Cem Mansur

Cem Mansur

Son dakika Cem Mansur haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Cem Mansur gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Cem Mansur haber sayfamızda...

Cem Mansur

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 415 cem mansur haberi bulunmuştur.
CRR Senfoni Orkestrası sezona Gülsin Onay ile başladı
CRR Senfoni Orkestrası sezona Gülsin Onay ile başladıCem Mansur yönetimindeki CRR Senfoni Orkestrası, 12 Ekim Salı akşamı, sezonun ilk konserini verdi. Bu özel konserde orkestra, piyanist Gülsin Onay’a eşlik etti. Konserin tam kaydı çok yakında online platformda da müzikseverin ilgisine sunulacak.
13.10.2021Kültür Sanat
Jordi Savall 26 Ekim'de CRR'de
Jordi Savall 26 Ekim'de CRR'deİstanbul Büyükşehir Belediyesi Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu Ekim ayında zengin bir program ile müzikseverlerin karşısına çıkıyor.
30.09.2021Kültür Sanat
Hayallerimin gücü arttı
Hayallerimin gücü arttıBerlin Filarmoni Orkestrası’na kabul edilen ilk Türk sanatçı olan Hande Küden, İstanbul Müzik Festivali kapsamında izleyiciyle buluşacak. Küden, “Hayalini kurduğum şeylerin gücünün arttığını hissediyorum. Bir şeyi başardıktan sonra insanın hedefleri değişiyor, daha zorlu şeyleri yapmak istiyor” diyor
29.08.2021Kültür Sanat
İstanbul Müzik Festivali tüm hızıyla devam ediyor
İstanbul Müzik Festivali tüm hızıyla devam ediyorİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali, ikinci haftasında Borusan Quartet, Paul Meyer, Diskant Ensemble, Festival Orkestrası ve Hande Küden’i; Sakıp Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras, ARTER Arka Bahçe ve Saint Benoît Fransız Lisesi Büyük Avlu’da ağırlıyor. 28 Ağustos Cumartesi günü ise Chromas, Habitat Parkı’nda gerçekleştirilecek Hafta Sonu Klasikleri kapsamında ücretsiz olarak müzikseverlerle buluşuyor.
24.08.2021Kültür Sanat
CRR Senfoni Orkestrası’ndan Dansa Davet
CRR Senfoni Orkestrası’ndan Dansa DavetCemal Reşit Rey (CRR) Senfoni Orkestrası’nın “İstanbul’da Senfonik Yaz” konser dizisi “Dansa Davet” konseri ile devam ediyor.
17.08.2021Kültür Sanat
Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası turnesini tamamladı
Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası turnesini tamamladıSabancı Vakfı’nın ana destekçisi olduğu Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası (TUGFO), Ayvalık 7. AIMA Müzik Festivali’nin açılışında Ayvalık Amfitiyatro sahnesinde sanatseverlerle buluştu. Şef Cem Mansur yönetiminde bu yıl 14. yılını kutlayan orkestranın heyecanına iş, sanat ve cemiyet dünyasının önde gelen isimleri de ortak oldu.
13.08.2021Kültür Sanat
7. Ayvalık Müzik Festivali 10 Ağustos'ta başlıyor
7. Ayvalık Müzik Festivali 10 Ağustos'ta başlıyorProf. Dr. Filiz Ali’nin öncülüğünde 23 yıl önce kurulan Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi tarafından düzenlenen Ayvalık Müzik Festivali, bu yıl yedinci kez 10-19 Ağustos tarihleri arasında Ayvalık’ta. Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle düzenlenemeyen festivalin bu yılki açılışını 10 Ağustos Salı akşamı saat 21.00’de Şef Cem Mansur yönetimindeki Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası’nın (TUGFO) gerçekleştirecek.
Ayvalık festivaline kavuşuyor
Ayvalık festivaline kavuşuyorAyvalık Uluslararası Müzik Akademisi’nin düzenlediği Ayvalık Müzik Festivali bu yıl yedinci kez düzenleniyor.
Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası'ndan konser serisi
Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası'ndan konser serisiSabancı Vakfı’nın kurulmasına öncülük ettiği ve ana destekçisi olduğu Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası’nın (TUGFO) 2021 yılı konserleri için hazırlıklar devam ediyor. Her yıl Türkiye’nin pek çok ilinden seçilen genç müzisyenleri dinleyicilerle buluşturan orkestra, 14. yılında da keyifli bir konser maratonuna hazırlanıyor.
29.07.2021Kültür Sanat
Ruhumuzu iyileştirecek bir festival
Ruhumuzu iyileştirecek bir festivalİKSV tarafından düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali, gelecek ay başlıyor. Festival, İstanbul’un açıkhava mekânlarında pek çok konserle dinleyicilerini bekliyor
11.07.2021Kültür Sanat
Müziğin zamana değil mekâna ihtiyacı var
Müziğin zamana değil mekâna ihtiyacı varPandemiden en çok etkilenenler müzisyenler oldu. Cemal Reşit Rey (CRR) Senfoni Orkestrası da pandemi boyunca müzikseverlere çevrimiçi etkinlikle ulaştı.
27.06.2021Kültür Sanat
CRR Senfoni Orkestrası klasik müziği açık havaya taşıyor
CRR Senfoni Orkestrası klasik müziği açık havaya taşıyorPandemi nedeniyle etkinliklerini çevrimiçi konserlerle sürdüren Cemal Reşit Rey(CRR) Senfoni Orkestrası, yaz konserleri ile açık alanlarda müzikseverlerle buluşacak.
22.06.2021Kültür Sanat
49. İstanbul Müzik Festivali programı açıklandı
49. İstanbul Müzik Festivali programı açıklandıİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 18 Ağustos - 16 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek 49. İstanbul Müzik Festivali konserleri, İstanbul’un en keyifli açık hava mekânlarında gerçekleştirilecek. Festival, teması, repertuvarı ve yan etkinlikleriyle, “Başka bir dünya mümkün mü?” sorusuna müziğin diliyle yanıt arayacak.
15.06.2021Kültür Sanat
Borusan Sanat Haziran programları devam ediyor
Borusan Sanat Haziran programları devam ediyorBorusan Sanat, her hafta birbirinden değerli sanatçı ve toplulukları ağırladığı çevrimiçi konserlerine devam ediyor. 13 Haziran Pazar günü saat 11.30’da deneyimli şef Cem Mansur yönetiminde BİFO, müzikseverlerle buluşacak. Neo-klasik müzik hareketinin önemli isimlerinden Ligeti, Respighi ve Stravinski’nin eserlerini seslendireceği “BİFO & Cem Mansur” başlıklı konser, ücretsiz olarak borusansanat.tv’de izleyicisi ile buluşacak.
49. İstanbul Müzik Festivali kapsamında "Yarının Kadın Yıldızları" belli oldu
49. İstanbul Müzik Festivali kapsamında "Yarının Kadın Yıldızları" belli olduİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali kapsamında, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) işbirliğiyle hayata geçirilen “Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu”ndan faydalanmaya hak kazanan 13 genç kadın müzisyen belirlendi.
Genç kadın müzisyenlere destek
Genç kadın müzisyenlere destekİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali kapsamında gerçekleştirilen “Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu”ndan yararlanmaya hak kazanan 13 genç kadın müzisyen belirlendi.
“Geri dönüşüm müzikte hep var”
“Geri dönüşüm müzikte hep var”Orkestra Şefi Cem Mansur ile yönetimindeki CRR Oda Orkestrası’nın yarın yayınlanacak “Geri Dönüşüm” temalı konserini konuştuk
30.05.2021Pazar
CRR Oda Orkestrası’ndan “Geri Dönüşüm” temalı konser
CRR Oda Orkestrası’ndan “Geri Dönüşüm” temalı konserCRR Oda Orkestrası, online konserlerine devam ediyor. Orkestra Şefi Cem Mansur yönetimindeki CRR Oda Orkestrası’nın “Geri Dönüşüm” temalı konseri, 31 Mayıs 20:00’da CRR Konser Salonu Youtube hesabında yayınlanacak ve 1 hafta boyunca izlenebilecek.
27.05.2021Kültür Sanat
'Deli cesaretiyle yola çıktık'
'Deli cesaretiyle yola çıktık'Orkestra şefi Elif Karabiber’in öncülüğünde hepsi 20’li yaşlarda olan müzisyenlerin oluşturduğu ‘Yeni Kuşak Orkestrası’, pandeminin tüm olumsuzluklarına müziğin birleştirici ve iyileştirici yönüyle karşılık veriyor.
22.05.2021Cumartesi
"Yarının Kadın Yıldızları" başvuruları başladı
"Yarının Kadın Yıldızları" başvuruları başladıİstanbul Müzik Festivali'nin Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) işbirliğiyle hayata geçirdiği “Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu”nun dördüncü yıl başvuruları açıldı. Uluslararası arenada yeni ufuklar açmayı hedefleyen genç kadın müzisyenler fona, 16 Nisan Cuma gününe kadar başvurabiliyor.
16.02.2021Kültür Sanat
Borusan Sanat etkinlikleri yeni sezonda ücretsiz
Borusan Sanat etkinlikleri yeni sezonda ücretsizBorusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, 2020-2021 konser sezonuna 15 Ekim Perşembe akşamı 19.00’da Borusan Klasik radyodan canlı yayınlanacak Açılış Konseri’yle başlıyor. Borusan Sanat bu sezon da toplulukları ve birbirinden başarılı konuk solistleriyle beraber, hız kesmeden; çevrimiçi ve canlı yayınlarla izleyicilerine ulaşmaya devam edecek.
13.10.2020Kültür Sanat
"Festivalimizi tamamen iptal etmeyi düşünmedik"
"Festivalimizi tamamen iptal etmeyi düşünmedik"48. İstanbul Müzik Festivali, pandemiyle oluşan olumsuzluklara rağmen belki fiziki olarak aynı mekanda olmasa bile dijital olarak müzikseverlerin tabiri caizse evinin içine kadar ulaşıyor. Çekimleri sadece Türkiye değil, dünyanın farklı kentlerinde de gerçekleştirilen 48. İstanbul Müzik Festivali, 18 Eylül'den itibaren çevrimiçi olarak müzikseverlerle buluşmaya devam ediyor. 5 Kasım'a kadar https://online.iksv.org/muzik adresinden izlenebilecek konser hem dünya için hem de 48. İstanbul Müzik Festivali için oldukça yeni bir deneyim. İstanbul Müzik Festivali Direktörü Efruz Çakırkaya ile 2020 yılında festivalin tanıklık ettiği bu süreci ve önümüzdeki yıla yönelik stratejileri konuştuk.
29.09.2020Kültür Sanat
"Müzisyenlerin emeklerinin bedava olması çok ürkütücü"
"Müzisyenlerin emeklerinin bedava olması çok ürkütücü"Cem Mansur, bir süredir CRR Konser Salonu Genel Sanat Yönetmenliği ve CRR Senfoni Orkestrası Şefliği görevlerini üstleniyor. 48. İstanbul Müzik Festivali kapsamında tarihi Tophane-i Amire'de yeni kurulan Festival Orkestrası ile birlikte çevrimiçi bir konseri yöneten Cem Mansur ile hem bu yeni orkestra hem festival hem de pandemi sürecinde müziğin akıbeti üzerine konuştuk. Bu arada Cem Mansur'un şefliğinde performans sergileyen Festival Orkestrası'nın 48. İstanbul Müzik Festivali kapsamında verdiği konseri 22 Ekim 2020 tarihine kadar online.iksv.org sitesinden izleyebileceğinizi de hatırlatalım.
24.09.2020Kültür Sanat
48. İstanbul Müzik Festlivali'nde bu haftanın konserleri
48. İstanbul Müzik Festlivali'nde bu haftanın konserleriİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen 48. İstanbul Müzik Festivali, 18 Eylül Cuma akşamı saat 20.00’de İKSV YouTube kanalında ücretsiz olarak yayımlanan Açılış Konseri: Tekfen Filarmoni Orkestrası & Emre Engin konseri ile başladı.
21.09.2020Kültür Sanat
Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda “İspanyol Akşamı”
Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda “İspanyol Akşamı”Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası, uzun bir ayrılıktan sonra rengârenk bir “İspanyol Akşamı” ile 13 Eylül Pazar akşamı saat 18.30’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda müzikseverlerle buluşacak…

Benzer Haber Etiketleri

Cem MansurfestivalİKSVmüzikCRR

Cem Mansur ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.