Chobani

Chobani

Son dakika chobani haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan chobani gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan chobani haber sayfamızda...

Chobani

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 88 chobani haberi bulunmuştur.
Girişimcilik Nedir, Avantajları Ve Türleri Nelerdir? Örnek Olarak Girişimcilik Fikirleri
Girişimcilik Nedir, Avantajları Ve Türleri Nelerdir? Örnek Olarak Girişimcilik FikirleriHerhangi bir alanla ilgili olan yeni ürünler ya da projeler ortaya koymak teknolojinin gelişmesi ile daha kolay bir hal almaktadır. Özellikle üretim faktörlerinin yeni fırsatlara dönüştürülmesi işi son zamanlarda oldukça popüler bir hal almaktadır. Bu durum girişimcilik kavramı ile ifade edilmektedir. Peki, girişimcilik nedir, avantajları ve türleri nelerdir? Örnek olarak girişimcilik fikirleri neler olmaktadır? İşte, girişimcilik hakkında merak edilen tüm detayları derledik.
18.02.2022Eğitim
Ivanka&Ulukaya yardım kampanyası
Ivanka&Ulukaya yardım kampanyasıEski ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump, bu ülkenin önde gelen yoğurt markası Chobani'nin sahibi olan Erzincanlı iş insanı Hamdi Ulukaya'yla birlikte, fakirlere gıda yardımına başladı.
17.01.2022Dünya
Pet şişe içinde gönderiyor! Akılalmaz olay...
Pet şişe içinde gönderiyor! Akılalmaz olay...Kanser, diyabet, epilepsi gibi birçok ağır hastalığı bitkisel ilaçlarla iyileştirdiğini öne süren sahte doktor Mehmet Sıddık Can savcılıklara şikâyet edildi. Hazırladığı ilaçları pet şişe içinde, iyileşme umudu içinde olan kişilere kargo yoluyla gönderen Can, çok sayıda iş insanından da yüklü miktarda para toplamakla suçlanıyor.
30.01.2021Gündem
Anti-semitizm anketi, ABD Dışişleri Bakanlığı ile çelişti
Anti-semitizm anketi, ABD Dışişleri Bakanlığı ile çeliştiABD'de etkili Yahudi örgütlerinin başında gelen İftira ve İnkarla Mücadele Birliği (ADL), New York'ta olağan yıllık zirvesini gerçekleştirdi.
21.11.2019Dünya
Araştırma dünyası için büyük buluşma
Araştırma dünyası için büyük buluşmaBu yılki teması ‘dayanıklılık / resilience’ olan Araştırmada Yenilikler Konferansı, 25 Nisan Perşembe günü Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilecek.
4.04.2019Ekonomi
Balık burcuysanız her an Forbes100 listesine girebilirsiniz!
Balık burcuysanız her an Forbes100 listesine girebilirsiniz!Forbes Türkiye, her yıl olduğu gibi Türkiye’nin en zenginlerini açıkladı. Bu seneki listede şöyle bir istatistik de var: Zenginlerin yüzde 16.6’sı Balık burcuymuş!
4.03.2019Diğer
Dünya liderleri ile iş konuşacak
Dünya liderleri ile iş konuşacakCumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın önümüzdeki hafta ABD’nin New York şehrinde düzenlenecek Bloomberg Küresel İş Forumu’na (Global Business Forum) katılacağı duyuruldu...
21.09.2018Ekonomi
Eski eşini para için kaçırdılar
Eski eşini para için kaçırdılarABD’nin yoğurt devi ‘Chobani’nin sahibi Hamdi Ulukaya’nın eski eşi Ayşe Giray, Florida’da Murat Ekdi ve Mustafa Gençoğlanoğlu tarafından kaçırıldı...
30.08.2018Dünya
ABD'de flaş operasyon: 2 Türk ünlü ismin eski eşini kaçırdı!
ABD'de flaş operasyon: 2 Türk ünlü ismin eski eşini kaçırdı!Yoğurt devi Chobani'nin sahibi Hamdi Ulukaya’nın eski eşi darp edildi ve 2.5 milyon dolar için silahla kaçırıldı.
30.08.2018Dünya
ABD'de flaş operasyon: 2 Türk ünlü ismin eski eşini kaçırdı!
ABD'de flaş operasyon: 2 Türk ünlü ismin eski eşini kaçırdı!Yoğurt devi Chobani'nin sahibi Hamdi Ulukaya’nın eski eşi darp edildi ve 2.5 milyon dolar için silahla kaçırıldı.
30.08.2018Dünya
Amerika'da evlendi, İstanbul'da düğün yaptı
Amerika'da evlendi, İstanbul'da düğün yaptıABD’nin önde gelen girişimcilerinden, yoğurt markası Chobani’nin kurucusu Hamdi Ulukaya ve daha önce New York’ta evlendiği eşi Louise (Vongerichten) Ulukaya; İstanbul’da aileleri ve yakın dostlarıyla düğün töreni düzenledi.
26.08.2018Cadde
Amerika'da evlendi, İstanbul'da düğün yaptı
Amerika'da evlendi, İstanbul'da düğün yaptıABD’nin önde gelen girişimcilerinden, yoğurt markası Chobani’nin kurucusu Hamdi Ulukaya ve daha önce New York’ta evlendiği eşi Louise (Vongerichten) Ulukaya; İstanbul’da aileleri ve yakın dostlarıyla düğün töreni düzenledi.
26.08.2018Cadde
Fenerbahçe'ye iki dev sponsor!
Fenerbahçe'ye iki dev sponsor!Fenerbahçe, dünyanın iki büyük firmasıyla iş birliği yapmaya hazırlanıyor. Amerika'nın 1 numaralı yoğurt markası Chobani futbol takımının, Ali Koç'un başında olduğu Arçelik erkek basket takımının forma göğüs sponsoru oluyor.
30.06.2020Fenerbahçe
Hamdi Ulukaya Girişimi (HUG), New York programına başladı
Hamdi Ulukaya Girişimi (HUG), New York programına başladıHamdi Ulukaya Girişimi ikinci dönem katılımcıları, İstanbul’daki oryantasyon toplantısının ardından Amerika Birleşik Devletleri’nin yolunu tuttu. New York’taki eğitim programı çerçevesinde ilk gün Chobani’nin kurucusu Hamdi Ulukaya ile buluşan girişimci adayı ve startuplar, mentorlarıyla bir araya gelecek, profesyonel gelişim seminerlerinin yanı sıra günlük kültürel ve sanatsal etkinliklere de katılacak. Eğitim programı tam 3 hafta sürecek.
21.06.2018Kariyer
Hayallerine ilk adımı attılar
Hayallerine ilk adımı attılarTürkiye’de hayallerini gerçekleştirmek isteyen girişimci adayları ve dünyaya açılmak isteyen startuplara destek veren Hamdi Ulukaya Girişimi’nin ikinci dönem katılımcıları için Amerika macerası başladı...
16.06.2018Gündem
Jeff Bezos, Bill Gates'i de geçerek dünyanın en zengin ismi oldu
Jeff Bezos, Bill Gates'i de geçerek dünyanın en zengin ismi olduAmazon'un kurucusu ve Üst Yöneticisi Jeff Bezos, 112 milyar dolarlık servetiyle Forbes'un dünyanın en zenginleri listesinde ilk sırada yer aldı. Dünyanın En Zenginleri listesinde 72,4 milyar dolarlık servetiyle 40 Türk bulunuyor.
7.03.2018Teknoloji
Dünyanın en zengini Jeff Bezos! Listede 40 Türk yer alıyor
Dünyanın en zengini Jeff Bezos! Listede 40 Türk yer alıyorAmazon'un kurucusu ve CEO'su Jeff Bezos, 112 milyar dolarlık servetiyle Forbes'un dünyanın en zenginleri listesinde, Bill Gates'i tahtından indirerek, ilk sırada yer aldı. Bezos 100 milyar dolar sınırını aşan ilk isim oldu.ABD'de kurdukları Sierra Nevada Corporation ile NASA'nın uzay istasyonuna kargo taşıyan Eren Özmen ve Fatih Özmen çifti, 1,5'er milyar dolarlık servetle ilk kez dünya milyarderleri arasında yer aldı. Listede ayrıca 40 Türk var.
6.03.2018Ekonomi
Hamdi Ulukaya, Chobani'nin 10'uncu yılına özel ücretsiz yoğurt dağıtıyor
Hamdi Ulukaya, Chobani'nin 10'uncu yılına özel ücretsiz yoğurt dağıtıyorHamdi Ulukaya’nın Chobani’si 10 yaşında. Hikayesi Türkiye’den Amerika’ya uzanan marka, 10’uncu yılını herkese ücretsiz Chobani yoğurt sunarak kutluyor.
14.02.2018Kariyer
Hamdi Ulukaya evlendi
Hamdi Ulukaya evlendiABD'nin başarılı girişimcilerinden Hamdi Ulukaya New York'ta Louise Vongerichten ile evlendi. Yaz aylarında Türkiye'de de bir düğün yapılacak.
28.01.2018Ekonomi
ABD'de Silikon Vadisi'ne karşı 'Yoğurt Vadisi'
ABD'de Silikon Vadisi'ne karşı 'Yoğurt Vadisi'Chobani, 6 bin 500 metrekarelik modern bir bina ile Amerika’nın Idaho eyaletinde bulunan Twin Falls kasabasını “Yoğurt Vadisi” haline getiriyor.
10.11.2017Ekonomi
ABD'de Silikon Vadisi'ne karşı 'Yoğurt Vadisi'
ABD'de Silikon Vadisi'ne karşı 'Yoğurt Vadisi'Chobani, 6 bin 500 metrekarelik modern bir bina ile Amerika’nın Idaho eyaletinde bulunan Twin Falls kasabasını “Yoğurt Vadisi” haline getiriyor.
10.11.2017Ekonomi
Hamdi Ulukaya, 'yaşayan en büyük 100 iş dehası' arasına girdi!
Hamdi Ulukaya, 'yaşayan en büyük 100 iş dehası' arasına girdi!Chobani markasıyla ABD’nin gıda devleri arasına giren Hamdi Ulukaya, Forbes Dergisi’nin 100. yıl etkinlikleri kapsamında hazırladığı 100 kişilik “Yaşayan En Büyük İş Dehaları” listesine dahil edildi.
20.09.2017Ekonomi
Dünyayı değiştiren 50 şirketten biri Chobani
Dünyayı değiştiren 50 şirketten biri ChobaniABD merkezli Fortune Dergisi, her yıl yayınladığı Dünyayı Değiştiren Şirketler listesinde bu yıl Hamdi Ulukaya’nın sahibi olduğu Chobani markasına yer verdi. 50 şirketin yer aldığı listede Chobani44. sıraya yerleşti. Chobani’nin listede yer almasına gerekçe olarak şirketin ve Ulukaya’nın tüm tehditlere göğüs gererek mültecileri istihdam etmesi, Türkiye’de yürütülen girişimci destek programı ve şirket hisselerinin çalışanlarla paylaşılması gösterildi.
8.09.2017Ekonomi
Genç girişimcilere kamp
Genç girişimcilere kampHamdi Ulukaya Girişimi (HUG) Girişimci Adayı ve Startup Destekleme Programı’na katılmaya hak kazanan genç girişimciler, ABD’deki üç haftalık eğitim programını tamamlayarak ülkeye döndü.
26.07.2017Ekonomi
Genç girişimcilerin Chobani kampı sona erdi
Genç girişimcilerin Chobani kampı sona erdiHamdi Ulukaya Girişimi’ne (HUG) seçilen 24 girişimci adayı ve 12 startup sahibi genç, New York’taki üç haftalık eğitim programının ardından Türkiye’ye döndü. Programa çeşitli illerden katılan genç girişimci adayları ve startup’lar girişimlerini dünyaya açmaya hazırlanıyor.
25.07.2017Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

Chobani ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.