Cop28

Cop28

Son dakika COP28 haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan COP28 gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan COP28 haber sayfamızda...

Cop28

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 697 cop28 haberi bulunmuştur.
Plastik kirliliğine dikkat çeken “Sen De Fark Et” belgeselinin lansmanı gerçekleşti
Plastik kirliliğine dikkat çeken “Sen De Fark Et” belgeselinin lansmanı gerçekleşti Yapımcılığını ve yönetmenliğini Engin Altan Düzyatan’ın üstlendiği, dünyada plastik ve mikroplastik kirliliğinin yol açtığı sorunları konu eden “Sen De Fark Et” belgeselinin Türkiye lansmanı gerçekleşti.
17.04.2024 Vitrin
Kıyamet gibi! Gökyüzü yeşile döndü, Dubai'ye felaket saniyeler içinde geldi
Kıyamet gibi! Gökyüzü yeşile döndü, Dubai'ye felaket saniyeler içinde geldi Birleşik Arap Emirlikleri son 75 yılın en şiddetli yağışına teslim olmasıyla çöl şehri Dubai sular altında kaldı. Sosyal medyadan gelen görüntüler, afete 'kıyamet günü' benzetmelerinin yapılmasına yol açtı.
17.04.2024 Dünya
Bakan Özhaseki açıkladı: 'Sıfır Atık' gazetesi yayında!
Bakan Özhaseki açıkladı: 'Sıfır Atık' gazetesi yayında! Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, ‘Sıfır Atık’ gazetesinin yeni sayısının yayınlandığını kamuoyuna duyurdu. Bakan Özhaseki, “Saygıdeğer Emine Erdoğan Hanımefendi’nin öncülüğünde 2017’de başlatılan ‘Sıfır Atık Hareketi’nin çalışmalarını konu alan ‘Sıfır Atık’ gazetemizin yeni sayısı bugün yayınlandı. Hem matbu olarak hem de dijitalde dolu dolu içeriklerle yayınlanan gazetemiz okuyucularıyla buluştu.” dedi.
30.03.2024 Gündem
Yenilenebilir enerji maliyeti azaltıyor enflasyonu düşürüyor
Yenilenebilir enerji maliyeti azaltıyor enflasyonu düşürüyor Türkiye'nin birincil enerji kaynaklarında yüzde 78 ithalata bağımlı olduğuna ve bu ithalatın cari açıkta en önemli kalemi oluşturduğuna dikkat çeken Bengisu Özenç, "Fosilden çıkış ve yenilenebilir enerjiye geçiş bir yandan enerji maliyetlerini düşürürken hane halklarına da daha düşük enflasyon olarak yansıyor" diyor.
12.02.2024 Milliyet Executive
2024 trendlerine CEO bakışı
2024 trendlerine CEO bakışı DataExpert aracılığıyla yeni yılın trendlerini sorduğumuz CEO'lar dijital dönüşüm, sürdürülebilirlik, yenilikçilik ve globalleşmeye işaret ediyor...
8.01.2024 Milliyet Executive
‘Sürdürülebilirlik gelecek vizyonunda 1. öncelikte’
‘Sürdürülebilirlik gelecek vizyonunda 1. öncelikte’ Türkiye’nin önde gelen moda markalarından Koton, sürdürülebilirlik uygulamalarını ve hedeflerini yansıtan 2022 Sürdürülebilirlik Raporu’nu açıkladı. Toplantıya Koton Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Yılmaz, Koton Yönetim Kurulu üyesi ve Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanı Gülden Yılmaz, Koton CEO’su Dr. A. Bülent Sabuncu ve Suya Saygı Koleksiyonu’nun yüzü Şahika Ercümen katıldı.
28.12.2023 Ekonomi
Bakan Şimşek'ten OVP mesajı
Bakan Şimşek'ten OVP mesajı Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek "Orta Vadeli Programımızda, makrofinansal istikrarı sağlamanın yanında yapısal dönüşüme de büyük önem veriyoruz. Bu çerçevede mali disiplinin tesisi ile oluşturacağımız alan, yeşil ve dijital dönüşümde hedeflerimize ulaşmamızı kolaylaştıracak" dedi.
26.12.2023 Ekonomi
İklim krizi dünya mirasını da batıracak
İklim krizi dünya mirasını da batıracak Küresel iklim değişikliğinin turizme etkilerini ele alan kapsamlı rapora göre, iklim krizi sürerse birçok turizm bölgesinde turistik faaliyetler sona erecek.
25.12.2023 Gündem
Sürdürülebilirliğe 6 yılda 5 milyar dolar
Sürdürülebilirliğe 6 yılda 5 milyar dolar 6 yıllık dönemde sürdürülebilirlikle bağlantılı alanlara 5 milyar dolar yatırım yapacaklarını belirten Yeşim Özlale Önen, “Türkiye’de önümüzdeki 4 yılda her 3 rüzgâr ve güneş santral yatırımından biri Sabancı imzası taşıyacak” dedi.
22.12.2023 Ekonomi
Türkiye'den iklim afet fonu için 'komite' girişimi
Türkiye'den iklim afet fonu için 'komite' girişimi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı İklim Değişikliği Başkanı Prof. Dr. Halil Hasar, 'Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi’nin 28. Taraflar Konferansı'nda (COP28) kabul edilen Kayıp ve Zarar Fonu ile iklim değişikliğine karşı kırılgan ve gelişmekte olan ülkelerin afetler için finansal destek alabileceğini söyledi. Hasar, Kayıp ve Zarar Fonu'nun Dünya Bankası bünyesinde bir komite ile çalışacağını söyleyerek, "Bu komitede yer almak için müdahalede bulunduk. 'Gelişmekte olan ülke' hükmü ile o kurulda yer almaya çalışıyoruz" dedi.
20.12.2023 Ekonomi
COP 28: Başarı mı, hayal kırıklığı mı?
COP 28: Başarı mı, hayal kırıklığı mı? COP’lar, yani 1992 yılında İklim Değişikliği Birleşmiş Milletler Çerçeve Anlaşması’nı imzalayan tarafların konferansları ülkelerin iklim krizini konuşacakları, önlemleri belirleyecekleri ve önceliklendirecekleri, iş birliğini sağlayacakları en önemli, hatta tek platformdur. Bu nedenle çok kritiklerdir.
19.12.2023 Ekonomi
Azaltım var uyum yavaş
Azaltım var uyum yavaş Topraklar, milletler değişse de dünyanın dört bir yanındaki gençlerin iklim krizi endişesi aynı. COP28’e katılan Türkiye’nin iklim elçileri, iklim krizinin durdurulmasını, fosil yakıttan çıkılmasını, iklim adaletinin sağlanmasını istiyor.
15.12.2023 Gündem
Papa'dan ilginç karar! Mezar yerini Vatikan'dan seçmedi
Papa'dan ilginç karar! Mezar yerini Vatikan'dan seçmedi Son dönemde sağlık sorunları yaşayan 87 yaşındaki Papa Francis, öldüğünde Roma'daki Santa Maria Maggiore'ye gömülmek istediğini söyledi.
14.12.2023 Dünya
Yusuf-Erdoğan görüşmesine ‘Haber verilmedi’ tepkisi...
Yusuf-Erdoğan görüşmesine ‘Haber verilmedi’ tepkisi... İskoçya Başbakanı Hamza Yusuf’un, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile COP28 İklim Zirvesi’nde İngiltere Dışişleri Bakanlığı yetkilileri olmadan görüşmesi krize neden oldu.
12.12.2023 Dünya
Çevreciler Venedik’in sularını yeşile boyadı! Bu işin oluru var mı?
Çevreciler Venedik’in sularını yeşile boyadı! Bu işin oluru var mı? Çevreci gruplar, bazen tepkilere neden olan eylemler yapıyor.
11.12.2023 Dünya
Enerji ve Türkiye
Enerji ve Türkiye Enerji Zirvesi'nde Türkiye'nin enerji için bir köprü olduğu ve bu zor görevi başarıyla yerine getirdiği vurgulanıyor. Bir vurgu da enerji bakımından bağımsızlığa, kendi kendine yeterli olmanın önemine...
9.12.2023 Milliyet Executive
Venedik’teki Büyük Kanal’ı yeşile boyadılar! 'Artık yeter'
Venedik’teki Büyük Kanal’ı yeşile boyadılar! 'Artık yeter' Extinction Rebellion (Yokoluş İsyanı) adlı aktivist grup, COP28 İklim Zirvesi'nde ilerleme kaydedilmediğini belirterek, İtalya’nın Venedik kentinde bulunan Büyük Kanal’ına yeşil boya döktü. Venedik Belediye Başkanı Luigi Brugnaro açıklama yaptı.
9.12.2023 Dünya
450 milyon dolar bütçeli Türkiye Yeşil Sanayi Projesi devreye alınıyor
450 milyon dolar bütçeli Türkiye Yeşil Sanayi Projesi devreye alınıyor SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, “Dünya Bankası ile 450 milyon dolar bütçeli Türkiye Yeşil Sanayi Projesi’ni devreye alıyoruz” dedi. Bakan Kacır, “Teknolojik ve stratejik yatırımlara odaklanan, yıllık 100 milyar lira olmak üzere 3 yılda 300 milyar lira limit tahsis edilmesi planlanan Yatırım Taahhütlü Avans Kredisi programı da sanayicilerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
8.12.2023 Ekonomi
"Türkü tanımıyorlar bedeli ağır olur"
"Türkü tanımıyorlar bedeli ağır olur" Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar ziyareti dönüşünde uçakta yaptığı konuşmada “Bu haberi yapanlar demek ki Türkiye’yi tanımıyorlar. Böyle bir yanlışa tevessül etmeleri halinde bunun bedelini çok ağır öderler” dedi.
7.12.2023 Gündem
‘Yeşil dönüşüm için yatırım ihtiyacı çok’
‘Yeşil dönüşüm için yatırım ihtiyacı çok’ Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) tarafından hazırlanan COP27’den COP28’e Webinar yayınının ilkinde, YASED Genel Sekreteri Serkan Valandova ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) Kurucu Direktörü Güven Sak, COP27’deki ilerlemeler ve kazanımlar ile COP28’e giden yolda beklenen taahhütler hakkındaki değerlendirmelerini dinleyicilerle paylaştı.
7.12.2023 Ekonomi
Güneydoğu için sıtma uyarısı! Dünyada ölüm saçıyor
Güneydoğu için sıtma uyarısı! Dünyada ölüm saçıyor Dünya Sağlık Örgütü, küresel ısınmayla birlikte çoğalıp yayılan sivrisineklerin sıtma vakalarını artıracağını açıkladı. Uzmanlar, Türkiye’de de özellikle Güneydoğu Anadolu için sıtma uyarısı yaptı.
6.12.2023 Gündem
Dubai’de fosil yakıt kavgası
Dubai’de fosil yakıt kavgası Geçen hafta Dubai’de başlayan İklim Konferansı’ndan beklenti büyük ama şu ana kadar görünen o ki Dubai’de yine her koyun kendi bacağından asılıyor.
5.12.2023 Ekonomi
Bakan Bayraktar: 10 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyoruz
Bakan Bayraktar: 10 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyoruz Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "Bugün itibarıyla toplam kurulu kapasitemiz 106 gigawatt seviyesini aşarken yenilenebilir enerjinin payı yüzde 55'e ulaştı. Bu tablo Avrupa'da 5'inci, dünyada ise 12'inci olan Türkiye'nin sürdürülebilir enerji çözümleri noktasındaki kararlılığını gözler önüne sermektedir" dedi.
4.12.2023 Ekonomi
Macron: Hamas’ın tamamen yok edilmesinin mümkün olduğunu düşünen var mı?
Macron: Hamas’ın tamamen yok edilmesinin mümkün olduğunu düşünen var mı? Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) düzenlenen COP28 İklim Zirvesi’nde konuştu. Macron, “Eğer İsrail’in güvenliği Filistinlilerin hayatı ve dolayısıyla bölgedeki kamuoyunun öfkesi pahasına sağlanırsa, bölgede İsrail için kalıcı bir güvenlik olamaz. Gelin hep birlikte aklı başında olalım” dedi.
2.12.2023 Dünya
Kral Charles'ın, Yunanistan bayraklı kravatı gündem oldu
Kral Charles'ın, Yunanistan bayraklı kravatı gündem oldu İngiltere Kralı III. Charles’ın Yunanistan ve İngiltere arasında 'Elgin Mermerleri' gerilimi yaşandığı sırada COP28 İklim Zirvesi'nin gerçekleştirildiği Dubai'de Yunanistan bayrağı desenli kravat takması gündem oldu.
2.12.2023 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Cop28 ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.