Cemal Kaşıkçı Cinayeti

Cemal Kaşıkçı Cinayeti

Son dakika cemal kaşıkçı cinayeti haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan cemal kaşıkçı cinayeti gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan cemal kaşıkçı cinayeti haber sayfamızda...

Cemal Kaşıkçı Cinayeti

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 474 cemal kasikci cinayeti haberi bulunmuştur.
Mısır ile 8 yıl sonra yeniden...
Mısır ile 8 yıl sonra yeniden...Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin Mısır ile diplomatik düzeyde temaslara başladığını açıklarken, Suudi Arabistan’la da ilişkilerin düzelmemesi için hiçbir sebep olmadığını belirtti
13.03.2021Dünya
ABD'li Kongre Üyesi Omar, bin Selman'a yaptırım için tasarı sundu
ABD'li Kongre Üyesi Omar, bin Selman'a yaptırım için tasarı sunduABD'de Demokrat Kongre Üyesi Ilhan Omar, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'a, Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinden dolayı yaptırım uygulanması için Temsilciler Meclisine yasa tasarısı sundu.
2.03.2021Dünya
Washington Post'tan Biden'a Kaşıkçı cinayeti için "sözünü tut" çağrısı
Washington Post'tan Biden'a Kaşıkçı cinayeti için "sözünü tut" çağrısıWashington Post gazetesi, ABD istihbaratının 25 Şubat'ta açıkladığı Cemal Kaşıkçı cinayeti raporu konusunda, Başkan Joe Biden'ı, seçim vaadini yerine getirmemekle eleştirdi.
1.03.2021Dünya
Beyaz Saray: Muhammed bin Selman'a yaptırım uygulamamak "doğru karar"
Beyaz Saray: Muhammed bin Selman'a yaptırım uygulamamak "doğru karar"Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'a, Cemal Kaşıkçı cinayeti nedeniyle yaptırım uygulamamanın "doğru karar" olduğunu belirtti ve ilerleyen dönemde de yaptırım uygulanmayacağının sinyalini verdi.
1.03.2021Dünya
Beyaz Saray Sözcüsü, Kaşıkçı cinayetinde MBS'ye yaptırım getirmemelerini savundu
Beyaz Saray Sözcüsü, Kaşıkçı cinayetinde MBS'ye yaptırım getirmemelerini savunduBeyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Cemal Kaşıkçı cinayeti dolayısıyla Suudi Arabistan'ı sorumlu tutmanın "Muhammed bin Selman'a (MBS) yaptırım uygulamaktan daha etkili yolları olduğunu" savundu.
28.02.2021Dünya
Son dakika: Sır perdesi aralanıyor! İlk temas kuruldu...
Son dakika: Sır perdesi aralanıyor! İlk temas kuruldu...ABD Başkanı Joe Biden, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz ile yaptığı telefon görüşmesinde ikili ilişkileri ele aldı. ABD basını, perşembe günü açıklanması beklenen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin raporun, açıklanma tarihinin ertelendiğini duyurmuştu. Haberlerde, söz konusu raporun Biden'ın Kral Selman ile yapacağı telefon görüşmesi sonrasına ertelendiği belirtilmişti.
25.02.2021Dünya
Biden, Kaşıkçı raporunun ardından adım atmaya hazırlanacak
Biden, Kaşıkçı raporunun ardından adım atmaya hazırlanacakABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Cemal Kaşıkçı raporunun açıklanmasından sonra sorumlulara karşı gereken adımları atmaya hazır olacaklarını söyledi.
25.02.2021Dünya
Amerikan’ın istemediği adam: Prens Selman
Amerikan’ın istemediği adam: Prens SelmanSuudi Arabistan Prensi Selman'ın makamı tehlikede mi? Amerika'dan gelen son haber, bu olasılığı artırdı. İddiaya göre, Amerikan Başkanı Biden, Suudi veliaht prensi muhatap almayacak. Prensin Cemal Kaşıkçı cinayetinden sorumlu tutulması gündemde... Peki veliaht prens nasıl biri? Onun döneminde ne oldu? CNN TÜRK, Vizör'de Selman'ı yakın plana aldı.
21.02.2021Haberler
Son dakika... Amerikan’ın istemediği adam: Prens Selman
Son dakika... Amerikan’ın istemediği adam: Prens SelmanSuudi Arabistan Prensi Selman'ın makamı tehlikede mi? Amerika'dan gelen son haber, bu olasılığı artırdı. İddiaya göre, Amerikan Başkanı Biden, Suudi veliaht prensi muhatap almayacak. Prensin Cemal Kaşıkçı cinayetinden sorumlu tutulması gündemde... Peki veliaht prens nasıl biri? Onun döneminde ne oldu? CNN TÜRK, Vizör'de Selman'ı yakın plana aldı.
21.02.2021Dünya
Almanya, Suudi Arabistan'a silah yasağını 2021 sonuna uzattı
Almanya, Suudi Arabistan'a silah yasağını 2021 sonuna uzattıAlman hükümetinin Suudi Arabistan'a yönelik silah ihracatı yasağını 2021'in sonuna kadar "sıkılaştırarak" uzattığı bildirildi.
10.12.2020Ekonomi
'Alman silahlarına ihtiyacımız yok'
'Alman silahlarına ihtiyacımız yok'Suudi Arabistan'ın Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Adil el-Cubeyr, ülkesinin Alman silahlarına ihtiyaç duymadığını söyledi.
15.11.2020Ekonomi
Adalet Bakan Yardımcısı Öner görevden alındı
Adalet Bakan Yardımcısı Öner görevden alındıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararına göre, Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner görevden alındı. Yerine son dönemde pek çok kritik soruşturmayla ismi gündeme gelen İstanbul Başsavcı Yardımcısı Hasan Yılmaz atandı. Hasan Yılmaz aynı zamanda HSK Birinci Daire Üyesi olarak da görev yapacak.
17.10.2020Siyaset
AP, Kaşıkçı cinayetinin sorumlularına yaptırım istedi
AP, Kaşıkçı cinayetinin sorumlularına yaptırım istediAvrupa Parlamentosu (AP), Avrupa Birliği (AB) Konseyi'nden insan hakları yaptırım mekanizmasının kabul edilerek, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesinden sorumlu Suudi Arabistanlılara yaptırım uygulanmasını istedi.
8.10.2020Dünya
Avrupa Parlamentosundan Suudi Arabistan ve BAE'ye silah satışının kısıtlanması çağrısı
Avrupa Parlamentosundan Suudi Arabistan ve BAE'ye silah satışının kısıtlanması çağrısıAB üyelerinden Cemal Kaşıkçı cinayeti nedeniyle Suudi Arabistan'a, Yemen'deki savaş nedeniyle BAE ve Suudi Arabistan'a silah satışlarını kısıtlaması istendi.
17.09.2020Dünya
Netflix'ten Suudi Arabistan'daki 'Cemal Kaşıkçı' sansürüne ilişkin itiraf
Netflix'ten Suudi Arabistan'daki 'Cemal Kaşıkçı' sansürüne ilişkin itirafNetflix, Suudi Arabistan Veliaht bin Selman'ın, Cemal Kaşıkçı cinayeti nedeniyle eleştirildiği bir programı Suudi Arabistan'da yayından kaldırma karşılığında, "pedofili" ve "eşcinsellik" içerikli videoları yayınlamalarına izin verildiğini açıkladı.
15.09.2020Dünya
Son dakika... BM'den Suudi Arabistan'a Kaşıkçı kararı tepkisi
Son dakika... BM'den Suudi Arabistan'a Kaşıkçı kararı tepkisiBM, Kaşıkçı cinayeti yargılama sürecinin şeffaf olmadığını ve verilen cezaların işlenen suçun büyüklüğüyle orantılı olmadığını bildirdi.
8.09.2020Dünya
Son dakika... İngiltere'den Suudilere Kaşıkçı yaptırımı
Son dakika... İngiltere'den Suudilere Kaşıkçı yaptırımıGelen son dakika haberine göre; İngiltere, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesindeki rolleri nedeniyle aralarında dönemin Suudi Arabistan İstihbarat Başkan Yardımcısı Ahmed Asiri ve Veliaht Prens Muhammed Bin Selman'ın danışmanı Abdullah el-Kahtani'nin de olduğu 20 kişiyi yaptırım listesine aldı.
6.07.2020Dünya
Son dakika haberleri | Cemal Kaşıkçı'nın ailesi katilleri affettiklerini duyurdu
Son dakika haberleri | Cemal Kaşıkçı'nın ailesi katilleri affettiklerini duyurduGelen son dakika haberine göre; Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda katledilen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ailesi, cinayeti işleyenleri affettiklerini duyurdu.
22.05.2020Dünya
Kanada, Suudi Arabistan’a silah satışı yasağını kaldırdı
Kanada, Suudi Arabistan’a silah satışı yasağını kaldırdıKanada’nın Suudi Arabistan’a uyguladığı silah satışı yasağını kaldırdığı bildirildi.
10.04.2020Ekonomi
ABD- İran krizi! Malezya tarafını belli etti
ABD- İran krizi! Malezya tarafını belli ettiMalezya Başbakanı Mahathir Muhammed, ABD'nin, İran Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’yi öldürülmesini, "ahlaksız ve hukuksuz" olarak nitelendirdi.
7.01.2020Dünya
İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan 'Cemal Kaşıkçı davasına' ilişkin yazı
İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan 'Cemal Kaşıkçı davasına' ilişkin yazıİletişim Başkanı Fahrettin Altun, Suudi Arabistan mahkemesi tarafından alınan Cemal Kaşıkçı cinayeti kararına ilişkin, "Göstermelik yargılamalarla cinayetin emrini veren, İstanbul'a infaz timini yollayan, maktulün cesedini yok eden kişiler aklandı. Basın özgürlüğü ve ifade hürriyeti hiçe sayıldı." ifadelerini kullandı.
29.12.2019Siyaset
The New York Times: Kaşıkçı'yla ilgili örtbaslar devam ediyor
The New York Times: Kaşıkçı'yla ilgili örtbaslar devam ediyorThe New York Times gazetesinde yayımlanan makalede, "Kaşıkçı cinayetiyle ilgili inandırıcı olmayan duruşmada tatmin edici olmayan bir karara varıldı." ifadelerine yer verildi.
27.12.2019Dünya
BM'den Suudi mahkemesinin Kaşıkçı kararına sert tepki: Çifte şok!
BM'den Suudi mahkemesinin Kaşıkçı kararına sert tepki: Çifte şok!Birleşmiş Milletler (BM) Yargısız ve Keyfi İnfazlar Özel Raportörü Agnes Callamard, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı davasında 5 sanık hakkında "idam kararı" verilmesi ve "infaz emrini verenlerin cezalandırılmamasının" kendisinde çifte şok etkisi yarattığını bildirdi.
26.12.2019Dünya
AB'den Kaşıkçı kararında 'şeffaflık' vurgusu
AB'den Kaşıkçı kararında 'şeffaflık' vurgusuAvrupa Birliği (AB), Suudi Arabistan mahkemesi tarafından alınan Cemal Kaşıkçı cinayeti kararına ilişkin, tüm sorumluların "şeffaflık ilkesi" doğrultusunda kovuşturulması çağrısında bulundu.
24.12.2019Dünya
Uluslararası Af Örgütü: Kaşıkçı cinayeti kararı örtbas kararıdır
Uluslararası Af Örgütü: Kaşıkçı cinayeti kararı örtbas kararıdırUluslararası Af Örgütü, Suudi Arabistan mahkemesinin gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti hakkındaki kararını "adaleti ve gerçeği getirmeyen örtbas kararı" olarak nitelendirdi.
23.12.2019Dünya

Benzer Haber Etiketleri

suudi arabistancemal kaşıkçıabdyaptırımcemal kaşıkçı cinayeti

Cemal Kaşıkçı Cinayeti ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.