Canan Karatay

Canan Karatay

Türk cerrah, İstanbul Bilim Üniversitesi eski rektörü ve İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Ana Bilim Dalları öğretim üyesi, kalp ve iç hastalıkları uzmanı Lise eğitimini 1961 yılında Üsküdar Amerikan Lisesi'nde tamamlayan Karatay, 1967 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 1972 yılında İstanbul Üniversitesi Tedavi Kliniği'nde iç hastalıkları uzmanlık eğitimini tamamladı. 1972-1974 yılları arasında kazandığı İngiliz hükümeti bursu ile Liverpool Regional Cardiac Center'da kardiyoloji alanında uzmanlık eğitimine başladı. 1974-1976 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Tedavi Kliniği'nde baş asistan olarak çalıştı. Karatay, görevini Grup Florence Nightingale Hastanesi'nde sürdürmektedir. Karatay Efendigil Türkiye'de ilk kez uyluk artar damarı yoluyla koroner anjiografi yapan cerrahtır. Yayınladığı Karatay Diyeti kitabıyla çok konuşulmuştur.

Canan Karatay

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 518 canan karatay haberi bulunmuştur.
Aşı karşıtı yazarlardan mı etkilendi?
Aşı karşıtı yazarlardan mı etkilendi?Hayykitap’ın sahibi ve yayın yönetmeni Tevfik Rauf Baysal, koronavirüs nedeniyle 53 yaşında hayatını kaybetti. Baysal’ın kendi yayınevinden kitaplarını yayımladığı aşı karşıtı doktor yazarların etkisinde kalarak aşı olmadığı iddia edildi.
2.10.2021Gündem
Mahkeme kararını verdi! Canan Karatay'a büyük şok
Mahkeme kararını verdi! Canan Karatay'a büyük şokAnayasa Mahkemesi, 2014'te bir televizyon programında, hamilelere yapılan şeker yükleme testiyle ilgili kullandığı ifadeler üzerine idari para cezasına çarptırılan İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay'ın bireysel başvurusunu kabul edilemez buldu.
20.05.2021Gündem
Karatay Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır? Canan Karatay Diyet Tarifi Listesi
Karatay Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır? Canan Karatay Diyet Tarifi ListesiKilo problemi yaşayan herkes, diyet programına yönelebilmektedir. Ama yapılan diyetin sağlıklı olması ve verilen kiloların hızlı bir şekilde geri alınmaması önemlidir. Diyet programlarında uyulması gereken bazı kurallarda vardır. Önemli olan doğru besinleri tüketerek ve aç kalmadan zayıflamaya yönelmek olmalıdır. Hatalı uygulanan diyetler ise, sağlıklı olmaya çalışırken, sağlığından olmaya neden olabilir. İşte, merak edilen tüm detaylar...
16.03.2021Sağlık
Kalıcı Ve Sağlıklı Diyet Listesi İle Zayıflama Yöntemleri! Uzmanların Diyetisyenlerin Listesi...
Kalıcı Ve Sağlıklı Diyet Listesi İle Zayıflama Yöntemleri! Uzmanların Diyetisyenlerin Listesi...Fazla kilo problemleri yaşayan pek çok kişi, günümüzde kendi vücuduna ve metabolizmasına uygun diyet listesi arayışı içerisindedir. Özellikle kilo verme durumunun kalıcı olması için detaylı çalışmalar yapılarak diyet programı hazırlanmalıdır. Kalıcı ve sağlıklı diyet listesi ile zayıflama yöntemleri! İşte, merak edilen tüm detaylar...
17.02.2021Sağlık
Oytun Erbaş: Altı dolu bir narsistim
Oytun Erbaş: Altı dolu bir narsistimPandemi döneminde isminden sıkça söz ettiren ve açıklamalarıyla tartışma yaratan Doç. Dr. Oytun Erbaş, Sorgu Sual programına konuk oldu. Yaptığı bilimsel açıklamalar ile son dönemin tepki toplayan ismi Erbaş, programda Merve Şahin ve Melis Özcan’ın kendisine yönelttiği sorulara iddialı cevaplar verdi.
15.11.2020Cadde
Prof. Dr. Ceyhan: Karbonatlı gargara önerisi, halkta yalancı güven oluşturur
Prof. Dr. Ceyhan: Karbonatlı gargara önerisi, halkta yalancı güven oluştururHacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüse karşı karbonatlı suyla gargara yapılması önerilerine ilişkin, "Artık bu konuyla en ilgisiz bir vatandaş bile, bu virüsün karbonatla, tuzlu suyla, çorbayla, limonla ölmeyeceğini biliyor. Halkta yalancı güven duygusu oluşturup, gerekli diğer tedbirleri uygulamamasına neden olacak bu gibi söylemler son derece tehlikeli, insan sağlığına zarar verici" dedi.
7.10.2020Gündem
Kovid-19’a karşı C ve D vitamini
Kovid-19’a karşı C ve D vitaminiİç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, koronavirüse karşı C ve D vitamini alınması önerisinde bulundu.
3.10.2020Ege
Son dakika...Canan Karatay'a kötü haber! Tavuk döner kazandı
Son dakika...Canan Karatay'a kötü haber! Tavuk döner kazandıTavukçular, katıldığı TV programlarında ürünlerinin kanser yaptığını söyleyen Prof. Dr. Canan Karatay’la aralarındaki ezeli kavgayı kazandı. TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu’ndan geçen düzenlemeye göre gıdalarla ilgili bilimsel dayanağı olmadan yanıltıcı yayın yapan veya korku ve güvensizlik ile tüketim alışkanlıklarını olumsuz etkileyenlere 50 bin TL’ye kadar ceza verilecek.
8.07.2020Gündem
Taklit ve tağşiş yapana 5 yıl hapis
Taklit ve tağşiş yapana 5 yıl hapisTarım ve Orman Bakanlığı’nın uzun süredir üzerinde çalıştığı gıdada taklit ve tağşişe para cezasının yanı sıra hapis cezası da getirecek düzenleme AK Parti’nin torba yasa teklifi ile hayata geçirilecek.
19.05.2020Ekonomi
Kritik uyarı: Salgın da olsa aşı olmayı sakın ertelemeyin!
Kritik uyarı: Salgın da olsa aşı olmayı sakın ertelemeyin!Birçok hastalığın önlemesinde büyük öneme sahip olan aşılar, salgın döneminde yeniden gündeme geldi. Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof.Dr. Mehmet Ceyhan'a göre "en önemli ve en maliyet etkili toplum sağlığı müdahaleleri" arasında yer alan aşılar, salgın döneminde bile ertelenmemeli. Ceyhan, "Çocukların ve risk grubundaki yetişkinlerin aşılarını ihmal etmemek gerekiyor" uyarısında bulundu
21.04.2020Genel Sağlık
Kırmızı Bank 69. Bölüm (9 Mart 2020)
Kırmızı Bank 69. Bölüm (9 Mart 2020)Herkese merhabalar bugün günlerden 9 Mart! Bakalım geçmişte 9 Mart’ta başımıza neler gelmiş…
Şehir dışından gelen var! Yapması on saat...
Şehir dışından gelen var! Yapması on saat...Gaziantep'te Canan Karatay’ın koronavirüse karşı bağışıklık sistemini güçlendirdiğini söylemesinin ardından, kelle paça çorbasına ilgi arttı. Gaziantepliler, sık sık kelle paça çorbası içiyor.
26.02.2020Ekonomi
Canan Karatay'a karşı Tarhana Osman
Canan Karatay'a karşı Tarhana OsmanProf. Dr. Canan Karatay, koronavirüse karşı ‘kelle paça’ önerisiyle gündeme geldi. Karatay’ın kardiyoloji uzmanı olmasına rağmen beslenme konusunda görüş belirtmesi ‘Tarhana Osman’ı akıllara getirdi. Karatay’dan farklı olarak Doç. Dr. Osman Nuri Koçtürk, 1950’li yıllarda süt tozu ve margarinin sağlığa zararlı olduğunu söylemiş ve iddialarını tek tek ispatlamıştı. "Sağlıklı yaşam için tarhana için” demişti.
26.02.2020Gündem
Canan Karatay'dan olay korona virüs açıklaması: Senelerdir birlikte yaşıyoruz
Canan Karatay'dan olay korona virüs açıklaması: Senelerdir birlikte yaşıyoruzKoronavirüs salgını tüm dünyayı tedirgin etmeye devam ediyor. Aralık ayında ortaya çıkan ve 2 binden fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden olan korona virüs ile ilgili Prof. Dr. Canan Karatay'dan dikkat çeken açıklama geldi. Canan Karatay yaptığı açıklamada korona virüsün yeni bir şey olmadığını senelerdir birlikte yaşadığımızı söyledi.
22.02.2020Gündem
Canan Karatay yine ezber bozdu! Koronavirüs için aşı yapamazsınız
Canan Karatay yine ezber bozdu! Koronavirüs için aşı yapamazsınızProf. Dr. Canan Karatay, “Koronavirüs salgınına karşı aşı yapamazsınız. Sağlık bir hücrede kapılar kale kapısı gibi sağlam açılmaz ve hastalanmayız. Ben onu söylüyorum onun için doğal besleneceğiz. Virüs ve griplerin her sene yenisi çıkar bunun aşısı olmaz. Bunun tek aşısı tek yolu kendi hücrelerimizin güçlü ve sağlık kılmaktır" dedi.
16.02.2020Gündem
Vedat Milor'dan Canan Karatay'a gönderme
Vedat Milor'dan Canan Karatay'a göndermeSosyal medya paylaşımlarıyla gündem olan Vedat Milor, Canan Karatay'a göndermede bulundu. Karatay'ın koronavirüs açıklamalarının ardından Milor, sözleriyle takipçilerini güldürdü.
11.02.2020Cadde
Korona virüsünün panzehiri paça çorbası
Korona virüsünün panzehiri paça çorbasıSon günlerde Çin’de hızla yayılan ve pek çok insanın ölümüne neden olan korana virüsünün panzehiri olarak görülen paça çorbası, soğuk kış mevsiminin en çok tüketilen çorbaları arasında yer alıyor.
11.02.2020Haberler
Kış aylarının vazgeçilmezi: Kelle paça
Kış aylarının vazgeçilmezi: Kelle paçaKelle paça içmenin korona virüsünü engelleyebileceğini ve sürekli içilmesi gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Canan Karatay’ın açıklamalarından sonra Kayseri’de 17 yıldır kelle paça ustalığı yapan Serkan Karadaş da kelle paçanın her derde şifa olduğunu, hatta korona virüsünü bile engelleyebileceğini söyledi.
9.02.2020Haberler
Canan Karatay önermişti! 5 bin kişiye böyle dağıtıldı
Canan Karatay önermişti! 5 bin kişiye böyle dağıtıldıİç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay'ın da yüksek dozda antioksidan içermesi nedeniyle gribe karşı önerdiği "tirşik çorbası", Kahramanmaraş'ta yaklaşık 5 bin kişiye davullu zurnalı şölenle dağıtıldı.
8.02.2020Gündem
Canan Karatay 'koronavirüsü önler' dedi, ortalık karıştı... Sabah akşam olur mu!
Canan Karatay 'koronavirüsü önler' dedi, ortalık karıştı... Sabah akşam olur mu!Prof. Dr. Canan Karatay önceki gün katıldığı bir programda “Koronavirüsü önlemek için sabah akşam kelle paça için” açıklamasıyla yeniden tartışma konusu oldu. Uzmanlar gereğinden fazla tüketilmesi halinde kelle paçanın çeşitli hastalıklara neden olacağını belirtti.
7.02.2020Gündem
Canan Karatay'dan koronavirüs için bomba açıklama
Canan Karatay'dan koronavirüs için bomba açıklamaİç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, viral bir enfeksiyon olan yeni tip koronavirüsün korkulacak bir şey olmadığını öne sürerek bakın hangi tavsiyelerde bulundu...
5.02.2020Haberler
Son dakika | Canan Karatay'dan koronavirüs için bomba açıklama
Son dakika | Canan Karatay'dan koronavirüs için bomba açıklamaÇin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya hızla yayılan öldürücü salgın koronavirüs ile ilgili bomba bir açıklama geldi. İç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, viral bir enfeksiyon olan yeni tip koronavirüs için yaptığı açıklama ile yine gündem oldu. İşte Canan Karatay'ın koronavirüs için yaptığı açıklama...
6.02.2020Gündem
Kırmızı Bank 25. Bölüm (25 Ocak 2020)
Kırmızı Bank 25. Bölüm (25 Ocak 2020)Hadi bakalım geçmişte 25 ocak’ta başımıza neler gelmiş.
25.01.2020Kırmızı Bank
Sağlık Bakanlığı: Tahıllı ekmeği ucuzlatın
Sağlık Bakanlığı: Tahıllı ekmeği ucuzlatınTBMM Obezite İle Mücadele Alt Komisyonu’nda ekmek tüketiminin tam ve tahıllı ekmeğe kaydırılması konusu masaya yatırıldı.
20.01.2020Gündem
Canan Karatay bu sözlerle olay yaratmıştı! İsrail'de aşı yapılmadığı doğru mu?
Canan Karatay bu sözlerle olay yaratmıştı! İsrail'de aşı yapılmadığı doğru mu?Prof.Dr. Canan Karatay aşılar ile ilgili yaptığı açıklamalarla yine tartışma yarattı. Bir televizyon programında konuşan Karatay, “Bazı ülkelerde dini bakımdan hiç aşı yapılmıyor. İsrail de bu ülkelerden” dedi. Peki bu iddia gerçekten doğru mu?

Benzer Haber Etiketleri

canan karataykoronavirüskelle paçaaşıProf. Dr. Mehmet Ceyhan

Canan Karatay ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.