Çevre Kirliliği

Çevre Kirliliği

Son dakika çevre kirliliği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çevre kirliliği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çevre kirliliği haber sayfamızda...

Çevre Kirliliği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.242 çevre kirliliği haberi bulunmuştur.
Tezgahta indirim çağrısı!
Tezgahta indirim çağrısı!Kuşadası’nda Başkan Ömer Günel pazaryeri esnafına yapılan yüzde 20 kira indirimine dikkat çekti, “Üzerimize düşeni yerine getirdik. Esnafımız da bu indirimi etiketlerine yansıtmalı” dedi
13.05.2022Ege
Çanakkale ile İlgili Kompozisyon: Çanakkale Savaşı ile İlgili Kısa ve Uzun Kompozisyon Örnekleri
Çanakkale ile İlgili Kompozisyon: Çanakkale Savaşı ile İlgili Kısa ve Uzun Kompozisyon Örnekleri Türkiye tarihinde önemli yere sahip olan Çanakkale Savaşı ülkenin yanı sıra dünya tarihini de değiştirmiştir. Kahraman Türk ordusu yurdunu kanının son damlasına kadar savunmuş ve Çanakkale’nin geçilmez olduğunu tüm dünyaya kanıtlamıştır. Osmanlı İmparatorluğu ve İtilaf Devletlerinin Gelibolu Yarımadasında verdiği kanlı mücadelenden galip çıkan Türk ordusunun bu kahramanca öyküsünün önemi ve tarihi okullarda da anlatılmaktadır. Çanakkale ve Çanakkale Savaşı ile ilgili kompozisyon ödevleri okullarda verilir. Çanakkale Savaşı ile ilgili kısa ve uzun kompozisyon örnekleri ile ilgili detaylı bilgiler için “Çanakkale ile İlgili Kompozisyon” içeriğimize göz atabilirsiniz.
4.05.2022Eğitim
Atatürk ile İlgili Kompozisyon: Atatürk ile İlgili Kısa ve Uzun Kompozisyon Örnekleri
Atatürk ile İlgili Kompozisyon: Atatürk ile İlgili Kısa ve Uzun Kompozisyon Örnekleri Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarihimizin önemli isimlerindendir. 1938 yılında hayata gözlerini yuman Atatürk’ün anısına her yıl10 Kasım’da törenler düzenlenir, şiirler ve kompozisyonlar okunur. Atatürk’ün Türk halkı ve devleti için yaptığı bütün fedakarlıklar ve yenilikler ile ilgili birbirinden güzel kompozisyonlar bulunur. Atatürk ile ilgili kısa ve uzun kompozisyon örnekleri ile ilgili detaylı bilgi almak için “Atatürk ile İlgili Kompozisyon” içeriğimize göz atabilirsiniz.
4.05.2022Eğitim
Çevre Kirliliği ile İlgili Kompozisyon: Çevre Konulu Kısa ve Uzun  Kompozisyon Örnekleri
Çevre Kirliliği ile İlgili Kompozisyon: Çevre Konulu Kısa ve Uzun Kompozisyon ÖrnekleriCanlı varlıkların yaşamlarını sürdükleri ortama çevre denir. Tüm canlıların ortak yaşam alanı olan çevrenin temiz tutulması yaşanabilir olması için temiz tutulmalıdır. Çevre olmadan canlı varlıkların yaşamını sürdürmesi imkansızdır. Daha sürdürülebilir bir yaşam için çevreye ihtiyaç duyulur. Ormanlar, hava, su, dağlar, toprak çevrenin içerisinden yer alır. Çevre kirliliği ise insan eli ile çevrenin kirletilmesine denir. Türkçe derslerinde özellikle çevrenin önemini vurgulamak için çevre kirliliği ile ilgili kompozisyon ödevleri verilir. Kısa ve uzun çevre ile ilgili kompozisyon örneklerine içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
4.05.2022Eğitim
Dalış turizminin kalbi olacak
Dalış turizminin kalbi olacakKuşadası Belediyesi, kentte dalış turizmine olan ilgiyi artırmak için harekete geçti. Başkan Ömer Günel, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkanı Oğuz Aydın ile bir toplantı yaptı
29.04.2022Ege
Bu şarkı  Dünya için!
Bu şarkı Dünya için!Umut Ünal, ‘İyi ki Doğdun’ adlı şarkıyı 22 Nisan Dünya Günü; iklim değişikliği ve çevre kirliliği gibi konulara dikkat çekilen bir günde piyasaya sürdü.
23.04.2022Cadde
Dünya Günü 2022 Google'a doodle oldu! Dünya Günü (Earth Day) nedir, nasıl ortaya çıktı?
Dünya Günü 2022 Google'a doodle oldu! Dünya Günü (Earth Day) nedir, nasıl ortaya çıktı?Dünya günü her yıl 22 Nisan tarihinde tüm dünyada kutlanıyor. Bu günün amacı ise iklim değişikliği ve çevre kirliliğine dikkat çekmek. İlk kez 1969 yılında gündeme gelen Dünya Günü nedir? İşte, tarihi...
21.04.2022Gündem
Kamara Deresi'ni kirleten tesis! Süresiz kapatılıp 1 milyon 799 bin lira ceza uygulandı
Kamara Deresi'ni kirleten tesis! Süresiz kapatılıp 1 milyon 799 bin lira ceza uygulandıTekirdağ'ın Marmaraereğlisi ilçesindeki Kamara Deresi'ni atıklarıyla kırmızıya boyayan geri dönüşüm tesisi süresiz, faaliyetten men edildi. Kasıtlı olarak arıtılmadan dereye su verildiği için firmaya kanundaki en üst sınırdan, 1 milyon 799 bin lira da para cezası uygulandı.
18.04.2022Gündem
Karadeniz’de halen Çernobil izleri var
Karadeniz’de halen Çernobil izleri varÇernobil faciasının izine aradan geçen 36 yıla rağmen Karadeniz’de rastlandı. Çernobil Nükleer Santral kazası 1986’da Karadeniz kıyıları başta olmak üzere, geniş bir coğrafyada radyoaktif kirliliğe yol açarken, kaza sonrası çevreye salınan en önemli radyoaktif madde “Sezyum-137” olmuştu. Çernobil felaketinden yıllar sonra bir grup araştırmacı, Karadeniz kıyıları, İstanbul ve Çanakkale Boğazları ile Marmara Denizi’nde Sezyum-137 aktivitesinin devam edip etmediğini araştırdı.
18.04.2022Gündem
Sürdürülebilir kârlılık ve borsa şirketleri
Sürdürülebilir kârlılık ve borsa şirketleriZEYNEP AKTAŞKOBİ’lerde durum ne?Sürdürülebilirliği faaliyetlerinin bir parçası halinde getirmede öncü rol; kuşkusuz kurumsal kimliğe sahip firmalarda...
Mikroplastik kirlilik yükünden endişeliyiz
Mikroplastik kirlilik yükünden endişeliyizHollanda'daki bilim insanlarının insan kanında mikroplastik saptadıklarını duyurması endişeleri de beraberinde getirdi.
3.04.2022Gündem
Ege’deki Karaçalı
Ege’deki KaraçalıDikili Karaçalı Deresi'ndeki kirliliğin Ege Denizi'ne aktığını söyleyen bölgedeki gönüllü çevreciler, mandıralardaki arıtma sisteminin çalışmadığını iddia ederek, acil önlem alınması çağrısı yaptı.
31.03.2022Gündem
İstanbul için 9 önemli tehlike başlığı! Vali Yerlikaya'dan açıklama
İstanbul için 9 önemli tehlike başlığı! Vali Yerlikaya'dan açıklamaİstanbul için afete dönüşebilecek 9 önemli tehlike başlığı, "deprem, sel-taşkın, yangın, endüstriyel kazalar, ulaşım kazaları, heyelan, toprak kayması gibi kütle hareketleri, meteorolojik-iklimsel afetler, göç-nüfus hareketleri ile terör, toplumsal olaylar ve çevre kirliliği" olarak açıklandı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, bu risklere yönelik alınması gereken önlemlerle ilgili yol haritaları oluşturulduğunu duyurdu.
30.03.2022Gündem
Buca Belediyesi’nden çocuklara doğa eğitimi
Buca Belediyesi’nden çocuklara doğa eğitimiSürdürülebilir bir çevre oluşturmak için farkındalık çalışmaları yürüten Buca Belediyesi, sıfır atık projesi çerçevesinde Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığı protokol çerçevesinde okullarda sıfır atık eğitimine başladı.
29.03.2022Ege
'Gördes'te çevre kirliliği' iddialarına ilişkin açıklama
'Gördes'te çevre kirliliği' iddialarına ilişkin açıklamaManisa Gördes'te çevre kirliliği meydana geldiği iddiasına ilişkin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'ndan açıklama geldi.
25.03.2022Ekonomi
Bakan Kurum’dan yapı sektörüne 'su' çağrısı
Bakan Kurum’dan yapı sektörüne 'su' çağrısıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, tüm yapı sektörüne ve vatandaşlara çağrıda bulunarak, “Bakanlık olarak binalarımızda su israfını engellemeye yönelik gerekli düzenlemeleri yaptık. Yapı sektörümüz projelerini su depolama ve debi kontrolüne dair yaptığımız bu değişikliklere uygun bir şekilde tasarlamalıdır. Milletimizden ricamız; suyumuzu korumayı millî bir mesele olarak görmeleridir. Bu görev bizim çocuklarımıza borcumuz, vatanımıza borcumuzdur.” dedi.
22.03.2022Ekonomi
Bakan Yanık: Kooperatifçilik sistemi kadınların ekonomik yönden kalkınmasını destekliyor
Bakan Yanık: Kooperatifçilik sistemi kadınların ekonomik yönden kalkınmasını destekliyor Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, New York’ta Birleşmiş Milletler 66’ncı Kadının Statüsü Komisyonu Türkiye Yan Etkinliği: “Kadınların Kooperatifler Yoluyla Güçlendirilmesi” konulu çevrimiçi olarak düzenlenen toplantıda, “Kooperatifçilik sistemi kadınların ekonomik yönden kalkınmasını destekliyor” dedi.
17.03.2022Siyaset
Yük gemisi, demirli olan gemiye çarptı
Yük gemisi, demirli olan gemiye çarptıHatay’da İskenderun Körfezi’nde yük gemisi, demirli bulunan başka bir gemiye çarptı. Kazada herhangi olumsuz bir durumun olmadığı belirtildi.
11.03.2022Gündem
Yük gemisi, demirli olan gemiye çarptı
Yük gemisi, demirli olan gemiye çarptıHatay’da İskenderun Körfezi’nde yük gemisi, demirli bulunan başka bir gemiye çarptı. Kazada herhangi olumsuz bir durumun olmadığı belirtildi.
11.03.2022Gündem
Bilinç İle İlgili Cümleler Nelerdir? İçinde Bilinç Kelimesi Geçen Örnek Cümleler
Bilinç İle İlgili Cümleler Nelerdir? İçinde Bilinç Kelimesi Geçen Örnek Cümleler''Bilmek'' fiilinden türetilen birçok kelime günlük hayatta sıklıkla kullanılmaktadır. Örneğin belli başlı dallarda uzmanlaşmış, kültürlü kişilere bilge ya da bilgin denir. Vakıf olmadığı konularda bilgiliymiş gibi davranan kişiler ise ''bilgiç'' olarak nitelendirilir. Bu kelimelerden biri olan bilinç, insanın doğru ile yanlışı ayırt etmesini sağlayan yeti anlamına gelir. Şuur, idrak ve meleke kelimeleri bilinç ile eş anlamlıdır. İçinde bilinç geçen örnek cümleleri detayları ile derledik.
10.03.2022Sözlük
Riskleri yönetme dönemi
Riskleri yönetme dönemiZeynep Aktaş Milliyet Gazetesi Yazarı zeynep...
‘Cıva’ içeren ürünlerin ihracatı, ithalatı yasak
‘Cıva’ içeren ürünlerin ihracatı, ithalatı yasakTürkiye, insan ve çevre sağlığını tehdit eden cıva kullanımı, emisyon ve salımlarını kontrol altına almak için 2014 yılında imza attığı Minamata Sözleşmesi'ne resmen taraf oldu.
23.02.2022Gündem
Küresel Isıma Nedir, Neden Olur? Küresel Isınma Nasıl Önlenebilir?
Küresel Isıma Nedir, Neden Olur? Küresel Isınma Nasıl Önlenebilir?Atmosferde sera gazının birikmesiyle oluşan iklim değişikliğine ve bunun yıkıcı etkilerine küresel ısınma denir. Şu an, çağımızın en büyük çevre krizlerinden biri olarak gösterilen küresel ısınmayı önlemeye yönelik birçok somut adım atılmıştır. Küresel ısınma nedir, neden olur ve nasıl önlenir tüm detayları ile derledik.
23.02.2022Eğitim
Etraf Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Etrafın Eş Anlamlısı Olan Sözcükler
Etraf Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Etrafın Eş Anlamlısı Olan SözcüklerArapçada taraf, yön anlamına gelir. Bu kelimenin çoğulu olan etraf, taraf sözcüğünün çoğuludur. Birden fazla yön bildiren ya da geniş bir çevreyi anlatan cümlelerde etraf kelimesi kullanılır. Bu sözcükten türetilen etraflıca, ayrıntılı ve derin anlamına gelir. Örneğin ''etraflıca düşünmek'', bir şey hakkında detaylı bir şekilde düşünmek demektir. Etraf kelimesiyle eş anlamlı olan sözcükleri derledik.
3D yazıcıyla üretilen yapay resifler Mersin’de denize bırakıldı
3D yazıcıyla üretilen yapay resifler Mersin’de denize bırakıldıTürkiye’de ilk kez 3D yazıcıyla üretilen yapay resifler, Mersin’de denize bırakıldı. Mersin Büyükşehir Belediyesi, balık popülasyonunu artırmak, ekosistemin bozulmasının önüne geçmek amacıyla ilk etapta 12 adet yapay resifi kent açıklarında denize yerleştirdi.
18.02.2022Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

Çevre Kirliliği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.