Cumhuriyetçi

Cumhuriyetçi

Son dakika cumhuriyetçi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan cumhuriyetçi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan cumhuriyetçi haber sayfamızda...

Cumhuriyetçi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.712 cumhuriyetci haberi bulunmuştur.
Afganistan’dan çekilme 1 Mayıs’ta başlıyor
Afganistan’dan çekilme 1 Mayıs’ta başlıyorAfganistan’daki ABD askerlerinin 1 Mayıs’ta çekilmeye başlayacağını açıklayan ABD Başkanı Biden, “11 Eylül’deki hain saldırının 20’nci yıl dönümünden önce, ABD askerleri NATO müttefiklerimiz ile birlikte Afganistan’dan çıkmış olacak” dedi
15.04.2021Dünya
Son dakika: Dünyanın gözü buradaydı! Biden tarih verip duyurdu
Son dakika: Dünyanın gözü buradaydı! Biden tarih verip duyurduGelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Joe Biden, Afganistan’daki ABD askerlerinin 11 Eylül 2021’e kadar tamamen geri çekileceğini açıkladı. Öte yandan NATO Genel Sekreteri Stoltenberg yaptığı açıklamada "Afganistan'a birlikte gittik, beraber çıkma konusunda birlik içindeyiz." ifadelerini kullandı. Biden ve Afganistan Cumhurbaşkanı Gani, ABD askerlerinin Afganistan'dan ayrılması sonrasında güçlü ikili ortaklığa yönelik taahhütlerini ele aldı.
15.04.2021Dünya
Dünyanın gözü bu açıklamada! Kritik kararı duyuracak
Dünyanın gözü bu açıklamada! Kritik kararı duyuracakABD Başkanı Joe Biden'ın bugün Afganistan'dan asker çekme konusunda yapacağı konuşmada, "20 yıl önce olan korkunç bir saldırı (11 Eylül saldırıları) nedeniyle Afganistan'a girdik. Bu durum, 2021'de hala orada olmamızı açıklayamaz." ifadelerini kullanması bekleniyor.
14.04.2021Dünya
Biden, ABD Yüksek Mahkemesinin yapısını yeniden değerlendirecek
Biden, ABD Yüksek Mahkemesinin yapısını yeniden değerlendirecekABD Başkanı Joe Biden, Yüksek Mahkemenin üyelerinin sayısı da dahil yapısını ilgilendiren konuları çalışması için bir komisyon kurulması talimatı verdi.
9.04.2021Dünya
ABD'de Biden'a İran uyarısı! Çok net karşı çıkıldı
ABD'de Biden'a İran uyarısı! Çok net karşı çıkıldıABD'de Cumhuriyetçi senatörler, Başkan Joe Biden'a gönderdikleri mektupta, yönetimin İran ile 2015 nükleer anlaşmasına geri dönme ve İran'a yönelik yaptırımların kaldırılması yönündeki adımlarına karşı çıktı.
7.04.2021Dünya
ABD'de ankette halkın çoğu, göçmen krizinin sorumlusu olarak Biden'ı gösterdi
ABD'de ankette halkın çoğu, göçmen krizinin sorumlusu olarak Biden'ı gösterdiABD'de yapılan anket, Amerikalıların Meksika sınırındaki göçmen yoğunluğunun sorumlusu olarak eski ABD Başkanı Donald Trump'tan çok yeni Başkan Joe Biden'ı gördüklerini ortaya koydu.
5.04.2021Dünya
Son dakika... 'Para bombası' patladı! Trump hakkında şoke eden rapor...
Son dakika... 'Para bombası' patladı! Trump hakkında şoke eden rapor...ABD'li New York Times gazetesi, ABD Eski Başkanı Trump hakkında sarsıcı bir haber yayınladı. 2020'de yapılan başkanlık seçiminde Trump destekçilerinin, farkında olmadan milyonlarca dolar "fazla verdikleri" ortaya çıkınca yer yerinden oynadı.
4.04.2021Dünya
Trump'tan flaş çıkış! Boykot çağrısı yaptı
Trump'tan flaş çıkış! Boykot çağrısı yaptıEski ABD Başkanı Donald Trump, seçimlerde oy kullanma şartlarının sıkılaştırılması yönünde alınan karardan dolayı "All-Star" maçlarını Georgia eyaletinden başka bir yerde yapma kararı alan Amerikan Beyzbol Ligini (MLB) boykot etme çağrısında bulundu.
3.04.2021Dünya
Mart ayında 4,7 milyon ABD'li silah sabıka kaydına başvurdu
Mart ayında 4,7 milyon ABD'li silah sabıka kaydına başvurduABD'de, ateşli silah alırken gereken sabıka kaydı için yapılan başvuruların, "bir düzineden fazla insanın silahlı saldırılar neticesinde hayatını kaybettiği mart ayında rekor seviyeye ulaştığı" bildirildi.
1.04.2021Dünya
Türkiye - Amerika ilişkilerinde kritik gün: 24 Nisan! İpler kopacak mı?
Türkiye - Amerika ilişkilerinde kritik gün: 24 Nisan! İpler kopacak mı?Amerikan Başkanı Joe Biden, 24 Nisan'da 1915 olaylarının anma töreninde olaylar için "Ermeni soykırımı" diyebilir. Bu karar Türkiye- Amerika ilişkilerini nasıl etkiler, Türk Amerikan toplumuna yansımaları nasıl olur?
1.04.2021Haberler
Son dakika: Türkiye - Amerika ilişkilerinde kritik gün: 24 Nisan! İpler kopacak mı?
Son dakika: Türkiye - Amerika ilişkilerinde kritik gün: 24 Nisan! İpler kopacak mı?Gelen bir son dakika haberine göre; Amerikan Başkanı Joe Biden, 24 Nisan'da 1915 olaylarının anma töreninde olaylar için "Ermeni soykırımı" diyebilir. Bu karar Türkiye- Amerika ilişkilerini nasıl etkiler, Türk Amerikan toplumuna yansımaları nasıl olur?
1.04.2021Gündem
Watergate skandalının beyni olan isim öldü
Watergate skandalının beyni olan isim öldüABD’nin eski başkanı Richard Nixon’ın 1974’te istifasıyla sonuçlanan “Watergate Skandalı”nın beyni olarak bilinen eski FBI ajanı G. Gordon Liddy’nin 90 yaşında hayatını kaybettiği açıklandı.
1.04.2021Dünya
Biden'dan Georgia'daki seçim yasasına tepki
Biden'dan Georgia'daki seçim yasasına tepkiABD Başkanı Joe Biden, Georgia eyalet valisinin onayladığı yeni seçim yasasını, "Anayasa'ya ve vicdanlara yönelik acımasız bir saldırı" olarak değerlendirdi.
26.03.2021Dünya
Beyaz Saray: Afganistan'dan 1 Mayıs'a kadar çekilme zor
Beyaz Saray: Afganistan'dan 1 Mayıs'a kadar çekilme zorBeyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, ABD askerlerinin 1 Mayıs'a kadar Afganistan'dan tam olarak çekilmesinin zor olduğunu ancak Başkan Joe Biden'ın henüz nihai kararını vermediğini belirtti.
26.03.2021Dünya
ABD'li senatörlerden Biden'a İran çağrısı
ABD'li senatörlerden Biden'a İran çağrısıABD'li 43 senatör, Başkan Joe Biden'a gönderdikleri mektupta, yönetimin İran'ın nükleer silahlara sahip olmasını önleyecek bir anlaşmaya varılabilmesi için tüm diplomatik ve ekonomik araçları tam kapasite kullanması çağrısında bulundu.
26.03.2021Dünya
‘Irkçılığa sessiz kalmayın’
‘Irkçılığa sessiz kalmayın’ABD Başkanı Joe Biden ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris, 3 farklı masaj salonuna düzenlenen ve çoğunluğu Asya kökenli 8 kişinin ölümü ile sonuçlanan saldırının ardından Asyalı-Amerikalı liderlerle buluşmak için Atlanta’ya gitti.
21.03.2021Dünya
ABD'li senatörlerden Biden'a 1915 olaylarını "soykırım" olarak tanıma çağrısı
ABD'li senatörlerden Biden'a 1915 olaylarını "soykırım" olarak tanıma çağrısıABD'li bir grup senatör, Başkan Joe Biden'a, 1915 olaylarını "soykırım" olarak tanıma çağrısı yapan bir mektup gönderdi.
19.03.2021Dünya
New Yorkluların yüzde 50'si Vali Cuomo'nun istifasına karşı
New Yorkluların yüzde 50'si Vali Cuomo'nun istifasına karşıABD'de, New York Valisi Demokrat Andrew Cuomo hakkındaki taciz iddiaları, ülkede siyasi krize dönüşürken, istifa tartışmalarında New Yorklu seçmenler ikiye bölündü.
15.03.2021Dünya
Biden, New York Valisi Cuomo'ya taciz suçlamalarına karşı sessizliğini bozdu
Biden, New York Valisi Cuomo'ya taciz suçlamalarına karşı sessizliğini bozduABD'de New York'un Demokrat valisi Cuomo hakkındaki taciz iddiaları ülkede siyasi bir krize dönüşürken, konuya ilişkin ilk kez konuşan Başkan Joe Biden, soruşturmanın sonucunun beklenmesi gerektiğini söyledi.
15.03.2021Dünya
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Tayvan için 'ülke' ifadesini kullandı
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Tayvan için 'ülke' ifadesini kullandıBlinken, hafta içinde Dışişleri Komitesinde yaptığı bir konuşmada, Tayvan ile serbest ticaret müzakerelerini yürütmeyi teşvik etmeye bağlı kaldıklarını belirterek, Tayvan’ı "paha biçilemez güvenlik ve küresel sağlık ortağı" olarak niteledi.
14.03.2021Dünya
New York Valisi Cuomo hakkında azil soruşturması başlatıldı
New York Valisi Cuomo hakkında azil soruşturması başlatıldıNew York Eyalet Meclisinde, 6 kadının ortaya attığı cinsel taciz iddiaları nedeniyle New York Valisi Andrew Cuomo hakkında azil soruşturması açılmasına karar verildi.
12.03.2021Dünya
New York Valisi Cuomo'ya, taciz iddiaları nedeniyle istifa baskısı artıyor
New York Valisi Cuomo'ya, taciz iddiaları nedeniyle istifa baskısı artıyorABD'nin New York Eyalet Kongresinin 59 üyesi, hakkında cinsel taciz iddiaları tartışmaları süren Vali Andrew Cuomo'ya istifa çağrısında bulundu.
11.03.2021Dünya
Ekonomik destek paketi kabul edildi
Ekonomik destek paketi kabul edildiABD Başkanı Joe Biden'ın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkileriyle mücadele kapsamında hayata geçirmek istediği 1,9 trilyon dolarlık ekonomik destek paketi Temsilciler Meclisi'nde kabul edildi.
11.03.2021Uzmanpara
Son dakika: Biden'ın imzasına kaldı! 1,9 trilyon dolarlık ekonomik destek paketi...
Son dakika: Biden'ın imzasına kaldı! 1,9 trilyon dolarlık ekonomik destek paketi...Gelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Joe Biden'ın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkileriyle mücadele kapsamında hayata geçirmek istediği 1,9 trilyon dolarlık ekonomik destek paketi Temsilciler Meclisi'nde kabul edildi. Tasarı, imzalanması için Başkan Joe Biden'a gönderildi. Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Başkan Joe Biden'ın bugün Kongrede onaylanan 1,9 trilyon dolarlık yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ekonomik destek paketini cuma günü onaylayacağını açıkladı.
10.03.2021Ekonomi
Son dakika: FBI tüyler ürperten görüntüyü yayınladı!
Son dakika: FBI tüyler ürperten görüntüyü yayınladı!Son dakika haberine göre FBI, ABD'de 6 Ocak'ta Kongre binasına boru bombası yerleştiren zanlının ürkütücü görüntüsünü paylaştı.
10.03.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

abdbidenjoe bidennew yorkandrew cuomo

Cumhuriyetçi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.