Deniz Bölükbaşı

Deniz Bölükbaşı

Türk diplomat ve siyasetçi. Aslen Kırşehirlidir. Osman Bölükbaşı'nın oğludur. TED Ankara Koleji ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, 1973 yılında Dışişleri Bakanlığı’na girdi. Dışişleri Bakanlığı'nın merkez teşkilatında çeşitli kademelerde görev yaptıktan sonra, Atina ve Bonn Büyükelçilikleri'nde Elçi Müsteşarlığı görevlerinde bulundu. Lizbon Büyükelçisi olarak görev yaptı. Dışişleri Bakanlığı Birinci Hukuk Müşavirliği görevini yürüttü. Başbakan Yardımcısı Dış Politika Başdanışmanlığına atandı. Cenevre Dünya Ticaret Örgütü nezdinde Türkiye Daimi Temsilcisi oldu. "Osman Bölükbaşı: Türk siyasetinde Anadolu fırtınası", 1 Mart Vakası adlı kitapların yazarıdır. Siyasi Hayatı2002 seçimlerinde olduğu gibi, 2007 seçimlerinde de Milliyetçi Hareket Partisi tarafından milletvekili adayı olarak gösterilmiştir. Ankara 2. bölge 1. sıradan milletvekili olmaya hak kazanmıştır. Ahmet Deniz Bölükbaşı son MHP kongresinde MHP Merkez Yönetim Kuruluna girmiş ve ilk MYK toplantısında Türk Dünyası ve Uluslar Arası İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak seçilmiştir. 21 Mayıs 2011 tarihinde milletvekilliği adaylığından ve partideki görevinden istifa etmiştir.

Deniz Bölükbaşı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 413 deniz bölükbaşı haberi bulunmuştur.
Aile mirasları denizcilik
Aile mirasları denizcilikBu hafta denizciliğin dededen torunlara devredildiği bir aileden söz edeceğim: Özerler, Türkiye’de maviliklere sevdalı tüm deniz dostları için güzel bir örnek
23.05.2020Cumartesi
Yunanistan o teröriste yine izin verdi!
Yunanistan o teröriste yine izin verdi!Yunanistan'da aralarında Türk diplomatların da bulunduğu çok sayıda kişiyi katleden 17 Kasım terör örgütü üyesi Dimitris  Kufodinas’a, tutuklu bulunduğu cezaevinden çıkması için bir kez daha izin  verildi.
9.02.2019Dünya
Acısıyla tatlısıyla 2018
Acısıyla tatlısıyla 20182018 unutulmaz olayların ve ilklerin yaşandığı bir yıl oldu. ‘Zeytin Dalı Harekâtı’, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiş ile tren ve uçak kazaları yılın öne çıkan olaylarıydı. Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülmesi ise yıla damga vurdu...
31.12.2018Gündem
Yunanistan'dan skandal karar! Bir kez daha izin verdi
Yunanistan'dan skandal karar! Bir kez daha izin verdiYunanistan'da aralarında Türk diplomatların da bulunduğu çok sayıda kişiyi katleden 17 Kasım terör örgütü üyesi Dimitris Kufodinas’a tutuklu bulunduğu cezaevinden çıkması için bir kez daha 4 günlük izin verildiği bildirildi.
27.12.2018Dünya
Son dakika... Dışişleri'nden Yunanistan'a sert tepki!
Son dakika... Dışişleri'nden Yunanistan'a sert tepki!Dışişleri Bakanlığı, "Yunanistan makamlarının, 17 Kasım terör örgütünün mensubu, mahkum Dimitris Kufodinas'a izin hakkı vermesini şiddetle kınıyoruz" ifadesini kullanarak Atina'ya tepki gösterdi.
30.08.2018Dünya
Türkiye ve ABD çok sert tepki göstermişti: Ve nakledildi!
Türkiye ve ABD çok sert tepki göstermişti: Ve nakledildi!Yunanistan’da, 17 Kasım terör örgütü mensubu hükümlü  Hristodulos Ksiros’un yüksek güvenlikli Koridallos Cezaevi'nden  Eğriboz  Yarımadası’ndaki açık bir cezaevine nakledildiği bildirildi.
6.08.2018Dünya
Dışişleri’nden Yunanistan’a tepki
Dışişleri’nden Yunanistan’a tepkiDışişleri Bakanlığı, 17 Kasım terör örgütü üyesi  Dimitris Kufodinas’ın açık cezaevine nakledilmesine ilişkin, “Ülkemizin  diplomatlarının canına kastetmiş bir teröristin bu tür düzenlemelerden  yararlanması kabul edilemez” açıklamasında bulundu.
3.08.2018Siyaset
Dışişlerinden Yunanistan'a kınama
Dışişlerinden Yunanistan'a kınamaDışişleri Bakanlığı, Yunanistan'ın, aralarında Türk  diplomatların da bulunduğu çok sayıda kişiyi katleden 17 Kasım terör örgütü  mensubu Dimitris Kufodinas’ın cezaevinden 48 saatliğine çıkmak için yaptığı izin başvurusunun üçüncü kez kabul etmesini şiddetle kınadı.
20.06.2018Dünya
Bölükbaşı için son veda
Bölükbaşı için son vedaEski büyükelçi ve milletvekili Bölükbaşı, dün devlet töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. Bölükbaşı’nın kızı Zeynep kortejin önünde babasının fotoğrafını taşıdı
22.03.2018Gündem
Ahmet Deniz Bölükbaşı, son yolculuğuna uğurlandı
Ahmet Deniz Bölükbaşı, son yolculuğuna uğurlandıTedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski büyükelçi MHP eski Ankara Milletvekili Ahmet Deniz Bölükbaşı için önce TBMM'de daha sonar ise Kocatepe Camisi'nde tören düzenlendi. Törene Başbakan Binali Yıldırım, MHP Lideri Devlet Bahçeli, CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile milletvekilleri ve ailesi katıldı. Babasının fotoğrafını taşıyan kızı Zeynep Bölükbaşı gözyaşlarına boğuldu.MHP eski Milletvekili ve emekli Büyükelçi Deniz Bölükbaşı akciger kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatanı kaybetmişti. Bölükbaşı bugün son yolculuğuna uğurlandı. Bölükbaşı için önce TBMM'de sonra da Kocatepe Camisi'nde tören düzenlendi.Törene, Bölükbaşının eşi Sema, kızları Zeynep ve Hande ile yakınlarının yanı sıra Başbakan Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, ,Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, TBMM İdare Amirleri Salim Uslu ve Erkan Haberal, AK Parti Grup Başkanvekilleri Mustafa Elitaş ve Bülent Turan, CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, bazı eski bakan ve milletvekilleri ile meclis başkanları katıldı.Cenaze töreninde MHP Grup Başkanvekilleri Erhan Usta ve Erkan Akçay'ın aralarında bulunduğu çok sayıda MHP parti yöneticisi ile eski ve yeni milletvekilleri de hazır bulundu. Bölükbaşı'nın cenazesinin TBMM tören alanına getirilişinin ardından özgeçmişi okunarak saygı duruşunda bulunuldu ve dua edildi. Deniz Bölükbaşı'nın kızı Zeynep Bölükbaşı törenin ardından kortejin önünde babasının fotoğrafını taşıdı. Tören bittikten sonra Bahçeli ile Bölükbaşı'nın ailesi, taziyeleri kabul etti.
11.09.2019Haberler
Başbakan Yıldırım Dışişleri Bakanı ile görüştü
Başbakan Yıldırım Dışişleri Bakanı ile görüştüBaşbakan Binali Yıldırım, TBMM'de Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve AK Parti grup başkanvekillerini görüştü.
22.03.2018Siyaset
Ahmet Deniz Bölükbaşı için TBMM'de tören düzenlendi
Ahmet Deniz Bölükbaşı için TBMM'de tören düzenlendi23. dönem Ankara milletvekili Deniz Bölükbaşı için TBMM'de tören düzenlendi. Bölükbaşı için TBMM'de düzenlenen törene, Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, TBMM İdare Amiri Salim Uslu, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, MHP milletvekilleri, CHP İstanbul milletvekili Akif Hamzaçebi, İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, diğer yetkililer, eşli Sema Bölükbaşı, kızları Hande, Zeynep ve yakınları katıldı. TBMM Camii imamı Ahmet Yedekçi tarafından dua okundu. Bölükbaşı'nın cenazesi Kocatepe Camii'nde kılınacak cenaze namazından sonra Cebeci Asri Mezarlığı'nda toprağa verilecek.
11.09.2019Haberler
MHP eski  Ankara Milletvekili Deniz Bölükbaşı'na veda
MHP eski Ankara Milletvekili Deniz Bölükbaşı'na vedaTedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski büyükelçi MHP eski Ankara Milletvekili Ahmet Deniz Bölükbaşı için önce TBMM'de daha sonar ise Kocatepe Camisi'nde tören düzenlendi. Törene Başbakan Binali Yıldırım, MHP Lideri Devlet Bahçeli, CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile milletvekilleri ve ailesi katıldı. Babasının fotoğrafını taşıyan kızı Zeynep Bölükbaşı gözyaşlarına boğuldu.
22.03.2018Siyaset
MHP eski  Ankara Milletvekili Deniz Bölükbaşı'na veda
MHP eski Ankara Milletvekili Deniz Bölükbaşı'na vedaTedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski büyükelçi MHP eski Ankara Milletvekili Ahmet Deniz Bölükbaşı için önce TBMM'de daha sonar ise Kocatepe Camisi'nde tören düzenlendi. Törene Başbakan Binali Yıldırım, MHP Lideri Devlet Bahçeli, CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile milletvekilleri ve ailesi katıldı. Babasının fotoğrafını taşıyan kızı Zeynep Bölükbaşı gözyaşlarına boğuldu.
22.03.2018Siyaset
‘Kafamızda birden fazla isim var’
‘Kafamızda birden fazla isim var’CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin cumhurbaşkanı adayı konusunda “Adayın yıpranmamış kişiler arasından seçilmesi gerekir. Kafamızda birden fazla isim var” dedi
21.03.2018Siyaset
Bölükbaşı yaşam savaşını kaybetti
Bölükbaşı yaşam savaşını kaybettiEmekli büyükelçi ve eski MHP milletvekili Bölükbaşı amansız hastalığa yenildi. MHP lideri Bahçeli, yayımladığı taziye mesajında, dava arkadaşını zamansız kaybetmenin acısını yaşadıklarını belirtti
21.03.2018Gündem
MHP Lideri Bahçeli'den Bölükbaşı için taziye mesajı
MHP Lideri Bahçeli'den Bölükbaşı için taziye mesajıMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, eski büyükelçi ve  milletvekili Ahmet Deniz Bölükbaşı'nın vefatına ilişkin, "Devlet ve siyaset  kademelerinde fedakarca hizmet veren, Dışişleri Bakanlığında üstlendiği mühim  görevleri vatan sevgisiyle yapan Sayın Bölükbaşı hafızalarımızdan asla  çıkmayacak, asla unutulmayacaktır." ifadesini kullandı.
21.03.2018Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bölükbaşı ailesine taziye telefonu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bölükbaşı ailesine taziye telefonuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sema Bölükbaşı'nı telefonla arayarak taziyede bulundu.
21.03.2018Siyaset
Akdağ: Türk milletinin şanlı tarihine yazılmış büyük bir zaferdir
Akdağ: Türk milletinin şanlı tarihine yazılmış büyük bir zaferdirBaşbakan Yardımcısı Recep Akdağ, ''Zeytin Dalı Harekatı Türk milletinin şanlı tarihine yazılmış büyük bir zaferdir.'' dedi
21.03.2018Siyaset
Emekli Büyükelçi Deniz Bölükbaşı hayatını kaybetti
Emekli Büyükelçi Deniz Bölükbaşı hayatını kaybettiEski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü hastanede 69 yaşında hayatını kaybetti. Bölükbaşı, uzun süredir hastanede tedavi görüyordu
11.09.2019Haberler
Son dakika: Emekli Büyükelçi Deniz Bölükbaşı hayatını kaybetti
Son dakika: Emekli Büyükelçi Deniz Bölükbaşı hayatını kaybettiEski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü hastanede 69 yaşında hayatını kaybetti. Bölükbaşı, uzun süredir hastanede tedavi görüyordu. Hastaneden açıklama geldi. Yapılan açıklamada,''Kanser tedavisi görüyordu son 48 saatte durumu ağırlaştı.'' ifadelerine yer verildi.
21.03.2018Siyaset
Eski büyükelçi Bölükbaşı yoğun bakımda
Eski büyükelçi Bölükbaşı yoğun bakımdaEski MHP Ankara Milletvekili ve Emekli Büyükelçi Deniz Bölükbaşı, akciğer kanseri nedeniyle yoğun bakıma alındı...
20.03.2018Siyaset
Baykal’ı değil sekreterini dinlemiş
Baykal’ı değil sekreterini dinlemişCHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal ile eski MHP’li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin yayınlanmasıyla ilgili kaset davasında savunmasını yapan eski istihbaratçı sanık polis M.Y., Baykal’ın sekreterini dinlediğini itiraf etti.
8.02.2018Gündem
Baykal'a 'kaset kumpası' sanıkları hakim karşısında
Baykal'a 'kaset kumpası' sanıkları hakim karşısındaEski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile eski MHP'li  yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin olduğu iddia edilen görüntülerin internet  ortamında yayımlanmasıyla ilgili "kaset komplosu davası"nda, Fetullahçı Terör  Örgütü (FETÖ) elebaşı firari Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu çoğu eski  polis 171 sanığın yargılanmasına başlandı.
22.01.2018Gündem
"Kaset" komplosu davası yarın başlıyor
"Kaset" komplosu davası yarın başlıyorEski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile eski MHP'li  yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin olduğu iddia edilen görüntülerin internet  ortamında yayımlanmasıyla ilgili açılan "kaset" komplosu davasında, Fetullahçı  Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı firari Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu çoğu  eski polis 171 sanık yarın hakim karşısına çıkıyor.
21.01.2018Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Deniz Bölükbaşı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.