Öykü

Öykü

Son dakika Öykü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Öykü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Öykü haber sayfamızda...

Öykü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.438 öykü haberi bulunmuştur.
MS hastası Furkan, erken tanı sayesinde kayıplarından kurtuldu
MS hastası Furkan, erken tanı sayesinde kayıplarından kurtuldu İzmir'de yaşayan aşçı Mehmet Furkan Lastikçi'ye (25) 4 yıl önce çift görme, dengesizlik, bulantı, kusma, konuşma bozukluğu gibi bulguların ardından Multipl Skleroz (MS) tanısı koyuldu. MS ile yaşamayı öğrenen ve koruyucu tedavilerini aksatmayan Lastikçi, erken tanının önemine dikkati çekip, "Farkındalık olursa geç tanının önüne geçeriz. 2,5 aylık dönemin ardından polikliniğe hemen geldim. Böylece erken tanı oldu. Süreyi aşsaydım güç ve görme kayıplarım artardı. Hastalık beynime zarar vermediği için bir sıkıntım kalmadı" dedi.
10.04.2024 Haberler
Erken teşhisle hayatım kurtuldu: 'Serdar Ortaç hastalığı' denildiğinde herkes biliyor
Erken teşhisle hayatım kurtuldu: 'Serdar Ortaç hastalığı' denildiğinde herkes biliyor İzmir'de yaşayan aşçı Mehmet Furkan Lastikçi'ye (25) 4 yıl önce çift görme, dengesizlik, bulantı, kusma, konuşma bozukluğu gibi bulguların ardından Multipl Skleroz (MS) tanısı koyuldu.
10.04.2024 Gündem
Bilim kurguyla Nesin öyküleri
Bilim kurguyla Nesin öyküleri Uzun bir aradan sonra sinemaya geri dönen Tolga Örnek, Aziz Nesin öykülerinden uyarladığı “Mucize Aynalar”da bilim kurgunun zengin ve zor dünyasına davet ediyor seyirciyi.
7.04.2024 Kültür Sanat
Amaç, daha çok amaç
Amaç, daha çok amaç Başarılı CEO ve patronların söyleminde hep öne çıkan bir cümle var: "Bir amaç etrafında toplanan ekiplerin başaramayacağı iş yok." Önemli olan amacı, bir diğer ifadeyle hedefi belirlemek...
5.04.2024 Milliyet Executive
Uzmanı sınava girecek öğrencileri uyardı: Konu eksiklerinizi tamamlayın
Uzmanı sınava girecek öğrencileri uyardı: Konu eksiklerinizi tamamlayın Ramazan Bayramına da denk gelen 9 günlük ara tatil için öğrencilere çeşitli önerilerde bulunan Eğitimci Adil Kurt, bu tatilin lise ve üniversite sınavına hazırlanan öğrencileri açısından çok iyi bir fırsat olduğunun altını çizdi.
5.04.2024 Eğitim
Taş Kağıt Makas dizisinin Rıza’sı Bülent Seyran: Benim babalarım kahramandır
Taş Kağıt Makas dizisinin Rıza’sı Bülent Seyran: Benim babalarım kahramandır “Taş Kağıt Makas: Hayatın Oyunu” dizisinin sevilen oyuncularından Bülent Seyran, Milliyet Youtube kanalında yayınlanan, sunuculuğunu Beste Sırapınar’ın yaptığı “Ünlü Sohbetleri” programına konuk oldu
4.04.2024 Gündem
Arka Sokaklar dizisinin sevilen ikilisi Ece Aydemir ve Oğuz Peçe’den özel açıklamalar
Arka Sokaklar dizisinin sevilen ikilisi Ece Aydemir ve Oğuz Peçe’den özel açıklamalar 18 yıl oldu Arka Sokaklar hayatımıza gireli… Cuma akşamları izleyicileri ekran başına kilitleyen dizi her hafta başka bir heyecanla karşılıyor bizi… Onlar bu dizinin en sevilen çiftlerinden… Cansu ve Emre karakteriyle karşımıza çıkan Ece Aydemir ve Oğuz Peçe, “Ünlü Sohbetleri” programına konuk oldu ve birbirinden samimi açıklamalarda bulundu.
4.04.2024 Gündem
Bir yazar: Sevim Ak kimdir?
Bir yazar: Sevim Ak kimdir? Türk edebiyatı çocuk öyküleri yazan birçok yetenekli yazarı içinde barındırır. Bu yazarlardan biri de Sevim Ak. Sevim Ak'ın hayatı ve eserleri hakkında gelin daha fazla bilgi edinelim.
Edebiyat
Edebiyat ‘Varoluşun komik tiyatrosu’ İbrahim Okutan’ın “Küçük Absürt Şeyler - Öyküler” adlı öykü kitabı, modern yaşamın absürt labirentinde kaybolmuş ruhlar için bir rehber niteliği taşıyor...
24.03.2024 Kültür Sanat
Aşk gider toprak kalır
Aşk gider toprak kalır Nobel Ödüllü romandan uyarlanan “The Peasants/Köylüler”, taşradaki ataerkil düzenin kadın üzerindeki baskısını anlatan sıra dışı bir animasyon.
24.03.2024 Kültür Sanat
Dünyanın eşiğinde kalan hayatlar
Dünyanın eşiğinde kalan hayatlar Gamze Güller, içinde hayvanların gezindiği öykülerinde insanları anlatıyor. Hayatın kıyısında duran, dokunsan boşluğa düşecekmişçesine eğreti yaşayanların izini sürüyor. İnsan eliyle hayvanlara yapılan eziyetlere de ses yükseltiyor.
17.03.2024 Kültür Sanat
Altı farklı öykü bir arada
Altı farklı öykü bir arada Cengiz Bozkurt ve Şebnem Bozoklu’nun başrolünde yer aldığı ‘Mucize Aynalar’, altı farklı Aziz Nesin öyküsünü beyazperdeye aktaracak.
16.03.2024 Cadde
Öykü Gürman: Bunu yapmazsam çok içimde kalır
Öykü Gürman: Bunu yapmazsam çok içimde kalır On parmağında on marifet desek yeridir… Şarkıcılık, oyunculuk, sunuculuk derken Öykü Gürman’ı son olarak bir türkü yarışmasında jüri üyesi olarak izledik. Yaptığı her işte başarıyı hedefleyen ve bunun için çok çalıştığını vurgulayan sanatçı ile hem iş hem özel hayatı hakkında konuştuk. Yeni şarkısı ''Ey halimi Soranım'' ile dinleyicilerinden yine tam not alan Öykü Gürman en büyük hayalini de Milliyet’ten Beste Sırapınar’a açıkladı.
15.03.2024 Gündem
Ramazan Bayramı tatilinde hangi ünlü nerede sahne alacak?
Ramazan Bayramı tatilinde hangi ünlü nerede sahne alacak? Turizm sezonunun başlangıç dönemine denk gelen Ramazan Bayramı tatilinde, Antalya ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti başta olmak üzere otellerde ünlü sanatçıların konser ve gösterileri olacak.
13.03.2024 Cadde
Endeks Kimya’nın yerli temizlik markası Doa, inovatif ve vegan ürünleriyle evleri ferahlatıyor
Endeks Kimya’nın yerli temizlik markası Doa, inovatif ve vegan ürünleriyle evleri ferahlatıyor %100 yerli üretim olan Doa’nın yeni reklam kampanyasının yüzü Öykü Gürman, tüketicilere “Temizlik doa’sında var!” diyor.
9.03.2024 Advertorial
Can Bonomo ve Öykü Karayel’den aşk pozu!
Can Bonomo ve Öykü Karayel’den aşk pozu! Oyuncu Öykü Karayel ile mutlu birlikteliğini 2018'de evlilikle taçlandıran Can Bonomo, 2021'de oğulları Roman'ı kucağına almıştı. Mutlu evliliklerini sürdüren çiftten Can Bonomo, yeni paylaşımıyla ilgi topladı.
6.03.2024 Cadde
Mor mürekkepli hikâye
Mor mürekkepli hikâye Milliyet Sanat mart sayısında 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle kapağına, Türk sanat tarihinde kadının ve emeğin mücadele hikâyesini taşıyor.
4.03.2024 Kültür Sanat
İngiliz Sarayı, Beyoğlu’nun konuğu
İngiliz Sarayı, Beyoğlu’nun konuğu  Arp sanatçısı Zeynep Öykü, dinleyicileri Shakespeare dönemine davet ediyor.
29.02.2024 Kültür Sanat
Can Bonomo: Bu kadar aşık olacağımı tahmin etmezdim!
Can Bonomo: Bu kadar aşık olacağımı tahmin etmezdim! Oyuncu Öykü Karayel ile mutlu birlikteliğini 2018'de evlilikle taçlandıran Can Bonomo, 2021'de oğulları Roman'ı kucağına almıştı. Her fırsatta Roman'a olan sevgisini dile getiren ünlü şarkıcı, "Oğlum inanılmaz bir şey" dedi.
28.02.2024 Cadde
‘Bir insanı öldürmenin bir sürü yolu vardı’
‘Bir insanı öldürmenin bir sürü yolu vardı’ Yeni romanı “Köhne” ile okurla buluşan Ethem Baran: “Bir kadın oğlunu arıyor, bir oğul annesini. Bir oğul öldürmek için arıyor, diğeri aramayarak öldürüyor”
25.02.2024 Kültür Sanat
‘Yazmak elimizdeki en etkili silah’
‘Yazmak elimizdeki en etkili silah’ İdil Gürsel Himmetoğlu öykülerinde örselenen, unutulan, haksızlığa uğramış, ‘öteki’  denenleri anlatıyor. Sesini duyuramayanlara aracılık ediyor.
18.02.2024 Kültür Sanat
Biri ablasını bıçakladı, diğeri tabancayla kendini vurdu! Çocuklarımıza neler oluyor?
Biri ablasını bıçakladı, diğeri tabancayla kendini vurdu! Çocuklarımıza neler oluyor? Bıçaklama, tenekeleri dişleriyle parçalama, annesinin kolunu ısırarak etini koparma ve kendini tabancayla vurma. Bu saydığımız eylemlerin bazılarını geçtiğimiz günlerde bazılarını ise son yıllarda 3 ya da 4 yaşlarındaki çocuklar gerçekleştirdi. Peki, çocuklarda giderek yükselen bu öfke ve şiddetin arkasında yatan sebep ne? Aileler bu işin neresinde? İki uzman tüm detaylarıyla açıkladı.
17.02.2024 Genel Sağlık
Usta yazar Füruzan son yolculuğuna uğurlandı
Usta yazar Füruzan son yolculuğuna uğurlandı 92 yaşında hayatını kaybeden ünlü edebiyatçı-yazar Füruzan Zincirlikuyu Camii'nde düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. Ünlü yazar düzenlenen törenin ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi.
16.02.2024 Gündem
Sanatın acı günü
Sanatın acı günü Türk edebiyatının iki önemli ismi Füruzan ve Yılmaz Karakoyunlu’nun vefat haberleri sanatseverleri yasa boğdu. Füruzan, öykülerinde kadınların yaşadığı haksızlıklara tercüman oldu, hemcinslerinin sesini duyurdu. Karakoyunlu; “Salkım Hanımın Taneleri”, “Güz Sancısı”, “Yorgun Mayıs Kısrakları” gibi yakın tarihi anlatan eserlerle edebiyatta iz bıraktı.
12.02.2024 Kültür Sanat
Memleket dertlerine ‘yakıcı’ bir çözüm!
Memleket dertlerine ‘yakıcı’ bir çözüm! “Ne olacak memleketin hâli?” sorusuna Süreyyya Evren’in distopik romanında farklı bir cevap var: “Memleketi bir gecede toptan yakalım, başka bir coğrafyaya taşıyalım”. Muhalifler ise “Kundakçılara izin vermeyin” diyor.
11.02.2024 Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Öykü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.