Dünya Ekonomik Forumu

Dünya Ekonomik Forumu

Son dakika Dünya Ekonomik Forumu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dünya Ekonomik Forumu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dünya Ekonomik Forumu haber sayfamızda...

Dünya Ekonomik Forumu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.453 dunya ekonomik forumu haberi bulunmuştur.
İtalya'da 'eşit işe eşit ücret' yasa tasarısı Temsilciler Meclisi'nden geçti
İtalya'da 'eşit işe eşit ücret' yasa tasarısı Temsilciler Meclisi'nden geçtiİtalya'da iş dünyasında kadınlara erkeklerden daha az maaş ödenmesine karşı hazırlanan yasa tasarısı, parlamentonun alt kanadı Temsilciler Meclisi'nde kabul edildi.
14.10.2021Dünya
İşin püf noktası ceza ve kurallar
İşin püf noktası ceza ve kurallarDünya çapında atıkların yönetilmesi konusunda pek çok uygulama var. Atıkların vatandaşlarca ayrıştırılması ve geri dönüşüm süreci zahmetli olsa da, pek çok ülke sıkı kurallar, cezalar ve teknoloji yatırımlarıyla soruna çözüm bulmuş
14.10.2021Gündem
Geleceğin kadın yapay zekâ uzmanları yetişiyor
Geleceğin kadın yapay zekâ uzmanları yetişiyorTeknolojide Kadın Derneği, Türkiye’de bir ilke imza atarak kadınların yapay zekâ üretiminde rolünü artırmak ve teknolojinin üretim tarafında kadınların yer almasını teşvik etmek amacıyla özel bir eğitim programı başlatıyor. Program kapsamında kurumsalda çalışan kadın yöneticilerin yanı sıra yeni mezun genç kadınlar 4 ay boyunca dünyanın önde gelen online eğitim kuruluşlarından Udacity’nin çevrimiçi derslerine katılacak. Eğitimlerle yapay zekâ yetkinliklerini geliştirecek olan yeni mezun katılımcılar, program sonunda destekçi firmalarda çalışma fırsatına kavuşacak.
6.10.2021Vitrin
Ömür Doğan'dan yetişkinlerde yaratıcılık rehberi
Ömür Doğan'dan yetişkinlerde yaratıcılık rehberiYazar Ömür Doğan, yetişkinlerde yaratıcılığın öğrenilebileceğini, ancak bunun için öncelikle yaratıcılığımızı geliştirebileceğimize dair kendimize inanmanın öneminden bahsediyor. Yaratıcılığı engelleyen içsel ve toplumsal nedenleri fark edip ortadan kaldırmak, yaratıcılığın ortaya çıkmasının zeminini oluşturuyor. Yaratıcılığın gelişimi için geri kalanlar ise; hayal gücünü daha fazla kullanmak, fikri en azından başlangıçta öldürmemek, fikirlerden başka fikirleri doğurmak ve fikirleri somutlaştırarak prototipler yapmak.
‘Liderler’ arasında bir tesis daha
‘Liderler’ arasında bir tesis dahaDünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) Sanayi 4.0 alanında dünya lideri üretim tesislerini belirlediği ‘Global Lighthouse Network’e Arçelik Eskişehir Buzdolabı Fabrikası dahil oldu.
28.09.2021Ekonomi
Genç kadınlar teknoloji dünyasında
Genç kadınlar teknoloji dünyasındaDünya genelinde teknoloji alanındaki iş gücünün çok büyük bir bölümünü erkek çalışanlar oluşturuyor...
27.09.2021Ekonomi
Paulo Coelho kitapları: Paulo Coelho kimdir, hangi kitabını Mete Gazoz'a adadı?
Paulo Coelho kitapları: Paulo Coelho kimdir, hangi kitabını Mete Gazoz'a adadı?Paulo Coelho'nun Mete Gazoz paylaşımı sosyal medyada gündem oldu. Brezilyalı yazar Paulo Coelho yeni kitabı 'Okçu'nun Yolu'nu Mete Gazoz'a adadı. Peki, Paulo Coelho kimdir? İşte kitapları...
24.09.2021Gündem
İşte Türkiye’nin kripto para haritası
İşte Türkiye’nin kripto para haritasıSon dönemde adından oldukça söz ettiren kripto paralara ilişkin ülkemiz genelinde çarpıcı gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Her geçen gün Türkiye’de dijital varlıklara yönelik ilginin giderek arttığı gözlenirken, Merkez Bankası’nın ‘dijital Türk Lirası’ adımı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kripto paralara ilişkin yaptığı açıklamalar piyasada büyük yankı uyandırıyor. Peki Türkiye’de Bitcoin başta olmak üzere kripto paralar ne kadar biliniyor? Borsalarda işlem yapanların oranı ne? Hangi yaş grupları kripto paralara daha çok ilgi duyuyor? İşte Türkiye’nin kripto haritası...
20.09.2021Uzmanpara
G20 Dijital Bakanları Trieste'de bir araya geldi
G20 Dijital Bakanları Trieste'de bir araya geldiG20 Dönem Başkanı İtalya'nın ev sahipliği yaptığı G20 Dijital Bakanları Toplantısı, Trieste kentinde gerçekleştirildi.
6.08.2021Ekonomi
Otomotiv sanayinde kadın erkek eşitliği
Otomotiv sanayinde kadın erkek eşitliğiUN Women önderliğinde oluşturulan Kadının Güçlendirilmesi (WEPs) prensiplerinin imzacısı olan ve cinsiyet eşitliği konusunda somut faaliyetler yürüten İnci Holding, otomotiv yan sanayi sektöründe kadın çalışan sayısını artırmaya yönelik faaliyetler yürütüyor. İnci Holding Yönetim Kurulu’nda kadın oranı yüzde 50.
2.08.2021Ekonomi
Yeni babalara 14 haftalık babalık izni
Yeni babalara 14 haftalık babalık izniTürkiye’de yenilikçi insan kaynakları uygulamaları ve projeleriyle dikkat çeken Novartis, yeni baba olacaklara 14 haftalık babalık izni veriyor. Uygulama kapsamında yeni babalar, bir yıl boyunca istedikleri zaman 14 haftalık bu izni tercih ettikleri gibi planlıyor ve ister toplu olarak ister bölerek ihtiyaçlarına göre kullanabiliyor.
26.07.2021Ekonomi
Sabancı Vakfı 6. Kısa Film Yarışması başvuruları 19 Kasım'a kadar devam ediyor
Sabancı Vakfı 6. Kısa Film Yarışması başvuruları 19 Kasım'a kadar devam ediyorSabancı Vakfı’nın toplumsal sorunlara sanat aracılığıyla dikkat çekmek amacıyla 2016 yılından bu yana düzenlediği Kısa Film Yarışması’nın 2021 yılı başvuruları başladı. “Konu Uzun Film Kısa” sloganı ile altıncısı gerçekleştirilecek Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması’nın teması “Yeni Dünyada Yeni Meslekler” olarak belirlendi. Bu yıl Kısa Film Yarışması’na başvurular 19 Kasım tarihine kadar yapılabilecek.
13.07.2021Kültür Sanat
TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Öztürk: Cinsiyet eşitliğinde üç sıra geriye gittik
TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Öztürk: Cinsiyet eşitliğinde üç sıra geriye gittikTOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk, TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Belirlenmesi Araştırma Komisyonu’nda sunum yaptı.
9.07.2021Gündem
Yeni dünyanın yükselen meslekleri
Yeni dünyanın yükselen meslekleriBugün yapılan üniversiteye giriş sınavında ter döken 2.5 milyonu aşkın adayın aklındaki soruyu uzmanlara sorduk
27.06.2021Pazar
‘İklim hasarları sigortalanamayabilir’
‘İklim hasarları sigortalanamayabilir’Sigortalar Birliği, TBMM’de iklim değişikliğinden kaynaklanan hasarların gelecek süreçte sigortalanamayabileceği uyarısı yaptı.
19.06.2021Ekonomi
Bakan Çavuşoğlu: Umarım Ermenistan ders alır
Bakan Çavuşoğlu: Umarım Ermenistan ders alırDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'da düzenlenecek Güney Doğu Avrupa İşbirliği Süreci (GDAÜ) Zirvesi ve Antalya Diplomasi Forumu (ADF) öncesi tanıtım toplantısında konuştu. ADF'de bölgelerdeki son gelişmelerin ele alınacağını belirten Çavuşoğlu, “Ermenistan yıllardır kendi kendini izole etti, dışladı, komşuları ile iyi değildi. Kendi hatalarından dolayı. Umarım Ermenistan, bunlardan ders alır, bölgeye barış ve istikrar hakim olur" dedi.
16.06.2021Siyaset
Veri merkezi yatırımlarına yeni teşvikler geliyor
Veri merkezi yatırımlarına yeni teşvikler geliyorCumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, "Türkiye'de veri merkezi sektörünün desteklenmesi üzerine çalışma başlattık. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile yakın çalışıyoruz. Yakın zamanda veri merkezleri konusunda çok büyük teşvikler yayınlayacağız." dedi.
8.06.2021Ekonomi
Aralıksız operasyon!
Aralıksız operasyon!Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Levent Kocagül, salgınla mücadelede tüm önlemleri aldıklarını, operasyonları da aralıksız olarak sürdürdüklerini belirtti
6.06.2021Ege
Prof. Dr. Semih Tümen kimdir, kaç yaşında? Semih Tümen biyografisi...
Prof. Dr. Semih Tümen kimdir, kaç yaşında? Semih Tümen biyografisi...Prof. Dr. Semih Tümen kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Merkez Bankası Başkan Yardımcısı olarak atanan isim olan Semih Tümen oldu. Prof. Dr. Semih Tümen atama kararının ardından arama motoru üzerinden kullanıcılar araştırmalarını sıklaştırdı. İşte hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler.
25.05.2021Ekonomi
Petrolün varili 70 doları aştı
Petrolün varili 70 doları aştıBrent petrolün varili uluslararası piyasalarda 70,22 dolardan işlem görüyor.
18.05.2021Uzmanpara
Türkler aşı pasaportundan yana
Türkler aşı pasaportundan yanaAraştırma şirketi IPSOS, Dünya Ekonomik Forumu (WEF) için Türkiye’nin de arasında bulunduğu 28 ülkede, uluslararası seyahatlerde Kovid-19 aşı pasaportunun kamuoyunda ne kadar destek gördüğünü araştırdı.
7.05.2021Gündem
Marketçilikte kadın yükselişi
Marketçilikte kadın yükselişiBu yıl 100 yeni market açılışı gerçekleştirecek olan CarrefourSA, marketlerin en az yüzde 50’sinde kadın yöneticiler istihdam etmeyi hedefliyor.
26.04.2021Ekonomi
“Kovid’le birlikte  danışanlarda  dramatik artış var”
“Kovid’le birlikte danışanlarda dramatik artış var”Ipsos’un araştırmasına göre Türkiye’de yaşayanların yüzde 61’i akıl ve ruh sağlığının geçtiğimiz yıla göre daha kötüye gittiğini söylüyor. Bu, araştırmada yer alan 30 ülke arasındaki en yüksek oran. Sonuçların bize neler söylediğini, akıl ve ruh sağlığımızı nasıl iyileştirebileceğimizi gönüllü online terapi hizmeti sunan Gönüllü Psikolog girişiminin uzmanlarına sorduk
25.04.2021Pazar
Küresel enerji dönüşümü yatırımları 500 milyar doları aştı
Küresel enerji dönüşümü yatırımları 500 milyar doları aştıGeçen yıl enerji dönüşümü için küresel ölçekte 501 milyar dolar yatırım gerçekleştirildi.
21.04.2021Ekonomi
Milli gelirin yüzde 5’i yapay zekadan gelecek
Milli gelirin yüzde 5’i yapay zekadan gelecekSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 4’üncü Sanayi Devrimi ve onun yapay zeka gibi bileşenlerini bir sıçrama tahtası olarak gördüklerini belirterek, “Köklü bir planla gençlerimizi yapay zekanın ihtiyaç duyduğu ve ortaya çıkaracağı yeni sektörlere yönlendirmeyi istiyoruz” dedi.
7.04.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

iklimekonomiChiara GribaudoİtalyaAvrupa

Dünya Ekonomik Forumu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.