiye İş Bankası, aktif büyüklüğünü, Mart 2022 itibarıyla 1 trilyon liraya yükseltti. İlk çeyrekte 8.4 milyar TL net kâr eden bankanın özkaynakları 108.4 milyar TL oldu.
11.05.2022Ekonomi
Talasemi kök hücre nakliyle tedavi edilebiliyor! En merak edilen 7 soru
Talasemi kök hücre nakliyle tedavi edilebiliyor! En merak edilen 7 soruAşırı halsizlik, çarpıntı, çabuk yorulma, deride koyulaşma, gelişme geriliği halk arasında 'Akdeniz anemisi' olarak bilinen talasemi hastalığının en sık görülen belirtilerinden birkaçı. Günümüzde tıp ve teknolojideki gelişmeler, genetik tanı sayesinde sağlıklı bebek dünyaya getirmenin mümkün olabildiğine dikkat çeken Prof. Dr. Ahmet Öztürk, hastalığın kök hücre nakli ile de tedavi edilebildiğini söylüyor.
10.05.2022Genel Sağlık
Tarihteki en büyük sel felaketi! İşte Emniyet'in raporu
Tarihteki en büyük sel felaketi! İşte Emniyet'in raporuTürkiye’nin tarihindeki en büyük sel felaketlerinden birinin yaşandığı Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı'na bağlı Afet Kriminal İnceleme Birimi tarafından yapılan çalışmaların ardından hazırlanan raporda selin sebepleri sıralandı.
10.05.2022Gündem
37. Hafta Hamilelik: Anne ve Bebekte Hangi Değişiklikler Olur?
37. Hafta Hamilelik: Anne ve Bebekte Hangi Değişiklikler Olur?Bebeğinizin 37. hafta gelişimi ve doğuma 3 hafta kala hayatınızda yaşanan değişikliklere göz atalım.
Türkiye’ye güven imzası
Türkiye’ye güven imzasıVakıfBank 1 milyar dolar tutarında sendikasyon kredisi temin etti. VakıfBank Genel Müdürü Üstünsalih, “Küresel ve bölgesel değişkenliklere rağmen sendikasyon kredimizi yüzde 100’ün üzerinde yeniledik” dedi.
10.05.2022Ekonomi
Topuk dikeni ağrısını azaltmak için ne yapmalı?
Topuk dikeni ağrısını azaltmak için ne yapmalı?Çok ayakta durma, zorlayan egzersizler, obezite, uygun olmayan ayakkabı kullanımı, fazla düz veya çukur ayak yapısı gibi değişik faktörler topuk dikenine yol açıyor. Sabahları ve gün içinde yürümeye ilk başlandığında şiddetli ağrı yaşandığına dikkat çeken Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Nihal Özaras, topuk dikeni ağrısını azaltmanın yolunu açıkladı.
Bakan Varank: Eğlence sektöründe de firmalarımızı desteklemeye devam edeceğiz
Bakan Varank: Eğlence sektöründe de firmalarımızı desteklemeye devam edeceğizSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Önümüzdeki dönemde katma değerli her alanda olduğu gibi eğlence sektöründe de firmalarımızı desteklemeye devam edeceğiz" dedi.
9.05.2022Kobi
TBMM Başkanı Şentop: Türkiye tasavvuru her zaman Türkiye sınırlarından büyüktür
TBMM Başkanı Şentop: Türkiye tasavvuru her zaman Türkiye sınırlarından büyüktürTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türkiye’nin her anlamda güçlü bir ülke olduğunu belirterek, “Türkiye’yi ufak tefek, eften püften sebeplerle eleştirenler, geldiğimiz yerden gittiğimiz yere doğru bir akış içerisinde yaşanan tabloyu görmeyenler, Türkiye’ye büyük haksızlık ediyorlar. Türkiye tasavvuru, her zaman Türkiye sınırlarından büyüktür” dedi.
9.05.2022Siyaset
Son dakika... Tayvan'da deprem
Son dakika... Tayvan'da depremBaşkent Taipei'yi de sallayan şiddetli depremin büyüklüğü, 6.3 olarak açıklandı. Depremin merkez üssü, Japonya'nın en güneyindeki Yonakuni adasına daha yakın konumda.
9.05.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Büyüklüğü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.