Çocuk Kitapları

Çocuk Kitapları

Son dakika çocuk kitapları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çocuk kitapları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çocuk kitapları haber sayfamızda...

Çocuk Kitapları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.873 çocuk kitapları haberi bulunmuştur.
Gençler en çok ne okuyor?
Gençler en çok ne okuyor?Geçen yılın rakamlarına göre, Dilara Pamuk’un imzasını taşıyan “Maça Kızı 8” adlı kitap 162 milyon kez okundu. Sinemaya uyarlanan “3391 Kilometre” ve “Kötü Çocuk” kitapları da genç okurların tercihi oldu.
Çocuk kitaplarıyla başlayan 60 yıllık başarı öyküsü…
Çocuk kitaplarıyla başlayan 60 yıllık başarı öyküsü…Yayıncılık serüveni boyunca başta çocuk kitaplarının basımı olmak üzere pek çok yeni Türk yazarın tanınmasına aracılık eden Özgür Eğitim Yayınevi’nin ikinci kuşak temsilcisi Özgür Kaplan, “Şimdi sırada Çocuklar İçin Nutuk var” diyor.
20.01.2024Ege
Mahir Günşiray’ın eşi Claude Leon hayatını kaybetti
Mahir Günşiray’ın eşi Claude Leon hayatını kaybettiÜnlü oyuncu Mahir Günşiray'ın eşi, çocuk kitapları yazarı ve sahne tasarımcısı Claude Leon, yaşama veda etti. Claude Leon Günşiray'ın vefatı "Çok büyük bir boşluk, tarifsiz bir acı..." sözleriyle duyuruldu.
14.11.2023Cadde
Nobel Edebiyat Ödülü'nü Fosse kazandı
Nobel Edebiyat Ödülü'nü Fosse kazandıAkademi, Türkiye'de Melankoli, Sabahtan Akşama ve Üçleme gibi kitaplarıyla tanınan Norveçli yazar Jon Fosse'nin Nobel Edebiyat Ödülü'ne uzandığını duyurdu. Bir oyun yazarı olan Fosse'nin kaleme aldığı eserler, dünyada en fazla sergilenen oyunlar arasında yer alıyor.
5.10.2023Dünya
Teoman Öztürk Mekan Öyküleri Yarışması
Teoman Öztürk Mekan Öyküleri YarışmasıMimarlar Odası Ankara Şubesi 1973-1980 yılları arasında TMMOB Başkanı olan ve 11 Temmuz 1994 tarihinde aramızdan ayrılan Mimar Teoman Öztürk’ü, ölümünün 29. yılında “Teoman Öztürk Mekan Öyküleri Yarışması ile anmaya devam ediyor.
30.07.2023Mimarlık
Okuma oranında tehlikeli düşüş
Okuma oranında tehlikeli düşüşFransız düşünür ve yazar Jean-Paul Sartre’ın da dediği gibi “Okumadan geçen bir gün yitirilmiş bir gün” müdür? Sartre haklı ise bu toprakların yitirilen günleri her geçen gün artıyor.
27.07.2023Kültür Sanat
Bunun Adı Findel - Kitap Özeti Oku, Konusu, Karakterleri Ve Sayfa Sayısı
Bunun Adı Findel - Kitap Özeti Oku, Konusu, Karakterleri Ve Sayfa SayısıBunun Adı Findel yazdığı 60’a yakın çocuk kitabı ile dünya çapında ün kazanmış usta yazar Andrew Celementes tarafından kaleme alınan çocuk kitabıdır. Bunun Adı Findel kitabı hakkında merak edilenler.
13.04.2023Eğitim
Pollyanna - Kitap Özeti Oku, Konusu, Karakterleri Ve Sayfa Sayısı
Pollyanna - Kitap Özeti Oku, Konusu, Karakterleri Ve Sayfa SayısıPollyanna, çocuk edebiyatının klasikleri arasında kabul edilen bir kitaptır. Eleanor H. Porter'ca tarafından yazılan kitabın ana kahramanı ise Pollyanna olarak bilinmektedir. İşte Pollyanna hakkında merak edilen tüm detaylar.
7.04.2023Eğitim
En çok satan kitap ‘Masumiyet Müzesi’
En çok satan kitap ‘Masumiyet Müzesi’Çevrimiçi satış platformları kitapseverlerin artık yeni adreslerinden biri. Kitap satış portallarının yanında artık çok sayıda çevrimiçi moda kanallarında da kitap satışları gerçekleşiyor.
Oyuncu Özgür Özgülgün Ata Koleji'nde çocuklarla buluştu
Oyuncu Özgür Özgülgün Ata Koleji'nde çocuklarla buluştuTiyatro oyuncusu ve çocuk kitapları yazarı Özgür Özgülgün, Ata Koleji'nde öğrencilerle bir araya geldi. Hem çocuklara hikayeler anlatan hem de onların hikayelerini dinleyen Özgülgün, kitaplarını da imzaladı.
15.03.2023Gündem
Filede Arkas Spor'un konuğu Fenerbahçe
Filede Arkas Spor'un konuğu FenerbahçeEfeler Ligi Metin Görgün sezonu 20'nci hafta maçında Arkas Spor yarın kendi sahasında Fenerbahçe HDI Sigorta ile karşılaşacak.
11.03.2023Voleybol
Çocuk kitapları ile umudu büyütecekler
Çocuk kitapları ile umudu büyüteceklerÇocuk kitabı illüstratörleri ve yazarları, resimli çocuk kitaplarındaki umudun hepimizi sarıp sarmalaması ve depremden etkilenen çocukların geleceğine ışık olması amacıyla Resimli Çocuk Kitapları Umut Dayanışma Kampanyası’nı başlattı.
Buz gibi nehirden ilk yardım derslerine! 'Boğulmuş Mona Lisa' milyonlarca hayat kurtardı
Buz gibi nehirden ilk yardım derslerine! 'Boğulmuş Mona Lisa' milyonlarca hayat kurtardıNehirde cansız bedeni bulunmuştu. Adını ve kim olduğunu kimse bilmiyor, yalnızca yaşı tahmin edilebiliyordu. Hayat onu nasıl buraya getirmişti ve cesedi neden soğuk, bulanık sulardan çıkarılmıştı? 'L'Inconnue de la Seine' (Seine Nehri'nin Meçhul Kadını) olarak anılmaya başlayan genç kızın garip ölümü, hiç kimsenin tahmin edemeyeceği bir şekilde milyonlarca hayatın kurtarılmasına yardımcı olacaktı.
3.01.2023Dünya
Kısa Kısa Cadde
Kısa Kısa CaddeModa tutkunları buluştuSektöre yeni bir soluk getirme arzusuyla yola çıkan Lady Gina, zamansız tasarımlarını moda tutkunlarının beğenisine sunduğu Galataport Mağaza açılış davetinde önemli isimleri bir araya getirdi...
24.11.2022Cadde
'Kızım da erken doğan aceleci kahramanlardan'
'Kızım da erken doğan aceleci kahramanlardan'Dünya Prematüre Farkındalık Ayı’ndayız. Geçtiğimiz günlerde kızı Arya’nın 4’üncü yaş gününü kutlayan oyuncu Aslı Tandoğan ile 32’nci haftada yaptığı prematüre doğumu, yaşadığı zorlukları ve kızını büyütme serüvenini konuştuk.
13.11.2022Pazar
Bağışları bekliyor
Bağışları bekliyorBuca Belediyesi, çocuklara kitap sevgisini aşılamak, okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla pek çok çalışmaya imza atıyor.
10.11.2022Ege
Hayatın anahtarı, kitaplar
Hayatın anahtarı, kitaplarDünya Çocuk Kitapları Haftası yaklaşıyor! Çocuğunuz ve kitaplar arasında o özel bağı henüz kurmadıysanız işte size fırsat! Gelecekte sosyal becerileri, düşünme, yazma ve kelime dağarcığı yüksek bir birey yetiştirmek için daha fazla geç kalmadan adım atın.
Yaşına meydan okuyanların sırrı
Yaşına meydan okuyanların sırrıSanat dünyasının içinde, 65 yaşın üzerinde aktif bir yaşam süren, üreten isimlere yaşam tarzlarını nasıl koruduklarını, genel geçer ‘yaşlılık’ anlayışına nasıl meydan okuduklarını sorduk.
2.10.2022Pazar
‘Türkçeyi artık korumamız gerek’
‘Türkçeyi artık korumamız gerek’Bugüne dek çocuklar için pek çok kitap serisi hazırlayan edebiyatın emektar isimlerinden Hasan Yiğit, Türkçenin yeterince korunamadığına ve saldırılara açık hâle geldiğine dikkat çekiyor. Yiğit, “Dilimizi bugün çok ciddi anlamda savunmamız gerek” diyor.
Buram buram kitap kokusu
Buram buram kitap kokusuŞehrin dört bir yanında açılan yeni nesil kütüphaneler İstanbul’un bir edebiyat kenti olduğunu hatırlatır nitelikte. Bu kütüphanelerin yerel yönetimler tarafından kamuya sunulması ise kültür sanat politikaları adına önemli bir gösterge …
28.08.2022Kültür Sanat
‘Şiir ve ben  mutlu yaşamışız’
‘Şiir ve ben mutlu yaşamışız’Türk şiirinin yaşayan en önemli isimlerinden Turgay Fişekçi bütün şiirlerini derlediği kitabı için, “Ömrümü sanki bu kitabı yazmak için yaşadığımı düşündüm. Şiir ve ben mutlu yaşamışız” diyor.
15.06.2022Kültür Sanat
Görkem Yeltan: Sanat içeriden gelen bir öz
Görkem Yeltan: Sanat içeriden gelen bir öz2000'li yılların en sevilen dizilerinde rol alan Görkem Yeltan, oyunculuktan çocuk kitapları yazarlığına olan yolculuğunu Milliyet.com.tr'den Beste Sırapınar'a anlattı.
13.06.2022Yaşam
Apple geri dönüşümlü malzeme kullanımını artırıyor
Apple geri dönüşümlü malzeme kullanımını artırıyorApple ürünleri genelinde geri dönüşüme uygun olan malzemelerin daha fazla kullanılacağını açıkladı. Bu adımın ilki olarak da geri dönüştürülmüş sertifikalı altını ilk kez üretim sürecine dahil eden Apple, geri dönüştürülmüş tungsten, nadir bulunan toprak elementleri ve kobalt kullanımını iki katından fazlasına çıkardı.
21.04.2022Apple
Kuşlara fısıldadı!
Kuşlara fısıldadı!Burcu Kara, Koroplast’ın atıkların geri dönüştürülmesiyle oluşturulan, ünlü çocuk kitapları yazarı Sara Şahinkanat’ın kaleme aldığı ‘Kuşlara Fısıldayan Kız’ kitabının tanıtımını yaptı.
31.03.2022Cadde
Rusya, Ukrayna’da hedef küçülttü!
Rusya, Ukrayna’da hedef küçülttü!Sahada büyük direnişle karşılaşan, ağır personel kayıpları veren ve bazı noktalarda gerileyen Rus ordusu, artık Donbas bölgesine odaklanacak!
26.03.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Çocuk Kitapları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.