Cumhuriyetçiler

Cumhuriyetçiler

Son dakika Cumhuriyetçiler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Cumhuriyetçiler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Cumhuriyetçiler haber sayfamızda...

Cumhuriyetçiler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.162 cumhuriyetciler haberi bulunmuştur.
ABD Senatosundaki Cumhuriyetçi liderden Trump'ın 2024 adaylığına destek
ABD Senatosundaki Cumhuriyetçi liderden Trump'ın 2024 adaylığına destek ABD'de Cumhuriyetçi Partinin Senato Azınlık Lideri Mitch McConnell, uzun süredir tartışma yaşadığı eski Başkan Donald Trump'ın 2024'te adaylığı garantilemesi durumunda kendisini destekleyeceğini açıkladı.
26.02.2021Dünya
ABD 4 Mart'ta yeni şiddet senaryosu'na hazırlanıyor
ABD 4 Mart'ta yeni şiddet senaryosu'na hazırlanıyorABD’deki aşırılık yanlısı hareketler konusunda uzmanlar, QAnon inançlarının Egemen Vatandaşlar Hareketi’nin teorileriyle birleştirilmesinin yeni bir gelişme olduğunu söylüyor.
23.02.2021Dünya
ABD'nin Virginia eyaletinde, idam cezasının kaldırılması tasarısı onaya sunuldu
ABD'nin Virginia eyaletinde, idam cezasının kaldırılması tasarısı onaya sunulduABD'de en fazla idam cezasını infaz etmekle bilinen Virginia'da eyalet meclisinin iki kanadı, idam cezasının kaldırılmasına yönelik yasa tasarısını onaylayarak Vali Ralp Northam'ın onayına sundu.
22.02.2021Dünya
Trump - McConnell gerginliği artıyor!
Trump - McConnell gerginliği artıyor!ABD'de 6 Ocak'taki Kongre baskınından eski Başkan Donald Trump'ı sorumlu tutan Cumhuriyetçi Partinin Senato Azınlık Lideri Mitch McConnell ile sorumluluğu kabul etmeyen Trump arasındaki gerilim artarak sürüyor.
17.02.2021Dünya
Senatodaki azil yargılamasında aklanan Trump, mahkemelerde yargılanabilir
Senatodaki azil yargılamasında aklanan Trump, mahkemelerde yargılanabilir6 Ocak'taki Kongre baskını dolayısıyla Senatoda azil istemiyle yargılanan ve yapılan oylama sonucunda aklanan eski ABD Başkanı Donald Trump'a karşı mahkemelerde dava açılabileceği belirtiliyor.
15.02.2021Dünya
Son dakika... Öfke patlaması! Basın toplantısını bastı, ABD şokta...
Son dakika... Öfke patlaması! Basın toplantısını bastı, ABD şokta...Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın 6 Ocak'taki Kongre baskını dolayısıyla azil istemiyle yargılanıp aklanmasının ardından Demokratlar çılgına döndü. Meclis azil müdürünün oylama sonrası basın toplantısını basan Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi, Trump döneminin Senato Cumhuriyetçi lideri McConnell'ın konuşmasını dinlediği için geldiğini söyledi. Öfkeden titrediği fark edilen Pelosi, Cumhuriyetçiler hakkında çok ağır ifadeler kullandı.
14.02.2021Dünya
Son anda kurtulmuşlar!
Son anda kurtulmuşlar!ABD eski başkanı Donald Trump’ın azil davasında Demokratlar tarafından gerçekleştirilen videolu sunum büyük etki yarattı. İlk kez paylaşılan videolar, Pence’in ve bazı senatörlerin saldırganlardan kılpayı kurtulduğunu gösteriyor.
12.02.2021Dünya
Trump'ın azil yargılaması! Demokrat savcı vekiller sunumlarını tamamladı
Trump'ın azil yargılaması! Demokrat savcı vekiller sunumlarını tamamladı6 Ocak'taki Kongre baskını nedeniyle eski ABD Başkanı Donald Trump'ın yargılandığı Senatodaki azil duruşmalarında Trump'ı suçlayan Demokrat savcı vekiller sunumlarını bitirdi. Yerel saatle cuma öğleden itibaren Trump'ın avukatları savunmalarına başlayacak.
12.02.2021Dünya
Trump'ın azil yargılamasının 2. gününe yeni açıklanan videolar damga vurdu
Trump'ın azil yargılamasının 2. gününe yeni açıklanan videolar damga vurdu6 Ocak'taki Kongre baskını nedeniyle eski ABD Başkanı Donald Trump'ın Senatodaki azil yargılamasına devam edilirken, baskının ne şekilde gerçekleştiğine ilişkin ilk kez gün yüzüne çıkan videolar kamuoyunda gündem oldu.
11.02.2021Dünya
Trump'a 'Kongre baskınının baş sorumlusu' suçlaması!
Trump'a 'Kongre baskınının baş sorumlusu' suçlaması!ABD Senatosunda azil istemiyle yargılanan eski ABD Başkanı Donald Trump, Demokrat savcı vekillerce "6 Ocak'taki Kongre baskınının baş sorumlusu olmakla" suçlandı.
10.02.2021Dünya
Trump'ın Senato'daki azil yargılaması bugün başlıyor
Trump'ın Senato'daki azil yargılaması bugün başlıyorABD'de 6 Ocak'taki Kongre baskınında halkı "isyana teşvik" etmekle suçlanan ve ülke tarihinde 2. kez azil istemiyle yargılanan ilk başkan olan Trump'ın Senatodaki azil yargılaması bugün başlıyor.
9.02.2021Dünya
Son dakika... Saatler kala yer yerinden oynadı! Azil yöneticileri konuştu...
Son dakika... Saatler kala yer yerinden oynadı! Azil yöneticileri konuştu...6 Ocak 2021'den sonra ABD için artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı pek çoklarının genel kabulü. Biri polis 5 kişinin öldüğü ve tüm dünyayı şoka sokan Kongre baskınının ardından, dönemin başkanı Donald Trump için hayat artık hiç de kolay olmayacak gibi görünüyor. Başkanlığı 20 Ocak'ta Demokrat Joe Biden'a devretmesine rağmen, Demokratlar baskından dolayı doğrudan sorumlu tuttuğu Trump'ın peşini bırakmaya hiç de niyetli değil. Trump'ın avukatları ise süreci "politik tiyatro" olarak niteleyerek suçlamaları reddetti.
8.02.2021Dünya
Trump'ın Senatodaki azil yargılaması yarın başlıyor
Trump'ın Senatodaki azil yargılaması yarın başlıyor6 Ocak'taki Kongre baskının sorumlusu olmakla suçlanan eski ABD Başkanı Donald Trump'ın "azil istemiyle" Senatodaki yargılaması yarın başlıyor.
8.02.2021Dünya
Düzen değişiyor
Düzen değişiyorJoe Biden’ın göreve gelmesiyle ABD’nin dış siyasetindeki değişim gözle görülür hale geldi. Biden’ın Yemen’deki savaşa katkı verilmeyeceğini açıklamasının ardından Pentagon, ABD ordusunun dünya genelindeki pozisyonlarını gözden geçireceğini açıkladı
6.02.2021Dünya
Son dakika... Trump'tan şok 'azil' adımı!
Son dakika... Trump'tan şok 'azil' adımı!Eski ABD başkanı Trump'ın azil davasında yemin altında ifade vermeyeceği bildirildi. Demokrat vekiller, Trump'ın "yemin altında" ifade vermesi çağrısı yapmıştı.
4.02.2021Dünya
Tarihi suç! Demokratlardan Trump için felaket iddianame...
Tarihi suç! Demokratlardan Trump için felaket iddianame...ABD'nin başkenti Washington'da 6 Ocak Kongre baskını sonrası Demokratlar, deyim yerindeyse dönemin başkanı Donald Trump'ın peşini bırakmıyor. Görevi 20 Ocak'ta Joe Biden'a devreden Trump'ı, Demokratlar'ın 'tarihi bir suç' diye nitelediği olay nedeniyle korkunç suçlamalar bekliyor.
2.02.2021Dünya
O da terk etti!
O da terk etti!Trump’ın Kongre baskınında tutuklanan destekçileri eski başkanı ihanetle suçlarken, Trump Cumhuriyetçi Parti içinde etkisini artırma yönünde çalışmalara başladı
30.01.2021Dünya
Mızraklı 'QAnon Şamanı', Trump aleyhinde ifade vermek istiyor: 'Bize ihanet etti'
Mızraklı 'QAnon Şamanı', Trump aleyhinde ifade vermek istiyor: 'Bize ihanet etti'ABD'de mızrağı, kürk şapkası, boyalı yüzü ve boynuzlarıyla 6 Ocak'taki Kongre baskınının sembolü haline gelen ve kendisini 'QAnon Şamanı' olarak tanımlayan Jacob Chansley, azil davasında eski ABD Başkanı Donald Trump aleyhinde ifade vermek istediğini söyledi.
29.01.2021Dünya
Trump'tan Temsilciler Meclisi'ndeki Cumhuriyetçilere "birlikte çalışma" sözü
Trump'tan Temsilciler Meclisi'ndeki Cumhuriyetçilere "birlikte çalışma" sözüEski ABD Başkanı Donald Trump'ın, Florida'da Temsilciler Meclisi'ndeki Cumhuriyetçilerin Lideri Kevin McCarthy ile bir araya geldiği ve Cumhuriyetçilerin Temsilciler Meclisi'nde çoğunluğu kazanması için birlikte çalışma sözü verdiği bildirildi.
29.01.2021Dünya
Biden fırtına gibi başladı! İlk haftada 43 imza...
Biden fırtına gibi başladı! İlk haftada 43 imza...ABD'nin yeni lideri, ülkenin yakın tarihinde görevindeki ilk günlerinde en çok karara imza atan Başkan oldu. Biden'ın hedefinde Trump döneminin tartışmalı politikaları ve koronavirüs vardı.
28.01.2021Dünya
Fransa'da koronavirüse ilişkin meclis komisyonu feshedildi
Fransa'da koronavirüse ilişkin meclis komisyonu feshedildiFransa'da iktidar partisi Cumhuriyet Yürüyüşü (LREM) Ulusal Mecliste yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yol açtığı sorunların yönetimine ilişkin kurulan komisyonu feshetti.
28.01.2021Dünya
İntikam peşinde
İntikam peşindeEski başkan Donald Trump’ın, özellikle “kendisine ihanet ettiği”ni düşündüğü Cumhuriyetçilerden intikam almak istediği belirtiliyor.
26.01.2021Dünya
Schumer: Trump için adil ama hızlı yargılama olacak
Schumer: Trump için adil ama hızlı yargılama olacakABD Senatosu'nda Çoğunluk Lideri Chuck Schumer eski Başkan Donald Trump’ın yargılanmasının adil ama hızlı olacağını belirtti.
25.01.2021Dünya
Trump’ın yargılanması Senato’da başlıyor
Trump’ın yargılanması Senato’da başlıyorEski ABD Başkanı Donald Trump’a yönelik azil maddesinin 25 Ocak pazartesi günü Senato’ya gönderileceği bildirildi.
23.01.2021Dünya
Son dakika... Time'ın Beyaz Saray kapağı bomba etkisi yarattı
Son dakika... Time'ın Beyaz Saray kapağı bomba etkisi yarattıSeçim yenilgisini kabul etmeyen eski başkan Trump'ın yerine geçen Joe Biden'ın Oval Ofis'teki ilk gününü kapağına taşıyan ünlü dergi, söze gerek bırakmadı.
21.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ABDDonald TrumptrumpJoe Bidensenato

Cumhuriyetçiler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.