Damla Kunç Koçman

Damla Kunç Koçman

Son dakika Damla Kunç Koçman haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Damla Kunç Koçman gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Damla Kunç Koçman haber sayfamızda...

Damla Kunç Koçman

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10 damla kunc kocman haberi bulunmuştur.
Kuantum Anne Baba Modeli ile çocuğunuzu geleceğe hazırlayın
Kuantum Anne Baba Modeli ile çocuğunuzu geleceğe hazırlayınYazar, Eğitmen ve Profesyonel Koç (PCC) Damla Kunç Koçman, kendi geliştirdiği “Kuantum Anne Baba Modeli” hakkında bilgi vererek, “Kabulde olan ve hisseden anne-baba olmak” için yönümüz ruhsal zekasının farkında insan olmak” dedi.
19.10.2020Ebeveyn
Çocuğunuza hiç nasıl hissettiğini sordunuz mu?
Çocuğunuza hiç nasıl hissettiğini sordunuz mu?Corona virüs nedeniyle geçtiğimiz dönem uzaktan eğitime geçilmişti. İlk olarak ise 21 Eylül'de ana sınıfı ve 1. sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime başlamıştı. 12 Ekim Pazartesi itibarıyla yüz yüze eğitime başlayacak kademelerdeki öğrenciler için de tıpkı ilkokul 1. sınıf öğrencilerin olduğu gibi yüz yüze eğitimin ve uzaktan eğitimin birlikte yürütüleceği bir planlama yapıldı. Çocuklar farklı duygu durumu içindeler. Anne babalar ise takipteler. Bütün bunlar olurken ve yenidünya düzenine geçerken hiç çocuklarınıza nasıl hissettiğini sordunuz mu?
7.10.2020Çocuk
Kazan-kazan yaklaşımına dayalı bağ kurmak çocuğu dış dünyaya hazırlıyor
Kazan-kazan yaklaşımına dayalı bağ kurmak çocuğu dış dünyaya hazırlıyorGelişim ve sınırlar konusu her daim insanoğlunu ilgilendiren temel konulardan biri olmuştur. Kimi zaman ülkelerin sınırları olarak, kimi zaman kişilerarası mesafe olarak, kimi zaman da ailelerin çocuklarıyla kurduğu ilişkide sınırlar hayatımızın merkez üssü hâlini almıştır. Yazar, Eğitmen ve Profesyonel Koç (PCC) Damla Kunç Koçman, kazan-kazan yaklaşımına dayalı bir bağ kurmanın çocuğu dış dünyaya hazırladığını belirterek, çocuklara çizilecek sınırları ve ebeveynlerin nelere dikkat etmesi gerektiğini anlattı.
25.09.2020Çocuk
Kadın yöneticilerin ebeveyn, eş ve çocuk kimlikleri aynı anda devreye girdi
Kadın yöneticilerin ebeveyn, eş ve çocuk kimlikleri aynı anda devreye girdiPandemi süreci hem iş hem özel hayatta çoğu alışkanlıkları ve düzeni değiştirdi. Özellikle yöneticiler için daha da zor geçen dönemde, planlamayı iyi yapan, stres yönetiminde başarılı, duygusal zekası güçlü olan, iyimser ve umudu olan kadınların iş-yaşam dengelerini kurmada daha çok yoruldukları ancak süreci daha iyi yönettikleri gözlemlendi.
22.09.2020Yaşam
Öğrenci, öğretmenin “neyi nasıl yaptığını” modelliyor
Öğrenci, öğretmenin “neyi nasıl yaptığını” modelliyorMart ayından bu yana eğitimlerine online devam eden öğrenciler için 21 Eylül’de yeni bir süreç başlıyor. Çocuğun hayatındaki en önemli aşamalardan biri olan okul süreci hem aile hem de çocuklar için büyük önem taşıyor. Çocukların gelişimi açısından ise öğretmenlerin tutumu çok önemli. Coachman Eğitim ve Danışmanlık Kurucusu, Yazar, Eğitmen ve Profesyonel Koç (PCC) Damla Kunç Koçman’a göre; Çoğu zaman öğrenci, öğretmenin ne söylediğinden çok “ne yaptığı ve nasıl yaptığını” modelliyor.
10.09.2020Ebeveyn
Tanıştıkça iş büyüyor
Tanıştıkça iş büyüyorTürk ve Suriyeli KOBİ’leri tanıştırmak amacıyla bir ‘ağ’ kuran Building Markets, eğitim ve mentörlük desteği veriyor. Suriyeli KOBİ’lerin Orta Doğu’daki iş bağlantılarını Türk KOBİ’lerle işbirliği içinde geliştirmesi hedefleniyor.
4.08.2020Kobi
"Eleştirdiğimiz oyunları çocuklarımızı gelecekteki iş yaşamına hazırlamada araç olarak kullanabiliriz"
"Eleştirdiğimiz oyunları çocuklarımızı gelecekteki iş yaşamına hazırlamada araç olarak kullanabiliriz"Yazar, Yaratıcı Drama Lideri ve Eğitmen olan Damla Kunç Koçman’a göre, Yapay zekadan korkmamalı ve eleştirdiğiniz oyunları çocukları gelecekteki iş yaşamına hazırlamada bir araç olarak kullanabilmeyi öğrenmeliyiz. Öte yandan Yapay Zeka artık hayatımızda çok daha fazla yer alacak…
24.07.2020Ebeveyn
Ebeveynlikte fark yaratın: 21.yy ebeveyni nasıl olunur?
Ebeveynlikte fark yaratın: 21.yy ebeveyni nasıl olunur?Kendi ebeveynlik modelinizi anlayarak yeni modelini tasarlayan 21.yy ebeveyni olabilirsiniz. Çocuklar için yepyeni bir dünya düzeni oluşuyor. Çocukları 21.yüzyıl yetkinlikleri ile donatırken kendinizi ebeveyn olarak bu çağa nasıl hazırlıyorsunuz hiç düşündünüz mü?
23.06.2020Ebeveyn
Dünya nasıl oluştu?
Dünya nasıl oluştu?Orta Afrika’da yaşayan Boshongo halkına göre, bizden önce yalnızca karanlık, su ve Büyük Tanrı Bumba vardı. Bir gün, şiddetli bir mide sancısıyla kıvranan Bumba, Güneş’i kustu. Güneş suyun bir kısmını buharlaştırınca kara göründü. Sancısı hala dinmemiş olan Bumba’nın midesinden sırasıyla Ay, yıldızlar, leopar, timsah, kaplumbağa ve en son insan çıktı.
8.06.2020Bilim
“Evdekal” günlerinde çocuğunuzun ritmini bulun
“Evdekal” günlerinde çocuğunuzun ritmini bulunBilim Kurgu Yazarı Damla Kunç Koçman, koronavirüs sürecinde ebeveynlerden en çok duyduğu cümlenin “Bakırköy’de ben de sıraya girdim” olduğunu belirtiyor. Ruh sağlığımızı bozan ve ailelere bu cümleleri kurduran neden ise çocuklarla iletişim kurmada zorlanmaları.
5.05.2020Ebeveyn

Benzer Haber Etiketleri

Damla Kunç Koçmanmilliyet çocukKuantum Anne Baba Modelianne baba tutumlarıHisseden Anne Baba olmak

Damla Kunç Koçman ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.