Davos Zirvesi

Davos Zirvesi

Son dakika Davos Zirvesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Davos Zirvesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Davos Zirvesi haber sayfamızda...

Davos Zirvesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 241 davos zirvesi haberi bulunmuştur.
Davos Zirvesi’ne yine virüs ertelemesi
Davos Zirvesi’ne yine virüs ertelemesiİsviçre'nin Davos kentinde siyaset ve iş dünyasının önde gelen isimlerini bir araya getiren Davos Zirvesi koronavirüsün omikron varyantının yarattığı belirsizlik nedeniyle yine ertelendi.
21.12.2021Ekonomi
AK Parti'li Özkan: Akşener'in hadsiz tutumunda ittifakı sürdürme amacı var
AK Parti'li Özkan: Akşener'in hadsiz tutumunda ittifakı sürdürme amacı varAK Parti TBMM Grup Başkanvekili Cahit Özkan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleriyle ilgili, "Meral Akşener'in hadsiz tutumunda elbette CHP, HDP ve İYİ Parti'nin yapmış olduğu gizli ve açık ittifakın tabanını konsolide etmek ve gelecekle ilgili kararlı ittifakını sürdürmek amacını hep beraber gördük" dedi.
20.05.2021Siyaset
Sanal Davos’a Türk iş dünyası damgası
Sanal Davos’a Türk iş dünyası damgasıDünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) koronavirüs salgını nedeniyle ertelen Davos Zirvesi’ne alternatif olarak sanal ortamda düzenlediği ‘2021 Davos Gündemi’ dünyanın etkili siyasi ve iş dünyası liderlerini bir araya getirmeyi sürdürüyor.
28.01.2021Ekonomi
‘Sanal Davos’la büyük sıfırlama
‘Sanal Davos’la büyük sıfırlamaDünya liderlerinin ve küresel iş aleminin fikir alışverişi platformu Davos bu yıl koronavirüs nedeniyle sanal dünyaya taşındı. Düşünceler ekranda paylaşılıyor. Salgın sonrası dünya ekonomilerini ayağa kaldıracak fikirlerin ele alındığı zirve ‘Büyük Sıfırlama’ (Great Reset) ana fikri etrafında şekilleniyor.
26.01.2021Ekonomi
Trump yönetimi koronavirüsle savaşta sınıfta kaldı
Trump yönetimi koronavirüsle savaşta sınıfta kaldıMart 2020'den bu yana Covid-19 salgınının pençesinde hem sağlık hem sosyal hem de ekonomik alanda çetin bir savaş veren ABD'de, Trump ve ekibinin maske ve karantina karşıtı tavırları dikkat çekti. Halihazırda 21 milyona yakın insana Covid-19 teşhisi konulan ülkede 350 bini aşkın kişi yaşamını yitirdi.
5.01.2021Dünya
‘Davos Zirvesi’ Singapur’da yapılacak
‘Davos Zirvesi’ Singapur’da yapılacakHer yıl ocak ayında İsviçre’de yapılan Dünya Ekonomik Forumu (WEF), kamuoyunda bilinen adıyla Davos Zirvesi, Kovid-19 salgını nedeniyle 13-16 Mayıs 2021’de Singapur’da gerçekleştirilecek.
8.12.2020Ekonomi
Dünya Ekonomik Forumu Kovid-19 nedeniyle 13-16 Mayıs'ta Singapur'da yapılacak
Dünya Ekonomik Forumu Kovid-19 nedeniyle 13-16 Mayıs'ta Singapur'da yapılacakHer yıl ocak ayında İsviçre'de yapılan Dünya Ekonomik Forumu (WEF) (Davos Zirvesi), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 13-16 Mayıs 2021'de Singapur'da gerçekleştirilecek.
7.12.2020Dünya
2021 Davos Zirvesi kıştan yaza alındı
2021 Davos Zirvesi kıştan yaza alındıHer yıl ocak ayında yapılan Dünya Ekonomik Forumu (WEF) (Davos Zirvesi), Kovid-19 salgını nedeniyle 2021 yazına ertelendi. 1971’den bu yana her yıl ocak ayında İsviçre’nin Davos kasabasında düzenlenen WEF, gelecek yıl yazın gerçekleştirilecek.
27.08.2020Ekonomi
Koç Holding'ten 4,4 milyar TL net kar
Koç Holding'ten 4,4 milyar TL net karKoç Holding Üst Yöneticisi Levent Çakıroğlu, "Uzun yıllardır kararlılıkla sürdürdüğümüz yatırımlar ülkemize duyduğumuz güvenin en büyük göstergesi" dedi.
14.02.2020Ekonomi
Trump USMCA’i 29 Ocak’ta imzalayacak
Trump USMCA’i 29 Ocak’ta imzalayacakBeyaz Saray, ABD Başkanı Donald Trump’ın ABD - Meksika - Kanada Anlaşması’nı (USMCA) 29 Ocak’ta imzalayacağını açıkladı.
24.01.2020Ekonomi
Davos'ta Türk Evi
Davos'ta Türk EviHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bu yıl ilk kez oluşturulan Türk Evi'ni ziyaret etti. Albayrak, Türkiye Varlık Fonu tarafından oluşturulan Türk Evi hakkında Türkiye Varlık Fonu Başkanı Zafer Sönmez’den bilgi aldı. İstanbul Finans Merkezi projesine büyük ilgi olduğunu Bakan Albayrak’a anlatarak, Türkiye’ye ilginin yoğun olduğunu söyledi.
23.01.2020Ekonomi
İstanbul Finans Merkezi’ne Davos ilgisi
İstanbul Finans Merkezi’ne Davos ilgisiBakan Berat Albayrak, Davos’ta yabancı yatırımcıların Türkiye’ye ve İstanbul Finans Merkezi’ne yoğun bir ilgi gösterdiğini söyledi
23.01.2020Ekonomi
Bakan Albayrak: Türk varlıklarına güvenenler ciddi anlamda kazandı
Bakan Albayrak: Türk varlıklarına güvenenler ciddi anlamda kazandıHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan Davos Zirvesi'nin ikinci gününde önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, "Türk varlıklarına güvenenlerin ciddi anlamda kazandığı bir süreç. 2020 yılı daha sakin geçen bir yıl olacak; küresel büyüme tahminleri üzerinde beklentilerin daha olumlu olduğu bir yıl. Bu olumlu bir gelişme. Tabi ki küresel istikrardan yana olduk" dedi.
22.01.2020Televizyon
Son dakika... Trump: 'DTÖ konusunda çok dramatik bazı şeyler yapacağız'
Son dakika... Trump: 'DTÖ konusunda çok dramatik bazı şeyler yapacağız'Gelen son dakika haberine göre ABD Başkanı Donald Trump, Davos Zirvesi'nde açıklamalarda bulundu.
22.01.2020Dünya
Son dakika| Bakan Albayrak: Türk varlıklarına güvenenler kazandı
Son dakika| Bakan Albayrak: Türk varlıklarına güvenenler kazandı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Türk varlıklarına güvenenlerin ciddi anlamda kazandığı bir süreç. 2020 yılı daha sakin geçen bir yıl olacak; küresel büyüme tahminleri üzerinde beklentilerin daha olumlu olduğu bir yıl. Bu olumlu bir gelişme. Tabi ki küresel istikrardan yana olduk" dedi.
22.01.2020Ekonomi
Davos’a Türk çıkarması
Davos’a Türk çıkarmasıDavos’ta kurulan Türk Evi’nde uluslararası yatırımcılara Türkiye’deki yatırım olanakları hakkında bilgi verilecek
22.01.2020Ekonomi
Son dakika | Dünyanın gözü ABD'de! Beklenen süreç başladı, şimdi neler olacak?
Son dakika | Dünyanın gözü ABD'de! Beklenen süreç başladı, şimdi neler olacak?Donald Trump'ın azil süreci Senato'da başlayan dava sürecinde ilk duruşması bugün başladı. Dünyanın merakla beklediği gelişmeyi televizyonlar canlı yayınladı. Donald Trump ise azil süreci devam ederken Davos zirvesi kapsamında İsviçre'de. Senatodaki ilk azil duruşmasında Cumhuriyetçiler, Beyaz Saray'dan belge talep eden Demokratların önergesini reddetti.
22.01.2020Dünya
Petrolün varili 64,66 dolar
Petrolün varili 64,66 dolarBrent petrolün varili uluslararası piyasalarda 64,66 dolardan işlem görüyor.
21.01.2020Ekonomi
Dolar bu sabah güne nasıl başladı?
Dolar bu sabah güne nasıl başladı?TCMB`nin faiz indirimi sonrası 5.84 ile bir ayın en düşük seviyelerini test eden dolar/TL, Cuma günü başlayan ve devam eden satış baskısıyla yeniden yönünü yukarı çevirdi. Piyasalarda küresel gelişmeler ve Hazine ihalesi takip ediliyor.
21.01.2020Ekonomi
Dünyanın gözü kulağı orada! Bugün başlıyor
Dünyanın gözü kulağı orada! Bugün başlıyorDünyanın etkili siyasetçileri ve iş dünyasının önde gelen temsilcilerinin katılacağı Dünya Ekonomik Forumu'nun (WEF) bu yılki zirvesi bugün İsviçre'nin Davos kasabasında "Uyumlu ve sürdürülebilir bir dünyanın tarafları" temasıyla başlayacak.
21.01.2020Ekonomi
Guaido, Brüksel'de AB yetkilileri ile görüşecek
Guaido, Brüksel'de AB yetkilileri ile görüşecekVenezuela'da kendisini geçici devlet başkanı ilan eden ve ülkeden çıkış yasağı bulunan Juan Guaido, çarşamba günü Brüksel'de temaslarda bulunacak.
20.01.2020Dünya
IEA Başkanı Birol: Türkiye elektrikli otomobilde iyi bir oyuncu olmaya aday
IEA Başkanı Birol: Türkiye elektrikli otomobilde iyi bir oyuncu olmaya adayUluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Fatih Birol, elektrikli araç sektöründe küresel bir rekabet olduğunu belirterek, "Türkiye'nin bu dönemde attığı adım oldukça isabetli. Bu adım, Türkiye'nin dünyadaki teknolojik gelişmelere paralel hareket ettiğini gösteriyor. Üretim hedeflerine ulaşırsak, Türkiye bu alanda hatrı sayılır bir oyuncu olmaya adaydır." dedi.
30.12.2019Ekonomi
Son dakika... Türkiye'den ilk tepki! Destekliyoruz...
Son dakika... Türkiye'den ilk tepki! Destekliyoruz...Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Twitter hesabından "BM'nin Kaşıkçı cinayetinin aydınlatılmasına, sorumlularının hesap vermesine yönelik tavsiyelerini kuvvetle destekliyoruz" dedi.
19.06.2019Dünya
Son dakika... BM: Suudiler Kaşıkçı cinayeti nedeniyle Türkiye'den özür dilemeli
Son dakika... BM: Suudiler Kaşıkçı cinayeti nedeniyle Türkiye'den özür dilemeliBM'nin gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti için hazırladığı raporda, "Öldürülmesi Suudi Arabistan devletinin sorumlu olduğu yargısız bir infazdır. Suudi Arabistan, diplomatik ayrıcalıkları suistimal etmesinden dolayı Türk Hükümeti'nden özür dilemeli" denildi.
19.06.2019Dünya
Devlet Bahçeli: Trump ölçüyü çoktan kaçırmıştır
Devlet Bahçeli: Trump ölçüyü çoktan kaçırmıştırMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İstanbul  Türkiye'dir, bir dünya markasıdır, tarihin methiyesidir, Türk ve İslam'ın  şerefidir. PKK'yla FETÖ'yle emperyalizmin taşeronlarıyla zulme bekçilik yapan iş  birlikçilerle aynı hizada olmaktan, aynı kümenin içinde bir araya gelmekten  rahatsızlık duymayanlara İstanbul bırakılamaz, emanet edilemez. Fethin 566 yıllık  emaneti olan İstanbul zelil ve zillet hesaplarla öğütülemez. Buna müsamaha gösterilemez. İstanbullu kardeşlerim bu oyuna gelemez, umudum odur ki  gelmeyeceklerdir." dedi.
15.06.2019Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Davos Zirvesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.