Çocuk Filmleri

Çocuk Filmleri

Son dakika çocuk filmleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çocuk filmleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çocuk filmleri haber sayfamızda...

Çocuk Filmleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.352 cocuk filmleri haberi bulunmuştur.
Çocuk Filmleri 2021 - Gelmiş Geçmiş En Güzel Çocuk Filmleri
Çocuk Filmleri 2021 - Gelmiş Geçmiş En Güzel Çocuk FilmleriSana çok güzel önerilerimiz var! İlkokulu bitirene kadar bu filmleri mutlaka izlemelisin! Çünkü o kadar eğlenceli ve etkileyiciler ki. Her birinin hikayesi farklı ama ortak noktaları yüzünde bir gülümseme bırakacak olmaları.
Bir film önerisi: Peter Rabbit-Kaçak Tavşan
Bir film önerisi: Peter Rabbit-Kaçak TavşanEğlenceli ve macera dolu bir animasyon arıyorsan sana önerimiz Yaramaz Tavşan olabilir.
Jüri oldu
Jüri olduCeren Benderlioğlu, Çocuk Filmleri Festivali kapsamında ‘Filmimin Hikâyesi’ yarışmasının jüri üyelerinden biri oldu
25.03.2021Cadde
TÜRSAK’ın  yeni  başkanı Cemal Okan
TÜRSAK’ın yeni başkanı Cemal OkanTürkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı’nın (TÜRSAK) 10 Mart’ta gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında Cemal Okan başkanlığa seçildi.
12.03.2021Kültür Sanat
Film önerisi: Raya ve Son Ejderha
Film önerisi: Raya ve Son EjderhaSoğuk kış günlerinde sıcacık evinde otururken ailenle birlikte, elinizde patlamış mısırlarınızla seyredebileceğiniz çok güzel bir film önerimiz var: Raya ve Son Ejderha.
"Filmimin Hikâyesi"nde heyecan başladı
"Filmimin Hikâyesi"nde heyecan başladıT.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve TÜRSAK Vakfı tarafından bu yıl 17. kez gerçekleştirilecek “Çocuk Filmleri Festivali” kapsamında düzenlenen “Filmimin Hikâyesi” yarışmasına başvurular başladı.
17.02.2021Kültür Sanat
Elif’in Homeros’u ilk 50 arasında...
Elif’in Homeros’u ilk 50 arasında...BORNOVA’DA 7’nci sınıf öğrencisi Elif Gündoğan’ın (12) ‘Homeros’ adlı hikayesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) tarafından gerçekleştirilen 16. Çocuk Filmleri Festivali’nde, kitaplaştırılacak 50 hikaye arasına girdi.
9.01.2021Ege
Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi açıldı
Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi açıldıTarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi, düzenlenen törenle dün hizmete açıldı.
‘Genç objektif’in  jürisi belirlendi
‘Genç objektif’in jürisi belirlendiT.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TÜRSAK Vakfı tarafından bu sene ilk defa çevrim içi olarak gerçekleştirilen 16. TÜRSAK Çocuk Filmleri Festivali kapsamında düzenlenen “Genç Objektif” yarışmasının ana jüri üyeleri belli oldu.
Çocuklarla evde animasyon izliyor
Çocuklarla evde animasyon izliyorTürkiye’de salgına karşı çağrılara uyarak evde kalanlardan biri de işçi emeklisi 60 yaşındaki Garip Erdoğan. Aslen Bingöl’de yaşayan Erdoğan, havaların soğumasıyla birlikte çocuklarını ve torunlarını görmek için İstanbul’a geldiğini söylüyor.
6.04.2020Gündem
Cüneyt Cebenoyan anısına çocuk filmleri
Cüneyt Cebenoyan anısına çocuk filmleriGeçen yıl hayatını kaybeden gazeteci ve sinema yazarı Cüneyt Cebenoyan adına kurulan Cüneyt Cebenoyan Çocuk ve Sinema Platformu’nun film gösterimleri, 5 Şubat’ta Sultanbeyli Prof. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde yapılacak Hayao Miyazaki  imzalı “Küçük Denizkızı Ponyo” ile başlıyor.
3.02.2020Gündem
Büyükşehir’in film şenliği devam ediyor
Büyükşehir’in film şenliği devam ediyorİzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 30 ilçede düzenlediği Çocuk Filmleri Şenliği 1 Şubat Cumartesi günkü programlarla sona erecek...
29.01.2020Ege
Şebnem Bozoklu kaç yaşında, aslen nereli? Şebnem Bozoklu kimdir?
Şebnem Bozoklu kaç yaşında, aslen nereli? Şebnem Bozoklu kimdir?Şebnem Bozoklu, 25 Ağustos 1979 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olan Şebnem Bozoklu, 2001 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Oyunculuk Bölümüne basladı. TV ekranında tanınması ise Canim Ailem dizisinde Meliha karakteri ile basladı. Bu dizide hayat verdiği karakter ile 36. Hürriyet Altın Kelebek'in en iyi Kadın komedi oyuncusu ödülüne layık görüldü. Bu aksam ekrana gelen O Ses Türkiye Yılbaşı özel sahnesinde performans sergileyecek olan Şebnem Bozoklu'nun nasıl bir performans sergileyeceği büyük merak konusu. İste Şebnem Bozoklu hakkında merak edilenler.
31.12.2019Gündem
Son dakika | Türk sinemasında yeni dönem! Hepsi değişti...
Son dakika | Türk sinemasında yeni dönem! Hepsi değişti...Yeni Sinema Kanunu’nun uygulanmasına ilişkin esasların yer aldığı “Sinema Filmlerinin Değerlendirilmesi ve Sınıflandırılmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” 22 Ekim 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelikte sinema sektörü için birçok önemli düzenleme yer alıyor.
22.10.2019Gündem
British Film Institute’ün “Yaz Filmleri Haftası” Hillside’da gerçekleşti
British Film Institute’ün “Yaz Filmleri Haftası” Hillside’da gerçekleştiHillside’ın, dünyanın en büyük film arşivine sahip İngiliz sanat devi British Film Institute (BFI) ile gerçekleştirdiği “Yaz Gösterimleri” etkinliği yurt içi ve yurt dışından etkinliğe katılan sinemaseverleri büyüledi.
24.06.2019Kültür Sanat
'Birlikte olmayı seçen iki kişi de bir aile'
'Birlikte olmayı seçen iki kişi de bir aile'Oyuncu ve yazar Görkem Yeltan, ikinci filmi “Bağcık”ta bir ailenin kuruluş hikayesini anlatıyor:  “Hayatta birlikte olmayı tercih eden iki kişi de bir aile bence. Sevgili olmak ya da seçtiği babası olmak...”
8.06.2019Cumartesi
'Birlikte olmayı seçen iki kişi de bir aile'
'Birlikte olmayı seçen iki kişi de bir aile'Oyuncu ve yazar Görkem Yeltan, ikinci filmi “Bağcık”ta bir ailenin kuruluş hikayesini anlatıyor:  “Hayatta birlikte olmayı tercih eden iki kişi de bir aile bence. Sevgili olmak ya da seçtiği babası olmak...”
8.06.2019Cumartesi
Levent İnanır'ın eşi Neslihan Acar kimdir?
Levent İnanır'ın eşi Neslihan Acar kimdir?Kadir İnanır'ın yeğeni olan Levent İnanır birçok film ve dizide yer almıştır. Aynı zamanda yönetmenlik de yapmıştır. Levent İnanır aynı zamanda Soner Arıca'nın da abisidir. Oyuncu Neslihan Acar ile uzun bir evlilik yapmıştır.
21.03.2019Gündem
Dokuz Eylül’den çocuk filmleri
Dokuz Eylül’den çocuk filmleriDOKUZ Eylül Üniversitesi (DEÜ) Sürekli Eğitim Merkezi’nin (DESEM) sinema salonlarında yarıyıl tatili boyunca çocuk ve animasyon filmleri oynatılacak.
24.01.2019Ege
Gezici Festival’in durakları Ankara, Sinop ve Kastamonu
Gezici Festival’in durakları Ankara, Sinop ve KastamonuSinemaseverlerin ilgiyle takip ettiği ‘Gezici Festival’ 30 Kasım’da yola çıkıyor. 2018)in en iyi yerli ve yabancı filmlerinin gösterileceği festivalde çeşitli atölye ve söyleşiler de olacak...
1.11.2018Gündem
Altın Kozalak heyecanı
Altın Kozalak heyecanıKuzey Irak’ın Süleymaniye kentinde yapılan 3...
11.10.2018Gündem
British Film Institute filmleri plaja geliyor
British Film Institute filmleri plaja geliyorDünyanın en büyük film arşivine sahip, İngiliz sanat devi British Film Institute’ün (BFI) ilk kez uluslararası bir işbirliğine imza attığı “Summer Screenings” etkinliği, 24 - 31 Mayıs tarihleri arasında Hillside Beach Club’da gerçekleşecek.
25.05.2018Tatil
Üniversitelerde şaşırtan rakamlar
Üniversitelerde şaşırtan rakamlarYÖK’ün yayınladığı istatistiklere göre üniversitelerde 7,5 milyon öğrenci okuyor, bunun 3,5 milyonu açıköğretime kayıtlı. Yabancı uyruklu öğrenci sayısı 117 bin civarında, 20 binini Suriyeliler oluşturuyor. Yabancı uyruklu akademisyen sayısı ise 3 bin. ABD, 374 akademisyenle ilk sırada yer alıyor. Açıköğretim çıkarıldığında, İstanbul Üniversitesi yaklaşık 100 binle en fazla öğrenciye sahip.
3.05.2018Gündem
Şenlik zamanı
Şenlik zamanıKarşıyaka ve Konak belediyeleri, yarıyıl tatiline giren öğrencilere dopdolu bir program hazırladı. Film gösteriminden illüzyon şovlarına ve tiyatro oyunlarına onlarca etkinlik, kültür merkezlerinde çocuklarla buluşacak...
22.01.2018Ege
‘Hadia’ya Şikago’dan ödül
‘Hadia’ya Şikago’dan ödülAnadolu Kültür tarafından yürütülen ‘Çocuklar için Suriye Kültürel Mirası: Kitaplar ve Oyunlar’ projesi kapsamında hazırlanan, Sinem Sakaoğlu’nun yönettiği kısa animasyon film ‘Hadia’ya alan Şikago Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali’nde Liv Ullmann Barış Ödülü’ne ve En İyi Kısa Animasyon İkinciliği Ödülü’ne değer görüldü.
17.11.2017Gündem

Benzer Haber Etiketleri

filmçocuk filmleriTÜRSAKegeizmir

Çocuk Filmleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.