Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Son dakika CUMHURİYET Halk Partisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan CUMHURİYET Halk Partisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan CUMHURİYET Halk Partisi haber sayfamızda...

Cumhuriyet Halk Partisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.907 cumhuriyet halk partisi haberi bulunmuştur.
Kurtulmuş'tan 3600 ek gösterge açıklaması
Kurtulmuş'tan 3600 ek gösterge açıklamasıAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, vatandaşların enflasyonun üzerinde bir gelir seviyesine kavuşması için mücadele edeceklerini söyledi.
27.11.2021Ekonomi
AK Parti'li Aydın: CHP milli ve yerli olmaktan uzak profil çiziyor
AK Parti'li Aydın: CHP milli ve yerli olmaktan uzak profil çiziyorAK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, "Cumhuriyet Halk Partisi, milli ve yerli olmaktan son derece uzak bir profil çiziyor. Türkiye düşmanlarıyla Türkiye karşıtlarıyla her daim beraber olan siyasi çizgide baktığınızda 'mavi vatan'da Doğu Akdeniz'de adeta Fransa gibi konuşuyor" dedi.
23.11.2021Siyaset
Son dakika! AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan asgari ücret açıklaması
Son dakika! AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan asgari ücret açıklamasıAK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, asgari ücrette yapılacak artışın enflasyon oranı üstünde olacağı mesajını verdi. Yüzde 50+1 tartışmasıyla ilgili de konuşan Kurtulmuş, "Bizim 50+1'den en ufak bir kuşkumuz yok, hodri meydan. Şu anda da böyle bir şey gündemde değil." ifadelerini kullandı.
18.11.2021Siyaset
DSP Genel Başkanı Aksakal'dan 'helalleşme' tepkisi
DSP Genel Başkanı Aksakal'dan 'helalleşme' tepkisiDemokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "helalleşme" açıklamasına ilişkin, "Eğer bugünkü CHP yönetimi helalleşmek üzere alt alta sıraladığı 'haksızlıkların ve kötülüklerin' müsebbibi olarak gerçekten sorumlu olarak kendini görüyorsa, kapı kapı dolaşmasına gerek yok, toptan özür dileyip kapısına kilit vursun, daha anlamlı olur." dedi.
18.11.2021Siyaset
Son dakika haberi... Sezai Karakoç hayatını kaybetti
Son dakika haberi... Sezai Karakoç hayatını kaybettiGelen son dakika haberine göre; şair, yazar, siyasetçi Sezai Karakoç hayatını kaybetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sezai Karakoç'un vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.
16.11.2021Gündem
Kurtulmuş: CHP, '15 Temmuz örtülü bir darbedir' sözünden dolayı özür dilemelidir
Kurtulmuş: CHP, '15 Temmuz örtülü bir darbedir' sözünden dolayı özür dilemelidirAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'helalleşme' açıklamasıyla ilgili, "Çok farklı kesimlerden helalleşmek gerekecektir. Bu helalleşmeyi samimi bir şekilde yaparlarsa bundan kazançlı çıkacak olan CHP'dir. Eğer bir şeylerden özür dilenecekse '15 Temmuz örtülü bir darbedir' sözünden dolayı da CHP özür dilemelidir" dedi.
16.11.2021Siyaset
Son dakika! AK Parti Sözcüsü Çelik'ten CHP'ye tezkere tepkisi
Son dakika! AK Parti Sözcüsü Çelik'ten CHP'ye tezkere tepkisiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "İlk defa bir Cumhuriyet Halk Partisi yönetimi Türkiye'nin milli güvenliği açısından zorunlu olan tezkereye 'Hayır' dedi. Bu tezkereler olmasaydı ne olacaktı, Türkiye'nin Suriye sınırında bir terör devletçiği kurulacaktı." dedi.
7.11.2021Gündem
Alkışı Hakedenler Ödül Töreninde Kanal D'ye ödül
Alkışı Hakedenler Ödül Töreninde Kanal D'ye ödülUluslararası Radyocular Birliği tarafından düzenlenen 11'inci Alkışı Hakedenler Ödül Töreni Bodrum'da yapıldı. Sanat, siyaset, medya dünyasından birçok kişiye ödülün verildiği gecede Kanal D'de yayınlanan Magazin D programı sunucusu Asiye Acar'a 'Uluslararası Alkışı Hakeden' magazin programı ödülü verildi.
6.11.2021Haberler
Alkışı Hakedenler Ödül Töreninde Kanal D'ye ödül
Alkışı Hakedenler Ödül Töreninde Kanal D'ye ödülUluslararası Radyocular Birliği tarafından düzenlenen 11'inci Alkışı Hakedenler Ödül Töreni Bodrum'da yapıldı. Sanat, siyaset, medya dünyasından birçok kişiye ödülün verildiği gecede Kanal D'de yayınlanan Magazin D programı sunucusu Asiye Acar'a 'Uluslararası Alkışı Hakeden' magazin programı ödülü verildi.
6.11.2021Gündem
Kılıçdaroğlu emekli polislerle bir araya geldi
Kılıçdaroğlu emekli polislerle bir araya geldiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu emekli emniyet mensupları ile bir araya geldi.  Kılıçdaroğlu, "Mutlaka ama mutlaka bugün olmazsa yarın 3600 ek göstergeyi alacaksınız" diye konuştu.
5.11.2021Siyaset
Son dakika! Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na tezkere sorusu: Ortağın İYİ Parti ihanet mi etti?
Son dakika! Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na tezkere sorusu: Ortağın İYİ Parti ihanet mi etti?Partisinin Meclis Grup Toplantısı'nda konuşan MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Biz gördüğümüz yerde vurmazsak, onlar bizi vuracaklar. Türkiye teröre karşı savunmada değil taarruzdadır." dedi. CHP'nin tezkereye 'hayır' oyu vermesini işaret eden Bahçeli, "CHP, HDP'nin dayatmasına boyun eğmiştir. Ortağın İyi Parti de ihanet etti mi? İhanet edenlerle yol yürümek fıtratında mı var?" diyerek Kılıçdaroğlu'na seslendi.
2.11.2021Siyaset
Tezkereye 'hayır' diyen CHP'ye AK Partili Dağ'dan tepki
Tezkereye 'hayır' diyen CHP'ye AK Partili Dağ'dan tepkiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CHP'nin Irak ve Suriye tezkeresindeki tavrına ilişkin, "Bu bir ittifak değildir, bu iltihaktır. Bu CHP-HDP ittifakı değil, CHP'nin HDP'ye iltihakıdır. CHP, HDP'ye vagon olmuştur ve geçen haftaki bu 'hayır' oyuyla askıda CHP kampanyası başlamıştır." dedi.
1.11.2021Siyaset
Bakan Soylu, AK Parti Tokat Danışma Kurulu Toplantısı'nda konuştu
Bakan Soylu, AK Parti Tokat Danışma Kurulu Toplantısı'nda konuştuİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Kimse bize vatandaşın arasında gezdiğimizde parmak sallayıp, 'Burası şudur, burası budur, burası Kürdistan'dır' demedi, diyemedi. Kimse bize Meclis kürsüsünden fatura kesip, 'O koltuklarda bizim sayemizde oturuyorsunuz, diyetini ödeyin' demedi, diyemedi. Çünkü bizim sahibimiz millettir." dedi.
30.10.2021Siyaset
Son dakika: MYK toplantısı sonrası CHP'ye tezkereye 'hayır' tepkisi: Bu ibretlik bir durumdur
Son dakika: MYK toplantısı sonrası CHP'ye tezkereye 'hayır' tepkisi: Bu ibretlik bir durumdurSon dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. CHP'nin Irak ve Suriye tezkeresine 'hayır' oyu vermesi kararını yorumlayan Çelik, "Tezkere milli güvenliğimize gösterdiğimiz hassasiyettir. Bu ibretlik bir durumdur, savrulma yaşadılar." ifadelerini kullandı. 10 büyükelçinin geri adım atmasına dair konuşan Çelik, "Gösterdiğimiz irade açık ve nettir. Yapılan iş, diplomatların saygınlığına uygun bir iş değildir." sözlerini kullandı. AB ile ilişkilere değinen Çelik, "Samimilerse 23. ve 24. fasılları açmalılar." dedi.
28.10.2021Siyaset
Kutlamalar başladı
Kutlamalar başladıİzmir’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamarı, Konak Belediyesi’nin resepsiyonuyla başladı.
27.10.2021Ege
AK Parti'li Çilez: CHP tamamen HDP'nin güdümüne girmiştir
AK Parti'li Çilez: CHP tamamen HDP'nin güdümüne girmiştirAK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, Suriye ve Irak tezkeresine CHP'nin "red" oyu vermesine ilişkin, "HDP'nin oy tehdidini görünce Cumhuriyet Halk Partisi çark etti, tezkereye 'hayır' oyu verdi. Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP tamamen HDP'nin güdümüne girmiştir." dedi.
26.10.2021Siyaset
Bolu ve Fethiye kararı 29 Kasım’a bırakıldı
Bolu ve Fethiye kararı 29 Kasım’a bırakıldıCHP Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) MYK tarafından “uyarı” talebiyle disipline sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca hakkındaki kararlarını 29 Kasım tarihinde verecek.
26.10.2021Siyaset
Tanju Özcan: CHP ile bağım koparsa yoluma bağımsız devam ederim
Tanju Özcan: CHP ile bağım koparsa yoluma bağımsız devam ederimBolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sosyal medya programında, tüp bebek tedavisi için kendisinden yardım isteyen kadınla ilgili anlattığı, tepki çeken anısı nedeniyle sevk edildiği Yüksek Disiplin Kurulu'nda bugün savunmasını yaptığını belirtti. Özcan, "Cumhuriyet Halk Partisi ile hukuki bağım koparsa ben yoluma bağımsız olarak inandığım değerlerle yol arkadaşlarımla birlikte devam edeceğim" dedi.
25.10.2021Siyaset
Bakan Soylu'dan tepki: Hafıza odanda Bedirhan bebek var mı?
Bakan Soylu'dan tepki: Hafıza odanda Bedirhan bebek var mı?İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır'da açılan Hafıza Odası sergisine tepki göstererek, "Hafıza Odası'ymış. Bedirhan bebek burada ölmedi mi? Hafıza odanda Bedirhan bebek var mı? Bütün Diyarbakır'ın sevdiği Gaffar Okkan hafıza odanda var mı, Dürümlü köyünün katliamı var mı, Tanışlı köyünün katliamı var mı, henüz 3-4 aylık kundaktaki bebeklerin katliamları var mı, Hakkari'de karşı karşıya kalınan katliamlar hafıza odanda var mı?" diye sordu.
24.10.2021Siyaset
Süleyman Soylu'dan 2023 çıkışı! 'Sokağa çıkacak yüzünüz kalmayacak'
Süleyman Soylu'dan 2023 çıkışı! 'Sokağa çıkacak yüzünüz kalmayacak'İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Kılıçdaroğlu, buradan size söylüyorum. 2023'te Tayyip Erdoğan'ın liderliğindeki AK Parti ve Cumhur İttifakı ile sizi öyle bir hezimete uğratacağız, göreceksiniz ki bir daha sokağa çıkacak yüzünüz kalmayacak" dedi.
24.10.2021Siyaset
'Sandık görevlileri bugünden belirlendi'
'Sandık görevlileri bugünden belirlendi'CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, sandık görevlilerinin büyük bir kısmının bugünden belirlendiğini kaydederek, sandık görevlilerinin seçim günü çeşitli nedenlerden dolayı görev başında olamaması ihtimaline karşılık, sandıkların yüzde 25’inde de yedek görevlendirmeler yapıldığını söyledi.
22.10.2021Siyaset
Mücadelesine CHP’de devam edecek
Mücadelesine CHP’de devam edecekAyvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, bağımsız olarak sürdürdüğü görevine, vatandaşların isteği doğrultusunda, siyasete atıldığı ilk parti olan CHP çatısı altında devam etme kararı aldı.
19.10.2021Ege
AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na sert tepki: Açıkça devlet memurlarını tehdit ediyor
AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na sert tepki: Açıkça devlet memurlarını tehdit ediyorCumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalara AK Parti'den peş peşe sert tepki geldi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 'Kılıçdaroğlu, son açıklamalarıyla açıkça devlet memurlarını tehdit ediyor. Böylece hukuk dışı bir düzen arayışında olduğunu ifade ediyor' dedi. AK Partili Ünal ve Dağ sosyal medya hesaplarından Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da, "Beceriksizliğini ve yetersizliğini sarhoş narasıyla kapatmaya çalışan Kılıçdaroğlu, "Heyyt!" demiş. Çok korktuk(!) Hesabı yol arkadaşların PKK’nın siyasi taşeronuna mı yoksa FETÖ'ye mi sordurursun." tepkisinde bulundu. Kılıçdaroğlu'nun üst perdeden tehdit ettiğini vurgulayan AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş ise "Hiç kimsenin bu insanlara, bu memur kardeşlerimize öyle parmak sallayarak tehdit hakkı da yoktur, haddi de değildir." dedi.
16.10.2021Siyaset
4 milletvekilinin dokunulmazlık fezlekeleri Meclis'te
4 milletvekilinin dokunulmazlık fezlekeleri Meclis'teHDP'li 2, CHP'li 1 ve TİP'li 1 milletvekiline ait 4 dokunulmazlık dosyası, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.
14.10.2021Siyaset
‘İlk dört maddeye kimse dokunamaz’
‘İlk dört maddeye kimse dokunamaz’Anayasa’nın ilk 4 maddesinin değişeceğine ilişkin süren tartışmaları yapay gündem olarak değerlendiren Kılıçdaroğlu “Hiç kimse ilk dört maddeye dokunamaz, ilk dört maddenin teminatı Türkiye Cumhuriyeti’nin şerefli vatandaşları” dedi.
14.10.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Cumhuriyet Halk Partisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.