Sirke

Sirke

Son dakika sirke haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sirke gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sirke haber sayfamızda...

Sirke

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.867 sirke haberi bulunmuştur.
Sivrisinek kabus olmaktan çıkıyor! Artık geceleri rahat uyuyabilirsiniz
Sivrisinek kabus olmaktan çıkıyor! Artık geceleri rahat uyuyabilirsiniz Yaz aylarının kabusu haline gelen sivrisinekler sıcak havalarla birlikte ortaya çıkmaya başladı. Gece uykularını kabusa çeviren sivrisineklerden ise kurtulmanın doğal bir yöntemi var. İşte yaz aylarında size rahat bir uyku çektirecek o yöntem.
17.04.2024 Püf Noktası
Çaydanlık kireci nasıl temizlenir? Çaydanlıkta kireç derdine son veren tüyo! Suya ekleyerek kaynatın
Çaydanlık kireci nasıl temizlenir? Çaydanlıkta kireç derdine son veren tüyo! Suya ekleyerek kaynatın Çaydanlık evlerimizde en çok kullanılan mutfak eşyalarından birisidir. Ancak sürekli çay demlendiği için zamanla kireç problemi ortaya çıkıyor. Bu tüyo ile çaydanlıktaki kireç kalıntılarında kurtulabilirsiniz.
16.04.2024 Bilgi Rehberi
Hızlı tüketim ürünleri pazarı 2023’te yüzde 81 büyüdü
Hızlı tüketim ürünleri pazarı 2023’te yüzde 81 büyüdü Yapılan bir araştırma Türkiye'de sigara ve alkol hariç Hızlı Tüketim Ürünleri (FMCG) pazarının 2023 yılında yüzde 81 oranında ciro büyümesi kaydettiğini ortaya koydu.
16.04.2024 Ekonomi
Annesini iyileştiren zeytinin peşine düştü! 'İşi bilmiyor' diyenlere inat dünya 4'üncüsü oldu
Annesini iyileştiren zeytinin peşine düştü! 'İşi bilmiyor' diyenlere inat dünya 4'üncüsü oldu Annesinin hastalığı, çok genç yaşlarda zeytinyağının iyileştirici gücüyle tanışmasına sebep oldu. Hayat onu farklı noktalara sürüklese de 20 yıllık kurumsal hayatta çalıştıktan sonra sırrına hayran olduğu zeytin ağacıyla yolları kesişti. Ayvalık'ta bir zeytin bahçesi satın alarak işe başlayan Bahar Alan, "Dışarıdan geldi, işi bilmiyor" diyenlere inat zeytinyağı dünya kalite sıralamasında ilk 100 üretici arasına girdi, hatta 2 yıl üst üste dünya 4'üncüsü oldu.
15.04.2024 Yaşam
Sirke dolu bir torbayla yepyeni duş başlığı elde edin! Çamaşır suyu azaltmıyor, artırıyor
Sirke dolu bir torbayla yepyeni duş başlığı elde edin! Çamaşır suyu azaltmıyor, artırıyor Duş başlığınızı düzgün şekilde temizlememek önemli miktarda bakteri birikmesine neden olabilir. Biriken bu bakteriler ise vücudunuza yayılabilir. Uzmanlar duş başlığı hijyeni konusunda uyarıda bulunuyor.
13.04.2024 Püf Noktası
Havlular kötü kokuyorsa sebebi bu! İki malzeme ile kötü kokulardan kurtulun
Havlular kötü kokuyorsa sebebi bu! İki malzeme ile kötü kokulardan kurtulun Havlular evde en sık kullanılan eşyaların başında geliyor. Duş, el yıkama sonrası sürekli elimiz altındalar. Ancak zamanla yıkansa da kötü koku oluşumu olabiliyor. Kötü kokuyu gidermek için ise sadece iki malzemeye ihtiyacınız var.
13.04.2024 Bilgi Rehberi
Ayakkabı sıkıyorsa bu yöntemi deneyin! 1 numara büyütüyor
Ayakkabı sıkıyorsa bu yöntemi deneyin! 1 numara büyütüyor Bazı durumlarda ayakkabınızın ayağınızı sıkması gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Özellikle internetten alışveriş yapanların daha çok karşılaştığı bir problem. Ancak merak etmeyin bu yöntem ayakkabılarınız bir numara büyüyecek.
6.04.2024 Püf Noktası
Süngeri teli rafa kaldırdı! Pas lekesini söküp atan patates tüyosu
Süngeri teli rafa kaldırdı! Pas lekesini söküp atan patates tüyosu Suyun temas ettiği her yerde ortaya çıkabilen pas lekesi canınızı sıkıyorsa üzülmeyin. Sünger, tel ne varsa rafa kaldıran patates yöntemiyle pas lekelerinden kurtulabilirsiniz.
5.04.2024 Püf Noktası
Meyvelerin baş belası: Nem! Çilekleri çürütmeyen mucize çözüm sirke ve soğuk su
Meyvelerin baş belası: Nem! Çilekleri çürütmeyen mucize çözüm sirke ve soğuk su Tatlı, hoş kokulu çilekler gerçek bir yaz meyvesidir. Ancak siz farkına bile varmadan bir anda çürümeye başlarlar. Sizi bu hayal kırıklığından kurtarmak için, çileklerin mümkün olduğunca uzun süre taze kalmasını sağlayacak o formül.
5.04.2024 Püf Noktası
Bulaşık makinesinden bağırsaklara geçiyormuş! Kimse bilmiyor, işte en iyi deterjan
Bulaşık makinesinden bağırsaklara geçiyormuş! Kimse bilmiyor, işte en iyi deterjan Son günlerde yapılan yeni bir çalışma bulaşık makinesi deterjanlarının bağırsak sağlığına olan olumsuz etkilerini ortaya koydu. Bu araştırmaya göre bilmeden yediğimiz deterjanlar kanser sebebi. Peki ne yapmalı?
4.04.2024 Genel Sağlık
Masadaki, sehpadaki beyaz bardak lekeleri uçup gidecek! Sırrı vazelin ve sirke
Masadaki, sehpadaki beyaz bardak lekeleri uçup gidecek! Sırrı vazelin ve sirke Eğer sık sık bardak altlığı kullanmayı unutuyorsanız ve bu sebeple masa ve sehpalarınızda sürekli bardak izi kalıyorsa bu içerik tam size gör! İşte sehpa ve masalarınızdaki beyaz lekeleri 24 saatte geçiren o yöntem.
4.04.2024 Püf Noktası
Sebze ve meyveleri sirkeli suda bekletenler bir daha düşünsün! Bugüne kadar yanlış yapıyormuşuz
Sebze ve meyveleri sirkeli suda bekletenler bir daha düşünsün! Bugüne kadar yanlış yapıyormuşuz Sebze ve meyvelerimizin tarım ilaçlarından ve mikroplardan arınması için sirkeli suda bekliyoruz. Bugüne kadar yaygın olarak kullanılan bu yöntem aslında yanlışmış...
3.04.2024 Püf Noktası
Optikçilerin sırrı ortaya çıktı! Gözlük camlarındaki çiziği yok ediyor
Optikçilerin sırrı ortaya çıktı! Gözlük camlarındaki çiziği yok ediyor Günlük hayatımızda ihtiyaç veya aksesuar olarak tercih ettiğimiz gözlüklerin camları zamanla çizilebiliyor. Ancak bu noktada dert etmenize gerek yok. Evdeki malzemelerle gözlüklerinizin camını temizleyip çiziklerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.
2.04.2024 Püf Noktası
Bahçeden ambalaja hayatı ‘aronya’
Bahçeden ambalaja hayatı ‘aronya’ Aronyanın, 200 milyar dolarlık küresel gıda takviyesi pazarında yıldızının parlayacağını öngören girişimci Aylin Kalafatoğlu, kurulumuna destek verdiği bahçelerden aldığı meyveleri ambalajlı ürüne dönüştürüyor, iç pazarın yanı sıra ihracatta da büyüyor.
2.04.2024 Kobi
İkiye bölüp üzerine tuz dökün! Ne tel ne de sünger gerekli, pas lekeleri su gibi akıyor
İkiye bölüp üzerine tuz dökün! Ne tel ne de sünger gerekli, pas lekeleri su gibi akıyor Ev içerisinde mikroplardan arındırılması gereken en temel yer tuvalet ve banyodur. Zamanla banyoda oluşan pas lekeleri hem görüntü hem de hijyen açısından olumsuz etkiler verir. İşte pas lekelerini yok eden yöntemler.
1.04.2024 Püf Noktası
İspanya'da yeni bir ırkçılık skandalı patlak verdi!
İspanya'da yeni bir ırkçılık skandalı patlak verdi! Sevilla'nın Getafe'ye konuk olduğu müsabakada Marcos Acuna'ya yönelik ırkçı tezahüratlar ön plana çıktı.
30.03.2024 İspanya La Liga
Bir silişte yeni gibi yapıyor! Mutfaktaki çelik eşyaları parlatan risksiz çözüm: Bebe yağı
Bir silişte yeni gibi yapıyor! Mutfaktaki çelik eşyaları parlatan risksiz çözüm: Bebe yağı Mutfak eşyalarını temzilemek diğer eşyalardan daha zahmetli olabilir. Mutfakta oluşan lekeler, yağ izleri ve çok daha fazlası ekstra zahmetlidir. Ancak sosyal medyada bir kullanıcı, kimsenin bilmediği bir tüyo paylaştı. İşte paslanmaz çeliği parlatmanın en pratik yolu.
22.03.2024 Püf Noktası
İranlıların nevruz coşkusu! Van'da kutladılar
İranlıların nevruz coşkusu! Van'da kutladılar İranlı turistler, ülkelerinde 20 Mart’ta başlayan nevruzu Van’daki eğlence merkezlerinde eğlenerek kutladı.
20.03.2024 Gündem
Elma sirkesi yalanı! 'Kilo verdiriyor' diyenlere kötü haber: Tek başına zararı çok fazlaymış
Elma sirkesi yalanı! 'Kilo verdiriyor' diyenlere kötü haber: Tek başına zararı çok fazlaymış Elma sirkesi tüketimi, hızlı kilo vermek isteyen kişilerin kullandığı yöntemlerden biridir. Kilo verme sürecine fayda sağladığı düşünülse de yapılan çalışmalar aksini iddia ediyor. İşte tüm rahatsızlıklara çare olarak nitelendirilen elma sirkesinin bazı tehlikeleri.
18.03.2024 Genel Sağlık
Tek ürünle kepekten kurtulun! Şampuna katıp karıştırın, haftada 1 kez yetiyor
Tek ürünle kepekten kurtulun! Şampuna katıp karıştırın, haftada 1 kez yetiyor Kepekle uğraşmak sadece sinir bozucu olmakla kalmaz, aynı zamanda çözülmesi de zordur. Çözümlerin çoğu saçınızın kurumasına, donuk ve cansız kalmasına neden olur. Saçınızı kurutmadan kepekten kurtulmanın beş basit yolu.
16.03.2024 Saç Bakımı
Temizlik ürünlerini rafa kaldırıyor! Beyaz sirkeyle karışınca ne kireç ne mikrop bırakıyor
Temizlik ürünlerini rafa kaldırıyor! Beyaz sirkeyle karışınca ne kireç ne mikrop bırakıyor Kokusu ve lezzetiyle en sevilen kış meyvelerinden olan portakal, lezzetli olmasının yanı sıra size tasarruf ettirebilir. Peki nasıl? İşte C deposu portakalla tasarruf etmenin yolları.
14.03.2024 Püf Noktası
Her sabah aç karnına 1 yemek kaşığı için! Metabolizmayı anında çalıştıran formül
Her sabah aç karnına 1 yemek kaşığı için! Metabolizmayı anında çalıştıran formül Son yıllarda sabahları aç karnına içilen sirkenin hemen hemen her derde deva olduğuna dair bir inanış var. Bu yöntemi deneyenler birçok mide sorunundan kurtulurken bir yandan da metabolizmayı hızlandırmayı vadediyor. Peki sabahları sirke içmek doğru mu?
Spor yazarları Fenerbahçe-Pendikspor maçını değerlendirdi: Nasıl oluyor da tuzağa düşüyor?
Spor yazarları Fenerbahçe-Pendikspor maçını değerlendirdi: Nasıl oluyor da tuzağa düşüyor? Fenerbahçe, Süper Lig'in 29. haftasında Kadıköy'de Pendikspor'u 4-1 mağlup etti. Spor yazarları sarı-lacivertlilerin galibiyetini değerlendirdi.
11.03.2024 Fenerbahçe
Tükenmez kalem lekesini bir çırpıda çıkarıyor! Saatlerce ovalamaya son veren teknik
Tükenmez kalem lekesini bir çırpıda çıkarıyor! Saatlerce ovalamaya son veren teknik Kıyafet veya koltuk gibi kumaşlarda tükenmez kalem lekesini çıkarmak için deterjanla saatlerce ovalamanıza gerek yok. Lekeyi çıkarmak bu püf noktaları uygulayarak çabucak kurtulabilirsiniz.
4.03.2024 Püf Noktası
Denizlerdeki tehlike! 'Ölü olsa bile sakın dokunmayın'
Denizlerdeki tehlike! 'Ölü olsa bile sakın dokunmayın' Mersin Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi İşleme Teknolojisi Anabilim Dalı'nda görevli olan Prof. Dr. Deniz Ayas, son günlerde sahil bölgelerinde artış gösteren denizanaları konusunda uyarılarda bulundu. Ayas, "Bu denizanaları, göçmen denizanası olarak bilinen zehirli türlerdir. Vücutlarında ana gövde dışında yakıcı hücreler bulunan uzantılar bulunmaktadır. Ölü bile olsalar, denizanalarına temas etmekten kaçının" dedi.
1.03.2024 Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Sirke ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.