Coronavac

Coronavac

Son dakika CoronaVac haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan CoronaVac gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan CoronaVac haber sayfamızda...

Coronavac

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 155 coronavac haberi bulunmuştur.
Aşılamada ikinci aşama başlıyor
Aşılamada ikinci aşama başlıyorÇin’den 30 Aralık 2020’de Türkiye’ye getirilen CoronaVac aşısına, 14 gün süren analizlerin ardından 13 Ocak 2021’de “Acil Kullanım Onayı” verildi. 14 Ocak’ta ilk olarak sağlık çalışanları aşılanmaya başladı.
25.02.2021Gündem
Bir ülke daha AstraZeneca aşısının acil kullanımı onayladı
Bir ülke daha AstraZeneca aşısının acil kullanımı onayladıKolombiya, AstraZeneca'nın geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının acil kullanımına onay verdi.
24.02.2021Dünya
Brezilya, BioNTech/Pfizer'ın Kovid-19 aşısının yaygın kullanımını onayladı
Brezilya, BioNTech/Pfizer'ın Kovid-19 aşısının yaygın kullanımını onayladıBrezilya Sağlık Düzenleme Kurumu (ANVISA), BioNTech/Pfizer'ın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği aşının ülkede yaygın kullanımına onay verdi.
23.02.2021Dünya
İzmir, salgını bitirmeye kararlı
İzmir, salgını bitirmeye kararlıVatandaşın önlemlere uyması ve filyasyon ekiplerinin hızlı müdahaleleriyle virüsle başarıyla mücadele eden kentte, aşıya da talep var. 425 bin doz uygulama yapıldı
20.02.2021Ege
65 yaş üstü MHRS ve e-Nabız üzerinden aşı randevusu alma ekranı! Kimler koronavirüs aşı randevusu alabilir?
65 yaş üstü MHRS ve e-Nabız üzerinden aşı randevusu alma ekranı! Kimler koronavirüs aşı randevusu alabilir?Koronavirüs aşılama çalışmaları devam ediyor. 12 Şubat tarihinden itibaren MHRS ve e-Nabız üzerinden alınan koronavirüs aşı randevularının ardından hafta başında aile hekimliklerinde koronavirüs aşı çalışmaları resmen başlatıldı. Henüz randevusunu alamayan vatandaşlar MHRS ve e-Nabız üzerinden koronavirüs aşı randevusu nasıl alınır sorusuna yanıt arıyor. İşte 65 yaş üstü koronavirüs aşı randevusu oluşturma ekranı
17.02.2021Gündem
Kovid-19 aşısı olacakların en merak ettiği sorular ve cevapları
Kovid-19 aşısı olacakların en merak ettiği sorular ve cevaplarıAşı sıklığı ve dozu, karantina süreci gerekliliği, aşının yan etkileri ve ilk doz ile ikinci doz aşının aynı olma zorunluluğu Kovid-19 aşısı olacakların en çok merak ettiği konuların başında geliyor. Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Songül Özer, Kovid-19 aşısı ile ilgili merak edilen konularla ilgili önemli bilgiler paylaştı
16.02.2021Genel Sağlık
65-69 yaş grubuna ilk doz aşı başladı
65-69 yaş grubuna ilk doz aşı başladıKovid-19’la mücadele sürecinde 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 60 yaş ve üzerindeki eşlerinin ilk doz aşılarının uygulanmasına başlandı.
13.02.2021Gündem
65 yaş ve üzeri vatandaşların Kovid-19 aşılarının yapılmasına başlandı
65 yaş ve üzeri vatandaşların Kovid-19 aşılarının yapılmasına başlandıYeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele sürecinde 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 60 yaş ve üzerindeki eşlerinin ilk doz aşılarının uygulanmasına başlandı.
12.02.2021Gündem
Sağlık çalışanları mutlu
Sağlık çalışanları mutluCoronaVac aşısının ikinci dozu, dün sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı. İzmir’de, kentteki en büyük sağlık kuruluşlarından İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde oluşturulan kliniklerde de sağlık çalışanlarına aşılar yapılıyor.
12.02.2021Gündem
İkinci doz başladı
İkinci doz başladıKoronavirüsle mücadele kapsamında yapılan CoronaVac aşısının ikinci dozu, İzmir’deki hastanelerde sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı.
12.02.2021Ege
Son dakika... Türkiye'de uygulanan aşıyla ilgili çarpıcı sonuç! Yüzde 98
Son dakika... Türkiye'de uygulanan aşıyla ilgili çarpıcı sonuç! Yüzde 98Türkiye’de uygulanan CoronaVac aşısının etkinliğine ilişkin Lancet’te yayınlanan çalışmaya göre, aşı 60 yaş üzeri kişilerde yüzde 98 oranında koruyucu etki gösteriyor.
12.02.2021Gündem
Meksika Sinovac'ın acil kullanımına onay verdi
Meksika Sinovac'ın acil kullanımına onay verdiGelen son dakika haberine göre; Meksika, Çinli Sinovac şirketinin geliştirdiği "CoronaVac" isimli yeni tip koronavirüs (covid-19) aşısının ülkede acil kullanımını onayladı.
12.02.2021Dünya
Son Dakika: Bakan Koca'dan çok kritik yüz yüze eğitim açıklaması
Son Dakika: Bakan Koca'dan çok kritik yüz yüze eğitim açıklamasıSon dakika haberine göre Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yaptı. Bakan Koca yaptığı değerlendirmede, "Yeni dönemin adı 'yerinde karar dönemi'dir." dedi. Mutasyonlu virüsle ilgili son bilgileri veren Koca 'yeni kısıtlama gelecek mi?' sorusuna yanıt verdi. Öte yandan bugünden itibaren ilk aşılanan grubun ikinci doz aşılamasına başlanıyor.
11.02.2021Gündem
Son dakika: Bakan Koca paylaştı: 28. gün ikinci doz aşımı oldum
Son dakika: Bakan Koca paylaştı: 28. gün ikinci doz aşımı oldumSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı yaptığı açıklamada, aşılara dair son bilgileri paylaştı. Koca, "Dün ve bu sabah aşı geldi Türkiye'ye, ilk kez benden duyuyorsunuz bunu ilk kez buradan açıklıyorum." ifadelerini kullandı. Öte yandan Bakan Koca, CoronaVac aşısının 2. dozunu Ankara Şehir Hastanesi'nde yaptırdı.
10.02.2021Gündem
Aşı olan yaşlılar: Artık çocuklarımızı görebilecek miyiz?
Aşı olan yaşlılar: Artık çocuklarımızı görebilecek miyiz?Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında aşılamalar 75 yaş üstü vatandaşlarla devam ederken hekimler, yaşlıların kendilerine en çok, ‘Artık çocuklarımızla görüşebilecek miyiz?’ ve ‘Aşıya güvenebilir miyiz?’ sorularını yönelttiğini söylüyor.
9.02.2021Gündem
Sağlık çalışanları karlı yolları aşarak vatandaşlara Kovid-19 aşısı ulaştırıyor
Sağlık çalışanları karlı yolları aşarak vatandaşlara Kovid-19 aşısı ulaştırıyorDiyarbakır'da, yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsamında aşı çalışması yürüten mobil sağlık ekipleri, zorlu kış koşullarında hizmet veriyor.
8.02.2021Gündem
70 ülkede, 128 milyon doz aşı uygulandı
70 ülkede, 128 milyon doz aşı uygulandıDünyanın yeni tip koronavirüs salgınından çıkış umudu olarak gördüğü Kovid-19’a karşı aşılama çalışmaları sürüyor. Şimdiye kadar 70’den fazla ülkede 127.8 milyon doz aşı uygulandı. Aşılamada 39 milyon doz aşı uygulamasıyla ABD, 31.2 milyon dozla Çin ve 16.4 milyon dozla Avrupa Birliği ülkeleri yer aldı. DSÖ, 2.5 milyar nüfusu olan 130 ülkede tek bir doz aşı uygulanmadığını açıklamıştı.
8.02.2021Dünya
Son dakika... Bloomberg normalleşme için tarih verdi! Türkiye...
Son dakika... Bloomberg normalleşme için tarih verdi! Türkiye...Koronavirüs kâbusu sürerken, herkesin aklında ‘Hayat ne zaman normale döner’ sorusu var. Amerikan Bloomberg kanalının hesaplamasına göre, eğer aşı dağıtımı bu hızla sürer ve yeni varyantlara karşı da etkili olursa küresel sürü bağışıklığının kazanılması 7 yıl alabilir. İki doz aşıya göre yapılan hesaplamada, Türkiye’nin ise 2.6 yıl sonra nüfusunun yüzde 75’ini aşılayarak sürü bağışıklığı kazanması öngörülüyor. Bu süre, 3.2 yıl ile Almanya, 3.4 yıl ile Brüksel ve 3.9 yıl ile Hollanda gibi pek çok Avrupa ülkesinin önünde.
7.02.2021Gündem
Aşıda 2. doz ve 2. parti haftası
Aşıda 2. doz ve 2. parti haftasıCumhurbaşkanı, MHP lideri ve Bakan Koca ile sağlık çalışanları bu hafta ikinci doz aşı olacak, Koca’ya 10, Erdoğan’a 11, Bahçeli ve Akşener’e 12 Şubat’ta ikinci doz aşı yapılacak. Kılıçdaroğlu’nun (72) yaş grubuna aşılama başlıyor
7.02.2021Gündem
“Aşılamada doğru yoldayız”
“Aşılamada doğru yoldayız”CoronaVac’ın 60 yaş ve üzerinde ciddi yan etkilere neden olmadığı yönünde dünyaca ünlü tıp dergisi Lancet’de yayımlanan makale üzerine merak edilenleri sorduk
7.02.2021Pazar
Çin ikinci yerli koronavirüs aşısını onayladı!
Çin ikinci yerli koronavirüs aşısını onayladı!Çinli Sinovac Biotech firması, Pekin yönetiminin ikinci yerli Kovid-19 aşısının şartlı onayladığını duyurdu.
6.02.2021Dünya
Son dakika! Kabus sürüyor: 2 milyon 300 bini aştı
Son dakika! Kabus sürüyor: 2 milyon 300 bini aştıSon dakika haberine göre, Dünya genelinde Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 2 milyon 300 bini geçti.
5.02.2021Dünya
'Aşı olan kişi koronavirüse yakalanıyorsa bu mutasyonlu virüs olabilir'
'Aşı olan kişi koronavirüse yakalanıyorsa bu mutasyonlu virüs olabilir'Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yeşim Taşova, halk arasında 'aşının tutmadığı' söyleminin, vücudun düşük yanıt verdiği bir grupta görülebileceğini belirtti. Aşı olan kişilerin korunmaya devam etmesi gerektiğinin altını çizdi. Taşova, aşılamadan sonra koronavirüse yakalanılıyorsa bunun mutasyonlu bir virüs olabileceğini kaydetti.
1.02.2021Gündem
5 adımda aşı rehberi
5 adımda aşı rehberi19 Ocak itibarıyla 90 yaş ve üzeri gruba uygulanmaya başlanan aşı programında bu hafta 75 yaşa kadar gelindi. Peki aşı sıranız gelince ne yapacak, nasıl randevu alacaksınız? İşte 5 adımda aşı kılavuzu
31.01.2021Pazar
Son dakika: Bakan Koca müjdeyi vermişti! 3,5 milyon doz aşı daha geldi
Son dakika: Bakan Koca müjdeyi vermişti! 3,5 milyon doz aşı daha geldiGelen son dakika haberine göre; Çin'den satın alınan inaktif covid-19 aşısının 10 milyon dozluk sevkiyatının ikinci bölümü olan 3,5 milyon doz aşı Türkiye'ye getirildi.
29.01.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsaşıkoronaSinovacCovid-19

Coronavac ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.