Turkovac

Turkovac

Son dakika turkovac haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan turkovac gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan turkovac haber sayfamızda...

Turkovac

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 87 turkovac haberi bulunmuştur.
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Biden Roma'da görüşecek
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Biden Roma'da görüşecekGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ekim sonunda Roma’da düzenlenecek G-20 Liderler Zirvesi marjında ABD Başkanı Joe Biden ile baş başa görüşeceği öğrenildi. İşte haberin ayrıntıları...
28.09.2021Siyaset
Turkovac (yerli aşı) ne zaman çıkacak?
Turkovac (yerli aşı) ne zaman çıkacak?Yerli aşı çalışmaları sürerken Cumhurbaşkanı Erdoğan Küresel Kovid-19 zirvesinde konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Bu gelişme sonrası Turkovac (yerli aşı) ne zaman çıkacak? soruları sıklaştı.
28.09.2021Gündem
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Küresel Kovid Zirvesi'ne videolu mesaj
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Küresel Kovid Zirvesi'ne videolu mesajCumhurbaşkanı Erdoğan Küresel Kovid-19 zirvesine video mesaj gönderdi. Erdoğan, "TURKOVAC ve diğer milli aşı adaylarımızı, en kısa zamanda seri üretime geçirerek tüm insanlığın kullanımına sunmayı taahhüt ediyoruz." dedi.
28.09.2021Gündem
Son dakika haberleri: Okullar açık kalacak mı? Sağlık Bakanı Koca'dan yüz yüze eğitim açıklaması
Son dakika haberleri: Okullar açık kalacak mı? Sağlık Bakanı Koca'dan yüz yüze eğitim açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, okullar açık kalacak mı? sorusunu yanıtladı. Bakan Koca, "Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı olarak ikili ve hafta sonu eğitim dahil bütün alternatiflerin denenmesi, her haliyle okulların açık kalması gerektiğini düşünüyoruz" ifadelerine yer verdi.
28.09.2021Gündem
Okullar açık kalacak mı? Sağlık Bakanı Koca'dan yüz yüze eğitim açıklaması
Okullar açık kalacak mı? Sağlık Bakanı Koca'dan yüz yüze eğitim açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, okullar açık kalacak mı? sorusunu yanıtladı. Bakan Koca, "Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı olarak ikili ve hafta sonu eğitim dahil bütün alternatiflerin denenmesi, her haliyle okulların açık kalması gerektiğini düşünüyoruz" ifadelerine yer verdi.
28.09.2021Haberler
Son dakika haberi: HES kodu yerine yeni zorunluluk gündemde! 'Aşı kartı' ile giriş...
Son dakika haberi: HES kodu yerine yeni zorunluluk gündemde! 'Aşı kartı' ile giriş...Son dakika haberlere göre, pandemiyle mücadelede aşıya teşvik için iki önemli adım planlanıyor. Öncelikle lokanta, kafe, AVM gibi yerlere girişte vatandaştan HES kodu yerine aşı kartı istenmesi gündemde. Ayrıca, aşıyla ilgili endişe taşıyanları ikna için yerli aşı Turkovac üzerinden büyük bir kampanya yapılacak.
28.09.2021Gündem
Prof. Dr. Akova: Turkovac aşısı Sinovac kadar etkili olacaktır
Prof. Dr. Akova: Turkovac aşısı Sinovac kadar etkili olacaktırHacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Murat Akova, Turkovac ile Sinovac'ın eş değer bir aşı olduğunu söyledi. Akova, "Turkovac aşısı da inaktif bir aşı. İnaktif aşılar mRNA aşılarına göre, örneğin Biontech aşısına göre başlangıçta daha az miktarda antikor üretiyorlar. Ama virüsün değişik kesimlerine karşı daha yaygın antikor üretiyorlar. Turkovac aşısının Sinovac aşısı kadar etkili olacağını tahmin ediyorum" dedi.
26.09.2021Gündem
AK Parti'li Ünal: Türkiye'nin yanında olan ve duran herkesle beraberiz
AK Parti'li Ünal: Türkiye'nin yanında olan ve duran herkesle beraberizAK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "Eğer mavi vatanı saldırganlık olarak nitelendirebiliyorsa bir siyasi anlayış, bu siyasi anlayışla ilgili bir sorun vardır. Terörü Türkiye içerisinde değil, Türkiye dışarısında karşılamak ve terörü kaynağında kurutmak için verdiğimiz mücadeleyi eğer birileri anlamıyorsa bunu siyasetle izah etmemiz mümkün değil. Bu yüzden biz Türkiye'nin yanında olan ve duran herkesle siyasi görüşü ne olursa olsun beraberiz" dedi.
25.09.2021Siyaset
Kabine Toplantısı bu hafta yapılacak mı? Bakanlar Kurulu Kabine Toplantısı ne zaman hangi tarihte olacak?
Kabine Toplantısı bu hafta yapılacak mı? Bakanlar Kurulu Kabine Toplantısı ne zaman hangi tarihte olacak?Kabine Toplantısı ne zaman sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Son olarak 6 Eylül'de bir araya gelen Bakanlar Kurulu Kabine Toplantısı bugün var mı, yeni kararlar alınacak mı sorusu merak ediliyor. Son dönemde artan vaka sayıları ile birlikte yeni kısıtlama veya tedbirlerin alınıp alınmayacağı toplantının ardından bellli olacak. Peki Kabine Toplantısı bugün var mı?
23.09.2021Gündem
‘Göç dalgasına tahammül yok’
‘Göç dalgasına tahammül yok’BM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Afganistan ve Suriye’deki gelişmelere değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Suriye krizinde insanlık onurunu kurtaran bir ülke olarak, artık yeni göç dalgalarını karşılamaya ne imkanımız ne de tahammülümüz vardır” dedi
22.09.2021Siyaset
Son dakika: BM 76. Genel Kurulu! Erdoğan'dan dünyaya önemli mesajlar
Son dakika: BM 76. Genel Kurulu! Erdoğan'dan dünyaya önemli mesajlarSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonlarca insanın hayatını kaybettiği, 10 milyonlarca insanın Kovid-19 virüsünün pençesinde kıvrandığı bir dönemde, aşı milliyetçiliğinin farklı yöntemlerle halen sürdürülüyor olmasının, insanlık adına yüz kızartıcı olduğunu ifade etti. "Yerli aşımız TURKOVAC'ı yakın zamanda milletimizle birlikte tüm insanlığın istifadesine sunacağımızı ifade etmek istiyorum." diyen Erdoğan, Dünya Sağlık Örgütünün güçlendirilmesi ve salgınlara karşı sözleşme hazırlanması girişimlerini desteklediklerini vurguladı. "Doğu Akdeniz'de en uzun kıyıya sahip Türkiye'yi bölgede yok sayan anlayıştan vazgeçilmesi şarttır." diyen Erdoğan, KKTC ile ilgili olarak, "BM'nin eşit olarak kabul ettiği Ada'daki iki halktan birinin lideri sizlere hitap edebilirken, diğer liderin bu platformda sesini duyuramaması adil değildir." açıklamasında bulundu.
21.09.2021Siyaset
Erdoğan BM Genel Kurulu'nda konuştu
Erdoğan BM Genel Kurulu'nda konuştuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonlarca insanın hayatını kaybettiği, 10 milyonlarca insanın Kovid-19 virüsünün pençesinde kıvrandığı bir dönemde, aşı milliyetçiliğinin farklı yöntemlerle halen sürdürülüyor olmasının, insanlık adına yüz kızartıcı olduğunu ifade etti. "Yerli aşımız TURKOVAC'ı yakın zamanda milletimizle birlikte tüm insanlığın istifadesine sunacağımızı ifade etmek istiyorum." diyen Erdoğan, Dünya Sağlık Örgütünün güçlendirilmesi ve salgınlara karşı sözleşme hazırlanması girişimlerini desteklediklerini vurguladı. "Doğu Akdeniz'de en uzun kıyıya sahip Türkiye'yi bölgede yok sayan anlayıştan vazgeçilmesi şarttır." diyen Erdoğan, KKTC ile ilgili olarak, "BM'nin eşit olarak kabul ettiği Ada'daki iki halktan birinin lideri sizlere hitap edebilirken, diğer liderin bu platformda sesini duyuramaması adil değildir." açıklamasında bulundu.
21.09.2021Haberler
Erdoğan'dan ABD'de çok net FETÖ mesajı: Artık gün gibi ortada
Erdoğan'dan ABD'de çok net FETÖ mesajı: Artık gün gibi ortadaCumhurbaşkanı Erdoğan, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesince (TASC) düzenlenen "Daha Adil Bir Dünya Mümkün" başlıklı konferansa katılarak konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada 'Takiye ve tedbir kılıfı altında, karanlık yüzlerini gizlemeye çalışsalar da FETÖ'nün eli kanlı bir terör örgütü olduğu artık gün gibi ortadadır' dedi.
20.09.2021Haberler
Son dakika: Erdoğan'dan ABD'de çok net FETÖ mesajı: Artık gün gibi ortada
Son dakika: Erdoğan'dan ABD'de çok net FETÖ mesajı: Artık gün gibi ortadaGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesince (TASC) düzenlenen "Daha Adil Bir Dünya Mümkün" başlıklı konferansa katılarak konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada 'Takiye ve tedbir kılıfı altında, karanlık yüzlerini gizlemeye çalışsalar da FETÖ'nün eli kanlı bir terör örgütü olduğu artık gün gibi ortadadır' dedi.
20.09.2021Siyaset
Turkovac ne zaman çıkacak - uygulanacak? Yerli Turkovac aşısı inaktif mi, mRNA mı?
Turkovac ne zaman çıkacak - uygulanacak? Yerli Turkovac aşısı inaktif mi, mRNA mı?Erciyes Üniversitesi ile Sağlık Bakanlığı Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı tarafından geliştirilen yerli kovid-19 aşısı Turkovac için geri sayım başladı. Bakan Fahrettin Koca, Turkovac için tarihi verdi. Peki, Turkovac ne demek, inaktif mi?
13.09.2021Gündem
Sağlık Bakanı Koca müjdeyi verdi: TURKOVAC acil onay aşamasında
Sağlık Bakanı Koca müjdeyi verdi: TURKOVAC acil onay aşamasındaSağlık Bakanı Koca, yerli aşı TURKOVAC’ın acil kullanım onayı başvuru aşamasına geldiğini belirterek, “Onay alması halinde ekim ayı içinde seri üretime geçeceğiz” dedi. Koca, aşılamada 100 milyon doz eşiğinin de aşıldığını duyurdu.
10.09.2021Gündem
Son dakika: Bakan Koca acı gerçeği açıkladı! Çarpıcı oran yüzde 90
Son dakika: Bakan Koca acı gerçeği açıkladı! Çarpıcı oran yüzde 90Gelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından 'Simge bir gün olacak' diyerek açıklama yapacağını duyurmuştu. Kameraların karşısına geçen Bakan Koca'dan kritik mesajlar verdi. Türkiye'de de görülen 'Mu' varyantına ilişkin bilgilendirme yapan Koca, aşı ve vaka arasındaki çarpıcı oranları duyurdu. İşte detaylar...
9.09.2021Gündem
Bakan Koca'dan TURKOVAC ve Mu varyantı açıklaması
Bakan Koca'dan TURKOVAC ve Mu varyantı açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından 'Simge bir gün olacak' diyerek açıklama yapacağını duyurmuştu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca basın toplantısı düzenlediSağlık Bakanı Koca: "(Kovid-19) Mu varyantının daha ağır seyrettiği şeklinde genel bir kanaat olduğunu biliyoruz. Ama bizim 2 vakamızda şu an böyle bir durum söz konusu değil."
9.09.2021Haberler
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan önemli açıklamalar
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan önemli açıklamalarSağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından 'Simge bir gün olacak' diyerek açıklama yapacağını duyurmuştu.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca basın toplantısı düzenledi
9.09.2021Haberler
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan '100 milyon doz' paylaşımı
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan '100 milyon doz' paylaşımıCumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugün, hamdolsun, 100 milyon doz aşı sayısına ulaştık. Yerli aşımız TURKOVAC’ın da yaygın kullanımıyla birlikte inşallah bu musibeti bir an evvel ülkemizin başından defedeceğiz. Tüm vatandaşlarımı aşılarını yaptırarak KOVİD-19’la mücadelemize güç katmaya davet ediyorum." dedi.
9.09.2021Siyaset
Bakan Koca: Yeni tedbir gündemde yok
Bakan Koca: Yeni tedbir gündemde yokSağlık Bakanı Fahrettin Koca, sadece 2 kişide Mu varyantının tespit edildiğini belirterek, “Şu an ilave tedbir getirmeyi düşünmüyoruz” dedi. Koca, yerli aşı TURKOVAC’a ilişkin de “1,5-2 ay içerisinde seri üretime geçmeyi istiyoruz” ifadesini kullandı
8.09.2021Gündem
Son dakika... Sağlık Bakanı Koca'dan Mu varyantı açıklaması
Son dakika... Sağlık Bakanı Koca'dan Mu varyantı açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19'un "Mu" varyantının, Türkiye'de 2 kişide tespit edildiğini belirterek, şu an ilave tedbir getirmeyi düşünmediklerini bildirdi. Bakan Koca, "Vakaların yüzde 90'ından fazlası, Delta veya Delta Plus. İki doz aşı yapılanların sayısının artmasıyla vakaların giderek düşeceğini düşünüyorum." ifadelerini kullandı.
7.09.2021Gündem
Son dakika haberi: Milyonlarca öğrenci bekliyordu! Bilim Kurulu sonrası açıklandı: Artık zorunluluktur
Son dakika haberi: Milyonlarca öğrenci bekliyordu! Bilim Kurulu sonrası açıklandı: Artık zorunlulukturBilim Kurulu bir kez daha koronavirüs ile mücadeledeki son dakika gelişmelerini ve yüz yüze eğitimdeki detayları görüşmek üzere toplandı. Herkesin merak ettiği aşızlar için yeni tedbirler gelecek mi? Yeni kısıtlamalar olacak mı? soruları da toplantı sonrası cevap buldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve YÖK Başkanı Erol Özvar peş peşe kritik açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...
3.09.2021Gündem
Son dakika: AVM ve restoranlarda PCR testi gerekli olacak mı? Bakan Koca açıkladı
Son dakika: AVM ve restoranlarda PCR testi gerekli olacak mı? Bakan Koca açıkladıSon dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Koca, Bilim Kurulu sonrası yaptığı açıklama ile AVM, restoran ve kafelerde PCR testi zorunlu olacak mı? sorusuna açıklık getirdi.
3.09.2021Gündem
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabil Havalimanı'nın işletilmesi hakkında, "Havaalanı meselesinde de Taliban ne diyor, “Güvenliği bize verin ama işletmeyi siz alın.” Nasıl güvenliği size veririz? Güvenliği siz aldınız, ondan sonra orada yine kan gövdeyi götürürse biz bunu dünyaya nasıl izah edeceğiz? Bu kolay bir iş değil. İşte bunlar konuşuldu, hemen ertesi gün 200’e yakın kişi öldü." dedi. Erdoğan seçim barajıyla ilgili olarak yüzde 7'yi işaret ederek "MHP de olumlu bakıyor." ifadesini kullandı.
29.08.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

erdoğanfahrettin kocason dakika haberlerson dakika haberturkovac

Turkovac ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.