Dünya Ekonomik Forumu

Dünya Ekonomik Forumu

Son dakika Dünya Ekonomik Forumu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dünya Ekonomik Forumu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dünya Ekonomik Forumu haber sayfamızda...

Dünya Ekonomik Forumu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.434 dunya ekonomik forumu haberi bulunmuştur.
Yeni babalara 14 haftalık babalık izni
Yeni babalara 14 haftalık babalık izniTürkiye’de yenilikçi insan kaynakları uygulamaları ve projeleriyle dikkat çeken Novartis, yeni baba olacaklara 14 haftalık babalık izni veriyor. Uygulama kapsamında yeni babalar, bir yıl boyunca istedikleri zaman 14 haftalık bu izni tercih ettikleri gibi planlıyor ve ister toplu olarak ister bölerek ihtiyaçlarına göre kullanabiliyor.
26.07.2021Ekonomi
Sabancı Vakfı 6. Kısa Film Yarışması başvuruları 19 Kasım'a kadar devam ediyor
Sabancı Vakfı 6. Kısa Film Yarışması başvuruları 19 Kasım'a kadar devam ediyorSabancı Vakfı’nın toplumsal sorunlara sanat aracılığıyla dikkat çekmek amacıyla 2016 yılından bu yana düzenlediği Kısa Film Yarışması’nın 2021 yılı başvuruları başladı. “Konu Uzun Film Kısa” sloganı ile altıncısı gerçekleştirilecek Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması’nın teması “Yeni Dünyada Yeni Meslekler” olarak belirlendi. Bu yıl Kısa Film Yarışması’na başvurular 19 Kasım tarihine kadar yapılabilecek.
13.07.2021Kültür Sanat
TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Öztürk: Cinsiyet eşitliğinde üç sıra geriye gittik
TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Öztürk: Cinsiyet eşitliğinde üç sıra geriye gittikTOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk, TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Belirlenmesi Araştırma Komisyonu’nda sunum yaptı.
9.07.2021Gündem
Yeni dünyanın yükselen meslekleri
Yeni dünyanın yükselen meslekleriBugün yapılan üniversiteye giriş sınavında ter döken 2.5 milyonu aşkın adayın aklındaki soruyu uzmanlara sorduk
27.06.2021Pazar
‘İklim hasarları sigortalanamayabilir’
‘İklim hasarları sigortalanamayabilir’Sigortalar Birliği, TBMM’de iklim değişikliğinden kaynaklanan hasarların gelecek süreçte sigortalanamayabileceği uyarısı yaptı.
19.06.2021Ekonomi
Bakan Çavuşoğlu: Umarım Ermenistan ders alır
Bakan Çavuşoğlu: Umarım Ermenistan ders alırDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'da düzenlenecek Güney Doğu Avrupa İşbirliği Süreci (GDAÜ) Zirvesi ve Antalya Diplomasi Forumu (ADF) öncesi tanıtım toplantısında konuştu. ADF'de bölgelerdeki son gelişmelerin ele alınacağını belirten Çavuşoğlu, “Ermenistan yıllardır kendi kendini izole etti, dışladı, komşuları ile iyi değildi. Kendi hatalarından dolayı. Umarım Ermenistan, bunlardan ders alır, bölgeye barış ve istikrar hakim olur" dedi.
16.06.2021Siyaset
Aralıksız operasyon!
Aralıksız operasyon!Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Levent Kocagül, salgınla mücadelede tüm önlemleri aldıklarını, operasyonları da aralıksız olarak sürdürdüklerini belirtti
6.06.2021Ege
Prof. Dr. Semih Tümen kimdir, kaç yaşında? Semih Tümen biyografisi...
Prof. Dr. Semih Tümen kimdir, kaç yaşında? Semih Tümen biyografisi...Prof. Dr. Semih Tümen kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Merkez Bankası Başkan Yardımcısı olarak atanan isim olan Semih Tümen oldu. Prof. Dr. Semih Tümen atama kararının ardından arama motoru üzerinden kullanıcılar araştırmalarını sıklaştırdı. İşte hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler.
25.05.2021Ekonomi
Petrolün varili 70 doları aştı
Petrolün varili 70 doları aştıBrent petrolün varili uluslararası piyasalarda 70,22 dolardan işlem görüyor.
18.05.2021Uzmanpara
Türkler aşı pasaportundan yana
Türkler aşı pasaportundan yanaAraştırma şirketi IPSOS, Dünya Ekonomik Forumu (WEF) için Türkiye’nin de arasında bulunduğu 28 ülkede, uluslararası seyahatlerde Kovid-19 aşı pasaportunun kamuoyunda ne kadar destek gördüğünü araştırdı.
7.05.2021Gündem
Marketçilikte kadın yükselişi
Marketçilikte kadın yükselişiBu yıl 100 yeni market açılışı gerçekleştirecek olan CarrefourSA, marketlerin en az yüzde 50’sinde kadın yöneticiler istihdam etmeyi hedefliyor.
26.04.2021Ekonomi
“Kovid’le birlikte  danışanlarda  dramatik artış var”
“Kovid’le birlikte danışanlarda dramatik artış var”Ipsos’un araştırmasına göre Türkiye’de yaşayanların yüzde 61’i akıl ve ruh sağlığının geçtiğimiz yıla göre daha kötüye gittiğini söylüyor. Bu, araştırmada yer alan 30 ülke arasındaki en yüksek oran. Sonuçların bize neler söylediğini, akıl ve ruh sağlığımızı nasıl iyileştirebileceğimizi gönüllü online terapi hizmeti sunan Gönüllü Psikolog girişiminin uzmanlarına sorduk
25.04.2021Pazar
Küresel enerji dönüşümü yatırımları 500 milyar doları aştı
Küresel enerji dönüşümü yatırımları 500 milyar doları aştıGeçen yıl enerji dönüşümü için küresel ölçekte 501 milyar dolar yatırım gerçekleştirildi.
21.04.2021Ekonomi
Milli gelirin yüzde 5’i yapay zekadan gelecek
Milli gelirin yüzde 5’i yapay zekadan gelecekSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 4’üncü Sanayi Devrimi ve onun yapay zeka gibi bileşenlerini bir sıçrama tahtası olarak gördüklerini belirterek, “Köklü bir planla gençlerimizi yapay zekanın ihtiyaç duyduğu ve ortaya çıkaracağı yeni sektörlere yönlendirmeyi istiyoruz” dedi.
7.04.2021Ekonomi
Bakan Varank Türkiye'nin yapay zeka perspektifini anlattı
Bakan Varank Türkiye'nin yapay zeka perspektifini anlattıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 4'üncü Sanayi Devrimi ve onun yapay zeka gibi bileşenlerini bir sıçrama tahtası olarak gördüklerini belirterek, "Köklü bir planla gençlerimizi yapay zekanın ihtiyaç duyduğu ve ortaya çıkaracağı yeni sektörlere yönlendirmeyi istiyoruz." dedi.
6.04.2021Teknoloji
‘Siber pandemi’ tehlikesine dikkat
‘Siber pandemi’ tehlikesine dikkatTBMM’nin yaptığı araştırmada, Kovid-19 “biyolojik” pandemisi nedeniyle etkileşim yoğunluğunun dijital ortamda arttığı, bunun da biyolojik pandeminin dijital pandemiye dönüştürme potansiyelini beraberinde getirdiği tespitine yer verildi
4.04.2021Siyaset
İhracat ‘kolayca’ tabana yayılacak
İhracat ‘kolayca’ tabana yayılacakTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Kolay İhracat Platformu’nun ülke ihracatının tabana yayılmasını tesis edeceğini ve ihracat temelindeki büyümeye ivme kazandıracağını söyledi
27.03.2021Ekonomi
Bakan açıkladı! Ücretsiz ve aracısız olacak
Bakan açıkladı! Ücretsiz ve aracısız olacakTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Bugünden itibaren Kolay İhracat Platformu ile firmalarımızı potansiyel müşterilerine ücretsiz ve aracısız olarak ulaştırıyoruz." dedi.
26.03.2021Ekonomi
Küresel Riskler Raporu'nun sonuçları açıklandı
Küresel Riskler Raporu'nun sonuçları açıklandı2021 Küresel Riskler Raporu'na göre, 2 yıl içerisinde gerçekleşmesi beklenen küresel tehditler arasında istihdam ve geçim krizleri, geniş çaplı gençlik hayal kırıklıkları, dijital eşitsizlikler ve ekonomik durgunluk başı çekiyor.
23.03.2021Uzmanpara
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: G20 içerisinde ekonomisi büyüyen 2 ülkeden biriyiz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: G20 içerisinde ekonomisi büyüyen 2 ülkeden biriyizCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Ekonomik istikrar kalkanı paketimizle 2020'de yüzde 1,8 büyüme yakaladık. Bu, bizi G20 ülkeleri arasında ekonomisi büyüyen 2 ülkeden biri yapıyor. Çin ile Türkiye pozitif büyüme yaşarken, gelişmiş ekonomiler önemli ölçüde küçüldü" dedi.
17.03.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, 'Ülke Strateji Diyaloğu Türkiye Toplantısı'na katılacak
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, 'Ülke Strateji Diyaloğu Türkiye Toplantısı'na katılacakCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Dünya Ekonomik Forumu (WEF) kapsamında düzenlenen "Ülke Strateji Diyaloğu Türkiye Toplantısı'na" katılacak.
16.03.2021Siyaset
STAR Rafineri, WEF’in ‘gelecek’ ligine girdi
STAR Rafineri, WEF’in ‘gelecek’ ligine girdiSOCAR Türkiye’nin iştiraki STAR Rafineri, Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) endüstri 4.0 teknolojilerini üretimde en iyi kullanan tesisleri kabul ettiği Global Lighthouse Network’üne giren dünyadaki ilk rafineri oldu.
16.03.2021Ekonomi
‘Tabloyu el ele değiştirmeliyiz’
‘Tabloyu el ele değiştirmeliyiz’TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk, Dünya Ekonomik Forumu Cinsiyet Eşitliği 2020 Raporu’na göre kadınlar ile erkeklerin eşit haklara sahip olması için 100 yıl geçmesi gerektiğine dikkat çekti, “Kadınlar olarak bu tabloyu değiştirebiliriz...
15.03.2021Ege
WEF Genç Küresel Liderler Listesi’nde
WEF Genç Küresel Liderler Listesi’ndeDünya Ekonomik Forumu (WEF), dünyanın geleceğini şekillendirme potansiyeline sahip 40 yaş altı isimlerden oluşan Genç Küresel Liderler (Young Global Leaders) 2021 listesini açıkladı.
15.03.2021Ekonomi
Kripto para şikayetlerinde dev artış
Kripto para şikayetlerinde dev artışYatırımcıların, 2021 yılında zirve yapan kripto paralarla ilgili en çok şikayet ettiği konular belli oldu. Şikayetvar verilerine göre kişiler, kripto para borsasının yükseldiğinde sistemin kapanmasından şikayetçi. Transfer işlemlerinin yavaş olması ve hesap kapatma işleminin yapılamaması öne çıkan diğer şikayet konuları olurken verilere göre geçen yıl ile kıyaslandığında kripto para şikayetlerinin artış oranı yüzde 8 bin 619lara kadar ulaştı.
25.02.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

türkiyepandemifuat oktayekonomiSabancı Vakfı 6. Kısa Film Yarışması

Dünya Ekonomik Forumu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.