Dasdas

Dasdas

Son dakika DasDas haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan DasDas gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan DasDas haber sayfamızda...

Dasdas

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 237 dasdas haberi bulunmuştur.
#EvdeKal Dijital etkinlikler
#EvdeKal Dijital etkinliklerTam kapanmada tiyatro, konser ve balo salonları da evlere taşındı...
7.05.2021Cadde
DasDas Online'da tiyatro gösterimleri devam ediyor
DasDas Online'da tiyatro gösterimleri devam ediyorDasDas’ın tiyatro sezonlarına damga vuran oyunları, Mayıs ayında da sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor. ‘Joseph K.’, ‘Timsah’, ‘Uyku Nereye Kaçar?’, ‘Güle Güle Diva!’, ‘Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet’, ‘Astro Ay’a Tırmanıyor’ ve ‘Westend / Batının Sonu’ gibi sevilen oyunlar, DasDas Online ile izleyenleri evlerinden alıp özlem duyulan tiyatro sahnelerine götürüyor.
28.04.2021Kültür Sanat
Çocukları sanatla tanıştırma rehberi
Çocukları sanatla tanıştırma rehberiMilliyet Sanat dergisi nisan ayı kapağına çocukları sanatla tanıştırma üzerine Ayşegül Sönmez’in kişisel deneyimlerinden yola çıktığı konuyu taşıyor
DasDas Online Nisan programı açıklandı
DasDas Online Nisan programı açıklandıNisan ayında DasDas Online, ‘Uyku Nereye Kaçar?’, ‘Güle Güle Diva!’, ‘Timsah’ ve ‘Astro Ay’a Tırmanıyor’un yanı sıra ‘Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet’ ve ‘Westend / Batının Sonu’ oyunları ile zengin bir tiyatro seçkisi sunuyor. DasDas Online, aynı zamanda ‘Rivayet Radyosu’ ile edebiyat ve müziği buluştururken, DasDas Akademi de online seminerleri ile sanat dolu bir ay vadediyor.
30.03.2021Kültür Sanat
Okuma  tiyatrosu
Okuma tiyatrosuBu yıl 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde DasDas oyuncuları ve DasDas Akademi’nin öğrencileri gelerek aynı masa etrafında buluşacak.
27.03.2021Cadde
Dijital perdeler umuda açılıyor
Dijital perdeler umuda açılıyorBugün Dünya Tiyatrolar Günü ve perde, repliklerin alkış seslerine karışacağı güne değin online açılmaya devam edecek yılmayan bir umutla.
27.03.2021Cumartesi
27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde DasDas'ta okuma tiyatrosu
27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde DasDas'ta okuma tiyatrosuBu yıl 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde DasDas oyuncuları ve DasDas Akademi’nin öğrencileri bir araya gelerek aynı masa etrafında buluşacak. DasDas’ın sevilen oyuncuları ve oyuncu adayları usta tiyatro yazarı Haldun Taner’in ‘Sersem Kocanın Kurnaz Karısı’ oyununu okuyarak 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nü kutlayacak.
25.03.2021Kültür Sanat
DasDas Mart ayında etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor
DasDas Mart ayında etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyorDasDas’ın kapalı gişe oyunları Mart ayında da DasDas Online üzerinden seyircilerle buluşmaya devam ediyor. Anadolu Efes tarafından dijitalleştirilen ‘Joseph K.’ ve ‘Westend / Batının Sonu’ oyunlarının yanı sıra Aras Kargo’nun katkılarıyla dijitalleştirilen ‘Uyku Nereye Kaçar?’, ‘Güle Güle Diva!’, ‘Timsah’ ve ‘Astro Ay’a Tırmanıyor’ ile sanatseverleri tiyatro dolu bir ay daha bekliyor.
“Bu geçiş döneminde esas olan kültür sanatın sürdürülebilirliğini sağlamak”
“Bu geçiş döneminde esas olan kültür sanatın sürdürülebilirliğini sağlamak”2020'nin ilk günlerinde Çin'de görülen ardından da kısa sürede tüm dünyaya yayılıp bir pandemiye dönüşen koronavirüs salgını hayatın tüm alanlarını etkiledi. Ancak özellikle yeme-içme, eğlence, kültür-sanat, ulaşım ve turizm gibi sektörler bu süreci en sert şekilde yaşıyor. Salgının başından itibaren durma noktasına gelen sonrasında da çevrimiçi platforma taşınan kültür-sanat etkinlikleri, bu şekilde ayakta kalmaya çalışıyor. Ancak mekânların kapalı olması nedeniyle müzisyen ve tiyatrocuların yanı sıra sahne çalışanları, organizatörler ve daha pek çok iş kolundaki insan zor günler yaşıyor. Bu zor günlerde müzik ve sahne çalışanları için düzenlenen destek gecelerine katkı sağlayan Anadolu Efes'in Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörü Selda Susal ile içinde bulunduğumuz bu zorlu süreci konuştuk.
22.02.2021Kültür Sanat
Gün sayıyor
Gün sayıyorLevent Ülgen, Metropol İstanbul’da görüntülendi.
13.02.2021Cadde
DasDas Online Şubat programı dopdolu
DasDas Online Şubat programı dopdoluDasDas Online, Şubat ayında DasDas’ın büyük bir ilgiyle takip edilen tiyatro oyunlarını, minik tiyatroseverlerin keyifle izleyeceği çocuk oyunlarını ve Sabahattin Ali’nin eşsiz hikayelerinin müzikle buluştuğu Rivayet Radyosu’nu özel bir programla sanatseverlerle buluşturacak.
12.02.2021Kültür Sanat
Levent Ülgen: Sahneleri özledik
Levent Ülgen: Sahneleri özledikLevent Ülgen, Metropol İstanbul'da görüntülendi. AVM içerisinde bulunan DasDas Sahne'de tiyatro oyunları için provaya geldiğini belirten oyuncu, gazetecilerin fotoğraf isteğini kırmayarak ayaküstü sohbet etmeyi de ihmal etmedi.
12.02.2021Cadde
Mert Fırat: Güzel bir program çektik
Mert Fırat: Güzel bir program çektikOyuncu Mert Fırat, geçtiğimiz gün Zorlu Alışveriş Merkezi'nde görüntülendi.
28.01.2021Cadde
DasDas Online'dan yeni program
DasDas Online'dan yeni programDasDas, bu hafta da sanatseverlere beğeniyle takip edilen tiyatro oyunlarını çevrimiçi olarak izleme fırsatı sunuyor. Aras Kargo’nun katkılarıyla dijitalleştirilen ‘Güle Güle Diva!’ ve Anadolu Efes tarafından dijitalleştirilen ‘Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet’ ve ‘Westend / Batının Sonu’ oyunları, perdelerini bu hafta DasDas Online’da açacak.
25.01.2021Kültür Sanat
'Sanatçılar olarak birbirimize destek oluyoruz'
'Sanatçılar olarak birbirimize destek oluyoruz'Şarkıcı Melek Mosso, önceki gün Metropol İstanbul'da objektiflere yansıdı.
23.01.2021Cadde
24. İstanbul Tiyatro Festivali sona erdi
24. İstanbul Tiyatro Festivali sona erdiİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding Enerji Grubu Şirketleri Aygaz, Opet ve Tüpraş sponsorluğunda 14 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında düzenlenen, çevrimiçi programıysa 28 Aralık'a kadar uzatılan 24. İstanbul Tiyatro Festivali sona erdi.
29.12.2020Kültür Sanat
Anadolu Efes DasDas İş Birliği ile Önemli Oyunları Dijitale Taşınıyor
Anadolu Efes DasDas İş Birliği ile Önemli Oyunları Dijitale TaşınıyorPandemi önlemleri nedeniyle perdelerini kapatmak durumunda kalan DasDas, kapalı gişe oynayan oyunlarından Westend/Batının Sonu, Joseph K. ve Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet’i Anadolu Efes’in katkısıyla dijital ortama taşıyor. DasDas ve Anadolu Efes’in devam eden iş birliği kapsamında, tiyatroseverler pandemi sürecinde uzak kaldıkları tiyatro keyfine yeniden kavuşacak.
24.12.2020Kültür Sanat
DasDas Online Westend / Batının Sonu ile başlıyor
DasDas Online Westend / Batının Sonu ile başlıyorKültür, sanat ve eğlencenin merkezi DasDas sanatseverleri yeniden tiyatroyla buluşturmaya hazırlanıyor. Pandemi önlemleri kapsamında getirilen kısıtlamalar dolayısıyla tiyatro oyunlarını Ataşehir Metropol İstanbul’daki sahnesinde gerçekleştiremeyen DasDas, oyunlarını çevrimiçi platforma taşıyarak, DasDas Online’da tiyatroseverlere sevilen oyunları canlı bir şekilde seyretme fırsatı sunuyor.
18.12.2020Kültür Sanat
24. İstanbul Tiyatro Festivali perdelerini açmaya hazırlanıyor
24. İstanbul Tiyatro Festivali perdelerini açmaya hazırlanıyor24. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında, Nederlands Dans Theater 2’nin ‘Dare to Say’ isimli canlı yayımlanacak dünya prömiyeri, festivalin ön etkinliği olarak 6 Kasım'da izleyicilerle buluşuyor.
Bergüzar Korel tiyatro oyununu iptal etti
Bergüzar Korel tiyatro oyununu iptal ettiTiyatro oyunu için öğle saatlerinde AVM içerisinde bulunan DasDas Sahne'ye gelen Bergüzar Korel, dakikalar sonra İzmir'deki deprem haberini alınca, oyunu iptal etme kararı aldı.
1.11.2020Cadde
DasDas Kasım programı belli oldu
DasDas Kasım programı belli olduKasım ayında DasDas,’ Anadolu Efes Katkılarıyla: Zengin Mutfağı’ndan ‘Vahşet Tanrısı’na, yine ‘Anadolu Efes Katkılarıyla: Westend / Batının Sonu’ndan ‘Joseph K.’ya dopdolu bir tiyatro seçkisi sunarken, ‘Fanatik’ ve ‘Kızlar ve Oğlanlar’ oyunlarına da ev sahipliği yapacak. DasDas ayrıca ‘+1 Sunar: Büyük Ev Ablukada Akustik’ konseriyle müzik özlemine son verecek. Sosyal mesafe kuralları ve önlemler gözetilerek hazırlanan oturma düzeniyle DasDas sonbaharı sanatla uğurluyor.
30.10.2020Kültür Sanat
Binnur Kaya: Tiyatro oyununa geldim
Binnur Kaya: Tiyatro oyununa geldimSon zamanlarda sergilediği oyunculuk performansı ile büyük hayran kitlesine ulaşan Binnur Kaya, önceki gün  Metropol İstanbul'da objektiflere takıldı.
30.10.2020Cadde
Ortak Yapım'dan tiyatroya 10 yeni eser
Ortak Yapım'dan tiyatroya 10 yeni eserBKM, DasDas, ENKA Sanat, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Zorlu PSM’nin, ülkemizin kültür birikimine katkıda bulunacak yeni tiyatro yapıtları üretilmesi amacıyla başlattığı Ortak Yapım projesi kapsamında seçilen oyunlar belirlendi. Proje kapsamında her kurum ikişer oyunun yapımcılığını üstlenecek.
27.10.2020 Kültür Sanat
Metin Akdülger: Kendimizi korumaya çalışıyoruz
Metin Akdülger: Kendimizi korumaya çalışıyoruzOyuncu Metin Akdülger, geçtiğimiz gün Metropol İstanbul'da objektiflere yansıdı.
27.10.2020Cadde
İstanbul Tiyatro Festivali başlıyor
İstanbul Tiyatro Festivali başlıyor24. İstanbul Tiyatro Festivali, 14 Kasım - 1 Aralık tarihleri arasında zengin programıyla hem sahnelerde hem de çevrimiçi platformda tiyatroseverlerle buluşuyor. Bu yıl festivalin Onur Ödülleri dansçı, koreograf Geyvan McMillen, yönetmen Işıl Kasapoğlu ve Belçikalı yönetmen Ivo van Hove’a sunuluyor.
21.10.2020Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

DasDastiyatroMert FıratWestendcadde

Dasdas ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.