Delta Varyantı

Delta Varyantı

Son dakika Delta varyantı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Delta varyantı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Delta varyantı haber sayfamızda...

Delta Varyantı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 369 delta varyanti haberi bulunmuştur.
Prof. Dr. Akova: Turkovac aşısı Sinovac kadar etkili olacaktır
Prof. Dr. Akova: Turkovac aşısı Sinovac kadar etkili olacaktırHacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Murat Akova, Turkovac ile Sinovac'ın eş değer bir aşı olduğunu söyledi. Akova, "Turkovac aşısı da inaktif bir aşı. İnaktif aşılar mRNA aşılarına göre, örneğin Biontech aşısına göre başlangıçta daha az miktarda antikor üretiyorlar. Ama virüsün değişik kesimlerine karşı daha yaygın antikor üretiyorlar. Turkovac aşısının Sinovac aşısı kadar etkili olacağını tahmin ediyorum" dedi.
26.09.2021Gündem
Delta Plus virüsü nedir, belirtileri nelerdir? Aşılar Delta varyantına karşı etkili mi?
Delta Plus virüsü nedir, belirtileri nelerdir? Aşılar Delta varyantına karşı etkili mi?Delta virüsü nedir, belirtileri nelerdir? Koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini sürdürürken salgın farklı varyantlar ile bulaşıcı oluyor. En güçlü varyantlardan olan Delta Varyantı ise tehlike oluşturuyor. Peki, Delta Plus Varyantı nedir, belirtileri nelerdir? Aşılar Delta Virüsüne etki ediyor mu?
25.09.2021Gündem
'Aşıda kafa karışıklığı giderilmeli'
'Aşıda kafa karışıklığı giderilmeli'Hamile olduğu için aşı yaptırmayı erteleyen Aysel Şentürk, Havva Cağcağ ve Meral Demiroğlu, bebeklerini kucaklarına alamadan Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. Acılı eşleri, doktorların anne adaylarına aşı olmaları yönünde uyarıda bulunması gerektiğine dikkat çekerek, “Aşı konusunda gebelerin kafasındaki karışıklık giderilmeli ve aşı yapmalarıyla ilgi net bilgi verilmeli’ dedi.
25.09.2021Gündem
Uzman isimden flaş açıklama: Delta son varyant olabilir
Uzman isimden flaş açıklama: Delta son varyant olabilirEski ABD İlaç ve Gıda Dairesi (FDA) yöneticisi Dr. Scott Gottlieb, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Delta varyantının son büyük enfeksiyon dalgası olabileceğini söyledi.
23.09.2021Dünya
Enflasyonist baskılar gündemdeki yerini koruyor
Enflasyonist baskılar gündemdeki yerini koruyorKüresel ekonomide enflasyonist risklerin deflasyonist risklerden daha fazla konuşulduğu bir süreçten geçilirken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde devreye alınan destekleyici politikalar ve yeniden şekillenen dünya düzeni konunun uzunca bir süre daha gündemde kalacağına işaret ediyor.
20.09.2021Uzmanpara
Emtia piyasası yön arayışına girdi
Emtia piyasası yön arayışına girdiArz şokları ve talep endişelerinin etkisiyle geçen hafta emtia piyasasında yön arayışı hakim oldu.
20.09.2021Uzmanpara
Çocuklar için Delta varyantı endişesi
Çocuklar için Delta varyantı endişesiOkulların ve okul öncesi eğitim birimlerinin açılmasıyla birlikte son bir haftadır ateşi yükselen, halsizlik, boğaz ağrısı gibi şikayetlerden yakınan çocukların sayısında artış gözleniyor. 12 yaşından küçük çocuğu olan anne ve babalar, çocuklarının Kovid-19 hastalığına yakalanması endişesini taşırken, uzmanlardan yeni eğitim-öğretim döneminde grip, bronşiolit ve RSV solunum yolu enfeksiyonu vakalarında da artış yaşandığı uyarısı geldi.
20.09.2021Gündem
Son dakika haberi: Kabus gerçek oldu! Havada daha iyi yayılmak için evrim geçirdi
Son dakika haberi: Kabus gerçek oldu! Havada daha iyi yayılmak için evrim geçirdiBilim insanları tüm dünyada yaklaşık beş milyon kişinin hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüs pandemisine ilişkin korkutucu bir uyarı yaptı. Uzmanlar, koronavirüsün havada daha iyi yayılmak için mutasyona uğradığını söyledi.
19.09.2021Dünya
Prof. Dr. Bilge: Covid-19'da erken doğum riski artıyor
Prof. Dr. Bilge: Covid-19'da erken doğum riski artıyorEskişehir İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge, koronavirüs vakalarının büyük çoğunluğunun Delta varyantından kaynaklandığını belirterek özellikle hamilelerdeki artışa dikkat çekti. Prof. Dr. Bilge "Hamilelikte hem Covid-19'a bağlı ciddi hastalık riski hem de erken doğum riski artmaktadır. Salgın gebelerde daha şiddetli seyretmektedir" dedi.
19.09.2021Gündem
“Hem kendimi hem bebeğimi korumak için aşı oldum”
“Hem kendimi hem bebeğimi korumak için aşı oldum”Zeynep İşman - Delta varyantı ve Kovid pozitif hasta sayılarındaki yükselişle birlikte, hamile kayıpları ve yoğun bakım yatışları da çok arttı...
19.09.2021Pazar
Tam aşı olana karantina yok
Tam aşı olana karantina yokSağlık Bakanlığı’nın hazırladığı “Kovid-19 Temaslı Takibi Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzlemi ve Filyasyon Rehberi”nde temaslı takip algoritmasında değişiklik yapıldı.
18.09.2021Gündem
‘Delta ölüm riskini artırıyor’
‘Delta ölüm riskini artırıyor’Yeni tip koronavirüsün Delta varyantı vaka artışının yanı sıra hamilelerde de ağır bir hastalık tablosu çiziyor. Bilim insanları, Delta’nın aşı olmayan gebelerde ölüm riskini 4-5 kat artırdığına dikkat çekerek, vakit kaybetmeden hem gebelerin hem de emziren annelerin aşı olmalarını öneriyor.
18.09.2021Gündem
Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı duyurdu! Negatif ve aşılı temaslıya karantina yok
Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı duyurdu! Negatif ve aşılı temaslıya karantina yokSağlık Bakanlığı 'Covid-19 Temaslı Takibi Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzlemi Rehberi'nde yapılan değişiklikle tam aşılı temaslının HES kodu ilk 5 gün riskli sayılmayacak; 5'inci gün PCR testi negatif çıkarsa izolasyon uygulanmayacak.
17.09.2021Gündem
Korkutan rakam! Bir yıldaki ölüm sayısına bir ayda ulaşıldı
Korkutan rakam! Bir yıldaki ölüm sayısına bir ayda ulaşıldıAnkara Şehir Hastanesi Kadın Doğum Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Özlem Moraloğlu Tekin, Delta varyantının hamilelerde daha ağır seyrettiğini belirterek önemli uyarılarda bulundu. İşte haberin ayrıntıları...
17.09.2021Gündem
Aksaray Sağlık Müdürü: Delta varyantıyla Delta plus agresif ilerliyor
Aksaray Sağlık Müdürü: Delta varyantıyla Delta plus agresif ilerliyorAksaray İl Sağlık Müdürü Kerim Yeşildağ, koronavirüste, kentte dördüncü dalgının yaşandığını belirterek, ''Aksaray'da 4'üncü dalganın içindeyiz ve vakalarımız artarak devam ediyor. Türkiye’deki son verilere göre nüfusa oranla en fazla vaka sayılarında 3’üncü iliz. Delta varyantıyla Delta plus varyantı çok şiddetli ve agresif ilerliyor” dedi.
16.09.2021Gündem
Piyasalar Lagarde'a odaklandı
Piyasalar Lagarde'a odaklandıKüresel piyasalar, Çin'deki regülasyon adımları, dünya genelinde artan enflasyonist baskılar ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin olumsuz haber akışıyla yeni güne satıcılı başlarken, gözler Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde'ın bugün yapacağı konuşmaya çevrildi.
16.09.2021Uzmanpara
3 kat artış var! Son dalgayla gelen büyük korku
3 kat artış var! Son dalgayla gelen büyük korkuTürkiye'nin en büyük pandemi merkezlerinden Sancaktepe İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum Klinik Şefi Prof. Dr. Niyazi Tuğ ve Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Şenay Coşkun, son dalgayla beraber gebe ve yenidoğan Kovid-19 vakalarındaki artışa dikkat çekti.  Prof. Dr. Tuğ, Kovid-19 nedeniyle gebe kayıplarında 3 kat artış yaşadıklarını söyledi. Dr. Coşkun ise son bir aydır Kovid-19 yenidoğan yoğun bakıma yatışlarda üç kat artış yaşandığını vurguladı. Bebekler ya Kovid-19 anneden doğduktan sonra Kovid-19 dışı problemlerle hastaneye yatıyor ya da sağlıkla eve gönderilip evdeki aşısız aile üyelerinden hastalığı kaparak yoğun bakıma getiriliyor.
15.09.2021Gündem
Karadeniz'de 'Delta varyantı' alarmı: 1,5 ayda 160'tan fazla kişi hayatını kaybetti
Karadeniz'de 'Delta varyantı' alarmı: 1,5 ayda 160'tan fazla kişi hayatını kaybettiKaradeniz'de, çay ve fındık göçüyle başlayan vaka artışı sürüyor. Delta varyantı nedeniyle Trabzon'da son 1,5 ayda 160'tan fazla kişi, hayatını kaybetti. Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, "Yaşadığımız 4'üncü dalgadaki durumumuz bizi çok daha korkutuyor. Delta varyantı çok daha hızlı yayılıyor" dedi.
15.09.2021Gündem
Koronavirüs ne zaman bitecek? Uzman isim açıkladı: Bu 5. koronavirüs salgını!
Koronavirüs ne zaman bitecek? Uzman isim açıkladı: Bu 5. koronavirüs salgını!Hayatımızı tamamen değiştiren koronavirüse dair henüz cevaplanmamış birçok soru var. Bugüne kadar en az 5 koronavirüs pandemisi yaşandığını söyleyen Virolog Semih Tareen, "Varyantların çoğalması zamanla virüsün yok olacağına mı işaret ediyor yoksa daha da şiddetleneceğini mi gösteriyor" sorusuna çarpıcı bir yanıt verdi. Pandeminin seyrine ilişkin önemli ipuçları veren açıklamanın son dakika detayları haberimizde...
23.09.2021Gündem
Emtia piyasasında yoğun satış yaşandı
Emtia piyasasında yoğun satış yaşandıEmtia piyasasında geçen hafta küresel ekonomiye dair endişelerin artmasıyla yoğun satışlar görüldü.
13.09.2021Uzmanpara
Mehmet Ceyhan'dan kritik uyarı: İki virüs aynı anda vücutta bulunabilir
Mehmet Ceyhan'dan kritik uyarı: İki virüs aynı anda vücutta bulunabilirHacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, geçen yıl çok nadir görülen virüslerin bu sene ciddi bir şekilde artacağını söyledi. Prof. Dr. Ceyhan, "İki virüs de aynı anda vücutta bulunabilir, bunlardan biri hastalık yapabilir, diğeri de boğazda sadece çoğalabilir; ama aynı anda ikisi birden hastalık yapamaz. Grip sezonu başlayınca bunu muhtemelen yaşayacağız. Bu yıl grip artı koronavirüs vakalarını göreceğiz" dedi. Doç. Dr. Ümit Savaşçı da 15 Ekim'den itibaren grip vakalarının görülmeye başlayacağını söyledi.
12.09.2021Haberler
Mehmet Ceyhan'dan kritik uyarı: 'İki virüs aynı anda vücutta bulunabilir'
Mehmet Ceyhan'dan kritik uyarı: 'İki virüs aynı anda vücutta bulunabilir'Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, geçen yıl çok nadir görülen virüslerin bu sene ciddi bir şekilde artacağını söyledi. Prof. Dr. Ceyhan, "İki virüs de aynı anda vücutta bulunabilir, bunlardan biri hastalık yapabilir, diğeri de boğazda sadece çoğalabilir; ama aynı anda ikisi birden hastalık yapamaz. Grip sezonu başlayınca bunu muhtemelen yaşayacağız. Bu yıl grip artı koronavirüs vakalarını göreceğiz" dedi. Doç. Dr. Ümit Savaşçı da 15 Ekim'den itibaren grip vakalarının görülmeye başlayacağını söyledi.
12.09.2021Gündem
'Mu' varyantında 'Beta-Gama-Delta' izleri! En az 2 kat daha fazla bulaşıcı
'Mu' varyantında 'Beta-Gama-Delta' izleri! En az 2 kat daha fazla bulaşıcıSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, 'Mu' varyantıyla ilgili dikkat çeken bilgiler verdi. "Beta", "Gama" ve "Delta" varyantlarını "endişe verici varyant" olarak tanımladığına değinen Kayıpmaz'ın açıklamaları şöyle...
10.09.2021Gündem
Hamileyken koronavirüse yakalandı! Bebeğini ilk kez böyle izledi
Hamileyken koronavirüse yakalandı! Bebeğini ilk kez böyle izlediEskişehir’de, 29 haftalık hamileyken koronavirüse yakalanan Duygu Yetgin Akgün, İpek adını verdikleri kız bebeğini erken doğumla dünyaya getirdi. Akgün, kuvözdeki bebeğini ilk kez hemşirelerin tabletten görüntülü görüşmeyle izledi.
10.09.2021Gündem
İTO: Aşısızlara karşı caydırıcı önlemler kararlılıkla alınmalı
İTO: Aşısızlara karşı caydırıcı önlemler kararlılıkla alınmalıİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Aşılamanın hızlanması ve aşısızlara karşı caydırıcı önlemlerin kararlılıkla alınması çok önemli. Ancak bu süreçte kişisel verilerle ilgili olumsuzluklara yol açacak mevzuat ihlallerine de mahal verilmemeli.” ifadesini kullandı.
10.09.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

KORONAVİRÜSdelta varyantıaşıson dakika haberlerdelta

Delta Varyantı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.