Dasdas

Dasdas

Son dakika DasDas haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan DasDas gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan DasDas haber sayfamızda...

Dasdas

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 298 dasdas haberi bulunmuştur.
Medea ‘ahlak’ dağıtıyor
Medea ‘ahlak’ dağıtıyorŞenay Gürler ve Özgün Çoban’ın rol aldığı “Medea’ya Göre Ahlak” tarihsel çıkmazların son durağından, “bugünden” sesleniyor dünyaya. Oyun, “İnsan, anne ve mülteci olarak” Medea’yı anlamaya çalışıyor.
15.05.2022Kültür Sanat
Sahi var mı?
Sahi var mı?DasDas Sahne’nin yeni oyunu “Bir İhtimal Daha Var” tanıdık bir hikâyeye ortak olmaya çağırıyor...
Sunum heyecanı
Sunum heyecanıKaan Sekban, Metropol İstanbul’daydı.
28.04.2022Cadde
‘Bal Gibi’ heyecan
‘Bal Gibi’ heyecanEmre Altuğ, menajeri Handan Taşkın ile Metropol İstanbul’daydı.
25.04.2022Cadde
Ekranlarda sevildiler peki, ya sahnede...
Ekranlarda sevildiler peki, ya sahnede...Ekranlarda sevilen dizi oyuncuları artık büyük prodüksiyonlu tiyatro oyunlarının afişlerinde yer alıyor. Peki, yıldızı parlamış isimlerin tiyatronun tozunu yutmaları seyirciyi ve tiyatroyu nasıl etkiliyor?
24.04.2022Kültür Sanat
Nurgül Yeşilçay sahnede bayıldı!
Nurgül Yeşilçay sahnede bayıldı!Geçtiğimiz aylarda sette kendi kullandığı araçla kaza geçiren 45 yaşındaki Nurgül Yeşilçay, 'Bir Barda Bir Gece' isimli tiyatro oyununun önceki günkü gösteriminde talihsizlik yaşadı. Ünlü isim, oyunun ilk dakikalarında bir anda yere yığıldı.
18.04.2022Cadde
Sahnede bayıldı
Sahnede bayıldıNurgül Yeşilçay, ‘Bir Barda Bir Gece’ isimli tiyatro oyununda tansiyonu düşünce, baygınlık geçirdi
18.04.2022Cadde
Baharı Milliyet Sanat ile  karşılayın
Baharı Milliyet Sanat ile karşılayınMilliyet Sanat, Nisan 2022 sayısıyla sinemadan tiyatroya, edebiyattan müziğe yine kültür sanatın nabzını tutuyor.
Karanlıktan aydınlığa yürüyoruz
Karanlıktan aydınlığa yürüyoruzBize kentli yoksulluk gibi çok tanıdık bir yerden sesleniyor "Bir İhtimal Daha Var". Üstelik duygularımızı sömürmeden, umudumuzu büyüterek.
Tiyatro ekranda mı izlenir, sahnede mi?
Tiyatro ekranda mı izlenir, sahnede mi?Tiyatrolar pandemide perde kapatınca çareyi oyunlarını çevrimiçi sahnelemekte buldular. "Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet" hem sahnede hem çevrimiçinde seyirciyle buluşan oyunlardan. İki türlü de çok etkileyici. Anlıyoruz ki nitelikli iş yapıldığında her mecrada takdir görüyor.
21.03.2022Kültür Sanat
Doğu Demirkol filmleri ve dizileri! Doğu Demirkol kimdir kaç yaşında? Hayatı ve kariyeri...
Doğu Demirkol filmleri ve dizileri! Doğu Demirkol kimdir kaç yaşında? Hayatı ve kariyeri...Doğu Demirkol hayatı ve kariyeri hakkında bilgiler araştırma konusu olmaya devam ediyor. Son olarak Maske Kimsin programında jüri üyeliği yapan Doğu Demirkol bu akşam Şarkılar Bizi Söyler'in konukları arasında yer alıyor. İşte Doğu Demirkol hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler...
19.03.2022Cadde
“Cimri” hiç eskimiyor
“Cimri” hiç eskimiyorSemaver Kumpanya’nın “Cimri”si DasDas Sahne’ye konuk oluyor. Molière’in hiç eskimeyen oyunu “Cimri”, Tansu Biçer rejisiyle sahneleniyor.
13.03.2022Kültür Sanat
Tiyatro Festivali küratöre emanet
Tiyatro Festivali küratöre emanetİstanbul Kültür Sanat Vakfı, yeni yapılanmalara gidiyor.
21.02.2022Kültür Sanat
Dijital müze
Dijital müzeKültür-sanat alanında öncü projeleriyle bilinen DasDas iş birliğinde ve Paribu’nun desteğiyle kapılarını açan ‘X Media Art Museum’, sanatseverlere benzersiz bir deneyim sundu
5.02.2022Cadde
‘Seyirci müzenin bir parçası oluyor’
‘Seyirci müzenin bir parçası oluyor’Teknoloji, sanat ile bilimi buluşturan ve birliktelik sayesinde seyirciyi müzenin bir parçası hâline getiren  X Media Art Museum açıldı. Sergisinin açılış sergisi ise Leonardo Da Vinci deneyimi...
29.01.2022Kültür Sanat
Sahneler çocuklar için kuruluyor
Sahneler çocuklar için kuruluyorTiyatro yüzyıllardır insanoğlunun kendini ifade etme araçlarından biri olurken günümüzde de önemini korumaya devam ediyor.
23.01.2022Kültür Sanat
Bir çınarın üzerinde
Bir çınarın üzerindeAhsen Eroğlu ve Tunahan Çilingir’in iki hasta genci canlandırarak aşkı ve dostluğu paylaştığı Şebnem İşigüzel’in aynı addaki romanından uyarlanan “Ağaçtaki Kız”, 30 Ocak Pazar günü DasDas Sahne’de tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor...
23.01.2022Kültür Sanat
Ne umduk ne bulduk!
Ne umduk ne bulduk!Biri Bizi Gözetliyor yarışmasında popülerlik kazanan caz şarkıcısı Şahnaz’ın çalıştığı Urban Jazz Bar’ın kapanması ile hayatı bambaşka bir yöne evrilir.
23.01.2022Kültür Sanat
Zaten o yüzden buradalar
Zaten o yüzden buradalarŞebnem İşigüzel’in romanından İlksen Başarır’ın tiyatroya uyarladığı ve Ahsen Eroğlu’nun başrolünü üstlendiği “Ağaçtaki Kız” yakın tarihimizle yüzleştiriyor seyirciyi. Oyun, seyirciye “Hatırladıklarınızla yüzleşmeye ne kadar cesaretiniz var” diye sorarken en unutulmaz acılarına dokunuyor
16.01.2022Kültür Sanat
Doğu Demirkol kimdir kaç yaşında aslen nereli? Maske Kimsin Sen jürisi Doğu Demirkol film ve dizileri
Doğu Demirkol kimdir kaç yaşında aslen nereli? Maske Kimsin Sen jürisi Doğu Demirkol film ve dizileriDoğu Demirkol kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Kariyerine 2018 yılında Ali Atay'ın yönettiği Ölümlü Dünya filmi ile adım atan oyuncu sonrasında Ahlat Ağacı filminde rol aldı. İşte Doğu Demirkol hayatı ve kariyeri...
9.01.2022Cadde
Pandeminin yaralarını sanatla sardık
Pandeminin yaralarını sanatla sardıkSanat her zaman iyi gelir. Pandeminin bizi kısıtladığı, umudumuzu tükettiği bu yıl yine sanattan medet umduk. Tiyatrolar perdelerini açamasa da çevrimiçi oyunlarla evlerimize konuk oldular. Keza sinema da ev rahatlığında buluştu bizimle. Nihayetinde kısıtlamalar kalktı ama maalesef yine temkinli olduk salonlara girmek için. Müzik her zaman yanımızdaydı. Podcast'ler ise kurtarıcımız oldu. Ama hiç şüphesiz kazanan edebiyattı. Bu yıl bize iyi gelen, havamızı değiştiren sanatsal etkinliklere bir göz attık. İşin uzmanlarına danışıp kısa bir liste hazırladık.
26.12.2021Kültür Sanat
İmkânsız bir aşktı onlarınki
İmkânsız bir aşktı onlarınkiShakespeare’in ölümsüz eseri “Romeo ve Juliet”, DasDas’ta.
‘Artık tiyatroyu bırakmam’
‘Artık tiyatroyu bırakmam’Tiyatro mezunu olsa da birçoğumuz onu ilk kez tiyatro sahnesinde izliyoruz. "Bir Barda Bir Gece" ile yıllar sonra tiyatro sahnesine dönen Nurgül Yeşilçay, "Ünlü ama kötü oyuncu olmak zorunda değil ki insanlar" diyor.
‘Kolay olacağını düşünüyordum’
‘Kolay olacağını düşünüyordum’Nurgül Yeşilçay ile Afra Saraçoğlu, ‘Bir Barda Bir Gece’ adlı oyun için Metropol İstanbul’da bulunan Dasdas Sahne’de basın toplantısı düzenledi.
26.11.2021Cadde
Kim deli kim akıllı!
Kim deli kim akıllı!DasDas’ın yeni oyunu “Deli Bayramı”, 29 Kasım’da DasDas Sahne’de.
21.11.2021Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Dasdas ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.