Dünya Ekonomik Forumu

Dünya Ekonomik Forumu

Son dakika Dünya Ekonomik Forumu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dünya Ekonomik Forumu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dünya Ekonomik Forumu haber sayfamızda...

Dünya Ekonomik Forumu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.406 dunya ekonomik forumu haberi bulunmuştur.
Milli gelirin yüzde 5’i yapay zekadan gelecek
Milli gelirin yüzde 5’i yapay zekadan gelecekSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 4’üncü Sanayi Devrimi ve onun yapay zeka gibi bileşenlerini bir sıçrama tahtası olarak gördüklerini belirterek, “Köklü bir planla gençlerimizi yapay zekanın ihtiyaç duyduğu ve ortaya çıkaracağı yeni sektörlere yönlendirmeyi istiyoruz” dedi.
7.04.2021Ekonomi
Bakan Varank Türkiye'nin yapay zeka perspektifini anlattı
Bakan Varank Türkiye'nin yapay zeka perspektifini anlattıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 4'üncü Sanayi Devrimi ve onun yapay zeka gibi bileşenlerini bir sıçrama tahtası olarak gördüklerini belirterek, "Köklü bir planla gençlerimizi yapay zekanın ihtiyaç duyduğu ve ortaya çıkaracağı yeni sektörlere yönlendirmeyi istiyoruz." dedi.
6.04.2021Teknoloji
‘Siber pandemi’ tehlikesine dikkat
‘Siber pandemi’ tehlikesine dikkatTBMM’nin yaptığı araştırmada, Kovid-19 “biyolojik” pandemisi nedeniyle etkileşim yoğunluğunun dijital ortamda arttığı, bunun da biyolojik pandeminin dijital pandemiye dönüştürme potansiyelini beraberinde getirdiği tespitine yer verildi
4.04.2021Siyaset
İhracat ‘kolayca’ tabana yayılacak
İhracat ‘kolayca’ tabana yayılacakTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Kolay İhracat Platformu’nun ülke ihracatının tabana yayılmasını tesis edeceğini ve ihracat temelindeki büyümeye ivme kazandıracağını söyledi
27.03.2021Ekonomi
Bakan açıkladı! Ücretsiz ve aracısız olacak
Bakan açıkladı! Ücretsiz ve aracısız olacakTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Bugünden itibaren Kolay İhracat Platformu ile firmalarımızı potansiyel müşterilerine ücretsiz ve aracısız olarak ulaştırıyoruz." dedi.
26.03.2021Ekonomi
Küresel Riskler Raporu'nun sonuçları açıklandı
Küresel Riskler Raporu'nun sonuçları açıklandı2021 Küresel Riskler Raporu'na göre, 2 yıl içerisinde gerçekleşmesi beklenen küresel tehditler arasında istihdam ve geçim krizleri, geniş çaplı gençlik hayal kırıklıkları, dijital eşitsizlikler ve ekonomik durgunluk başı çekiyor.
23.03.2021Uzmanpara
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: G20 içerisinde ekonomisi büyüyen 2 ülkeden biriyiz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: G20 içerisinde ekonomisi büyüyen 2 ülkeden biriyizCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Ekonomik istikrar kalkanı paketimizle 2020'de yüzde 1,8 büyüme yakaladık. Bu, bizi G20 ülkeleri arasında ekonomisi büyüyen 2 ülkeden biri yapıyor. Çin ile Türkiye pozitif büyüme yaşarken, gelişmiş ekonomiler önemli ölçüde küçüldü" dedi.
17.03.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, 'Ülke Strateji Diyaloğu Türkiye Toplantısı'na katılacak
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, 'Ülke Strateji Diyaloğu Türkiye Toplantısı'na katılacakCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Dünya Ekonomik Forumu (WEF) kapsamında düzenlenen "Ülke Strateji Diyaloğu Türkiye Toplantısı'na" katılacak.
16.03.2021 Siyaset
STAR Rafineri, WEF’in ‘gelecek’ ligine girdi
STAR Rafineri, WEF’in ‘gelecek’ ligine girdiSOCAR Türkiye’nin iştiraki STAR Rafineri, Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) endüstri 4.0 teknolojilerini üretimde en iyi kullanan tesisleri kabul ettiği Global Lighthouse Network’üne giren dünyadaki ilk rafineri oldu.
16.03.2021Ekonomi
‘Tabloyu el ele değiştirmeliyiz’
‘Tabloyu el ele değiştirmeliyiz’TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk, Dünya Ekonomik Forumu Cinsiyet Eşitliği 2020 Raporu’na göre kadınlar ile erkeklerin eşit haklara sahip olması için 100 yıl geçmesi gerektiğine dikkat çekti, “Kadınlar olarak bu tabloyu değiştirebiliriz...
15.03.2021Ege
WEF Genç Küresel Liderler Listesi’nde
WEF Genç Küresel Liderler Listesi’ndeDünya Ekonomik Forumu (WEF), dünyanın geleceğini şekillendirme potansiyeline sahip 40 yaş altı isimlerden oluşan Genç Küresel Liderler (Young Global Leaders) 2021 listesini açıkladı.
15.03.2021Ekonomi
Kripto para şikayetlerinde dev artış
Kripto para şikayetlerinde dev artışYatırımcıların, 2021 yılında zirve yapan kripto paralarla ilgili en çok şikayet ettiği konular belli oldu. Şikayetvar verilerine göre kişiler, kripto para borsasının yükseldiğinde sistemin kapanmasından şikayetçi. Transfer işlemlerinin yavaş olması ve hesap kapatma işleminin yapılamaması öne çıkan diğer şikayet konuları olurken verilere göre geçen yıl ile kıyaslandığında kripto para şikayetlerinin artış oranı yüzde 8 bin 619lara kadar ulaştı.
25.02.2021Ekonomi
Kripto para şikayetleri yüzde 8 bin 619 arttı
Kripto para şikayetleri yüzde 8 bin 619 arttıYatırımcıların, 2021 yılında zirve yapan kripto paralarla ilgili en çok şikayet ettiği konular belli oldu. Şikayetvar verilerine göre kişiler, kripto para borsasının yükseldiğinde sistemin kapanmasından şikayetçi. Transfer işlemlerinin yavaş olması ve hesap kapatma işleminin yapılamaması öne çıkan diğer şikayet konuları olurken verilere göre geçen yıl ile kıyaslandığında kripto para şikayetlerinin artış oranı yüzde 8 bin 619'lara kadar ulaştı.
25.02.2021Uzmanpara
'Kadınlar çok konuşuyor' demişti... Özür diledi!
'Kadınlar çok konuşuyor' demişti... Özür diledi!"Kadınlar çok konuşuyor" diyen Japonya Olimpiyat Komitesi Başkanı Yoşiro Mori, istifa çağrıları sonrası özür açıklaması yaptı. Sözlerini geri aldığını söyleyen Mori, istifa etmeyi düşünmediğini açıkladı.
4.02.2021Dünya
Sanal Davos’a Türk iş dünyası damgası
Sanal Davos’a Türk iş dünyası damgasıDünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) koronavirüs salgını nedeniyle ertelen Davos Zirvesi’ne alternatif olarak sanal ortamda düzenlediği ‘2021 Davos Gündemi’ dünyanın etkili siyasi ve iş dünyası liderlerini bir araya getirmeyi sürdürüyor.
28.01.2021Ekonomi
Avrupa tedarik konusunda ‘öfkeli’
Avrupa tedarik konusunda ‘öfkeli’İngiltere merkezli ilaç şirketi AstraZeneca’nın Belçika’daki bir üretim tesisinde verimin düşmesi nedeniyle Avrupa Birliği (AB) ülkelerine planlanandan yüzde 60 daha az aşı tedarik edeceğini açıklaması Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen’in sert tepkisine neden oldu
28.01.2021Dünya
Yeni(den) START
Yeni(den) STARTABD ve Rusya, uzun menzilli nükleer silah başlıklarına ve füzelere kısıtlama getiren ‘Yeni START’ anlaşmasının 2026’ya kadar uzatılması konusunda uzlaşmaya vardı
28.01.2021Dünya
Putin: Teknoloji devleri fiilen devletle rekabet ediyor
Putin: Teknoloji devleri fiilen devletle rekabet ediyorRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, teknoloji devi şirketlerin, toplum içerisinde giderek daha önemli rol oynamaya başladığını belirterek, "ABD'deki seçim sürecinde de gördüğümüz gibi, bu şirketler artık sadece ekonomik devler değiller. Bu şirketler bazı alanlarda fiilen devletle rekabet ediyorlar." dedi.
27.01.2021Ekonomi
Bankacılardan 'evden çalışma' açıklaması
Bankacılardan 'evden çalışma' açıklamasıİngiltere'nin önde gelen bankalarından Barclays'in Üst Yöneticisi (CEO) Jes Staley, bankacılık sektöründe evden çalışmanın şu ana kadar başarılı sonuçlar verdiğini ancak bunun sürdürülemez olduğunu söyledi.
27.01.2021Uzmanpara
'Türkiye dijital dönüşüme öncülük edebilir'
'Türkiye dijital dönüşüme öncülük edebilir'Dünya Ekonomik Forumu (WEF) Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Klaus Schwab, "Ekonomik ve jeopolitik açıdan küresel olarak ve bölgesinde önemli bir aktör olan Türkiye, bu alanda (dijital dönüşüm) liderlik üstlenebilir ve dijital devrimin etkilerinin en üst seviyeye çıkartılması için öncülük edebilir." dedi.
27.01.2021Uzmanpara
KOBİ'lerin dijital dönüşümü için yeni çağrıya çıkılacak
KOBİ'lerin dijital dönüşümü için yeni çağrıya çıkılacakSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOSGEB aracılığıyla yürütülen KOBİ Gelişim Destek Programı (KOBİGEL) kapsamında 2020 yılında ilan edilen çağrıyla, dijital dönüşüm odaklı 396 projeye 158 milyon lira katkıda bulunduklarını belirterek, "KOBİGEL'in dijitalleşme odaklı yeni çağrısını da yakında ilan edeceğiz." dedi.
27.01.2021Ekonomi
Son dakika: Merkel korkuttu! Beklenen olmayacak...
Son dakika: Merkel korkuttu! Beklenen olmayacak...Gelen son dakika haberine göre; Almanya Başbakanı Angela Merkel, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından çıkışın beklenildiği kadar kısa sürmeyeceğini vurgulayarak, “Pandemi gelecek aylarda ve yıllarda hayatlarımızı ve işleri yapış şeklimizi etkilemeye devam edecek.” dedi.
26.01.2021Ekonomi
AB'den aşı üreticilerine 'yükümlülük' uyarısı
AB'den aşı üreticilerine 'yükümlülük' uyarısıAvrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, AstraZeneca firmasının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarının tedarikinde yaşanan gecikmeler hakkında, "Avrupa, dünyanın ilk Kovid-19 aşılarının geliştirilmesine katkı sağlamak için milyarlarca avro yatırım yaptı. Şimdi şirketler yükümlülüklerini yerine getirmeli ve aşıları yerine ulaştırmalı." dedi.
26.01.2021Ekonomi
'Kripto para birimleri kalıcı değil'
'Kripto para birimleri kalıcı değil'İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Andrew Bailey, mevcut hiçbir kripto para biriminin uzun vadede ödeme aracı olarak çalışabilecek bir yapıya sahip olmadığını söyledi.
26.01.2021Uzmanpara
‘Sanal Davos’la büyük sıfırlama
‘Sanal Davos’la büyük sıfırlamaDünya liderlerinin ve küresel iş aleminin fikir alışverişi platformu Davos bu yıl koronavirüs nedeniyle sanal dünyaya taşındı. Düşünceler ekranda paylaşılıyor. Salgın sonrası dünya ekonomilerini ayağa kaldıracak fikirlerin ele alındığı zirve ‘Büyük Sıfırlama’ (Great Reset) ana fikri etrafında şekilleniyor.
26.01.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

türkiyeekonomiteknolojikobifuat oktay

Dünya Ekonomik Forumu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.