Dünya Ekonomik Forumu

Dünya Ekonomik Forumu

Son dakika Dünya Ekonomik Forumu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dünya Ekonomik Forumu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dünya Ekonomik Forumu haber sayfamızda...

Dünya Ekonomik Forumu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.680 dünya ekonomik forumu haberi bulunmuştur.
‘Yeşil yakalı’ eleman arayışı! Sektör personel bulamıyor
‘Yeşil yakalı’ eleman arayışı! Sektör personel bulamıyor İklim değişikliğiyle mücadele nedeniyle şirketler yeşil teknolojilere yatırım peşinde.
19.02.2024 Dünya
Globalleşmeden glokalleşmeye yavaş geçiş...
Globalleşmeden glokalleşmeye yavaş geçiş... Çağdaş Ertuna /Milliyet Gazetesi Yazarı/...
12.02.2024 Milliyet Executive
Bakan Göktaş: Türkiye Yüzyılı, kadınların yüzyılı olacak
Bakan Göktaş: Türkiye Yüzyılı, kadınların yüzyılı olacak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, "İnanıyorum ki Türk kadınları, kız çocuklarımız, başarılarıyla bizleri gururlandırmaya devam edecek. Türkiye Yüzyılı, kadınların yüzyılı olacak. Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında da çalışmalarımızın odağında kız çocuklarının ve kadınların, başta eğitim olmak üzere her türlü haklarının teslimi, toplumda etkin ve güçlü olmaları yer alıyor" dedi.
10.02.2024 Ekonomi
Yapay zekâ kaynaklı dezenformasyon riski
Yapay zekâ kaynaklı dezenformasyon riski Dünya Ekonomik Forumu’nun 2024 Global Riskler Raporu, yapay zeka kaynaklı dezenformasyonun önümüzdeki iki yıl içinde en büyük küresel tehdit olarak öne çıkacağını vurguluyor.
2.02.2024 Ekonomi
Sağlık Bakanı Koca'dan 'Hastalık X' açıklaması
Sağlık Bakanı Koca'dan 'Hastalık X' açıklaması Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) açıklamalarının ardından gündeme gelen 'Hastalık X' ile ilgili konuştu.
24.01.2024 Gündem
Herkes yabancı yatırımcı arıyor
Herkes yabancı yatırımcı arıyor Yurt dışından sermaye çekmek için tüm dünyada kıyasıya yarış sürüyor. Davos’ta bu yıl Hindistan öne çıktı. Sermaye çekebilmek için bizim de katma değerli hikayemiz olması şart.
23.01.2024 Ekonomi
'Çin'deki yavaşlama ekonomileri etkiliyor'
'Çin'deki yavaşlama ekonomileri etkiliyor' Moody's'e göre Çin'in büyümesinde yavaşlama Asya-Pasifik (APAC) ekonomilerini etkiliyor.
22.01.2024 Uzmanpara
Afrika Davos’ta yardım değil ‘yatırım’ peşinde
Afrika Davos’ta yardım değil ‘yatırım’ peşinde Güney Afrika’dan Ruanda’ya ve Nijerya’ya kadar Afrika ülkeleri bu hafta Dünya Ekonomik Forumu’nda bir güç gösterisi yaparak kalkınma yardımları yerine özel yatırımları çekerek imajlarını değiştirmeye çalıştılar.
21.01.2024 Ekonomi
Türkiye hem köprü hem de ‘kutup yıldızı’
Türkiye hem köprü hem de ‘kutup yıldızı’ Dünya Ekonomik Forumu (WEF) tarafından düzenlenen Davos Zirvesi’nde bu yıl küresel güvenlik sorunları, yeni istihdam fırsatları, iklim acil durumuyla mücadele ve yapay zekâ uygulamaları masaya yatırılırken, dünyanın ve insanlığın geleceği için çözüm önerileri tartışıldı. 15-19 Ocak arasında düzenlenen toplantılarda Sabancı, Türk iş dünyasını en geniş katılımlı şekilde temsil eden Topluluklar arasında yer aldı.
20.01.2024 Ekonomi
Yapay zekâyla doğada gezinti
Yapay zekâyla doğada gezinti Dünyanın ilk doğaya adanmış açık kaynaklı üretken yapay zekâ modeli Refik Anadol ve ekibi tarafından hayata geçirildi.
19.01.2024 Kültür Sanat
Ana gündem yapay zeka, onunki başka!
Ana gündem yapay zeka, onunki başka! Davos zirvesine yapay zeka teknolojilerinin dünyaya getireceği değişim tartışması damga vururken Arjantin’in yeni Başkanı Javier Milei, yakından takip edilen konuşmasında sosyalizmi Batı’ya yönelik tehdit olarak gündeme taşıdı.
19.01.2024 Ekonomi
Blinken’ın uçağında kritik arıza! ABD'ye gidemedi...
Blinken’ın uçağında kritik arıza! ABD'ye gidemedi... ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Dünya Ekonomik Forumu (WEF) nedeniyle bulunduğu İsviçre’den, uçağında meydana kritik bir arıza nedeniyle ABD'ye gidemedi. Blinken için Belçika’nın başkenti Brüksel’den özel jet havalandı.
17.01.2024 Dünya
Sağ kolu, Bill Gates ve Epstein hakkındaki soruları cevapsız bıraktı
Sağ kolu, Bill Gates ve Epstein hakkındaki soruları cevapsız bıraktı Bill ve Melinda Gates Vakfı Başkanı Christopher Elias'ın Davos'ta bir gazetecinin pedofil milyarder Jeffrey Epstein ve Bill Gates hakkında yönelttiği birçok soruya cevap vermemesi dikkat çekti.
17.01.2024 Dünya
Sisi gözünü kararttı! Mısır'dan savaşı ve Husileri bitirecek plan
Sisi gözünü kararttı! Mısır'dan savaşı ve Husileri bitirecek plan Kızıldeniz'deki ticaret gemilerine saldırarak dünyada adından söz ettiren Husilere karşı Mısır'ın yeni planı ortaya çıktı. Kahire, bu planla birlikte bir taşla iki kuş vurmak istiyor.
17.01.2024 Dünya
‘Yapay zeka için sınırlar çizilmeli’
‘Yapay zeka için sınırlar çizilmeli’ Davos’a yapay zeka damga vurdu. AB Komisyonu Başkanı, yapay zekada Avrupa’nın yol göstermesi gerektiğini söyledi. Çin ise kırmızı çizgi istedi.
17.01.2024 Ekonomi
Zelenskiy, Ukrayna'nın Rusya'yı yenebilme şartını açıkladı!
Zelenskiy, Ukrayna'nın Rusya'yı yenebilme şartını açıkladı! Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, 2014'ten sonra Donbass'taki çatışmaları durdurma girişimlerinin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından reddedildiğini belirterek, Putin’i yırtıcı bir hayvana benzetti.
16.01.2024 Dünya
'Agresif faiz indirimleri beklemek için erken'
'Agresif faiz indirimleri beklemek için erken' Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkan Yardımcısı Gita Gopinath agresif faiz indirimleri beklemek için çok erken olduğunu söyledi.
16.01.2024 Uzmanpara
'Çin'in yapısal reformlara ihtiyacı var'
'Çin'in yapısal reformlara ihtiyacı var' Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, Çin'in büyüme oranlarında oldukça önemli bir düşüşü önlemek için yapısal reformlara ihtiyacı olduğu uyarısında bulundu.
16.01.2024 Uzmanpara
Bütçe yetmedi, İsviçreli bürokratlar oda paylaştı
Bütçe yetmedi, İsviçreli bürokratlar oda paylaştı İsviçre’de 1971 yılından bu yana tanınmış iş insanları ve politikacıları ile yapılan ve dünyanın en önemli sorunlarının tartışıldığı Davos Ekonomik Forumu (WEF), otel fiyatlarındaki aşırı artış yüzünden ev sahibi ülkeye bile ağır gelmeye başladı.
16.01.2024 Ekonomi
‘Küresel eşitsizlik uçurumu büyüyor’ uyarısı: İlk dolar trilyoneri 10 yıla ortaya çıkar
‘Küresel eşitsizlik uçurumu büyüyor’ uyarısı: İlk dolar trilyoneri 10 yıla ortaya çıkar Oxfam raporuna göre dünyada en zengin beş kişinin serveti 2020’den bu yana iki katına çıkarken 5 milyar insan ise daha da yoksullaştı. Dünya yaklaşık 10 yıl içinde ilk dolar trilyonerine sahip olacak ancak yoksulluk 229 yıl ortadan kaldırılamayacak.
16.01.2024 Ekonomi
IMF: Yapay zeka işlerin yüzde 40'ını etkileyecek
IMF: Yapay zeka işlerin yüzde 40'ını etkileyecek Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından yapılan yeni bir analize göre, yapay zeka teknolojisi, dünya çapında tüm işlerin yaklaşık yüzde 40'ını etkileyecek.
15.01.2024 Dünya
'Cumhuriyetin Mimarları' Kitabı
'Cumhuriyetin Mimarları' Kitabı Yıldız Entegre, Cumhuriyet’in 100. yılında, mimari alanda önemli izler bırakacak “Cumhuriyetin Mimarları” adlı eseri sektöre ve Türkiye’ye kazandırdı.
1.01.2024 Mimarlık
Endüstri 4.0 liderleri arasına adını yazdırdı
Endüstri 4.0 liderleri arasına adını yazdırdı Eczacıbaşı Topluluğu kuruluşlarından VitrA Karo, Bozüyük Üretim Tesisi’ndeki Endüstri 4.0 uygulamalarıyla dünyanın en gelişmiş üretim merkezleri arasındaki yerini aldığını duyurdu.
19.12.2023 Ekonomi
Teknoloji üssü hedefiyle yatırıma devam
Teknoloji üssü hedefiyle yatırıma devam "Türkiye'yi dünyanın beyaz eşya üretiminde teknoloji üssü haline getirmeyi hedefliyoruz. Ar-Ge ve dijitalleşmeye yapılacak yatırımlar ve bu kapsamdaki devlet teşvikleri uluslararası rekabette daha da öne çıkmamızı sağlayacak..."
10.11.2023 Milliyet Executive
Mario Balotelli'den 'One Minute' paylaşımı!
Mario Balotelli'den 'One Minute' paylaşımı! Süper Lig ekiplerinden Adana Demirspor'un İtalyan yıldızı Mario Balotelli, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "One Minute" videosunu paylaştı.
22.10.2023 Adana Demirspor

Benzer Haber Etiketleri

Dünya Ekonomik Forumu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.