Deniz Ulaşımı

Deniz Ulaşımı

Son dakika deniz ulaşımı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan deniz ulaşımı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan deniz ulaşımı haber sayfamızda...

Deniz Ulaşımı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.028 deniz ulasimi haberi bulunmuştur.
Türksat 5A, yörüngesine ulaşmayı başardı
Türksat 5A, yörüngesine ulaşmayı başardıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ocakta fırlatılan Türksat 5A haberleşme uydusunun dün itibarıyla 31 derece doğu yörüngesine ulaştığını belirterek, "Türksat 5A'nın bir ay kadar test çalışmaları devam edecek. Uydumuz, hazirandan sonra dünyaya hizmet vermeye başlayacak." dedi.
4.05.2021Teknoloji
Karaismailoğlu'ndan 'Türksat 5A' açıklaması
Karaismailoğlu'ndan 'Türksat 5A' açıklamasıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ocak ayı başında fırlatılan Türksat 5A haberleşme uydusunun yolculuğunun dörtte üçünü tamamladığını belirterek, "Uydumuz, mayıs ayının ilk haftasında 31 derece doğu yörüngesine ulaşacak." dedi.
7.04.2021Ekonomi
Yatırımları durduramadı
Yatırımları durduramadıSalgın, deprem ve sele rağmen İzmir Büyükşehir Belediyesi yatırımları hız kesmedi. Deniz ulaşımı güçlendirildi, otobüs filosu yenilendi. BİSİM sayıları artıldı, kent raylarla sarıldı
4.04.2021Ege
Son dakika: Bursa'da deniz otobüslerinin 6 seferi iptal edildi
Son dakika: Bursa'da deniz otobüslerinin 6 seferi iptal edildiGelen son dakika haberine göre; Bursa'da deniz otobüslerinin bazı seferleri olumsuz hava koşulları nedeniyle yapılamayacak.
16.03.2021Gündem
İstanbul genelinde harekete geçildi! İlçe ilçe denetleniyor
İstanbul genelinde harekete geçildi! İlçe ilçe denetleniyorİstanbul Boğazı'nda deniz ulaşımı yapılan vapurlar ve iskelelerde koronavirüs tedbirleri kapsamında denetimler gerçekleştiriliyor.
5.03.2021Haberler
Son dakika: İstanbul genelinde harekete geçildi! İlçe ilçe denetleniyor
Son dakika: İstanbul genelinde harekete geçildi! İlçe ilçe denetleniyorGelen son dakika haberine göre; Kontrollü normalleşme döneminde dinamik denetim modeline geçildi. İçişleri Bakanlığı'nın yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamındaki "Dinamik Denetim Süreci" genelgesi doğrultusunda, İstanbul genelinde işletmeler, toplu taşıma araçları denetlendi, vatandaşlara kurallara uymaları konusunda uyarılarda bulunuldu. İstanbul Boğazı'nda deniz ulaşımı yapılan vapurlar ve iskelelerde koronavirüs tedbirleri kapsamında denetimler gerçekleştiriliyor. Kabataş İskelesi'nde saat 15.00'da başlayan denetimlerde iskeledeki görevliler ve yolcuların kurallara uyup uymadıkları denetlendi. Denetimler saat 23.59'a kadar devam edecek
5.03.2021Gündem
İstanbul'un tüm ilçelerinde harekete geçildi
İstanbul'un tüm ilçelerinde harekete geçildiİçişleri Bakanlığının yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamındaki "Dinamik Denetim Süreci" genelgesi doğrultusunda, İstanbul genelinde işletmeler, toplu taşıma araçları denetlendi, vatandaşlara kurallara uymaları konusunda uyarılarda bulunuldu. İstanbul Boğazı'nda deniz ulaşımı yapılan vapurlar ve iskelelerde koronavirüs tedbirleri kapsamında denetimler gerçekleştiriliyor. Kabataş İskelesi'nde saat 15.00'da başlayan denetimlerde iskeledeki görevliler ve yolcuların kurallara uyup uymadıkları denetlendi. Denetimler saat 23.59'a kadar devam edecek.
5.03.2021Gündem
Dünya Sular Çoğrafyası Haritası: Denizler, Göller, Akarsular Ve Boğazlar Hakkında Bilgiler
Dünya Sular Çoğrafyası Haritası: Denizler, Göller, Akarsular Ve Boğazlar Hakkında BilgilerDünyanın %70'i sularla kaplıdır. Bu nedenle gezegenimizin yarısından çoğunu deniz ve okyanuslar oluşturur. Dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip olan Çin'de bulunan Güney Çin Deniz'i dünyanın en büyük denizidir. Ülkemizde ise Akdeniz, Marmara, Ege ve Karadeniz bulunur. Sizin için denizler, göller, akarsular ve boğazlar konusunu anlattık.
13.09.2020Haritalar
Son dakika: İDO ve Şehir Hatları'nın bazı seferleri iptal edildi
Son dakika: İDO ve Şehir Hatları'nın bazı seferleri iptal edildiGelen son dakika haberine göre; İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ve Şehir Hatları, olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı seferlerini iptal etti. Öte yandan poyraz fırtınası nedeniyle Gökçeada ve Bozcaada'ya bugün yapılacak tüm feribot seferleri iptal edildi.
15.02.2021Gündem
Biz seninle ne ‘kış’lar yaşadık
Biz seninle ne ‘kış’lar yaşadıkİstanbul kurak günlerden sonra şimdi yoğun karlı bir hafta bekliyor. Biricik metropolümüz geçmişte de tarihe geçen kara kışlar gördü. Beyoğlu’nda lapa lapa yağan karın altında tramvayda yolculuk yapmak heyecanlıydı, Boğaz’da kar taneleri büyüleyiciydi. Ama cefası da çoktu karlı İstanbul’un, hayatın durması, fırında ekmek kuyrukları, soğukta titremek ve donarak ‘can’ kaybetmek gibi...
14.02.2021Gündem
Çıldırtan trafik virüsle döndü!
Çıldırtan trafik virüsle döndü!İstanbulluların trafik kâbusu bitmiyor. Sürücüleri iki haftadır iyice çıldırtan trafik, artık sabah-akşam fark etmeden neredeyse günün her saatinde ‘kilit’ oluyor.
5.02.2021Gündem
Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı'ından yüz yüze eğitim ve aşı açıklaması
Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı'ından yüz yüze eğitim ve aşı açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlerin aşılama takvimiyle ilgili son dakika açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, 'Öncelikle okula başlayan çocuklarımızın öğretmenlerinin kimlik bilgilerinin Sağlık Bakanlığına ulaştırılması konusunda bazı çalışmalar yürütülüyor' ifadelerine yer verdi.
4.02.2021Siyaset
Son dakika... Virüsten kaçış! İstanbul uyarısı: Yüzde 10...
Son dakika... Virüsten kaçış! İstanbul uyarısı: Yüzde 10...Salgın korkusuyla toplu ulaşım kullanımından kaçınılması İstanbul trafiğini arap saçına çevirdi. Herkes işten aynı saatte çıktığı için, ara caddeler dahil her yerde kaos oldu. Sokağa çıkma yasağı öncesi de trafik yoğunluğu pik yaptı.
2.01.2021Gündem
Son dakika... Meteoroloji'den İstanbul ve 12 il için flaş uyarı!
Son dakika... Meteoroloji'den İstanbul ve 12 il için flaş uyarı!Gelen son dakika haberine göre; Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul'un da aralarında bulunduğu 13 il için 'sarı uyarı' yayınlandı. Öte yandan Çanakkale’de, olumsuz hava koşulları nedeniyle deniz ulaşımı iptal edildi.
26.12.2020Gündem
Deniz ulaşımıza fırtına engeli! İDO seferleri iptal
Deniz ulaşımıza fırtına engeli! İDO seferleri iptalİstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı seferlerini iptal etti.
15.12.2020Gündem
Son dakika... İstanbul'da toplu taşımaya kısıtlama ayarı!
Son dakika... İstanbul'da toplu taşımaya kısıtlama ayarı!Gelen son dakika haberine göre, koronavirüs ile mücadele amacıyla uygulanacak tedbirler kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi, raylı sistem tarifesini yeniden düzenledi. Otobüs, metrobüs ve deniz ulaşımı seferlerinde ise değişiklik yapılmayacak.
20.11.2020Gündem
Büyük marka atağı
Büyük marka atağıGıda, tarım, turizm ve yenilenebilir enerji gibi geleceği yazacak sektörlerde Türkiye’nin lider illerinden Balıkesir, marka atağı başlattı. Şehirdeki yatırımların büyüme macerası da sürüyor. Lojistik avantajlar, nitelikli çalışan, üretim ve coğrafi özellikler şehre güç katıyor.
BUDO İstanbul-Bursa seferleri için tek fiyat uygulamasına geçti
BUDO İstanbul-Bursa seferleri için tek fiyat uygulamasına geçtiBursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan ve İstanbul ile Bursa arasında deniz ulaşımı hizmeti veren BUDO, yolcu bilet fiyatlarında yüzde 40 indirime gitti.
7.10.2020Ekonomi
Son dakika: Korona virüse karşı mesai kararı! 'Bunu yapacak olan...'
Son dakika: Korona virüse karşı mesai kararı! 'Bunu yapacak olan...'Gelen son dakika haberine göre, korona virüs salgınına karşı toplu taşımada yapılan yeni düzenlemeye göre, İstanbul ve Ankara’da otobüs, tramvay, metro ve metrobüs gibi araçlarda ayakta yolcu kapasitesi yarı yarıya indirildi. Günde 4.5 milyonun toplu taşımayı kullandığı İstanbul’da ayakta yolcu yasağı nedeniyle boş otobüs ya da minibüs bekleyenler dün durakları doldurdu. İstanbullu sefer sayılarının artırılmasını isterken, uzmanlardan ‘mesai saatleri düzenlensin’ talebi geldi. Toplu taşımadaki en büyük sıkıntının sabah ve akşam saatlerindeki doluluk oranları olduğunu belirten İstanbul Valiliği Ulaşım Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, “İl Hıfzıssıhha kurumunun normalleşme öncesi aldığı karar tekrarlanmış oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşmasında gözden kaçan bir nokta var. Sayın Erdoğan, sadece ayakta yolcu demedi, esnek ve kademeli çalışmaya geçilmesini dile getirdi. Bunu yapacak olan özel sektör. İstanbul’da çalışan kesimin büyük bölümü özel sektörde hizmet veriyor.  Mesai kademelendirme olmazsa, artan yolculuklar için yeni bir metrobüs hattı kurup, toplu ulaşım araçlarını iki katına çıkartmanız gerekir” dedi.
10.09.2020Gündem
Korona yolculuğu!
Korona yolculuğu!Kovid-19 salgınına karşı toplu taşımada yapılan yeni düzenlemeye göre, İstanbul ve Ankara’da otobüs, tramvay, metro ve metrobüs gibi araçlarda ayakta yolcu kapasitesi yarı yarıya indirildi. Günde 4.5 milyonun toplu taşımayı kullandığı İstanbul’da ayakta yolcu yasağı nedeniyle boş otobüs ya da minibüs bekleyenler dün durakları doldurdu. İstanbullu sefer sayılarının artırılmasını istedi
10.09.2020Gündem
İBB'den ulaşımda 'tam kapasite' açıklaması
İBB'den ulaşımda 'tam kapasite' açıklamasıİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), toplu ulaşım araçlarında yeni önlemler kapsamında tam kapasiteyle ulaşım hizmeti verileceğini açıkladı.
9.09.2020Gündem
Santorini Nerede? Santoriniye Nasıl Gidilir?
Santorini Nerede? Santoriniye Nasıl Gidilir?Yunanistan ülkesinde Ege Denizinde olan ve turistik amaçlı her sene misafir ağırlayan adalarından birisi de Santorini adasıdır. Dünyaca ünlü olan Santorini adası mutlaka gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerden birisidir. Pek çok kişi Santorini Adasına nasıl gidileceği hakkında sorular sormaktadır. Peki Santorini nerede? Santorini Adasına nasıl gidilir? Sizlere bu konuda bilgileri derledik.
23.07.2020Tatil
Polinezyalılar veya Amerika yerlilerinin 13. yüzyılda Pasifik'i aştığı kanıtlandı
Polinezyalılar veya Amerika yerlilerinin 13. yüzyılda Pasifik'i aştığı kanıtlandıAmerika'nın keşfinden çok önce seyahat edenler, tarihin yeniden yazılmasına yol açacak. Pasifik Okyanusu'nun iki yakasındaki nüfustan alınan gen örnekleri 1200 yılı civarında okyanus aşırı en az bir yolculuk gerçekleştirildiğini ve iki halktan insanların çocuk yaptığını ortaya koydu.
9.07.2020Dünya
Boğaz’da ‘tekne bar’ dönemi
Boğaz’da ‘tekne bar’ dönemiİçişleri Bakanlığı’nca Kovid-19 salgını nedeniyle geçtiğimiz Mart ayında yurt genelinde alınan önlemler kapsamında pavyon, diskotek, bar ve gece kulüpleri kapatılan işletmeciler, Mayıs ayı sonu itibariyle kalkan deniz ulaşımı yasağını fırsata çevirerek kurdukları “tekne bar”larla düzenlerini devam ettirmeye çalışıyor.
8.07.2020Gündem
‘Korsan taksinin önüne geçilebilir’
‘Korsan taksinin önüne geçilebilir’İstanbul’a 5 bin yeni taksi ile ilgili tartışmalar sürerken, uzmanlara göre de kent yeni taksilere ihtiyaç duyuyor. Ancak yeni taksilerin hangi yöntemle mevcut yapıya ekleneceği konusunda görüşler farklılaşıyor.
22.06.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

istanbuldeniz ulaşımıkoronavirüsdenetimtürksat

Deniz Ulaşımı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.