Cezeri

Cezeri

Son dakika cezeri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan cezeri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan cezeri haber sayfamızda...

Cezeri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 100 cezeri haberi bulunmuştur.
Gedik Sanat'tan yeni dijital proje Robotik Raks
Gedik Sanat'tan yeni dijital proje Robotik RaksGedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Gedik Sanat, Roboweld Robot teknolojileri markasıyla birlikte dans ve müziği bir araya getiriyor. Projede İDOB Baş koreografı Ayşem Sunal Savaşkurt’un hazırladığı koreografiyle İDOB Baş Dansçısı İlke Kodal’ın performansı, Robotlarla bir araya gelerek teknolojik dönüşüme mercek tutuyor. 10 - 25 Şubat tarihleri arasında projenin mimarları ve uzman kimliklerle sohbetler gerçekleşecek, ardından Roboweld Uygulama ve Araştırma Alanı’nda çekimleri yapılan performansın ilk gösterimi 25 Şubat Çarşamba akşamı saat 21,00’da Gedik Sanat Sosyal Medya Hesaplarında yayınlanacak.
16.02.2021Kültür Sanat
Son dakika: Erdoğan 10 uzay hedefini tek tek açıkladı! Dünyaya duyurdu: 2023'te Ay'a gidiyoruz
Son dakika: Erdoğan 10 uzay hedefini tek tek açıkladı! Dünyaya duyurdu: 2023'te Ay'a gidiyoruzGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Uzay Programı Tanıtım Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu, 10 uzay hedefini tek tek müjdeledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İlk yerli ve milli yüksek çözünürlüklü yer gözlem uydumuz İmece'nin entegrasyon işlemleri tamamlandı, testleri sürüyor." ifadelerine yer verdi. Erdoğan, "2023 sonunda yakın dünya yörüngesinde ateşleyeceğimiz kendi milli ve özgün hibrit roketimizle Ay'a ulaşarak sert iniş gerçekleştireceğiz." şeklinde konuştu. Erdoğan "Uzay Programı'ndaki onuncu ve son hedefimiz bir Türk vatandaşını uzaya göndermektir." dedi. Erdoğan'ın tanıttığı Türkiye'nin Milli Uzay Programı Rus ve ABD basınında da yankı uyandırdı
9.02.2021Siyaset
Bakan Varank, "virüs benzeri parçacıklara" dayalı aşı çalışmalarını yerinde inceledi
Bakan Varank, "virüs benzeri parçacıklara" dayalı aşı çalışmalarını yerinde incelediTürkiye, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı en yenilikçi aşı yöntemlerinden biri olarak kabul edilen virüs benzeri parçacıklara (VLP) dayalı aşı çalışmalarında kritik bir aşamaya geldi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sağlık Bakanlığı ile koordine halinde ocak ayı sonuna kadar insan çalışmasını başlatmak için çalıştıklarını belirterek, "İlk aşamada 50 milyon doz aşı üretebilecek kapasite kuruluyor. Bu inovatif bir aşı metodu olduğu için dünyadan buna talep olabilir." dedi.
10.01.2021Ekonomi
Cizreliler uçan araba 'CEZERİ'nin ilçede uçurulmasını istiyor
Cizreliler uçan araba 'CEZERİ'nin ilçede uçurulmasını istiyorŞırnak'ın Cizre ilçesinde yaşayanlar, Türkiye'nin ilk yerli uçan arabası 'CEZERİ'nin uçuş denemesinin, adını aldığı ve 12'nci yüz yılda dünyanın ilk robotlarını yapan ünlü İslam alimi İsmail Ebul-İz El Cezeri'nin doğduğu ilçede yapılmasını istiyor.
9.11.2020Gündem
Cizreliler uçan araba 'CEZERİ'nin ilçede uçurulmasını istiyor
Cizreliler uçan araba 'CEZERİ'nin ilçede uçurulmasını istiyorŞırnak'ın Cizre ilçesinde yaşayanlar, Türkiye'nin ilk yerli uçan arabası 'CEZERİ'nin uçuş denemesinin, adını aldığı ve 12'nci yüz yılda dünyanın ilk robotlarını yapan ünlü İslam alimi İsmail Ebul-İz El Cezeri'nin doğduğu ilçede yapılmasını istiyor.
9.11.2020Gündem
Türk mühendisler yaptı; Uçan araba 'Tusi'nin test sürüşlerine başlandı
Türk mühendisler yaptı; Uçan araba 'Tusi'nin test sürüşlerine başlandı'İstanbul Gelişim Üniversitesi'ndeki Teknoloji Transfer Ofisi'nde (TTO) Türk mühendisler tarafından yapımına 2018 yılında başlanan uçan araba 'Tusi'nin açık alanda test sürüşlerine başlandı. 'Tusi' adı verilen araç 2,5 saatte şarj olup, 9 dakika havada kalabiliyor.
19.10.2020Haberler
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 3 ülkeye sert tepki: Silah desteği veriyorlar
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 3 ülkeye sert tepki: Silah desteği veriyorlarGelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şırnak Şehir Stadı'nda düzenlenen AK Parti Şırnak 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu. Erdoğan konuşmasında Karabağ mesajı verirken, "Ne diyorlar Minsk 3'lüsü. Bunlar Ermenistan'ın yanında yer aldılar. Bunlar her türlü silahlı desteği veriyorlar. Azerbaycan Ermenilerden topraklarını kurtarmak için bu mücadeleyi veriyorlar. İnanıyorum ki bu toprakları Ermenilerden alacaklar. " ifadelerini kullandı.
18.10.2020Siyaset
Diyarbakır'da 1800 yıllık kalorifer sistemi bulundu
Diyarbakır'da 1800 yıllık kalorifer sistemi bulundu"Diyarbakır'ın kalbi" olarak nitelendirilen tarihi Sur ilçesindeki Amida Höyük'teki arkeolojik kazı çalışmalarında, 1800 yıllık olduğu değerlendirilen su kanalları ve kalorifer sistemi bulundu.
11.10.2020Haberler
"Diyarbakır'ın kalbi"nde 1800 yıllık kalorifer sistemi bulundu
"Diyarbakır'ın kalbi"nde 1800 yıllık kalorifer sistemi bulundu"Diyarbakır'ın kalbi" olarak nitelendirilen tarihi Sur ilçesindeki Amida Höyük'teki arkeolojik kazı çalışmalarında, 1800 yıllık olduğu değerlendirilen su kanalları ve kalorifer sistemi bulundu.
11.10.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar: Bu bir tercih değil, mecburiyet!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar: Bu bir tercih değil, mecburiyet!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'te düzenlenen "Teknofest 2020" etkinliğinde konuştu. 30 ilde deneyap atölyelerinin açılışını yapan Erdoğan, "Üretmek isteyen herkese aradığı fırsatı sunduk." derken "Teknolojinin hızına yetişmek artık bir tercih değil, mecburiyet halini almıştır. Geleceğin ürünlerinin Türk Malı damgası ile üretileceğine inanıyorum. " ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Bütün mesele azmetmek. Bizim gençliğimiz bunları yapar ve yapacaktır. Her şeyin ideal olduğunu da söyleyecek durumda değiliz, ama destek olmakta da kararlıyız. Eksikler varsa tamamlarız, hatalar varsa düzeltiriz, engeller varsa kaldırırız. Yeter ki siz mücadele etmekten, gayret göstermekten vazgeçmeyin.. Bu dünyada herkese yer var, yeter ki hayal edin, çok çalışın ve azminizi asla kaybetmeyin. Şairin dediği gibi: Hep denedin, hep yenildin. Olsun yine dene, yine yenil, daha iyi yenil."
26.09.2020Siyaset
Antepli sanayiciye ‘savunma’ desteği
Antepli sanayiciye ‘savunma’ desteğiTürkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde düzenlenen ve bu yıl Gaziantep’te gerçekleştirilen Uzay ve Teknoloji Festivali “TEKNOFEST 2020”, şehre yeni teknolojiler için yarışan gençlerin heyecanını taşırken yeni işbirliklerinin de kapısını açtı.
26.09.2020Ekonomi
Tarih verildi! CEZERİ'YE büyük ilgi!
Tarih verildi! CEZERİ'YE büyük ilgi!BAYKAR tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Türkiye’nin ilk uçan arabası CEZERİ, ilk uçuş testlerini başarıyla tamamlamıştı. BAYKAR Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar CNN Türk'e özel açıklamalarda bulundu. Bayraktar, Cezeri'nin bu zamana kadar geliştirilen tüm sistemlerden çok daha fazla ilgi gördüğünü belirterek, "Öngörüm 2-3 seneye kırda bayırda sportif maksatlarla kullanımını Cezeri'nin kullanımını görebiliriz" dedi.
23.09.2020Ekonomi
Tarih verildi! CEZERİ'YE büyük ilgi!
Tarih verildi! CEZERİ'YE büyük ilgi!BAYKAR tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Türkiye’nin ilk uçan arabası CEZERİ, ilk uçuş testlerini başarıyla tamamlamıştı. BAYKAR Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar CNN Türk'e özel açıklamalarda bulundu. Bayraktar, Cezeri'nin bu zamana kadar geliştirilen tüm sistemlerden çok daha fazla ilgi gördüğünü belirterek, "Öngörüm 2-3 seneye kırda bayırda sportif maksatlarla kullanımını Cezeri'nin kullanımını görebiliriz" dedi.
23.09.2020Haberler
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik: Biz müzakere, diplomasi devletiyiz
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik: Biz müzakere, diplomasi devletiyizSon dakika haberine göre AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik flaş açıklamalarda bulundu. Ankara'da sağlık çalışanlarına saldırıyla ilgili açıklama yapan Çelik, " Adli süreci takip edeceğiz ve sağlık çalışanlarımıza titizlikle sahip çıkmaya devam edeceğiz." dedi. Doğu Akdeniz'deki son gelişmeleri değerlendiren Çelik, "Biz çatışma arayan devlet değiliz müzakere, diplomasi devletiyiz. Bölge barışından kendimizi sorumlu hisseden köklü bir devletiz, bu sorumluluk içerisinde hareket ediyoruz." ifadelerini kullandı.
22.09.2020Siyaset
Dünya Türkiye'nin ilk uçan arabası Cezeri'yi konuşuyor!
Dünya Türkiye'nin ilk uçan arabası Cezeri'yi konuşuyor!BAYKAR tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Türkiye'nin ilk uçan arabası Cezeri, ilk uçuş testlerini başarıyla tamamladı. Türk mühendislerinin tasarlayıp ürettiği 230 kg'lık ön prototip, uçuş testlerinde 10 metre yükseldi. Türkiye'nin bu başarısı ise dünyada manşet oldu. Reuters gibi ABC gibi dünyaca ünlü ajanslar ve televizyonlar, Cezeri'den övgüyle bahsetti.
20.09.2020Teknoloji
El-Cezeri kimdir? Cezeri ne demek, ne anlama gelmektedir?
El-Cezeri kimdir? Cezeri ne demek, ne anlama gelmektedir?Cezeri ne demek sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Türkiye'nin ilk uçan arabasına Cezeri isminin verilmesinin ardından El-Cezeri kimdir, Cezeri ne demek sorularına vatandaşlar yanıt aramaya başladı. Sibernatiğin ilk adımlarını attığı ve ilk robotu yapıp çalıştırdığı kabul edilir. Peki El-Cezeri kimdir, buluşları nelerdir?
16.09.2020Gündem
Türkiye’nin ilk uçan arabası Cezeri havalandı!
Türkiye’nin ilk uçan arabası Cezeri havalandı!Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Türkiye’nin ilk uçan arabası CEZERİ, ilk uçuş testlerini başarıyla tamamladı.
16.09.2020Haberler
Cezeri havalandı
Cezeri havalandıBaykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Türkiye’nin ilk uçan arabası Cezeri, ilk uçuş testlerini başarıyla tamamladı.
16.09.2020Ekonomi
Türkiye’nin ilk uçan arabası Cezeri havalandı!
Türkiye’nin ilk uçan arabası Cezeri havalandı!BAYKAR tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Türkiye’nin ilk uçan arabası CEZERİ, ilk uçuş testlerini başarıyla tamamladı. Türk mühendislerinin tasarlayıp ürettiği, 230 kg’lık ön prototip uçuş testlerinde 10 metre yükseldi.
16.09.2020Teknoloji
Türkiye’nin ilk uçan arabası Cezeri havalandı
Türkiye’nin ilk uçan arabası Cezeri havalandıBAYKAR tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Türkiye’nin ilk uçan arabası CEZERİ, ilk uçuş testlerini başarıyla tamamladı. Türk mühendislerinin tasarlayıp ürettiği, 230 kg’lık ön prototip uçuş testlerinde 10 metre yükseldi.
15.09.2020Haberler
İstanbul'da 21 cami, Ayasofya Camisi açılışına gelenler için sabaha kadar açık olacak
İstanbul'da 21 cami, Ayasofya Camisi açılışına gelenler için sabaha kadar açık olacakYarın açılacak Ayasofya Camisi'ni ziyaret edecek vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaları için İstanbul'da 21 cami sabaha kadar açık olacak.
23.07.2020Gündem
Cuma namazı saat kaçta, hangi camilerde kılınacak? 12 Haziran cuma namazı kılınacak olan camiler ve namaz vakitleri
Cuma namazı saat kaçta, hangi camilerde kılınacak? 12 Haziran cuma namazı kılınacak olan camiler ve namaz vakitleriCuma namazı için kısa bir süre kala müslümanlar hangi camilerde cuma namazı kılınabileceğini araştırmaya devam ediyor. Corona virüs nedeniyle uzun bir süredir camilerde cemaat ile namaz kılınması yasaklanmıştı. 18 Mayıs'ta gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından alınan karar ile 29 Mayıs itibariyle camilerde öğle, ikindi ve cuma namazının gerekli tedbirler alındıktan sonra kılınabileceği duyurulmuştu. 29 Mayıs ve 5 Haziran'da cuma namazını camilerin avlularında kılan binlerce müslüman hangi camilerde cuma namazı kılınacak sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki Cuma namazı saat kaçta?
12.06.2020Gündem
Cuma namazı ne zaman, saat kaçta kılınacak?
Cuma namazı ne zaman, saat kaçta kılınacak?Corona virüs salgını sonrası Türkiye yavaş yavaş normale dönerken camilerin açılmasıyla birlikte cuma namazı da kılınmaya başlandı. Bugün de cuma namazı vesilesiyle Müslümanlar camilere akın edecek. Şimdi binlerce kişi 'Cuma namazı saat kaçta kılınacak?' sorusunu soruyor.
12.06.2020Gündem
Cuma namazı hangi camilerde, saat kaçta kılınacak? 29 Mayıs Cuma namazı kılınacak camiler belirlendi! İşte kurallar...
Cuma namazı hangi camilerde, saat kaçta kılınacak? 29 Mayıs Cuma namazı kılınacak camiler belirlendi! İşte kurallar...Cuma namazı kılınacak camiler belirlendi. Bugün kılınacak olan Cuma namazı hakkında bilgilenmek isteyenler arayışa koyuldu. Corona virüs nedeniyle son zamanlarda kapatılan camilerde cuma namazı kılınmıyordu. Normalleşme tarihlerinin açıklanmasıyla birlikte cuma namazının bugün nerede kılınacağı merak konusu oldu. İstanbul Valiliği, bugün cuma namazı kılınacak olan camileri açıkladı. Peki cuma namazı hangi camilerde, saat kaçta kılınacak? İşte 29 Mayıs 2020 Cuma namazı hakkında bilinmesi gerekenler...
29.05.2020Gündem
Selçuk Bayraktar Radyo D'ye konuk oldu: Uçan otomobillerde liderler arasına gireriz
Selçuk Bayraktar Radyo D'ye konuk oldu: Uçan otomobillerde liderler arasına girerizT3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Radyo D programcısı Adem Metan'ın sunduğu 'Adem Metan Show'a konuk oldu. Bayraktar, "Bugünden on beş yıl sonraki oyunlar kuruluyor. Bugün adım atanlar gelecekte lider olacaktır. Uçan otomobillerde liderler arasına gireriz. O gün geldiğinde denemeye başlayanlar alt yüklenici durumunda olurlar" dedi.
8.05.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

cezeriuçan arabaBAYKARşırnakSelçuk Bayraktar

Cezeri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.