Devrim

Devrim

Son dakika devrim haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan devrim gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan devrim haber sayfamızda...

Devrim

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 14.646 devrim haberi bulunmuştur.
Artık yıl: Şubat ayı neden 4 yılda bir 29 gün?
Artık yıl: Şubat ayı neden 4 yılda bir 29 gün?Miladi takvim kullanan ülkelerde en kısa ay Şubat. Peki, Şubat ayı neden dört yılda bir 29 gün çeker?
29.02.2024Dünya
Bakan Tunç: Bugün yargımız her şeyden daha bağımsız
Bakan Tunç: Bugün yargımız her şeyden daha bağımsızAdalet Bakanı Yılmaz Tunç, İstanbul 2 Nolu Barosu tarafından İstanbul Üniversitesi'nde düzenlenen 28 Şubat Sempozyumu'na katıldı.
28.02.2024Haberler
Bakan Tunç: Bugün yargımız her şeyden daha bağımsız
Bakan Tunç: Bugün yargımız her şeyden daha bağımsızAdalet Bakanı Yılmaz Tunç, İstanbul 2 Nolu Barosu tarafından İstanbul Üniversitesi'nde düzenlenen 28 Şubat Sempozyumu'na katıldı.
28.02.2024Gündem
Bakan Kacır: Türk havacılığının altın çağını yaşıyoruz
Bakan Kacır: Türk havacılığının altın çağını yaşıyoruzSanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin İleri Prototip İstasyonu Projesi açılış programına katıldı. Bakan Kacır, "Bayraktar TB2, Anka, Akıncı, Aksungur, Bayraktar TB3, Anka 2, Anka 3, Kızılelma, Atak, Gökbey, Hürkuş, Hürjet ve Kaan ile Türk havacılığının altın çağını yaşıyoruz. " dedi.
27.02.2024Gündem
Bilgisayar oyunuyla test edildi! Hiperaktivite hayat verdi
Bilgisayar oyunuyla test edildi! Hiperaktivite hayat verdiABD’de Pensilvanya Üniversitesi ile Hindistan Teknoloji Enstitüleri’nin yaptığı araştırma, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunun (DEHB) evrimle bağlantılı olduğunu ve ilk insanlara yiyecek bulmada avantaj sağladığını ortaya çıkardı.
27.02.2024 Dünya
Patates sevenlere güzel haber! Bilim insanları araştırdı! Tarımda ‘devrim’ olabilir
Patates sevenlere güzel haber! Bilim insanları araştırdı! Tarımda ‘devrim’ olabilirBilim insanları, kızartıldığında sağlığa zarar vermeyen patates üretmenin formülünü buldu. Böylece kızarmış patatesteki akrilamid oluşumu azalacak.
27.02.2024Dünya
Gençlik ve Spor Bakanı Bak'tan KAAN açıklaması
Gençlik ve Spor Bakanı Bak'tan KAAN açıklamasıGençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, geldiği Düzce’de çeşitli ziyaret ve proje incelemelerinde bulundu.
25.02.2024Gündem
Deniz Akel: Eskiden bütçeler güzeldi
Deniz Akel: Eskiden bütçeler güzeldiArnavut Kaldırımı', 'Hovarda', 'Ah Yandım', 'Eğlen Güzelim' gibi şarkıların kliplerini çeken başarılı yönetmen Deniz Akel, son dönemdeki klipleri değerlendirdi. Biz "Arnavut Kaldırımı" klibine sadece 2 aya yakın masa çalışması yaptık diyen Akel, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
25.02.2024Cadde
Tunç Soyer'den partisine sitem! 'Teşekkürü çok gördüler'
Tunç Soyer'den partisine sitem! 'Teşekkürü çok gördüler'İzmir'de, şehir içi ulaşımın en önemli aşamalarından biri olan, Bornova Evka-3 ile Narlıdere'yi birbirine bağlayacak Narlıdere Metrosu törenle açıldı. Yeniden aday gösterilmeyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, partisine sitem etti.
24.02.2024Gündem
Son dakika: Selçuk Bayraktar paylaştı! Gökyüzünün AKINCI’larına Yeni Güç
Son dakika: Selçuk Bayraktar paylaştı! Gökyüzünün AKINCI’larına Yeni GüçSelçuk Bayraktar AKINCI C'nin yeni motoru ile ilk uçuş testini başarıyla tamamladığını açıkladı.
24.02.2024Gündem
Bakan Bak: Türkiye bir spor devrimi yaşıyor
Bakan Bak: Türkiye bir spor devrimi yaşıyorBursa Büyükşehir Belediyesi tarafından İnegöl’e kazandırılan, İnegölspor tesisleri, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın katıldığı törenle hizmete açıldı.
23.02.2024Gündem
Bakan Tekin: Devrim niteliğinde işler yapıldı
Bakan Tekin: Devrim niteliğinde işler yapıldıMilli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Eyüpsultan'daki Hüsnü Özdemir İmam Hatip Ortaokulu'nun açılış törenine katıldı.
23.02.2024Gündem
Çin medyası: KAAN küresel pazarda fırtınalar estirmeye hazır, F-35 müşterilerine göz koyuyor
Çin medyası: KAAN küresel pazarda fırtınalar estirmeye hazır, F-35 müşterilerine göz koyuyor"Yeni nesil savaş uçağı KAAN, ilk başarılı uçuşunu yaparak ABD'ye yerli bir küçümseme sunuyor" diyen Asia Times, Türk jetinin muhtemel müşterilerini sıraladı.
23.02.2024Dünya
KAAN'la 10 numara devrim! ‘Havacılığın şampiyonlar ligine girdik’
KAAN'la 10 numara devrim! ‘Havacılığın şampiyonlar ligine girdik’Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, önceki gün KAAN’ın ilk uçuşunu yapmasının ardından TUSAŞ tesislerine tebrik ziyaretinde bulundu.
23.02.2024Gündem
Son dakika: Baykar paylaştı! Akıncı TİHA 12'den vurdu
Son dakika: Baykar paylaştı! Akıncı TİHA 12'den vurduBayraktar AKINCI TİHA deniz üstünde seyreden hareketli hedefi başarıyla imha etti. Selçuk Bayraktar o anları 'Türk havacılığının altın çağı' notu ile paylaştı.
22.02.2024Gündem
Bayraktar TB3 bir testi daha başarıyla tamamladı
Bayraktar TB3 bir testi daha başarıyla tamamladıBaykar’ın milli ve özgün olarak geliştirdiği Bayraktar TB3 SİHA 18. Uçuş testini de başarıyla tamamladı.
22.02.2024Gündem
Bakan Yumaklı: Örnek olan bir ülke konumuna geldik
Bakan Yumaklı: Örnek olan bir ülke konumuna geldikTarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “Türkiye, ikinci yüzyılında artık hedef büyütmüş, çok daha ileri hedefler kendisine belirlemiş olan bir ülkedir. Yani örnek alan değil, örnek olan bir ülke konumuna geldik” dedi.
22.02.2024Ekonomi
KAAN'dan tüyleri diken diken eden yeni görüntü: On numara devrim yaptınız!
KAAN'dan tüyleri diken diken eden yeni görüntü: On numara devrim yaptınız!Milli Muharip Uçak KAAN'ın uçuşuna ilişkin yeni ve uzun görüntüler paylaşıldı. Görüntülerde KAAN'ın kalkış anı, kokpit, uçağın iniş anı ve projede yer alan ekibin görüntülerine yer verildi.
22.02.2024Haberler
KAAN'dan tüyleri diken diken eden yeni görüntü: On numara devrim yaptınız!
KAAN'dan tüyleri diken diken eden yeni görüntü: On numara devrim yaptınız!Milli Muharip Uçak KAAN'ın uçuşuna ilişkin yeni ve uzun görüntüler paylaşıldı. Görüntülerde KAAN'ın kalkış anı, kokpit, uçağın iniş anı ve projede yer alan ekibin görüntülerine yer verildi.
22.02.2024Gündem
Milli uçak KAAN gök vatanda! İşte F-16 ve KAAN karşılaştırması
Milli uçak KAAN gök vatanda! İşte F-16 ve KAAN karşılaştırmasıTürkiye’nin beşinci nesil savaş jeti projesinde, en kritik aşamalardan biri geçildi. Milli muharip uçak KAAN, dün ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi.
22.02.2024Gündem
Mutfak araç gereçlerinde bir devrim: Silikon! Tüm ürünleri rafa kaldırın en sağlıklısı geldi
Mutfak araç gereçlerinde bir devrim: Silikon! Tüm ürünleri rafa kaldırın en sağlıklısı geldiMutfakta, yemek karıştırırken ya da yemek pişirirken son yıllarda oldukça popüler olan bir ürün var. Adına silikon diyorlar. Ham maddesi silikon olan ürünlerin sağlıklı olup olmadığına dair tartışmalar sona erdi. Herkes emin! Silikon tamamen güvenli.
21.02.2024Püf Noktası
Bakan Göktaş duyurdu: Deprem bölgesine 8 bin personel alınacak
Bakan Göktaş duyurdu: Deprem bölgesine 8 bin personel alınacakAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, deprem bölgesine daha fazla destek sağlamak ve hizmetlerin kalitesini artırmak için yakın zamanda 8 bin sözleşmeli personel daha alacaklarını duyurdu.
19.02.2024Ekonomi
Tip 1 diyabette kök hücre umudu
Tip 1 diyabette kök hücre umudu Aileden kalıtsal olarak aktarılabilen ve insülin enjeksiyonuna ihtiyaç duyan tip 1 diyabet hastalığının kök hücre enjeksiyonuyla tedavi edilebileceği umudu doğdu.
18.02.2024Gündem
Son yılların umut aşılayan film 'Hayatla Barış' için geri sayım başladı
Son yılların umut aşılayan film 'Hayatla Barış' için geri sayım başladıKüçük yaşta yaşadığı talihsiz kazadan sonra bir bacağını kaybeden Barış Telli'nin, Ampute Futbol Milli Takımı oyunculuğuna ve ardından da Avrupa şampiyonluğuna uzanan mücadele dolu hayat hikayesinin anlatıldığı 'Hayatla Barış' filminin basın toplantısı yapıldı.
16.02.2024Kültür Sanat
Murat Kurum duyurdu: 5 bin 833 TL'den başlayan taksitle kentsel dönüşüm
Murat Kurum duyurdu: 5 bin 833 TL'den başlayan taksitle kentsel dönüşüm'Risksiz İstanbul' sloganıyla düzenlenen toplantıda konuşan Murat Kurum, kentsel dönüşümde atılacak adımları tek tek sıraladı.
15.02.2024Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Devrim ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.