Cumhuriyetçi

Cumhuriyetçi

Son dakika cumhuriyetçi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan cumhuriyetçi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan cumhuriyetçi haber sayfamızda...

Cumhuriyetçi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.877 cumhuriyetçi haberi bulunmuştur.
Ünlü Türk doktor Mehmet Öz, ABD Senatosu için adaylığını açıkladı
Ünlü Türk doktor Mehmet Öz, ABD Senatosu için adaylığını açıkladıABD'de yaşayan ünlü kalp cerrahı ve televizyon programı sunucusu Mehmet Öz, Pensilvanya eyaletinden Senato'ya girebilmek için eski ABD Başkanı Donald Trump'ın partisi Cumhuriyetçi Parti'den aday olduğunu açıkladı.
30.11.2021Dünya
Ünlü Türk doktor Mehmet Öz, ABD Senatosu için adaylığını açıkladı
Ünlü Türk doktor Mehmet Öz, ABD Senatosu için adaylığını açıkladıABD'de yaşayan ünlü kalp cerrahı ve televizyon programı sunucusu Mehmet Öz'ün eski ABD Başkanı Donald Trump'ın partisi Cumhuriyetçi Parti'den aday olarak Senato'ya girmek için yarışacağı ifade edildi.
30.11.2021Haberler
ABD'de ünlü Türk doktor Mehmet Öz siyasete atılıyor
ABD'de ünlü Türk doktor Mehmet Öz siyasete atılıyorABD'de yaşayan ünlü kalp cerrahı ve televizyon programı sunucusu Mehmet Öz'ün eski ABD Başkanı Donald Trump'ın partisi Cumhuriyetçi Parti'den aday olarak Senato'ya girmek için yarışacağı ifade edildi.
30.11.2021Dünya
Biden: 'Şimdilik' kapanma olmayacak
Biden: 'Şimdilik' kapanma olmayacakABD Başkanı Joe Biden, Omicron varyantının endişe kaynağı olduğunu ancak paniğe gerek olmadığını söyledi.
30.11.2021Dünya
Biden, Powell için kararını verdi
Biden, Powell için kararını verdiABD Başkanı Joe Biden, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanlığı'na Jerome Powell'ı ve Başkan Yardımcılığına Lael Brainard'ı aday gösterdi.
23.11.2021Uzmanpara
Biden'dan Fed Başkanı Jerome Powell için flaş karar
Biden'dan Fed Başkanı Jerome Powell için flaş kararGelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Joe Biden, Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında Fed Başkanı adayını açıkladı. Biden, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanlığına Jerome Powell'ı ve Başkan Yardımcılığına Lael Brainard'ı aday gösterdi.
22.11.2021Ekonomi
Çin'de seçimler ikinci tura kaldı, adaylardan ilk sözler
Çin'de seçimler ikinci tura kaldı, adaylardan ilk sözlerİlk turda yüzde 28'de kalan sağcı aday Kast "Komünizm ile özgürlük arasında bir seçim yapacağız" dedi, yüzde 25 oy alan solcu aday Boric ise "Onlar bize savaş ilan ettiler ama biz umut ilan edeceğiz" diye konuştu.
22.11.2021Dünya
Şili'de yeni devlet başkanını ikinci tur seçimleri belirleyecek
Şili'de yeni devlet başkanını ikinci tur seçimleri belirleyecek Şili'de düzenlenen genel seçimlerde hiçbir adayın geçerli oyların yüzde 50'den fazlasını elde edememesi nedeniyle ikinci tur seçimlerine gidilecek.
22.11.2021Dünya
Şili halkı genel seçimler için sandık başında
Şili halkı genel seçimler için sandık başındaŞili'de, ülkeyi 2022-2026 yıllarında yönetecek devlet başkanı ve yardımcısının belirleneceği genel seçimler için oy verme işlemi başladı.
21.11.2021Dünya
ABD'den 1,75 trilyon dolarlık pakete onay
ABD'den 1,75 trilyon dolarlık pakete onayABD Temsilciler Meclisi, Başkan Joe Biden'ın ekonomi planının ikinci aşamasını oluşturan 1,75 trilyon dolarlık sosyal harcama paketini onayladı.
20.11.2021Uzmanpara
Biden'ı protesto etmek için yaptı! Tarihe geçti...
Biden'ı protesto etmek için yaptı! Tarihe geçti...ABD Temsilciler Meclisinin Azınlık Lideri Cumhuriyetçi Kevin McCarthy'nin, Başkan Joe Biden'ın 1,75 trilyon dolarlık sosyal harcama paketini oylatmamak için yaptığı 8 saat 32 dakikalık konuşma, meclis tarihinin en uzun konuşması olarak kayıtlara geçti.
19.11.2021Dünya
Temsilciler Meclisi'nden 1,75 trilyon dolarlık onay
Temsilciler Meclisi'nden 1,75 trilyon dolarlık onayABD Temsilciler Meclisi, Başkan Joe Biden'ın ekonomi planının ikinci aşamasını oluşturan 1,75 trilyon dolarlık sosyal harcama paketini onayladı.
19.11.2021Ekonomi
'Kripto paralar ülkeleri istikrarsız kılabilir'
'Kripto paralar ülkeleri istikrarsız kılabilir'Eski Demokrat Parti başkan adayı Hillary Clinton kripto paralara, bunların nihayetinde tüm ülkeleri zayıflatma gücüne sahip olduğunu söyleyerek sert bir eleştiride bulundu.
19.11.2021Uzmanpara
Şili Pazar günü sandığa gidiyor
Şili Pazar günü sandığa gidiyorGüney Amerika ülkesi Şili'de seçmenler, ülkeyi 2022-2026 yıllarında yönetecek devlet başkanını belirlemek için 21 Kasım Pazar günü düzenlenecek genel seçimlerde oy kullanacak.
19.11.2021Dünya
ABD'de dikkat çeken Twitter araştırması! Yüzde 97'si...
ABD'de dikkat çeken Twitter araştırması! Yüzde 97'si...ABD'de yapılan bir araştırma, ülkedeki Twitter kullanıcılarının yüzde 25'lik kesiminin sosyal paylaşım sitesindeki içeriğin neredeyse yüzde 97'sini ürettiğini ortaya çıkardı.
17.11.2021Dünya
Biden, 1 trilyon dolarlık altyapı paketini imzaladı
Biden, 1 trilyon dolarlık altyapı paketini imzaladıABD Başkanı Joe Biden, ekonomi planının ilk aşamasını oluşturan yaklaşık 1 trilyon dolarlık altyapı paketini onayladı.
16.11.2021Uzmanpara
Son dakika: Biden'dan 1 trilyon dolarlık imza! 'Harekete geçtik'
Son dakika: Biden'dan 1 trilyon dolarlık imza! 'Harekete geçtik'Gelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Joe Biden, ekonomi planının ilk aşamasını oluşturan yaklaşık 1 trilyon dolarlık altyapı paketini onayladı. Yeni altyapı yatırımlarına 550 milyar dolarlık kaynağın ayrıldığı paket, Biden'ın imzasıyla yürürlüğe girdi.
16.11.2021Ekonomi
Trump, Washington'daki otelini 375 milyon dolara satıyor
Trump, Washington'daki otelini 375 milyon dolara satıyorEski ABD Başkanı Donald Trump'ın sahibi olduğu Trump International Otelinin 375 milyon dolara satılması için Miami merkezli yatırım şirketiyle anlaşmaya varıldığı bildirildi.
15.11.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert açıklama: Gücünüz yetiyorsa bize saldırın
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert açıklama: Gücünüz yetiyorsa bize saldırınCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale'nin Biga ilçesinde toplu açılış töreninde konuşma yaptı. İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın şehit yakınına küfürüyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Taktiğiniz kavgada yumruk sayılmaz hesabıyla önünüze gelene sataşmaksa o yumrukları millete değil gücünüz yetiyorsa bize savurun." dedi.
13.11.2021Siyaset
KKTC'de yeni hükümet güvenoyu aldı
KKTC'de yeni hükümet güvenoyu aldıKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) yeni kurulan Ulusal Birlik Partisi (UBP) ve Demokrat Parti (DP) koalisyon hükümeti güvenoyu aldı.
13.11.2021Dünya
New York'a Beşiktaşlı Belediye Başkanı!
New York'a Beşiktaşlı Belediye Başkanı!New York Belediye Başkanlığına seçilen Eric Adams, 2015'ten bu yana Beşiktaş USA Derneği üyesi. "Türk dostu" olarak nitelendirilen Adams, Türkiye’ye turistlik seyahatler yapan ve etkinliklere katılan bir isim.
11.11.2021Beşiktaş
‘Senato’ya aday’ iddiası
‘Senato’ya aday’ iddiasıÜnlü doktor Mehmet Öz’ün, ABD’nin Pensilvanya eyaletinden senatörlük yarışına katılacağı öne sürüldü.
11.11.2021Dünya
Trump'ın talebi reddedildi! Gizli tutulmayacak...
Trump'ın talebi reddedildi! Gizli tutulmayacak...ABD'de bir mahkeme, Kongre'ye 6 Ocak'ta düzenlenen baskını araştıran komisyonun eski Başkan Donald Trump dönemindeki Beyaz Saray kayıtlarından bazılarına erişebileceğine hükmetti. Trump, baskınla ilgili Başkanlık Belgeleri'nin gizli tutulmasını istiyordu.
10.11.2021Dünya
‘Minik Kuş bir komünist’
‘Minik Kuş bir komünist’ABD’de 5-11 yaş arası çocuklara Pfizer/BioNTech aşısı için onay çıkmasının ardından aşılama da başladı. Dünyaca ünlü çocuk programlarından olan Susam Sokağı’nın iki karakteri, aileleri aşıya ikna için kullanıldı. Susam Sokağı’nın 5 yaşında olduğu bilinen Minik Kuş karakterine ait, 240 binden fazla takipçisi bulunan Twitter hesabında cumartesi yapılan paylaşımda, “Bugün aşı oldum! Kanadım biraz ağrıyor ama bu aşı benim ve diğerlerinin hastalanmamasını sağlayacak ilave koruyucu güç olacak” dendi. Paylaşımda Minik Kuş’un küçüklüğünden bu yana birçok kez aşı olduğuna da dikkat çekildi. Ardından Elmo karakteri devreye girdi ve onun ağzından da “Arkadaşlarımın aşı olabileceğini öğrenmek mutluluk verici, yakında Elmo da aşı olabilir” paylaşımı yapıldı.
9.11.2021Dünya
Trump sahalara mı dönüyor? Dikkat çeken tarih açıklaması
Trump sahalara mı dönüyor? Dikkat çeken tarih açıklamasıEski ABD Başkanı Donald Trump, 2024 başkanlık seçimleri için tekrar aday olup olmayacağını açıklamak için 2022'nin kasım ayındaki Kongre ara seçimlerine kadar bekleyebileceğini açıkladı.
8.11.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Cumhuriyetçi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.